Smileface

Podle mě nejlepší díl trilogie. Scénář je naprosto vychytaný a hodně složitý ale přesto logický, nechápu jak někdo mohl tohle napsat a zda měl děj dílu druhého vymyšlený už při prsaní dílu prvního :-) Také efekty jsou výrazně lepší než v předchozího dílu. Budoucnost je sice hodně pohádková a trochu optimistická vo se technického pokroku týče, ale závěrečná pasáž v minulosti je naprosto dokonalá. ()

Rousse

Je to věc názoru a můj názor na Návraty je, že Návrat II. je nejslabší. Asi je to tou představou roku 2015 a všema těma vynálezema, co se tam objeví (automatické vodítko pro psa apod.) - to už je na mě opravdu příliš velká sci-fi. Ale i tak je to dokonalá komedie, které naprosto zaslouženě dávám 4 hvězdičky. ()

Thurin

Druhý díl série je komplikovanější, přesto srozumitelný a navíc vše do sebe zapadá. Pokračuje ve vysokém standardu, který nastavila už jednička. Jedna z mála dvojek, které tohle dokázala. ()

Maynard.

Jóó tahle dvojka... Je málo filmových pokračování, které předčí své první díly. A tohle je přesně ten případ. Tím nechci říct, že je jednička nějak slabší nebo tak něco. Ale dvojka je tak ulítlá, že se mi prostě líbí o kousek víc. Je to hlavně tím, že je tenhle kousek tak moc pestrý, že se na to kouká uplně samo. První třetina v nedaleké budoucnosti, kde Zemeckis opět ukázal, že má výtečnou fantazii a smysl pro vtip. Další část v krapet pozměněné přítomnosti no a na závěr, aby toho nebylo málo, tak pěkně zpátky do magického roku 55, kde se to teprv všecko zamotá. Jenomže i v tý vší šlamastice se divák perfektně orientuje a prožívá spolu s Mártym a pošahaným doktorem jedno z nej filmových dobrodružství. Na Zemeckisovi se mi líbí ještě jedna věc a to je, že nenápadnými vsuvkami (kterých si všimne jen filmový labužník) vzdává holt legendárním filmům. Sice mi to nemyslí zrovna čtyřrozměrně, ale vím, že setkání se svým druhým já by mohlo narušit vesmírné kontinuum :o). A já si du sfouknout poslední díl tohodle časoprostorového dobrodružství... ()

tempus

Moc jsem rád za neuvěřitelnou pohodu, která z filmu číší (popravdě z celé trilogie, a jak by ne, když je tam M. J. Fox a nezměnil to ani Zemeckis, protože platí to, co Joe321 napsal do komentáře k Tajemstvím mého úspěchu;„Michael J. Fox by měl mít ochranou známku na pohodové filmy." a vlastně platí i zbytek komentáře:„Výborný 80's soundtrack!."Důvod proč je zrovna dvojka (ne 1. a ne 3. díl) mezi mými nejoblíbenějšími, je za alternativní realitu (hlavně za moment, když mají rozhovor Marty a Dr. Brown na hřbitově Dubový háj (a i přesto, že honička se synem Biffa v roce 2015 stála za nic, rozdíl od jedničky, kde honička měla význam). ()

Sdoom

Scénář opět výborný, snad ještě více zapeklitý než u jedničky, ale přecijen už to není tak svěží a zábavné jako první díl, takže hvězdičky dolů. (HD, orig.) Edit 3.9.2020: Dvojka je fakt výborná, ale bohužel až ve své druhé polovině. Ta první půlka je fajn, ale není tam žádná cool scéna, na kterou bych se těšil dycky jak malej Jarda. A Marty McFly je tu zbytečně moc divnej, v jedničce byl tak akorát. :-) (Blu-ray, orig.) ()

Kejdlo

Druhý díl se nám propletl s jedničkou a cestování v čase posunul zase na jinou úroveň. Už nevím co bych říkal dál, všechno je prostě dobře promyšlené a nepřestane to bavit . Třetí díl to pravděpodobně uzavře a bude tak v mých očích o jednu skvělou trilogii více. A že jich moc není. 10/10 ()

upson

Bob Gale a jeho scénář se mi nesmírně líbil, v podstatě kouzlo jedničky umocněné na druhou. Kdyby všechny druhé díly v Hollywoodu dopadali takhle tak bychom se asi nedivili té reklamě na JAWS 19 :-D. Úroveň filmu je stejně dobrá jako u prvního dílu a vybrat si, který z PARTŮ je lepší je pro mě nadlidský úkol. Oba díly mám rád naprosto stejně a jsem za jejich existenci moc rád, není lepšího dobrodružství o cestování v čase než-li BACK TO THE FUTURE :-) 100% ()

Circumscriptor

No, po prvé som rád, že chválabohu nevznikli Čeľuste 19. Po druhé som nešťastný, že to nemáme lietajúce autá, lietajúce kolobežky a iné kokotiny. Nič viac k tomuto filmu nepoviem - len to, že takto má vyzerať pokračovanie. ()

Lukoboss

Nejlepší díl trilogie, výborně provázaný s prvním dílem (vidíme v průběhu scény z jedničky, tentokrát natočený z jiné perspektivy, z jinýho pohledu), všechno do sebe hezky zapadá. Plus spousta zajímavých odkazů mimo film. Zbytek komentáře, viz koment k jedničce. ()

kenkaku

Přímo navazující pokračování, které recykluje prvních pár minut pro připomenutí #1, kdy přichází hned první facan. Přeobsazení Jennifer. To není proti Elisabeth Shue. Prostě podobné změny nemám rád (i když měly své důvody). Druhý byl to trochu křečovité doplňování scének z prvního filmu (což zároveň je i jedna z neobdivuhodnějších věci - rekonstrukce scén prvního filmu) a s tím spojená neskutečná debilita (Biff věděl jak pracuje stroj času?). No a poslední - superidiocie - byly všechny scény “nejsem vidět, jsem nenápadný”. A těch bylo asi půl tuctu… jako fakt si myslel, že není vidět nebo slyšet v autě (několikrát) nebo celá scéna v kanceláři ředitele… to byl vážně vrchol idiocie. Scéna “nechal jsem se omladit” mi přišla slaboduchá také dost. I když pochopitelná. Každopádně zaháčkování do #3 bylo promyšlené perfektně. ()

Kanibal

Opět skvělý film, který nemá v žánru obdob (krom prvního a třetího dílu serie), ale na chvilku jsem se přestal orientovat v časových posunech (ne že by nebyly logické, jen trochu složitější), ale nakonec jsem se vždy vrátil tam kde jsem měl být. Skvělý film ()

rozbris

Jediné co jsem z trilogie Návrat do budoucnosti viděl, budu to muset napravit. Tihle dva se v čase opravdu neztratí, hned bych šel s nima:-) ()

chamba

Myslím, že toto je najlepšia časť z celej trilógie kde sa s hlavnými hrdinami postupne cez budúcnosť a alternatívnu prítomnosť dostaneme opäť do minulosti, kde si diváci možu pripomenúť scény z prvého filmu. Mimochodom tá budúcnosť je vzhľadom na rok výroby filmu spravená neuveriteľne nadčasovo. Kiež by mi aj moje staršie JA prinieslo knižku so športovými výsledkami. :))) ()

Českem pojede legendární DeLorean

Českem pojede legendární DeLorean