poster

Věčný žid

 • německý

  Der ewige Jude

 • anglický

  The Eternal Jew

Dokumentární / Historický

Německo, 1940, 62 min

Režie:

Fritz Hippler

Scénář:

Eberhard Taubert

Hrají:

Harry Giese (a.z.), Rosa Luxemburg (a.z.), Max Reinhardt (a.z.), Rosa Valetti (a.z.), Curt Bois (a.z.), Charles Chaplin (a.z.), Albert Einstein (a.z.), Adolf Hitler (a.z.), Mona Maris (a.z.), Ernst Lubitsch (a.z.), Peter Lorre (a.z.), Kurt Gerron (a.z.)

Komentáře uživatelů k filmu (137)

 • Gemini
  ****

  Poučení o tom, co to znamená "účelový výklad" a kam až se Gobineauova teze rozvinula. Fiktivní dokument v té nejšílenější podobě, jedno z mistrovských děl manipulátorství...pořád je to horší než vylíčení otrlého abwehráka Oskara Schindlera jako dobrotivého tatíčka židovských intelektuálů, ale o kolik?(30.5.2006)

 • Radyo
  ***

  Filmařsky bych to (co do zpracování i co do pojetí) přirovnal k některým dílkům Michaela Moorea. Obsahově je to mírně řečeno silně manipulativní - nicméně kdo uvěřit chce, uvěří i po víc jak 70 letech a kdo věřit nechce, ten by nevěřil ani v roce 1940. Lidé se dají zmanipulovat snadno, to platilo vždy a platí to i dnes, rozdíl je jen v tom, že dnes je větší šance získat si objektivní informace. Ale někomu vyhovuje být manipulován, ulehčuje si tím vlastní mysli, protože myšlení jak známo bolí... :-/(28.4.2014)

 • gouryella
  ***

  Demagogie se opravdu těžko hodnotí, při sledování tohoto "dokumentu" jsem si opět uvědomil sílu a zrůdnost fašistické propagandy........(27.12.2009)

 • woody
  *****

  Věčný žid aneb kterak jeden z nejchytřejších a nejkulturnějších národů, dokázal uvěřit, že Židé jsou bacil, plevel, krysy, nelidé. Dokonalá práce Goebbelsova ministerstva, přitom však stejně vyhýbavá a diletantská jako celý režim, kterému sloužil. Přesto je patrná ta obrovská hnisem naplněná síla a ctižádostivost Führerova ducha, která dokázala celou tu zrůdnou masu masové genocidy uvést do pohybu. Z kolosu na hliněných nohou se stalo perpetuum mobile, které již nedokázali ani nacisté ovládat a lidé si začali vymýšlet vlastní představy o nečisté rase, jednu absurdnější než druhé což nakonec dospělo až k nejabsurdnějšímu možnému - konečnému - řešení: 6 vyhlazovacím táborům a vyhlazení většiny evropské židovské populace. Ne díky Hitlerovi, ten byl pouze aktivátorem, to, co udržovalo všechny v ostentativním vražedném nadšení Němce, Slováky, Rumuny, Italy a jiné oddané slouhy byla právě lidová tvořivost, zkazky o otráveném mateřském mléku Židovek, jedem napuštěných zubech židovských kojenců, to vše a mnohem více zachycené ve Věčném židovi a ostatních filmech, rozhlasových hrách, Streicherových novinách. (Víte, jak jsme se všichni mohli mít sluníčkově, kdyby byli na světlé straně síly a veškerý um vložený do očištění rasy vynaložili na světový mír...)(23.8.2010)

 • AngelAngie
  *

  Hodnotit tenhle .. počin .. je těžší než se zdá. Od první minuty až do té poslední mě nudil, nudil neskutečným způsobem, usínala jsem a proč? Tohle není dokument, ani nijak poučný film nebo nevím jak jinak to nazvat, jak by si kdokoli mohl myslet .. tohle je opravdu sirová, agresivní, sprostá nacistická propaganda, co víc, bohužel proti Židům .. abych to trochu přiblížila: Téměř každá věta zní - Árijská rasa je čistá, vzdělaná, Židé jsou parazité, jsou špinaví .. a pokud tam nejsou takové věty, tak buď horší a nebo stejně nesmyslné .. hodnodím 1/5 a to z jediného důvodu - v té době to opravdu muselo být trhákem a splnilo to jistě svůj účel, dnes je to něco, co téměř nikdo neuvidí a kdo ano, ten se musí jako já popadat za hlavu, tu 1/5 nedávám vůbec proto, že se mi to nějakým způsobem líbilo, ale z lítosti, vysoké, že vůbec něco takového vzniklo.(5.6.2008)

 • Pohrobek
  *****

  Strhující, dynamický a velmi mrazivý vrchol antisemitského filmu. Snímek začíná celkem nenápadně, když líčí židovskou povahu - která se údajně projevuje především ziskuchtivostí, chamtivostí a amoralitou. Následně nám zajímavá geografická schémata ukáží, jak se židé v průběhu věků šířili, až obsadili celou zemi. Další schéma ukazuje, jak se šířily krysy, při čemž si můžeme vyslechnout seznam nemocí, které krysy a snad i židi přenášejí. Působivou fintou tady je zobrazení tras šíření židovských diaspor, což se prolíná s proudy krys. Nemine nás ani exkurze do rodiny Rotschildů a popis toho, jak Rotschildové ovládli Londýn, Paříž, Vídeň, Neapol a Frankfurt, jak se před nimi musely sklánět banky i vlády světa. Jsou vylíčena i dvě odpudivá židovská centra - Palestina a New York, načež se soustředíme na to, jak hluboko do židovského područí upadla Výmarská republika, když v Berlíně připadalo na 100 lékařů asi 60 židů, na 100 advokátů 50 židů, zatímco obyčejný německý lid v lepším případě dřel v továrnách a v horších zmíral kvůli židy vyvolané hospodářské krizi. Vrcholem filmu je poukázání na na to, jak židé od dob Abraháma, Jákoba, Davida či Šalamouna zparchantěli a zaměřili se pouze na peníze a mrvení umění (za modernu se vydávající obsese a abnormalita) a životního způsobu a myšlení (Marx, Einstein), aniž by ovšem upustili od myšlenek o vyvoleném národě a světovládě. Třešničkou na dortě jsou záběry košer zabíjení dobytka a ovcí, jež je uvozeno varováním pro slabší povahy, aby se raději nedívaly. Film končí slavným osvobozením Německa skrz NSDAP a Hitlerovým projevem, který předvídá konec židovské nadvlády v Evropě a konečné Vernichtung židovského národa. Hudebně i dramaticky velmi dobře zpracováno, propagandisticky rozhodně účinné, i když je jasné, že tento snímek patří k těm nejnenáviděnějším vůbec.(29.3.2006)

 • Karlos80
  *****

  Nejlepší a nejvýstižnější komentář zde wader; "V čr raději bez komentáře. Nechci dostat 20 let". Člověk neví jestli to myslel ironicky, a nebo zcela vážně, každopádně něco natom je. Protože jak se dnes člověk jen trochu otře o Žida, smrdí to pomalu paragrafem, dopracovali to až tak daleko, že se dnes pomalu normální člověk bojí vyslovit jen slovo Žid. Dnes na webu ostatně najdete spoustu zajmavých informací, jak to s tou II. světovou válkou, a dokonce i se samotným nacistickým Německem a Hitlerem bylo, nic se tak jako dřív, díky některé tabuizované literatuře neutají, což je dobře. I dkyž vám někdo bude stále dokola tvrdit, že jde o nehoráznou stokrát vyvrácenou lež, nedejte na něho a studujte a zajímejte se:-) Až se jednou změní politické poměry, a přijde vhodná doba, možná se taky více rozepíšu:-) Každopádně i tak kde o ukázkově natočené propagandistické dílo, i po těch dlouhých letech stále svěží, výbušné, explicitní, provokativní, odvážné a sugetivní, pro studijní účely jako dělané. Který režim ale netočí svou propagandu (vůči někomu) mnohdy právě na politickou objednávku, dělají to všechny politické režimy a systémy. Vše v dokumetu je reálné (viz třeba židovké ghetto a způsob života) tedy žádný fake.(26.10.2011)

 • Kulmon
  **

  Vrchol německého antisemitismu ve filmu. Žid je zde vyobrazen jako potkan, jako to nejhnusnější zvíře, které kdy spatřilo světlo světa. Zrůda, která se štítí práce, a pouze parazituje na obyčejných Němcích. Vrcholem je fakt, že polovinu intelektuálních prací jako lékaři, právníci, učitelé obsadili právě židé. Na tom je demostrováno, jak židé ovlivňují různé sféry a vykořisťují Němce. Průměrný žid bere 12krát tolik co Němec. Ať si bere, když je schopnější. Ne, autoři filmu se nezastaví před ničím, aby ukázali žida jako tu nejodpornější věc. Logickým následkem byl holocaust, nejhorší zločin, který lidstvo doposud vymyslelo.(23.11.2008)

 • Dadel
  ****

  Těžko toto hodnotit, proto nechám stranou ideologickou stránku, a zhodnotím, jak to funguje jako film v 21. století. A film je to velice vtipný! (místo "dokumentární" by tu mělo být "komedie"). Když posloucháte vypravěče, který se po 60 minut snaží očerňovat Židy tím nejmimóznějším způsobem (Židi jsou jako krysy, také se v průběhu staletí rozšířili ze svého domova v Asii do celého světa, kradou jídlo, roznášejí tyfus a choleru a przní árijskou kulturu), tak se neubráníte pobavení nad tím, jací byli ti náckové hovada. Na rozdíl od poněkud nudného Triumfu vůle je toto mnohem lepší volbou, chcete-li se pobavit na účet nácků. Jste-li ale voličem Dělnické strany, tak toto jistě budete považovat za skutečný dokument, a přičtěte si k místním 47% dalších 53 (pokud umíte do tolika počítat).(8.11.2009)

 • Morien
  odpad!

  Když hodnotím filmy, často inklinuji k tomu potlačit vjemy způsobené formou a hvězdičkuji z velké části pouze myšlenku. No a na tuhle myšlenku je každej odpad krátkej. Jak ovládnout lidskou mysl snadno a rychle. Proč jsou si nacistické a komunistické praktiky tak podobné, když každý stojí na jiné straně politického spektra? A máme to na talíři dnes a denně. My, co se máme hůř, se s pomocí těchto lidí sice nebudeme mít líp, ale aspoň můžeme nenávidět ty, co se mají líp než my a taky jim třeba pořádně znepříjemnit život. V tomto případě jim ho sebrat úplně.(4.6.2009)

 • dwi
  *****

  Dokonalá forma propagady. Demagogická, agresivní, sugestivní.(2.6.2007)

 • berg.12
  odpad!

  Jestliže "Triumf vůle" je více méně sledem nejrůznějších státnických sjezdů, všelidových setkání a do určité míry může fungovat i jako dokument, tenhle film je skutečné zlo. Velmi účinně spojuje divákovu nevědomost s přesvědčivě vykonstruovanou a po všech stránkách filmově bezchybně provedenou antisemitskou propagandou. A to tak, že si budete možná na pár místech sami nuceni připomenout, na co že se to vlastně díváte. Film, který i dnes může fungovat stejně jako tehdy.(1.5.2007)

 • MM_Ramone
  *****

  Bez komentára... - Bez komentáře. - No comment! - Kein Kommentar!!! *****(8.6.2015)

 • Niktorius
  odpad!

  Je to tam všechno - dávka rasových předsudků; poukazování na "primitivnost", "špinavost", "podřadnost" a "parazitismus" cizího národa (má odpor k práci, nemá vlastní stát), které je zároveň oslavou "našich" nepochybných a nezdolných morálních i lidských kvalit; odporné a povrchní zesměšňování kultury a náboženských tradic (áno, onálepkování judaismu jako zvrhlé militantní a svět ohrožující ideologie nechybí); i povýšené úšklebky na "pravdoláskaře a multikulti" z 19. století, kteří svým "zmateným" přístupem málem nechali ty ďábelské Židy zničit "vyspělou a tolerantní civilizaci". Ani by mi z toho nebylo tak na blití, kdyby na nás xenofobní a demagogické výroky stojící na identických principech (co principech, skoro se mi zdá, že současní xenofóbové své nejotřepanější teze a "argumenty" přímo z tohoto filmu vykradli) nepadaly z každých internetových fór. Jen ti Židé jsou tam (ehm, občas) nahrazeni černochy, cikány, nebo muslimy (podle toho, co je zrovna v médiích in). Ten odpad! tedy patří jak tomuto filmu, tak zmíněným lidem. A jsou za ním hned tři vykřičníky. _______ P.S: V souvislosti s tím, jak se občas hájí někteří méně explicitní xenofobní štváči tím, že nevybízejí k násilí a jen upozorňují na existující problém, zdůrazňuji, že ani tento film nikdy nevybízí k násilí proti Židům (ani nějakému jinému způsobu zakročení proti nim) a jen "objektivně" a na konkrétních příkladech ukazuje, jaké je jejich smýšlení a způsob života. Nějak se nemůžu ubránit paranoidnímu pocitu, že kdyby se ten film věnoval Věčný muslim, neměl by zde jen 47% a byl by to na dlouhou dobu velký hit velké části uživatelů YouTube...(10.9.2009)

 • Wacoslav1
  *****

  Nejsem nácek ani neobhajuji holocaust, ale přesto nedám pod 5* Studium historie totalitních režimů je můj koníček a tohle je prostě ukázka mistrně zvládnuté propagandy. Natřeli je všechny i Chaplina z Einsteinem. Žít tehdy v Německu uvěřím všemu co to hlásá. Pokud to byl cíl a jako, že ano, potom tleskám a udílím 100%(29.12.2014)

 • Mi Nü-Chai
  **

  Nejsem se schopna rozhodnout, jak moc Věčný Žid splňuje svůj účel. Používá primitivní, naivní a hrubé mechanismy, nicméně dovedu si představit, že ve své době byla většina z nich funkční a lidé čisté rasy se od Žida odtahovali s netajeným odporem. Totéž platí ohledně užitých dezinformací. Jistě, je to tupé a pravděpodobně zaměřené na Árijce s nižším intelektem a omezeným rozhledem, leč dle mého by to bylo v sofistikovanější podobě účinné i dnes. Konkrétně jsem si zkusila představit, jak by asi vypadal remake Věčného Žida, zabývající se pro změnu popisem hrůzných tradic a praktik např. Vietnamců. Jsem přesvědčena, že by se tuto udičku určitě nějaká část spořádaných bílých občanů chytila. Tedy, film v jistém smyslu svůj účel plní (lépe řečeno plnil), ale je hrozně nudný, ubíjející a nedynamický. Několikaminutová vyjmenovávání desítek a desítek dalších významných Židů mne uspávala a ani ty hrané scény nejsou zrovna poutavé či zvlášť zajímavé. Suma sumárum: V dnešní době sama o sobě nepoužitelná a dost špatně natočená propaganda. Slabé, od Třetí říše bych čekala něco mnohem lepšího.(11.9.2007)

 • Javert

  Neodvážím se hodnotit tento vrchol nacistické filmové propagandy. Na jedné straně má toto dílo sílu ovládat masy, při sledování vás skutečně mrazí a zíráte, čeho všeho byla Třetí říše schopna, na straně druhé je to hrubě rasistické dílo zaměřené proti židovskému národu, vyzdvihující nadřazenost tzv. árijců (ano, Hitler je skutečně zářným příkladem) a používající všemožné lži o sionismu a Židech vůbec. Tento pseudodokument musí člověk vidět, aby si udělal svůj obrázek. Z mého pohledu je to skutečně dílo velice rozporuplné, pro mě nehodnotitelné.(21.7.2008)

 • Ant
  ****

  Vážně by mě zajímalo, jak by se tahle věc měla hodnotit a většina místních si tím taky asi není jistá. Jakožto dokument tenhle Hitlerův výtvor obstojí docela slušně, protože to nenudí a člověka to ehm dožene k "zamyšlení". Upřímně řečeno, vůbec se nedivím, že Němci ve 30.-40. letech vyšli do ulic s vidlema. Už chápu, proč se Goebbelsovi říkalo mistr propagandy. Tohle je totiž propaganda at its best. Mám dojem, že by lidi přesvědčil i o tom, že Židi umí lítat.(22.3.2012)

 • dr.horrible
  ***

  Predstierajme, že to nie je propaganda niečoho, k čomu väčšina civilizovaného sveta chová odpor.Predstierajme, že sa druhá svetová vojna nikdy nestala.Predstierajme, že je Večný žid mystifikácia.Dal by som päť hviezdičiek.Ale nie je.A... tu sa zastavím.Súhlasím totiž s väčšinou absolútnych (či už odpadových alebo päťhviezdičkových) hodnotení/komentárov, mimo tých (najprv som chcel, ale radšej nebudem menovať), ktoré dávajú filmu za pravdu.Volím teda zlatú strednú cestu a nemám potrebu sa k tomu viac vyjadrovať. PS: Scénu s kravou by som raz chcel vidieť v horore (samozrejme zinscenovanú)(25.10.2012)

 • Mariin
  ****

  Mimořádně zajímavý a poutavý dokument s autentickými záběry z polského židovského ghetta a přehlídkou nejrůznějších židovských typů, včetně Palestiny. Filmů se dotýká exkurz do oblasti umění, přičemž typickými známkami židovské tvorby, zde zmíněnými, jsou: negace ideálu krásy, deformace reality a záliba v ukazování zvráceností (jsou zde ukázky z některých předválečných filmů). Se všemi výroky tu nelze souhlasit, ale mnohé jistě stojí za úvahu. Po formální stránce se jedná o dokument na poměrně vysoké úrovni, dokonale názorný, arci propagandistický.(20.5.2011)

 • Snorlax
  odpad!

  Doufala jsem, že mi tento dokument pomůže najít odpověď na otázku, co přimělo národ Goetha, Schillera a Kanta, aby poslouchal křičícího Rakušana. Nepomohl, krom fanatika nemohl nikdo takovému filmu věřit, nikdo ho nemohl brát vážně. Věčný Žid mohl přesvědčit jen přesvědčené. Tohle je z lidského i uměleckého hlediska odpad všech odpadů.(8.2.2014)

 • Nettrass
  *****

  Chybí nám tady kolonka na žánrové označení tohoto snímku. Jediné možné zařazení je: ,,Propagandistický materiál,,. A tak to tak budu i hodnotit, protože na dokument je to zkreslené. Nutno říct, že zmáknuté to mají neuvěřitelně hustě. Už jsem pár takových věcí viděl, ale přišly mně spíše naivní a bylo dost vidět, že se z nich inspirovali komunisti. Tohle je ale úplně jiná třída. Vyloženě to tlačí do deprese a nenávisti, aby se ten tlak v závěru uvolnilo do naděje. Tady si dovedu představit jen 2 hodnocení 90% a Odpad!(29.8.2012)

 • Flego
  odpad!

  Samoúčelná zvrátenosť, goebbelsovský hnus tvorcami považovaný za dokument a pritom je to len propagandistický paškvil. V dobách vzniku to mala byť pomôcka presviedčať vlastných občanov o nevyhnutnosti boja proti Židom. Tí sú vykreslení ako niečo ohavného, ktorých treba vyhubiť. Vylievať si srdce nad týmto filmovým svinstvom zrejme nemá zmysel, hoci aj v dnešnej dobe existujú skupiny obmedzených, ktorí si myslia, že ich krv je čistejšia.(22.1.2010)

 • anderson

  TENTO KOMENTÁR vznikol ako reakcia na niekdajší komentár užívateľa s nickom Pohrobek. Vzhľadom na to, že Pohrobek svoj komentár pozmenil do relatívne neutrálnej podoby, prosím ho aby vyslovené invektívy nevzťahoval na svoju osobu a bral ich iba ako smutný historický fakt. (29.9.2006) ----------------- Jedna poviedka z filmu THE TWILIGHT ZONE je o rasistovi, ktorý zakúsi všetky príkoria podobných predsudkov a peripetií. Nie sme bohužiaľ vo filme ale v realite, kde sa lišiacky komentár užívateľa s nickom Pohrobek bude brať "iba" ako kontroverzný a "iný", dokonca ako inšpirácia na "širšiu diskusiu". Istá skupina tunajších návštevníkov ho dokonca môže pod vplyvom akéhosi "intelektuálneho poblúznenia" obhajovať. Ja to ale poviem asi takto: práve takto nenápadne postupne bujnie fašizmus, extrémizmus, xenofóbia a podobné "svetonázory". No a ty môj milý Pohrobek, aj keby si prečítal všetky knihy sveta, a videl všetky klasické filmy, si len obyčajný primitívny rasista. A nie som ani žid, ani černoch, ani aziat ani iná - podľa teba "menejcenná menšina" (nie nepovedal si to priamo, ale snáď si nemyslíš, že tvoje "komentáre" sú nepochopiteľné). Apropo celkom rád by som poznal tvoj názor na dokument " HITLER, STALIN A JÁ" prípadne na film CHOĎ A POZERAJ SA, možno by si mi pomocou svojho prenikavého intelektu dokázal objasniť aj "sfalšovanie" holokaustu. No a pre užívateľov, ktorým vadí môj urážlivý a osobný tón zakomponovaný práve sem: Film komentovať nebudem, nakoľko niečo podobné za film nepovažujem. Je to len desivý artefakt doby, ktorá by sa už nikdy nemala opakovať. Napriek tomu sa na mnohých miestach sveta legálne deje dodnes. (30.3.2006)(30.3.2006)

 • Z0oMb3E
  odpad!

  Čo sa na tomto dá hodnotiť? Zvrátené ľudské zmýšľanie, genialita v mienkotvorstve? Film je založený na tom istom, čo nám podstrkujú v súčastnosti všetky médiá pod americkým patronátom: Všetci Arabi sú zaostalí a teroristi, zrušme ich a vybudujeme tam vlastnú spoločnosť. Poučili sme sa z minulosti? ...(22.3.2010)

 • Marek1991
  odpad!

  Je to propaganda, čiže úmyselné zavádzanie a manipulovanie. To však ešte neznamená, že môžme dať rovná sa k slovu klamstvo, aj keď je pravda, že klamstvá to obsahuje. Vtedajšia nenávisť voči Židom, či aj ich náboženstvu musela tiež vychádzať z nejakých faktov, informácií, možno často úmyselných, či neúmyselných dezinformácií, reálií. Určite neboli všetky skutočnosti klamstvom. Problém však je, že si to premenili práve v tú nenávisť a pre ich zničenie boli schopní takmer všetkého. Nakoniec aj toto dielo splnilo svoj ohavný účel. Každý režim má svoju propagandu, z tých doterajších napríklad boľševici mali svoj Krížnik Potemkin o zlých vykorisťovateľoch a cárskom režime. V istom zmysle bol pravdivý, no zveličený, zavádzajúci smerom k dosiahnutiu cieľa. Inak povedané účel im „posvätil“ prostriedky, čiže to, že tým aj oni konali zlo, to sa nebralo v úvahu. Kapitalistický režim má tiež svoju propagandu, či cenzúru, paradoxné je, že práve Židov a ich náboženstvo z môjho pohľadu dosť kryje. Také dielo, ktoré by som sem napríklad zaradil v súčasnosti je Kony 2012, aj keď svojím spôsobom si stačí v televízii pozrieť nejakú reklamu alebo televízne správy. Vzhľadom na to, že Židia behom rokov boli tak ako kresťania kedysi dávno obviňovaní z rôznych chorôb, nešťastí a podobne a boli im ubrané práva, tak mnohým zostávalo realizovať sa práve v obchode. Po generáciách získavali skúsenosti a tak sa proste stalo, že časom ovládli do veľkej miery túto oblasť. Je to z môjho pohľadu skôr šikovnosť. To, že sa realizovali vo vyslovene viac inteligenčne náročných povolaniach tiež. Slová o inklinácií na základe génov k podvodom a podobne, to sú nezmysly, dedíme len niečo, napríklad reflexy, ako kolenný a podobne. Do veľkej miery hraje úlohu práve prostredie, čo však inklináciu k niečomu nevylučuje. Problém je ten, že oni to vtedy nechceli zmeniť, oni ich chceli zlikvidovať a toto dielo k tomu poslúžilo, navyše za tie getá v Európe si mohli Európania často sami, že ich vytláčali na okraj spoločnosti. Paradoxné je, že to vytváranie obrazu škaredých a zdegenerovaných Židov si tu sami nepriamo vyvrátili tými oholenými a upravenými mužmi. Nebudem hodnotiť ich náboženstvo, to pohupovanie sa, zvyky, či Talmud, to by chcelo samostatný výklad, pretože u samotných Židov je to často pri rôznom výklade zdroj nenávisti voči iným, napríklad v súčasnosti voči Arabom a kresťanom v Palestíne, na hanlivé urážanie gojimov a podobne. Sionisti sa tiež neštítia mnohého zla, až mi niekedy pripadajú, že majú veľa spoločného práve s vtedajšími nacistami. Avšak existujú aj antisionistickí židia, neveriaci Židia, kibuce kolektívne žijúcich Židov, intelektuáli ako Noam Chomsky, ktorí sa dokážu postaviť neprávostiam páchanými vlastnými ľuďmi, takže nemožno všetkých hádzať do jedného vreca, hoci keby len jeden jediný bol iný. To je ako s precíznymi Nemcami, závistlivými Slovákmi, proste väčšina neznamená celok a aj tie vlastnosti a spôsob života rôznych kultúr sa dá zmeniť, inak by boli všetci rovnakí, čo nie sú. Ovládnutie politiky, bankovníctva a tie bohaté židovské rodiny, to posúdiť neviem, no vyzerá že na tom bolo a asi aj je niečo pravdy, ale opäť kvôli nim nemôžme všetkých odsudzovať. Prirovnávanie k potkanom tu bolo pamätným vrcholom propagandy. Vytrhávanie z kontextu, účelové komentáre, či úmyselne nadväzujúce časti, tak aby nakoniec vtedajší vodca Nemecka Hitler všetkým v dokumente oznámil, že ich od toho oslobodí, to všetko ukazuje na tú triviálnosť, ktorú účelovo dal vytvoriť minister propagandy Joseph Goebbels. Nechutné zovšeobecňovanie, súdenie, robenie dobrých zo svojich, zlých z tých druhých, opomínanie niektorých informácií, proste rasové, etnické a náboženské delenie ľudí na tých akože dobrých a zlých. Smutné, že vo svete sa to stále deje v rôznych podobách. Podľa mňa si to nič iné, než odpad nezaslúži.(12.2.2014)

 • frashmaker
  ****

  Otřesné, avšak pokud má každý film nějaké poslání, tak i tenhle film ho má a ač je to poslání, které se mi krajně příčí a hnusí, tak musím říct, že je prezentováno dosti vychytralým, sice nevybíravým, avšak dostatečně kvalitně vlezlým způsobem. Ještě že mám mozek a tento film nemá dostatečný potenciál poškodit mé, snad zdravé, myšlení.(1.9.2009)

 • MikO_NR_1909
  ***

  Nenormálna dehonestačná spŕška lží a kadencie neznášanlivosti. Rovnako nápodobne ako pri Riefenstahlovej dokumentoch, aj tu je možné vidieť úchvatný vorhokolizmus pre doslova spoluúčasť k integrite diabla. Hoci Hipplerova zovšeobecňujúca sondáž viacej narába s informačnou a štatistickou abstrakciou demagogických žvástov než fascináciou prítomných okamihoch na demonštráciách NSDAP. I keď nie úplne všetky kľúčové veci by nemali aj akési malilinké jadro pravdivostného základu (Rothschildovci a im podobní korporátni magnáti, percentuálne zastúpenie židovského obyvateľstva v bankovom sektore a iných úžerníckych pofidériach tej doby - i keď to je vždycky stendenčnené na neprávom vzatú zovšeobecňujúcu kolektívnu vinu, že zručný rečnícky autokrat to vždy šikovne využije pre uzurpenie moci) sála z toho ale taká hrôza, že viacej pricitlivenému môže spôsobiť aj dáku tú psychickú ujmu. Natoľko degradačne, obskúrne a svojvoľne interpretovateľné pseudofakty, až sa z nich implantuje akási hypnóza predsa len relevantne okomentovaných dedukcií pre frustrovanú masu hľadajúcu útechu v iluzórnom nepriateľovi. Len aby sme si nemysleli, že dnešná manipulácia sú len takýmto spôsobom zredukované očividné skrivodlivosti na niekoho úkor, tá je oveľa sofistikovanejšia a nedotýka sa v takomto meradle živočíšnosti nízkych pudov.(14.4.2017)

 • Kryton
  odpad!

  Po filmové stránce >>> nudný,informačně skoupý a nepřesný dokument. Po obsahové stránce >>> überpropaganda o tom jak židé jsou pouhým ekvivalentem krys zamořující svět. Varování pro ostatní generace. Historie se může opakovat, pokud o ní nic nevíme a jen nasloucháme "hezkým řečem" od tupých lidí, co jen chtějí moc a peníze a ničit. Odpad jak po obsahové tak i po filmové stránce. Možno vidět zde >>> http://www.youtube.com/watch?v=R1hKOb5dF9Q(26.12.2009)

 • NinonL
  *****

  Hodnotím jakožto produkt propagandy, jako dílo vytvořené za jistým účelem. Dokonale zpracovaná a nabídnutá nenávist vůči národnosti, či jak se používalo v nacistickém Německu, rase. Dnes se nám podobná, byť mnohem sofistikovanější a zákeřnější propaganda podbízí v každých novinách nebo TV pořadu. Ať to jsou články ponižující či hanobící seniory (viz třeba předvolební klip Přemluv bábu), homosexuály, cikány nebo tak populární "socky". Mám dojem, že mě média neustále nutí někoho nenávidět, někým opovrhovat. Proto také tento dokument hodnotím vysoko. Abychom všichni věděli, jak zlo začíná, protože jak končí, se učíme v hodinách dějepisu.(21.8.2012)

 • Frajer42
  odpad!

  Nevím, jak na tom bylo obyvatelstvo hitlerovského Německa, ale já se neskutečným způsobem nudil. Divím se, že film kdysi disponoval schopností někoho ovlivnit. Dokument je udělán naprosto uboze. Čekal jsem mnohem agresivnější výstup z německé strany. V současných dokumentech nejrůznějšího tématu spatřuji mnohem lepší tah na bránu a přesvědčovací schopnosti. Kdyby bývaly podobné dokumenty tehdy pořádně natočeny, tak by rozhodně neskončilo systematické vyhlazování židovské populace pouze u té většiny.(15.8.2013)

 • CageDepp
  ****

  Fuj tak ten konec by měli vidět zachránci zvířat.(11.8.2009)

 • LINKIN
  odpad!

  Tohle je geniální propaganda Mustafa, kam se hrabe ten tvuj Hrdina. Jinak hodnotim za odpad, aby mě nezavřeli, bojim bojim :)(11.7.2011)

 • Driss
  ****

  "Ovládni masu a ovládneš jedince." Jak už řekl Nettrass, Ewige Jude je propaganda. Bohužel však precizní a mistrovská, jenž má/měla obrovskou sílu. To, jak nacisté oblbli rozumný národ, je obdivuhodné. Samotný "dokument" je čistým produktem nenávisti a manipulace a tak váhám, zda dát "odpad!" kvůli odpornému účelu nebo plnej počet za provedení. Sám mám pár židovských předků a tak by bylo laciné mě nařknout z extrémistických pravičáren, přesto musím tuhle mistrovskou propagandu/ubohý dokument ocenit. Divákovi je totiž servírován jako důvěryhodný a pohrává si s jeho emocemi, které gradují do vzteku během podřezávání krav a následně je utěšen pohledem na usměvavé árijce s hákovým křížem v srdci a Hitlerem v hlavě vštěpující divákovi naději na lepší svět bez židů...Dovedu si představit, jak to v nacistických kinech muselo vřít. Smutné!(30.8.2012)

 • Elfias Dóže

  Dlouho po zhlédnuti jsem o tom uvažoval. A došel jsem k závěru, že to je opravdu dobře natočeno. Hlavně kvůli vedlejšímu tématu. Nevím jestli jsem to správně pochopil, ale zdálo se mi, že nacisté hodně kritizovali liberální politiku, hlavně ve smyslu migrace. Dnes se ten multikulturalismus taky hodně řeší. Když jsem tento dokument sledoval, představoval jsem si co by na to řekli dnešní lidé (například Češi), kdyby to byl dokument o romském etniku. Určitě by to nenechalo nikoho chladným. Jediné co mě v tom filmu rušilo byla ta konspirační teorie o tom, že Židé mají v plánu ovládnout celý svět pomoci světových trhů. To se mi zdálo až moc nereálné (i když možné je samozřejmě všechno).(15.11.2011)

 • Caminzind
  ****

  Já teda nikdy o Židech neměl příliš jasný obrázek, ale tenhle dokument jakoby mi otevíral oči. Normálně je začínám nějak nemít v lásce a to jsem teprve v 18. minutě. :) Každopádně ta jednostrannost a zášť ve filmu hrozně ruší.(11.10.2017)

 • kagemush
  *****

  Zrůdně mistrná,do krajnosti hnaná manipulace.-- V době ,kdy již nebylo nutné štvát němce proti židům (viz.Křišťálová noc),je tohle skutečně už spíš mediální masáž před tzv. Konečným řešením. Je zajímavé ,že jít takhle na hranu neměli ani náckové odvahu před válkou a počkalo se s tím,až když si byli sebou dost jistí,-aby ne v roce 40.--Ovšem dosaďme si místo židů v německu třeba bělochy v Zimbabwe,černochy kdekoli mimo afriku,číňany na Filipínách,filipínce v Číně,nebo rómy kdekoli a bude to pořád totéž dokola. A že ne třeba tak hraniční? Tak to je jen otázka doby.(27.6.2010)

 • togaf
  odpad!

  Tohle se nedá hodnotit. Je to žumpa.(18.5.2012)

 • kalap
  odpad!

  Hodnotenie tohoto filmu je dôkazom koľko fašistických svíň aj tu na csfd existuje. Nech Vás rakovina zožerie haza goy.(11.6.2013)

 • Fanucci
  odpad!

  Jistě zajímavé z pohledu propagandy a vývoje lidské společnosti v 20. století...ale po půl hodině máte dost. Poměrně nenápaditý dokument , který si často protiřečí. O úrovni argumentů se ani nemá cenu vyjadřovat...Části, v kterých tvůrci upozorňují na konkrétní židovské "záškodníky" ve svém středu jsou úmorně dlouhé. Chápu jejich účel...ale člověka úplně zahltí. Kolem a kolem, člověka pobouří zhovadilosti ve filmu prezentované, které ani nemají zvládnutou dokumentární formu.(21.7.2008)

 • Dannysek4U
  ****

  Z formalniho hlediska obrovska skola propagandy a ideologickyho "dokumentu". Velmi dobry videt, nejlip v kombinaci s rezirovanejma "dokumentama" od Reifenstahlovy. Fakt pozoruhodny ve vynalezavosti ustrku.(23.6.2010)

 • Morholt
  odpad!

  Nemohu hodnotit jinak už proto, že mezi předky Židy mám a řada jich skončila v koncentračních táborech. I přes pokus se od této osobní zainteresovanosti odpoutat, zůstává Věčný Žid jen odporným nenávistným pamfletem, který musí a musel každý soudný člověk odmítnout.(2.9.2012)

 • salalala
  ***

  Opravdu zrůdný film, který ale ukazuje, jak geniálně měli fašisté propracovanou propagandu. Hippler po celou dobu pracuje s nepodloženými fakty, účelově si vybírá obrázky zesláblých a vysílených Židů, na kterých ukazuje, jak se jim nechce pracovat a záměrně překrucuje skutečnost tak, aby Židy co nejvíce poškodil. Pod tím běží apelující komentář, z něhož zhnusení jen čiší, pak už stačí dát důraz na ty správné věci a diváka máte na své straně. Přirovnání Židů ke krysám je opravdu hodně odpudivé, jenže opět na svou dobu hodně efektivní a vůbec se není co divit, že mnoho (jinak třeba i inteligentních) Němců je opravdu nenávidělo a nemělo s nimi žádný soucit. Čím ale tenhle film "vyhrál" ve své pravdě, jsou opravdu kruté záběry košer popravy, která je vskutku neuhumánní a nešetrná a ani v dnešní době nepůsobí fyzicky moc dobře. Hippler věděl moc dobře, jak má na diváka působit a natočil zdánlivě objektivní, ve skutečnosti však silně manipulativní dokument, který ospravedlňoval holocaust. Ve čtyřicátých letech, kdy o ověřování informací nemohla být ani řeč, musel tento film zapůsobit opravdu děsivě a určitě rozesel strach do duší "obyčejných" lidí, kteří byli nakonec rádi, že jsou v "bezpečí", když existují koncentrační tábory. Co je ale na filmu nejvíc alarmující, je to, že pokud by dnes skoro stejným způsobem natočil šikovný filmař dokument o komkoli, výsledek by byl stejný a zas a znovu by vyvolal strach a nenávist (v současné uprchlické krizi si to není těžké představit) a mnoho diváků by ho mělo za pravdivý. Po filmařské stránce slušný průměr, z hlediska vyznění ale naprosto zrůdná záležitost, která ale byla svého času podána naprosto geniálně. 50%(5.7.2017)

 • 4daPeace
  ***

  Verdikt: Sice je to tady oznaceno jako drama, coz je lepsi nez kdyby to tady bylo jako dokument, jak se tento film sam uvadel, ale pro takoveto filmy by mela vzniknout spec. kategorie - propaganda/propagandisticky film. Veskere dalsi info se zde snad objevi u Obsahu filmu, ktery jsem zaslal. Jinak datr filmu pet hvezdicek je blaznovstvi, to snad musi dat jenom nejaky neo-blazen, ktery vyznava nacistickou ideologii. Film v zadnem pripade neni strhujici, chvilemi se budete nudit, chvilemi budete zavirat oci, chvilemi budete nevericne zirat. A Charlie Chaplin jako herec v tomto? To snad ne...to je jak kdybyste byli uvedeni, ze jste hrali v Ceskem snu, kdyz jste si sli jenom vyhodne nakoupit - proste byste k tomu hrani prisli jak slepy k houslim, stejne jako Chaplin zde.(17.12.2006)

 • MarekT
  odpad!

  Výjimečně budu stručný a přímočarý - ze všech propagandistických filmů libovolného zbarvení je tento svou demagogií a nesmyslnými argumenty jednoznačně nejodpudivější, až jsem jen postrádal komparaci zde obžalovaných s mimozemšťany. S velkým odstupem, nenahlížeje na působnost těchto ideologií ve své době, si říkám - Židé jsou také z masa, kostí a krve jako každý jiný, tak nač takové myšlenky? O jejich pestré kultuře, ať už v minulosti, nebo teď, nemluvě. Jedenáct z desíti cinefilů navíc zaznemá nechutné zneužití Langova "M", mj. obracející původní filosofii snímku naruby. (Shlédnuto útržkovitě v rámci školní výuky.) 0%(1.3.2011)

 • JohnMiller
  ***

  O niektorých faktoch som už vedel no mnohé som sa dozvedel až s tohoto výborného dokumentu. Súhlasím aj keď nie úplne zo všetkým čo tu bolo povedané. Forma akou tu boli podané informácie bola jednostranná veď to bola propaganda ktorá sa však opierala na faktoch ktoré žiadny pseudohumanista alebo žid ktorý nevidí pred seba a konzumuje výhradne iba informácie ktoré mu pod nos strčí spoločnosť nedokáže vyvrátiť. Výborné zábery a práca s materiálmi ktoré mali dobre naštudované takže za plný počet.(27.9.2013)

 • daEmoNickY
  *****

  Občas je to vtipné, častěji však obsahuje zmanipulovanou skutečnost. I kdyby to, co říkali bylo myšleno vážně tak na tom nezáleží, protože dokazování v tomto dokumentu je přinejmenším usměvné. Kdo této manipulaci podlehne (tj. začne věřit či nadávat), tak má buď nedostatek informací nebo není zvyklý na praktiky propagandy. Další informace o propagandě (jak se bránit, jak rozpoznat ...) najdete kupříkladu zde http://doiop.com/KoukolProp . _______ Podle mě je tento film včetně komentářů tady varováním před zjednodušeným pohledem na svět (v případech kdy to není moudré). Plusem je že se autoři snažili být srozumitelní i pro dělníka neznalého spousty pojmů, tohle není praxí v ostatních dokumentech. Další plus je to že použili různé grafy a hlášku "relativity jew". Dokument zde http://video.google.com/videoplay?doc-6229070629122885245 .(23.6.2009)

 • Wladi.mir
  ***

  Těžké hodnocení to je jasné, ale proč? Hodnotit tu dokument, komedii nebo šílenou německou propagandu? Jako komedie je to výborné, jako dokument strašné, ale jako propaganda? Já se prostě hrozně smál. Jak tomuhle mohli němci věřit? Za každý druhým slovem jen slyšíte:"Za všechno můžou židi, jsou to démoni, přetvařují se, jsou horší než potkani." A ty rafinované slovní obraty tam. No prostě směšné a přece jen neuvěřitelné až k pláči!(11.7.2011)

 • mr.filo
  ****

  Věčný žid je krásnou ukázkou, kam až může agitační video dospět. Kdo na to šel do kina? Ti co museli? Maximální Gehirnwäsche, brainwashing své doby. Zvláště, pokud to vidíš denně, tak se negativní pocit z hnusného filmu přenáší na osoby. Ano, je to odpad!(27.1.2012)

 • zette
  ****

  Myslim, ze tento ucelove natoceny dokument svuj ukol ve sve dobe splnil. Bohuzel, propaganda nebyla a neni domenou jen nacismu a komunismu, ale setkavame se s ni denne i dnes. Ne vzdy si to vsak jsme schopni uvedomit.(19.2.2012)

 • gjjm
  odpad!

  Z filmu je mi ještě teď na blití. Jsou díla (film mne momentálně žádný nenapadá, ale knih je takových mnoho), s nimiž názorově nesouhlasím, ale jež nemohu aestheticky neuznat. Ale tohle je samoúčelný, nebo vlastně čistě účelový (což je totéž) koncentrát nacistické absurdní, nenávistné a především naprosto NESMYSLNÉ nauky. Nesmyslný film plný lží, které se ani nesnaží působit jako pravda. Znechucující, děsivě absurdní svědectví o tom, do čeho se může zvrhnout lidská nenávist. Tohohle je schopná lidská civilizace...tohle může natočit lidská bytost... Propagandisticky to může být účinné pro jedince nepřemýšlející, který nejsou ochotni uvažovat, jestli věta, která byla vyslovena, se aspoň snaží být smysluplná. Takových jedinců je bohužel většina. Slepenec na první pohled podvržených, bizarních záběrů, snažících se dokázat a obhájit nesmyslná tvrzení. Vynikající depresivum. P.S. Kdesi jsem četl, že jediným kladem tohoto filmu je, že se jako jeden z prvních zabývá právy zvířat. Vím z vlastní zkušenosti (nezávislého a víceméně náhodného pozorovatele), že šechita, tedy židovská rituální košer porážka zvířat, vypadá úplně jinak, než je líčeno ve filmu, a že je podstatně lidštější, než - dejme tomu - česká zabíjačka. Z čehož vyplývá, že oba záběry jsou podvržené a že při nich byly krutě a zbytečně umučeny dvě krávy. Ještě se tím ochránci zvířat chtějí chlubit?(17.9.2008)

 • Akumulátor
  *

  V tomto dokumentu se lže od začátku až dokonce, přesto působí neuvěřitelně věrohodně a po 15 minutách i pozorný divák začne trochu pochybovat a možná i věřit této nacistické propagandě. V době svého vzniku musel tento "dokument" být velmi nebezpečný. Jednu * uděluji za zpracování, obsah a význam však hodnotit nelze.(27.6.2009)

 • Splasher
  **

  Tohle není žádný dokument, jen účelově poslepovaný newsreel (filmový týdeník) natažený do délky jedné hodiny.(21.4.2013)

 • PavelR
  *****

  Film, který přeně splnil zadání. Závist a odlišnost, tyhle ideologické zbraně střílí ostrými i dnes. V němcích, majících v živé paměti hospodářskou krizi dvacátých let a černý pátek na Wall Street, vyvolat tyhle pocity nebylo asi vůbec těžké.(30.7.2008)

 • Komprimus
  ***

  Čekal jsem teda větší srandu, ale i tak tam bylo pár světlých momentů.(26.10.2009)

 • wader
  *****

  V čr raději bez komentáře. Nechci dostat 20 let.(15.11.2010)

 • WinnJets
  *****

  Propaganda tam samozřejmě je, to je bez debat, ale co k tomu dodat víc? Snad jen, že nic v životě není stejně jako v tomhle snímku jen černé či bílé, nic není jen pravda nebo jen lež. Pokud bych se zde měl více rozepsat na zádkladě životních zkušeností meho pradědy, jeho bratra, či dědy (podotýkám, že dva z nich za války bojovali proti hitlerovi) tak jejich (a nejen jejich) zkušenosti a vzpomínky na soužití se židy před válkou byly opravdu velmi, velmi špatné... Ovšem pouštět se do jakékoli poleminky a rozebírat tuhle problematiku do konrétních detailů či argumentů by bohužel při současné (ne)svobodě projevu v naší zemi znamenalo pouštět se na příliš tenký led... a tak to raději nechme být. Konec konců uživatel Wader v tom má také v podstatě jasno...:)(10.12.2011)

 • Master19
  **

  Po filmařské stránce mizerné, ale to je vedlejší, zde jednoznačně vítězí obsah nad formou. Dovedu si představit, že by to mohlo fungovat i dneska, takže chápu ten zákaz promítání. Samozřejmě, že inteligentní a alespoň miminálně historicky vzdělaný člověk si dokáže zachovat dostatečný odstup, ale jednu pravdu jsem tam našel - svět dnes jako dříve ovládají lidé penězmi a často jsou to lidé, kteří neprodukují žádné hodnoty, jen spekulují a intrikují. A jsou to lidé všech barev a náboženství...(29.11.2012)

 • L_A_D_A_S
  *

  Že to je propaganda nejvyššího kalibru na tom není nic zvláštního, ono taky jestli někdo čeká od dokumentu s názvem Věčný žid z Hitlerovy produkce něco jinýho tak by se měl zamyslet. Troufám si ale říct že i propaganda se dá natočit tak aby nenudila což se panu Fritzovi teda rozhodně nepovedlo. Z filmařského hlediska absolutí nuda u které, přesto že má jen 62 minut, usnou snad i ti největší neonacisti.(20.5.2013)

 • noriaki
  ***

  Těžko hodnotit. Z hlediska formy jde o velice slušně natočený dokument, zajímavý, názorný a plný informací. Ty jsou pochopitelně vycucané z prstu, ale překvapivě chytře. Zapomeňte na primitivní frašky o boji proti mandelince a rozorávání remízků, Goebbels točí propagandistickou extraligu. Vše co ukáže, nebo ústy vypravěče prohlásí, pasuje do pečlivě doplňovaného pokrouceného obrazu židovské komunity. Kdybych neznal záměr za jakým byl natočen, tak by se dal film s trochou snahy vnímat jako politicky nekorektní mystifikační černohumorná komedie. Takhle z něho jde částečně strach, částečně budí zhnusení. Ve druhé polovině, kde už asi bylo zamýšlené publikum plně angažované, začíná snímek lehce nudit. Tahle část je víc zaměřená na emoce, a pro kriticky přemýšlejícího člověka ztrácí význam.(10.4.2014)

 • Martin741
  **

  demagogia sa tazko hodnoti a pri sledovani tohto filmu som si uvedomil zrudnost nacistickeho rezimu /ale komunisticky bol rovnako zrudny/. Svastiky su tu dost caste, sam sa venujem hinduizmu, no tam je svastika na kazdom 2. kroku. Nacista nejsem, pre mna je to len dalsi -izmus /v Europe vzniklo cca 70 -izmov/. To mate ako s krestanstvom - na Jezisa Krista narazite na kazdom 2. kroku a v islame rovnako na Koran a na Proroka. 30 %(15.3.2016)

 • nevermore
  **

  Mělo mi to nahnat odpor k Židům, akorát takovou metodou, která na mě neplatila. Zhnusila mě až závěrečná jatka zvířat. Těžko hodnotit. Nalejvárna. Po půlhodině už jsem se nudil. Ale zachycuje to si myslim, vkusně náhled na Židy, stejně jako u nás obdobné "dokumenty" zvěrstva nemenšího kalibru z 50. let, aneb Rudoši vs. zatuchlý kapitalismus.(10.2.2010)

 • VooDoom
  ***

  Musím vidět! Dne 12.2.2010 Když se na to podívam z pohledu člověka, který absolutně neví a nezná historii, tak si nejspíš bude myslet, že jsou židé opravdovou havětí. Propaganda Německa a manipulace lidí je nastavena na vysokou úroveň. Dávám tři hvězdičky za šílenou demagogii.Škoda jen té ideologie...(25.11.2009)

 • ZkuKol
  odpad!

  Propagandistické dílo své doby. Nestará se o pravdivost uváděných faktů, směřuje jen za jediným cílem, přesvědčit poslední nevěřecí ( a v roce 1940 jich už v říši asi příliš nebylo). Po řemeslné stránce by si možná tento výtvor zasloužil lepší hodnocení, ale obsah to neobhájí. Je jenom škoda, že takovéto dokumenty najdem v každém státě v určité časové periodě. Stále nemůžu pochopit, proč je u těchto výtvorů omezené šíření, stávají se tím jen lákavější. Na středních školách bych to možná pouštěl i povinně...(2.1.2009)

 • made1

  Ať už to vezmu z jakékoli strany, tenhle film nedokážu ohodnotit a je velmi těžké shlédnout ho celý, i když jsou na světě české titulky. Je to jiné, když na rozdíl od tehdejších diváků znáte pozadí toho všeho.(29.8.2009)

 • mohamedsfinger

  Velmi rozporuplný snímek. O myšlenkách tohoto filmu se nemá cenu bavit, protože se (téměř) všichni shodnou, že jsou zvrácené. Zpracování je na dnešní dobu už také poněkud slabší a nepoutavé, ale ve své době určitě diváka zaujmout mohlo. Ale jako dílo propagandistické fungoval velmi dobře (o čemž bohužel svědčí holocastut), čímž de facto splnil svůj účel. A proto nechávám bez hvězdičkového hodnocení.(28.7.2010)

 • Bernhardiner
  **

  Pravdivých 20 procent, zbytek polopravdy a lži, přičemž i ta pravda je řečena tak, aby byla vnímána vyloženě negativně - například ta o tom, jak jsou Židé skvělí obchodníci. Upřímně řečeno, Židi jsou úspěšní snad ve všech oborech lidské činnosti, ať se nám to líbí nebo ne. Nutno ovšem dodat, že Židé jsou úspěšní i v oborech, které neslouží lidské cti. Možná až moc úspěšní, proto vzbuzovali u ostatních lidí závist, Tento propagandistický dokument nám vlastně neřekl vůbec nic, jací Židé vlastně jsou, nýbrž nám sděloval, jak na ně má být nahlíženo. Z historického hlediska jde však o velmi zajímavý artefakt, který si zaslouží podrobnější rozbor. 40%(18.7.2015)

 • kebom
  ***

  Veľmi silná propagandistická záležitosť...(20.9.2008)

 • helmut111
  *****

  Majstrovská propaganda, žiť v tej dobe aj by som uveril(10.4.2011)

 • showxman
  odpad!

  Hnus! A špatný film po všech stránkách.(17.9.2012)

 • Disease
  ****

  Místy působivé, místy směšné. Ve své době to ale nejspíš fungovalo.(1.8.2014)

 • Ollie235
  ***

  Těžko se to hodnotí. V dnešní době je samozřejmě jasné, že veškeré statistiky a informace prezentované jako fakta nemají s realitou nic společného, na začátku 40. let to ale na (nejen) německý lid nepochybně působilo jinak. Některé scény jsou vyloženě odstrašující (krysy, košer) a celkově se na to vůbec nekouká příjemně. Z historického hlediska je to dobrý příklad nacistické propagandy, samozřejmě je ale nutné ji brát se značnou rezervou.(22.3.2016)

 • Greenpeacak
  ***

  "Relatívny" žid Albert Einstein ma rozsekal(2.11.2016)

 • pih-poh
  odpad!

  Docela slušnej náhled do toho, jak se dá tupá masa lehce zmanipulovat.(25.5.2009)

 • lukasd
  ***

  Tenhle film krásně dokumentuje, jakým způsobem mohou dokumenty manipulovat a překrucovat fakta. Jinak se jedná o poměrně statický film, který ale ve své době mohl fungovat jako poměrně uvěřitelná propaganda.(24.8.2009)

 • Satanizer
  *****

  Koho zaujíma čo sa v 40tých rokoch jebalo skopčakom hlavou pri pohľade na žida, tomu tento "dokument" poskitne veľa šialených a chorých odpovedi a z veľkou pravdepodobnosťou aj pocit maximalneho zhnusenia nad morálnym úpadkom, zlom a ľudským primitivizmom ktorý tento snímok symbolizuje . úplne chápem ľudí čo tomuto dali odpad lebo je to rasistický hnoj najhrubšieho zrna čo s filmárčinou ako takou nemá dokopy spoločné ani kokot. ale pokiaľ sa nato dívate tak ako ja, a teda z čisto historického hľadiska a chcete sa dozvedieť niečo o tom, o čom sa zmieňujem hneď v prvej vete, tak ste narazili na správnu alternatívu. dostanete maximálne výživný a veľavravný manipulačný prostriedok od Ministra Nacistickej Propagandy Goebbelsa s kvalitným Mondom v závere. Tento film nieje vhodný pre sympatizantov a aktívne bukvice od extrémnej pravice a iných rasistických organizácii(1.5.2012)

 • Shimargh
  odpad!

  Smradlavá demagogická propagandistická sračka, nechápu jak tomuhle mohl někdo věřit tehdy a jak tak čtu komentáře dokonce i dnes - vymyté mozky!(23.11.2012)

 • netahlo
  *****

  Perfektni!!! Poustel bych to povinne zakum zakladnich skol, vynikajici dokument! Ocenuji i to, jak jsem se vyborne pobavil nad vetsinou mistnich hysterickych komentaru.(15.7.2016)

 • bolan

  Nechápu co se na tomhle propagandistickym škváru dá hodnotit. Tehdejší diktátoři měli v rukou neuvěřitelnou zbraň a tou byla neinformovanost. V dnešní mediální době by něco takového nebylo vůbec možné a proto také působí tento paskvil Goebbelsovo prdelolezců pro dnešního člověka celkem neuvěřitelně, ale věřím, že v tehdejší době mohl mít na nezainteresovaného člověka určitý vliv. Nacistická propaganda využívala faktu, že židovský národ je skutečně zvláštní a některé věci z dokumentu se samozřejmě zakládají na určité pravdě, která byla ovšem systémem překroucena v nejvyšší možné míře a upravena tak, aby člověk při pouhém vyslovení slova Žid cítil určité zhnusení. Např. že se Židé prohandlovali až výsadním místům světových bank a košér porážení dobytka se takovýmto způsobem provádí dodnes, je samozřejmě pravda. Tím nechci vůbec snižovat propagandistickou ohavnost tohoto dokumentu a celého holocaustu, který následoval poté a z historického hlediska je dobré tento dokument vidět.(2.3.2011)

 • ChillThomas
  *****

  No tohle jsem nečekal, trošičku jsem to nadhodnotil ale i tak jsem byl spokojen. Po dokumentární stránce to nebylo zas tak zlé, krom začátku a konce, který začal v hodně propagandistickém duchu, tak se to pak vezlo i na ověřených faktech, padalo hodně významných židovských jmen, co do dnes padají a stojí za ovlivňováním i současných aktivit ve světě viz. Rothchildové a Warburgové, kteří si Euro-Ameriku rozdělili pomocí bankovního systému, což už se ví, jak koukám od pradávna ale média se k tomu nikdy moc neměla, však v Německu to mohlo vzniknout v té době dost jednoduše, za účelem propagandy, která byla založena z části pravdivá někdy nepravdivá, Němci se o tom zmínili poměrně obsáhle a to jsem ocenil... Na tu dobu to mohlo ovlivnit hodně, to je určitě fakt. Nechybí tomu dávka populismu (Okamura style) a to se děje i dnes.. Rozhodně se člověk něco nového dozví a uvidí i nové záběry ... dokonce i stručné dějiny o pochod židů .. k nám do Evropy.(26.3.2013)

 • BeranSon
  **

  Co se týče filmového zpracování, tak je na rok 1940 odvedená práce poctivá velice. Jenže mě se motiv a pointa, vlastně celý účel filmu natolik hnusí, že se nemůžu vyhnout tomu, že jsem se na něj musel dívat přes prsty. - 4/10 -(22.3.2015)

 • alisa.upir
  odpad!

  Těžko snímek hodnotit. Ale nedovedu si představit, že by se tenhle manipulující materiál mohl začít objevovat v žebříčcích CSFD mezi filmy s vysokým hodnocením, proto ten odpad. Doufám, že v dnešní době už to moc na nikoho působit nebude. Ale chápu, že ve své době neskutečně působil na emoce široké veřejnosti, vzhledem k tomu, v jakém stavu v té době bylo Německo a jak se snažili si svůj aktuální stav vykládat tím, že za to může někdo jiný, určitě ti Židé... Jako manipulativní materiál je to fakt výborný.(12.11.2015)

 • dR.oFcA
  *****

  Jako čistý provedení dokumentu(at by byl o čemkoliv) by se v téhle době už asi neosvědčil. Chvílama je to celkem nudný, ale na druhou stranu je to brutalní ukazka tehdejší německé antisemitické propagandy. Teď v nynější době se na to dívám s úsměvem, ale nechci vidět jak před 70ti lety tenhle film vnímali ti jenž ho viděli a jak ovlivnil jejich úsudek na spoluobčany a podobně...(27.12.2008)

 • 1945
  ****

  Neuvěřitelně zvrácený propagandistický film, který je ukázkovou manipulací. Pravá ,,reklama" na nacismus je záměrně vtisknuta až do posledních minut filmu, aby v člověku vyvolala pocit, že zbývá jediná možnost na záchranu. Film si svůj účel už bohužel odbyl, dnes se dá jen litovat, že vůbec vznikl(3.1.2009)

 • Lukin413
  odpad!

  I když odhlédnu od tématu, jedná se o velmi nudný dokument, který ani s manipulací nepracuje příliš citlivě. Neříkejte mi, že i sebevíc zfanatizovaní Němci tohle baštili. 0%(10.2.2011)

 • Vlkys
  odpad!

  Přiznám se, že příliš nerozumím tomu, jak někdo může dát takovému filmu čtyři, pět hvězdiček. (Doplněk: Když čtu ty komentáře působí na mě jako výmluva, že si člověk nechá na prsa vytetovat Hakenkreuz s tím, že to je moc pěkný symbol a poctivá tatérská práce...) Od samého počátku se divákovi dostává příval propagandistických lží, překrucování pravdy a používání všech možných i nemožných propagandistických method. Židé jsou ve filmu vykreslováni jako ta nejohavnější zvířata, jejichž jedinou snahou je vysávat a ničit árijský národ...(21.12.2009)

 • KuZd
  *****

  nadherna ukazka nemecke propagandy!(19.4.2010)

 • mahjo
  *****

  Ano, je to propaganda. Presne taka, aka je aj v dnesnych filmoch. S tym rozdielom, ze tato je z "druhej" strany a miesto dobrych vlastnosti zidov ukazuje tie zle, co je dnes zakazane. Ale aj take treba vidiet a vediet si z toho nieco zobrat. Fakty su mozno trochu prekrutene a primitivnejsie podane, ale pravdive(15.12.2011)

 • Kervorkian
  ****

  "Relativní" Žid Albert Einstein, který maskoval svoji nenávist vůči Němcům za nesrozumitelnou pseudo vedu. - Áno, až do takýchto rozmerov tento dokument siahal. Vrcholom je záverečné zabíjanie dobytka.(6.6.2012)

 • lubospoti

  Tohle bude asi můj jediný film, který nebudu hodnotit. Tahle kombinace demagogie, propagandy a překrucování faktů si to prostě nezaslouží. Tento "pseudodokument" může ale sloužit jako ukázkový příklad, jak propaganda funguje.(9.2.2015)

 • miawallacova
  odpad!

  Celou dobu sledování tohoto "dokumentu" mi běhala po zádech husí kůže. Nazvat Alberta Einsteina "pseudo vědcem". Židy krysami, film vyplňovat zcestnými ukázkami z filmů a poukazovat na to jak židé zabíjí zvířata... Je neuvěřitelné jakou moc má film a propaganda. Silný film, ne díky režii, ale pro svou historickou podstatu. 5* vs čistý odpad.?(7.9.2012)

 • Kolssteyn
  ***

  Průměrný propagandistický film, který dokazuje, že nacisté, komunisté a xenofobové používají tutéž rétoriku a jejich intelektuálně-duchovní vývoj ustrnul v jednom bodě, který je biologicky předurčuje k vyhynutí. K přežití jím pomáhá pouze humanistická tolerance.(28.9.2016)

 • Merggie
  odpad!

  Hodnotím nazlostený. Nehodnotím objektívne. Nedá sa. Nechcem byť tým, kto napíše, že je to úžasná propaganda. Tu treba voliť slová opatrne, a to je priveľká zodpovednosť. Napriek tomu, že je Ewige Jude zaujatý a hrozný film, je to aj, a to je asi z diváckeho hľadiska najdôležitejšie, príliš nudný film. Je ťažké uveriť tomu, že ešte i dnes sa snaží politická moc v niektorých krajinách bojovať národnou kartou. O čom potom sú tie dejiny? To sa nikdy nepoučíme? Nebojím sa prírody, globálneho otepľovania, bojím sa človeka ako takého. Dokázal totiž stvoriť film ako je tento. A to je strašné bez ohľadu na jeho kvality.(12.1.2008)

 • Dimo
  odpad!

  Hodnocení tohoto filmu je docela zbytečné. Každý novodobě - soudně smýšlející jedinec musí vědět, s jakým že to dílem má tu čest. A s jakým? S odpornou propagandistickou sračkou, která se nemá ani v nejmenším úmyslu za něco schovat. Na plnou hubu tu od začátku do konce hřímá echt Dojč komentátor, jací jsou Židé špinavci, podvodníci, pachatelé 82% celosvětového zločinu zvrhlíci a tak dál. Zpochybňuje a uráží se tu lecco, leckdo. Namátkou Albert Einstein, Charlie Chaplin, tehdejší novodobé umění, třeba kubismus, filmy, ze kterých jsou vytrhávány protižidovské scény a bez komentáře, nebo naopak s nepatřičným komentářem pak vyzní opět negativně, obviňuje Židy z propagace homsexuality a všech možných obscéností podložené opět filmovými útržky, avšak z už prvního pohledu komediálního filmu, což ovšem vyzní jako vážně míněná, dramatická skutečnost. Srovnání s komunistickou propagandou toto nesnese, neboť komunistická propaganda, vezmu-li v potaz napříkald Československý filmový týdeník býval často nechtěně vtipnný a směšný, zato tento šílený "dokument" je reálně děsivý. Zlo, jakým fašismus - nacismus byl a stále je, z tohoto počinu čpí, vyzařuje z něj zlo v té nejsyrovější a vážně míněné podobě. Hrozné a odstrašující. Mohl bych dát klidně 5 hvězd, jako názorný a odstrašující příklad, jakými prostředky se náckové nebáli blbnout davy, ale raději zvolím odpad!, abych dal najevo, kam takovou sortu lidí řadím.(12.1.2009)

 • raiN[ratm]
  odpad!

  Ako niečo takéto vôbec hodnotiť? Vzhľadom na obsah sa len ťažko môžem vyjadriť k niečomu inému. Aj keď ako nástroj propagandy sa dá chápať ako "hodnotné dielo".(12.6.2009)

 • lucky777
  **

  Ten film není brak. Jeho zrůdnost je ovšem tak děsivá, že se člověku zvedá žaludek.(1.12.2010)

 • Jimy
  odpad!

  Intenzivně směřovaná nenávistná propaganda, která ve své době bohužel splnila svůj účel. Jedním z pilířů německého hitlerovského nacionálního socialismu bylo určení nepřítele a nacistům se tak podařilo přesvědčit nejeden národ o podřadnosti lidí židovského původu a jejich vině za špatný stav německé ekonomiky a životní úrovně obyvatel. Obracet se na tento pseudodokument jako na zdroj relevantních informací je přibližně to samé, jako kdybychom citovali z Protokolů sionských mudrců. V každém případě se stal tento film jedním z nástrojů nacistické antisemitské mašinerie, v jejímž důsledku umíraly miliony nevinných lidí v koncentračních táborech.(14.1.2012)

 • Milky.

  Nebudu hodnotit hvězdičkami, upřímně ani nevím kolik bych dal. Až příliš sugestivní propaganda chytře otáčející skoro všechno proti židům. Dnes už působí vyloženě komicky, ovšem je jasné, že ve své době kdy lidé neměli vlastní přístup k informacím jako my dnes ve formě internetu, musel být účinek na lidi hodně silný. Ostatně jak se předchozí generace velmi nepříjemně přesvědčily...(27.2.2012)

 • MovieFive
  ***

  Tenhle film se mi těžko hodnotí. Více protižidovsky zaměřený film jsem ještě neviděla a pravděpodobně už neuvidím. Můžu jenom dodat, že němcům se skutečně mistrovsky povedlo vykreslit židy v tom nejhorším světle a dokážu si představit, co takový film ve své době způsobil. Určitě je naučné ho vidět i z hlediska historie 2.světové války a uvědomit si neuvěřitelnou neměckou propagandu.(14.8.2012)

 • Kragujevac
  ***

  Mimořádně kontroverzní dokument. Co si budeme nalhávat, židovské etnikum nikdy nebylo bez poskvrnky. Stačí se podívat, co se dnes děje v Palestině např. dokumentární film Occupation 101. Ale spoustě pseudofaktů, které byly vyřčeny v tomto dokumentu bych nevěřil ani za nic. Je sice pravda, že mnohdy se vyobrazení židů v tomto dokumentu setká s reálným předobrazem např. nechuť k manuální práci. Ale to je právě jeho cíl diváka oblbnout tak, aby si spojil skutečné s neskuteným a tím mu vznikla předkládaná pravda.(11.11.2012)

 • Všežrout
  *****

  K získání celkového náhledu na rasovou ideologii Třetí říše doporučuji knihu Svědomí nacizmu od Claudie Koonzové.(6.2.2013)

 • Warlukyn
  ***

  Se všemi výroky tu nelze souhlasit, ale mnohé jistě stojí za úvahu. Já mít 15 let, žít v Berlíně 1938 a vidět tuhle propagandu, tak židy hejtim nehorázně. Já je sice nemusim ani teď, ale co je moc to je moc, fanatická totálka. Ty zvířata sem radši přeskočil s timhle sou pěkný prasáci, se nedivim že se pak za to sami kastrujou obřízkou.(24.3.2014)

 • DanRichter
  *

  jestli se dá najít na filmu něco dobrého, tak asi jen to, že názorně ukazuje, jak se dá snadno zblnout masa lidí naprosto nemyslnými hovadinami(promiňte mi ten eufemismus), pokud se umí šikovně podat v médiích. Možná si někdo řekne, že to tak bylo jen tehdy. Ale ono to neplatí jen na tehdejší lidi. I současní moderní osvícení, intelektuální lidé mají sklony hltat podobné propagandy a nesmyslnosti za účelem davové manipulace vedoucích až třeba k násilnostem na skupině obyvatel, ke genocidám, a k utlačování lidských práv. V tomto směru by neuškodilo se zamyslet, proč lidé mají stále tyto tendence, nehledě na době, modernizaci či politické situaci ve světě. Jinak na samotném dokumentu nevidím nic uchvatného ani po stránce historické, ani filmařské. A dávat tomuto filmu vysoké hodnocení jen proto, že po stránce propagandy to naplnilo svůj účel na 200% (tj.poštvalo lid natolik, že to přispělo ke genocidě)?? Ano, jsem někdy morbidní a cynický - ale všeho s mírou :).(7.6.2015)

 • Vikinec
  *****

  Hodnotit tento film podle kvality nelze(jasný odpad). Film je nudný, režisér si vypomáhá sáhodlouhými ukázkami z jiných filmů, komentář je plytký a poloprázdný. Je to zkrátka propagandistická vata okolo prázdného tématu. Já však dávám hvězdiček 5 za hodnotu historickou. Národní socialismus logicky vyprodukoval něco podobného, jako u nás v 50. letech náš socialismus Stalinského ražení. Přišel film a němečtí soudruzi pochopili, že toto médium jim ve velice krátké době zajistí skvělou masáž lidu (mas), který potřebovali vystrašit a tím ji zmanipulovat a přitom naivně ospravedlnit svá zvěrstva, která musela přijít. Jejich socialismus našel svého nepřítele - věčného žida, tuto krysu světové populace, krysu, která skočí zezadu na každého Árijce (Němce) a beze studu jej zabije. Nevím, jak tento paskvil zapůsobil na tehdejší obyvatelstvo, z dnešního hlediska je tento film spíše reklamou na Židy. Výčet úspěchů a úspěšných Židů ve světě šel až do absurdit typu " ...Relativní Žid Albert Einstein, který maskoval svou nenávist vůči Němcům za nesrozumitelnou pseudovědu...". Tvůrci se neštítili kritizovat židovské nehumánní zabíjení zvířat, kdy tomuto "problému" věnovali poměrně hodně prostoru s teatrálním upozorněním na to, že následující záběry budou drastické, aby následně dali vůdci do úst nějaký ortel o tom, že ž v roce 1933 zakázal takové zacházení se zvířaty. No... Film samozřejmě končí přehlídkou árijských týpků, kteří znamenají budoucnost Německa a lidstva. Myslím, že tento flm by neměl nikdo zakazovat, ale naopak by se měl stát známým mementem pro salónní socialisty všech typů a měl by otevřít oči všem, kteří se tak rádi angažují pro všechny svazky na národních principech. Zakazování a tabuizování těchto historických faktů je něco jako popírání holocaustu. Přitom propagovat komunismus, tohoto bratříčka německého nacismu, který má na kontě kolem 100 mliónů mrtvých, nikoho až tak nedráždí.(18.12.2009)

 • nooly
  ***

  Cítím neklid a mám husí kůži. Záběry mnohých židů ve snímku mohly být jejich poslední...(28.2.2010)

 • Paviozo
  *****

  Neřeším obsah, ale to, co daný film dokázal a jaký měl vliv na celý národ. A bylo to hezký a bavili jsme u toho. Statistiky tam byly zajímavé, ale těžko říct nakolik se jim dá věřit. Film určitě udělal radost svým tvůrcům a naplnil německé biografy, což je ve válkou zmítané zemi jistě příjemné zpestření.(19.3.2013)

 • JasonV
  *****

  Fascinujúci a sugestívny dokument.(1.8.2008)

 • Aintcha
  odpad!

  Myslím že tento takzvaný "dokument" může být z historického pohledu důležitý, ale já nemůžu jinak, než hodnotit jako odpad!. A opravdu se jedná jen o rádoby "dokument", protože pravý dokument by měl být pravdivý. Tady se divákovi od samého začátku dostává pouze samé lži.LŽI, LŽI, LŽI. Ale všichni víme za jakým účelem byl tento film natočen. A tak chápu, že v té době tento "dokument" dokázal splnit svůj úkol. Dlouho jsem přemýšlela, jestli mám toto vůbec hodnotit nebo komentovat. Nakonec však hodnotím tak jak hodnotím, protože tohle je opravdu hnus.(2.12.2010)

 • Petulka88

  Degenerované židovské kreatury se přiživují na práci poctivých, čistých Árijců... "Vrcholné" dílko nacistické propagandy, kde jsou Židé připodobňováni k potkanům, je plné neuvěřitelných předsudků, za které by se styděl i Borat Sagdijev. Tohle se ani nedá hodnotit...(24.12.2012)

 • Racker
  *****

  Je úžasný, jak se dá na každou věc přistupovat ze dvou stran. Velmi těžké tento film ohodnotit, buď ho budete milovat, nebo nenávidět. Já dávám 100% právě proto, že i když s těmito názory nesouhlasím, je film dostatečně přesvědčiví na to, aby mu kdokoliv uvěřil...(30.5.2013)

 • Firko
  ****

  Podobne pocity ako po pozreti tohto ,,dokumentu´´ som mal uz iba pri precitani Stareho zakona.(24.3.2009)

 • petz1985

  bohajeho.Toto je opravdu naprosté peklo německé propagandy, pro mne naprosto nehodnotitelné, protože se vymyká většině věcí co jsem kdy viděl... nudí, ale zároveň vyvolává mrazení v zádech. shrnout se to dá asi tak, že židé mohou za všechno včetně zemětřesení a zatmění měsíce, jsou to největší skety této galaxie a navíc smrdí od hlavy... no opravdu nechutný vrchol nacistické propagandy(28.4.2009)

 • Bigfuckman

  Tohle se nedá ohodnotit. Hodnotit se dají jen filmy ať už dobré či odpadní, ale ne takovýhle politický výplach a propaganda nacionální strany fašistického Německa. Jsou zde vyrvány věci z kontextu pošpiňující a potlačující židovskou populaci. Tahle fašisticky agitační slušně řečeno sračka je hnus nejvyšího kalibru, stejně jako zde ukazované zabijení domácích zvířat po židovsku metodou košér. Z toho ač to bylo černobílé mi bylo opravdu na blití. Ano jestli tohle bylo židovské zabijení zvířat pak jednoznačně zakázat, ale moc bych za to nedal, že to bylo na objednávku německé nacionalistické strany. Těžko ale říct jestli tuhle sračku vystavit světu ke shlédnutí. Jako naučná pomůcka pro ty co popírají holocaust a německé zločiny bych to doporučil. Bohužel ta silná propagandistická myšlenka je či byla opravdu zhoubná a nejsem si jist zda by dnešní "civilizovaný" člověk dospěl do stádia duševní vyspělosti aby i o tom udělal náležitý a správný obrázek. Když tak koukám kolem sebe a vidím ty spousty vyhecovaných extrémistů, náboženských fanatiků či radikálů tak radím tohle jednoznačně zakázat a nepouštět.(16.6.2009)

 • Belsazar
  odpad!

  Film ve stylu Vávrova Jana Husa a Jana Žižky. Spodní dno propagandistické žumpy. Co některé uživatele vede k hodnocení třemi a více hvězdičkami? Fakt, že film má velmi dobrou řemeslnou stránku? Nechápu. Neberu to nikomu, přesto ale nechápu.(19.10.2016)

 • x_ander

  Tomuto "dokumentu" se jednoduše nedá udělit jakýkoliv počet hvězdiček. Je to jen typická fašistická propaganda, ze které víc než kdy jindy uvidíte, jací byli nacisti hajzlové. Jako výuková pomůcka do hodin dějepisu (ja sám jsem to viděl v rámci semináře dějin na vysoké) to má velkou hodnotu, jako "film" se to hodnotit prostě nedá.(17.3.2010)

 • Skretule
  *

  Když chceš psa bíti, hůl jsi vždycky nejdeš.(27.5.2011)

 • Anagram
  *****

  Jak hodnotit film, který dokázal rozbouřit davy lidí proti židovství? Tento dokument je samozřejmě plný lživých informací, ale zároveň, je ve své podstatě geniální v tom, že představuje, jakou sílu má propaganda a jak média dokážou ovlivnit lid. Hippler a Goebbels to věděli a patřičně toho využili.(28.1.2012)

 • Kapikova

  Vyvstává pro mne problém, zdali film hodnotit podle toho, jak byl natočený, nebo podle toho, zdali mne zaujal ANEBO, jestli mne přesvědčil. Což by u tohoto filmu znamenalo splnění toho hlavního účelu, pro který byl natočen (i když vlastně všechny filmy jsou natočeny, aby své diváky přesvědčovali o jisté vizi, kterou měl jejich autor). A pouze zhruba si mohu představit, co tento film udělal s lidmi, kteří neměli možnost si pravost informací nikde ověřit. Nejen výprava, ale i vizuální, neverbální prostředky, forma kamery a záběrů pracují pro autora, aby ještě umocnili podvědomou hrůzu. Hluboká a drsná hudba nás provází skoro po celý film. Záběry na špinavé, zarostlé, bezzubé lidi a hluboký, temný hlas vypravěče se mžikem změní, když kamera zabere usměvavou, silnou árijskou mládež, která se bezvýhradně skládá ze statných modrookých blonďáků a vysokých, štíhlých blondýn, s úsměvy na tvářích. K tomu grafické vizualizace, jak vypadá "zašpinění Evropy onou verbeží" a ukázky, jak strašlivě by nejen Evropa, ale i celý svět mohl dopadnout, pokud se s tím něco neudělá. Autor/vypravěč si bral k ruce mnoho podkladů (drtivá většina samozřejmě lži, ale lidé tehdy to nemohli vědět) ovšem pro splnění dojmu, že je autor sypat z rukávu nekonečno argumentů proti existenci Židovského národa, dostačující. Je těžké soudit, když tehdy nebyla možnost se informovat, a když lidé neměli po ruce nic lepšího, než svůj vlastní úsudek.(1.6.2012)

 • Ilus
  **

  Okatá propaganda, chvílemi méně, chvílemi více sugestivní.(22.10.2012)

 • Thomak

  Nemůžu hodnotit hvězdama, perfektně natočenej propagandistickej "dokument", ze kterýho mě až mrazilo v zádech. Velice schopně překrucuje fakta a vykládá si je po svym. Nazval bych to z dnešního zpětnýho pohledu děsivym veledílem, který určitě zanechalo ve svejch současnících silnej dojem - že Židé nejsou lidmami.(20.12.2012)

 • Eratis
  odpad!

  pětihvězdičkáři si dělají prdel ne?(7.3.2013)

 • wesker
  *****

  Škoda že ve filmu je jen asi 75% pravdy. Zbytek manipulace a propaganda.(12.5.2013)

 • Trinculo
  odpad!

  Pokud se zajímaté o dějiny propagandy, holokaust a způsoby toho, jakými může být člověk zblbnut v moderní době v podstatě velmi primitivními věcmi, tak je to pro vás povinnost. Ve filmu se ale nesetkáte s ničím, co už neznáte.(31.7.2013)

 • kotrlak
  *****

  Kdysi efektivni agitka, dneska voda na mlejn Holocaust Industry...(24.2.2015)

 • Harakiri13
  **

  Jak dokáže být táto nechutná propaganda silná se ukázalo. Agrese vůči Židům v tomto dokumentu nezná mezí.(6.6.2015)

 • ssarka
  odpad!

  mám jen jednu otázku..za co u tohoto počinu dáváte hvězdičky..za myšlenku? nebo zpracování? nebo dialog? nebo kameru? nebo " herce" ? nebo exteriéry? a pokud se bavíme o manipulátorství a dezinformacích,tak za to se snad tady hvězdy nedávají,nebo jo? a jen abych doplnila,ano Židé jsou nenávidění již od starověku,to si opravdu Němci nevymysleli sami,ale PROČ?? protože umí zacházet s penězi a vždy uměli obchodovat a to se holt ostatním lidem nikdy nelíbilo..protože kdyby nežidé uměli taky tak dobře shromaždovat majetek a měli v genech zakodovaný obchod a jak na něm vydělat,tak by si úroky vymysleli sami...dobře je to vykreslené v Kupci Benátském,ale já tam prostě fandím Shylockovi-flušeš na mě,nazýváš mě prasetem a celý život ponižuješ mě a moje blízké a pak chceš půjčit?? a když nemáš na vrácení,tak chceš milost ?? a proč vlastně Hitler šel po Židech a likvidoval je...protože měli peníze a ty on potřeboval..a pro koho??ne pro chudé lidi ve svém státě,ale pro sebe,válku a moc.... na závěr jen podotýkám,že hypotéku mám..:D(18.6.2015)

 • Climacterix
  ****

  Naprosto profesionální demagogická propaganda, svinstvo nejvyššího řádu/neřádu... Čtyři hvězdy za technické zpracování a rovněž za to, že člověk alespoň vidí, kde se bolševici či reklamní a mediální agentury učili...(8.9.2010)

 • RXP
  *

  Mal som problém ako hodnotiť tento Hitlerov artový počin. Keby to to mám brať ako propagandu, tak tomu dám štyri,ale propaganda je predsa vždy len zprznený dokument s množstvom zaručených informácií, ktoré majú za úlohu ľudí k niečomu motivovať.Film bol natočený už počas vojny,keď väčšina ovečiek bol presvedčená, tak si myslím že to veľkú mienkotvornú hodnotu nemalo. No napriek tomu som sa neubránil myšlienkám, čo to dokázalo spôsobiť. Krásná robotnícka propaganda, veľmi podobná červeným hviezdam, kde robotníci makali a zastávali tú stranu dobra proti zdegenerovanej morálke nepriateľa, ktorý bol vykreslený podobne ako kapitalistický diabli. Ešťe nechápem, prečo sa Nacizmus označuje ako extrámna pravica,keď to bol národný socializmus...asi ľudí mýli, že mali vo zvyku ukazovať koľko snehu napadalo.(24.3.2012)

 • frantad
  *****

  Určitě stojí za zamyšlení, mnoho myšlenek z tohoto filmu formuloval již v roce 1920 americký podnikatel Henry Ford ve své knize Mezinárodní žid. Zajímavé také je, že i když šlo o propagandistický film, autoři si nemuseli vůbec nic vymýšlet a asi proto je dnes projekce filmu zakázaná (kým asi ?).(27.10.2012)

 • nakedsoul

  Taky se zdržím hodnocení. No komunistické týdeníky jsou proti tomu večerníčky na dobrou noc. Ale přišlo mi to chvílemi šíleně povrchní a hloupé. Je fakt, že se to dneska nedá vůbec hodnotit téměř 70 let od uvedení. Nevím jak by to na mě působilo v té době, kdybych žil někde v Berlíně v době po krizi třicátých let. A Hitler díky Autobahnu, Zbrojení atd. mě dostal na vyšší životní úroveň. Tomu to tam asi nebaštili jen lidi s nízkým IQ. Těžko lidem v kinech ukazovali židovský hromadný hroby, když tam píšou u zabíjení krav, aby citlivější odešli... Ale jinak síla, děs... :((11.7.2008)

 • sister
  ****

  Odmyslím-li si ideologický obsah a pohlédnu-li na tenhle kousek očima člověka, kterého propaganda zajímá po formální stránce, musím uznat, že je to jeden z nejpůsobivějších pseudodokumentů, co jsem kdy viděla.(14.7.2008)

 • ujo_chmel
  ***

  Tak toto je špecifické. Je to propaganda, zmes účelne nastrihaných obrazov za neustáleho rozprávania akéhosi "Hetzera". Zaujímavé a z prvej ruky.(19.1.2009)

 • Budulínek
  *

  Film je pochopitelně ukázkové dílo propagandy. Je mnohem nebezpečnější, protože až do poslední třetiny je film takovým popisným skoro-cestopisem, který popisuje život židovské komunity. Nevtíravě se Vám tvůrci snaží vnutit negativní dojem. Účel film ve své době asi plnil. Jediným kladným prvkem je to, že jeho sestříhané části používám ve výuce...(15.12.2009)

 • Zabiak
  *****

  Tento film by neměl být zakázán, měl by být povinně pouštěn a vysvětlován. Aby lidé věděli jak je jednoduché je zmanipulovat k těm největším zločinům.(9.11.2011)

 • jaza
  ***

  je to zlo, viděno s odborným výkladem...(21.12.2011)

 • Cadel
  odpad!

  obsah tohoto "dokumentu" je tak desivy, ze jinak nez odpad nemohu hodnotit.(6.7.2013)

 • Conriocht

  Nedalo mi tak trochu okomentovať i túto haluz. Podľa obsahu komentárov by som rozdelil komentátorov do troch kategórií: (i) židia, (ii) "pokrytci korektnosti", ktorí apriori film odsudzujú (i keď ho možno ani nevideli), nemajú žiaden vlastný názor a tvária sa ako najväčší odborníci na propagandu a manipulácie, a napokon (iii) odvážni, ktorí si dovolili vyjadriť trochu objektívnejší a otvorenejší názor (pre žida automaticky náckovia). Der Ewige Jude nie je žiadne plnohodnotné dielo, v princípe je to úplná pičovina (podobne ako Mein Kampf), ale nie je to zase až tak zbytočný film, ktorý v konečnom dôsledku vychádza aj z faktov (i keď účelovo interpretovaných). Skôr ho vnímam ako protiváhu dnešnej sionistickej kinematografickej loby a propagande, ktorá len tak úplne nenápadne každý rok vyprodukuje a vydistribujuje cca 1 až 3 filmy, ktoré majú nás nežidov donútiť k tomu, aby sme sa morálne kajali za hriechy minulosti voči židovskému národu, resp. aby sme si uvedomili význam a prínos židovskej entity v spoločnosti ... Ono relevantnou otázkou nie je prečo je film taký aký je, ale prečo vlastne musel vzniknúť. Židia sa veľmi radi tvária ako obete nežidovskej agresie, ktorá je tu už hádam od 13. storočia p. n. l. (mnoho ľudí si myslí, že antisemitizmus vznikol v Nemecku a že koncentračné tábory vymysleli Nemci), avšak mnohí z nich si pri svojej sebevlastnej arogancii a neschopnosti sa poučiť a akceptovať fakty nevedia priznať, že antisemitizmus je často reakciou na bezočivé a antisociálne správanie židovských ekonomických a politických elít (čo už uznáva aj Soros), rovnako aj vystupovanie sionistických médií, ktoré sú poplatné angloamerickej vojnovej mašinérii a globálnemu terorizmu USA. A napokon, kde je istota, že podobný film nevznikne raz aj v USA. Fakty sú fakty, história sa často opakuje a ak nejaká ekonomická a politická elita, ktorá je súčasne menšinou ovláda a riadi bohatstvo väčšiny, ovláda média a správa sa pritom ešte aj alibisticky, tak časom na to musí doplatiť (aj keď tými čo na to doplatia sú spravidla tí nevinní). Ono vážne si tu niekto myslí, že k nenávisti židov bol potrebný tento alebo podobné filmy, ignorujúc fakt, že tá nenávisť mala a má podstatne hlbšie kultúrno-sociálne pozadie a vychádza z historickej skúsenosti? ... Oproti dnešnej vysoko rafinovanej, podvedomej (plazivej) a nenásilnej mediálnej manipulácii je film vlastne len slabým odvarom, takže tie prehnané a pokrytecké reakcie o hrôzostrašnosti nacistickej propagandy prezentovanej v tomto filme nie sú na mieste.(14.6.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace