Šíleně smutná princezna

• angličtina The Incredibly Sad Princess (více)

Blofeld

Klasická pohádka, kterou má moc rád. Venca Neckář i Helenka Vondráčková jsou překvapivě dost dobří a některé scénky prostě stojí za to. ()

svik

hudba dobrá a na tu dobu to musela být bomba myslim ten film.Děj docela šel jako malej sem moc u televize na černoblejch filmech nevydržel ale ted bych je nejradši videl vsechny.(i když tohle černobílé nebylo) ()

Padme_Anakin

Po letech jsem si dala opáčko a vyplatilo se, jedná se o moc pěknou pohádkovou komedii se spoustou hezkých písniček, ústřední dvojice Helena Vondráčková a Václav Neckář působí sympaticky, jejich tatínkové Bohuš Záhorský a Jaroslav Marvan jsou báječní, Darek Vostřel a Josef Kemr fantastičtí, no a František Dibarbora jako žalářník nemá chybu.. Pochvalu zaslouží zdařilý scénář, příjemná hudba i hezké texty písní, celkově mi to sedlo a líbilo se mi to.. ()

F.man

Jedna z mých nejoblíbenějších. Hlavně díky povedenému mixu klasické pohádky, moderního světa, inteligentních dialogů a samozřejmě muzikálu. Nikdy bych netušil že to řeknu, ale Vondráčková a maličký Neckář jsou zde vynikající. Vlastně stejně jako všichni ostatní. Kdo by kdy zapomněl na dvojici Kemr - Vostřel nebo krále Záhorského a Marvana? Prostě jedna z těch velmi mála pohádek, které můžu každý rok. A miluju a maluju. ()

Anchi

Nejmilovanější česká pohádka, vždycky se u ní bavím od začátku až do konce. Moc moc moc super písničky, především legendární Miluju a maluju :-) ()

hous.enka

Pohadka meho detstvi. Krasna princezna, nesikovny princ a hlavne krasne kostymy (at ziji sedesata leta!) a naprosto uzasna hudba. Malo filmu znam tolik nazpamet jako prave tu o silene smutne princezne Helence a silene veselem princi Vaskovi :) ()

Greg

Skvělá pohádka a hlvně vynikající písničky, které dokonale zapadají do děje i atmosféry tohoto filmu... ()

Korbitch

Joo Helenka tady byla opravdu k sežrání. Není divu, že se z ní stala nymfomanka, co jezdila na Seč užívat si se zajíčky. ()

Sandiego

Ve své době jistě bomba, pro mě však jen mírný pohádkový nadprůměr. Jediné co mě vyloženě zaujalo byla velmi nápadi- tá stylizace a trefné moderní odkazy. A písničky za tu dobu ani trochu nezestárly. ()

Orlau32

Kdeže loňské sněhy jsou..... bylí mladí, byli velmi populární a zahráli to vcelku dobře na to, že nebyli profesionální herci. Ale nejvtipnější postavy stejně ztvárnili Darek VOSTŘEL a Josef KEMR. Jak rychle pochopilo obecenstvo narážky na režim a na situaci, která v té době byla kolem nás, svědčí vyprodané kinosály a řvoucí obecenstvo smíchy. Musím připomenout následující dialog mezi panem Kemrem a Vostřelem : "Kujme pikle..." ! "Neříkejte pikle, budeme konat kroky ve společném zájmu," "Ale to je totéž !" "Ano, ale zní to líp..." Divák tomu rozuměl a patřičně na scénu reagoval .....psal se rok 1968 !!! ()