Šíleně smutná princezna

• angličtina The Incredibly Sad Princess (více)

jjemi

Jeden z našich nejkrásnějších muzikálů od 1968 až do dnešního dne. Co se týká hudby, zpěvu a humoru - NEMÁ CHYBU! ()

AndreiRanger

Neurazí - nenadchne. Jednodušší příběh, i pohádka by měla mít nějakého svého "zlého draka", místo nich má dvě řechtající zebry. Vondráčková v roli princezny mi prostě nějak nesedí, ale vzhledem k tomu, že se jedná o hudební pohádku její obsazení chápu. Prostě CHACHA-CHICHI-CHOCHO....a pak někde možná smích. ()

Sadova302b50

Velmi zábavná a vtipná pohádka s téměř dokonalým obsazením. A klobouk dolů před Janem Hammerem, v takovém věku střihnout tak pěknou hudbu... škoda jen, že s Vondáčkovou neprovedli to, co třeba později v Noci na Karlštějeně, tedy zanechat zvukovou stopu jejího zpěvu a na plac vypustit skutečnou herečku. Ale co se dá dělat, za tu dobu jsem to nějak zkousla. Jinak duo Kemr - Vostřel nemá chybu. ()

benden

Jako dítě jsem měl několik oblíbených pohádek: Pyšná princezna, Byl jednou jeden král a Princezna se zlatou hvězdou a když jsem trochu odrostl, tak k nim přibyla i Šíleně smutná princezna. Na všechny 4 pohádky se rád podívám i po těch dlouhých letech. Šíleně smutná princezna je oproti klasickým pohádkám obohacena i moderním pojetím a zřejmě i to má za následek oblíbenost filmu i po dlouhých letech. Krásná Helena a sympatický Vašek byli dobře vybráni pro hlavní role. Také do dalších rolí, ať už králů nebo rádců či chůvy se blýskli skvělí herci a samozřejmě celý film doprovázejí perfektní písničky, ze kterých se během et staly šlágry a dobře se poslouchají i dnes. ()

Indominus

Perfektní Vondráčková a nadčasová hudba J. Hammera z toho udělala nejlepší písničkovou pohádku naší kinematografie. ()

Klada7

Jedna z nejkrásnějších pohádek, Helenka a Venca v klidu, písničky jsou neskutečné, katovi hlášky legendární, Kemr a Darek standing ovation🙌 ()

Rumplcimprca

Moderní a přece už klasická nádhera! Úžasný Hammer v tak mladém věku složil tolik krásných hitů, neuvěřitelné! Helenka božská, Vašek vtipný (ano, on je stejně dobrý zpěvák i herec). Občas mi úplně neseděly kulisy, ale už si to bez nich nedovedu představit. Klenot. ()

luciferrus

Jedná z našich pohádek, kterou mám rád a nevadí mi si ji pustit znovu. V první řadě ji beru jako neuvěřitelný debut Jana Hammera, který mě asi nepřestane udivovat. Líbí se mi i to, že se ta pohádka/film nebere moc vážně a je to vidět i na hercích, kteří se sem tam i sami odbourají. A k tomu všemu i určitá nadčasovost bez ohledu na stáří. ()

GrooteLulu

...."Tak to né dcero, tak to né"... rozhodně top3 všech československých pohádek... jako dítě jsem obdivoval ten humor prince a extra krásu princezny, kostýmy a kulisy, prostě stará škola obrazově.. v dnešní době by to snad ani natočit kvůli "technice" nešlo, aby to mělo dojem doby vzniku těchto pohádek po "válce" a bylo to i barevné... hudba od Hammera a provedení obou protagonistů je snad nejlepší, co v této zemi existuje, prostě top2 po Pyšné.. (viz. recenze;) .. no a desítky gagů a scének s úžasnými rolemi.. ()

koprovka69

Muzikál s Vencou a Helenou! král Dobromysl: To bychom brzo dokralovali kdybychom neplnili vlastní nařízení. Měli bychom tyhle staré kusy zkouknout, abychom se připravili, co bude...zákaz smíchu. ()

Jareth

Tohle je pohádková klasika, ktrá se snad líbí každému, má to pěkné interiéry, kostými taky jsou, s teď to hlavní má to šíleně dobrou hudbu a herecké výkony. Především výkony hlavních představitelů Heleny Vondráčkové a Václava Neckáře. Naposledy musím pochválit restaurátory, kterým se tato restaurace šíleně velmi povedla. ()

Ladas70

Má oblíbená pohádka už od dětských let. V sobě nese něco jako moderní prvky, ale je vidět, že u režisérských otěží seděl člověk, který ví jak na to. Režie, scénář, hudba, herci, dialogy dávají této pohádce punc opravdové pohádky a zábavy. A vždy se moc rád podívám znovu a znovu.... ()