tnp101

Druhý díl trilogie skvěle navazuje na první díl. Mimo obohacení příběhu nám ukazuje i tehdejší vizi budoucnosti (resp. téměř dnešní doby). Létající auta nebo skateboardy jsem zatím nezaregistroval, ale do roku 2015 zbývá ještě trochu času, tak uvidíme, s čím nás světoví výrobci překvapí :-). Velmi mě zaujal 3D (nebo spíše holografický) žralok. Něco podobného by se do roku 2015, díky dnešnímu "3D boomu", opravdu mohlo objevit (a funguje to bez brýlí !!!). Jinak nemám, co jiného bych dodal, vše do sebe pasuje a je perfektní. Nakonec nás film připravý a nažhavý na poslední třetí díl trilogie (nějak podobně jsem se na konci filmu cítil, když jsem viděl ukázku z posledního Matrixu po titulkách v Reloaded). RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Zhodnocení v ČR prodávané trojdiskové trilogie na Blu-ray obsaženo v komentáři na první "Návrat do budoucnosti". ()

potas

To jsem ani nečekal, že by se druhý díl mohl vyrovnat prvnímu a ejhle, on ho možná i trumfnul. Skvělé pokračování úspěšné jedničky a tentokrát nejsme jen v minulosti, ale i v budoucnosti:-) Originální nápad z jedničky se ještě víc rozvede a opravdu čumím jak si s tím tvůrci dokázali poradit:) A to jsem ještě neviděl trojku... ()

lennyd

Poté, co profesor Emmet Brown (Christopher Lloyd) nahlédne do budoucnosti, rozhodne se o ní podělit i s Martym. Leč ani jeden z nich netuší, že jejich stroj času využil Biff k tomu, aby svému já hluboko v minulosti předal nějaké ty znalosti - třeba o tom, kdo vyhraje který zápas či který kůň vyhraje dostihy. Biff tím získá nezměrné bohatství, a ani minulost, ani současnost a ani budoucnost už nebudou stejné - pokud profesor Brown s Martym nevrátí vše do původního stavu... Oproti prvnímu dílu už mi přestal vadit Christopher Lloyd v roli Emmeta Browna (lépe řečeno, zvykl jsem si) a také mne mnohem víc pobavil samotný příběh a zápletka se sportovní ročenkou. Celkově mi tento díl přišel ještě o chloupek zábavnější, než první film a o několik chlupů zábavnější než díl třetí, nicméně těžko nějak víc rozlišovat, protože celá trojice patří k tomu nejzábavnějšímu, co žánr sci-fi komedií přinesl... ()

MikyAff

Dějově o něco promyšlenější než jednička, ale už to nemá takové kouzlo a atmosféru. Není tu žádný velký pokles oproti prvnímu dílu, ale i tak to pro mě není na stejné hodnocení. K prvnímu zhlédnutí jsem si vybrala právě 21.10.2015 a je hrozná sranda sledovat, v čem se tvůrci trefili a v čem naopak vůbec ne. ()

hroubek

Navrát do budoucnosti II je typickým příkladem hollywoodského pokračování.Vezmete to co fungovalo poprvé a něco málo k tomu přidáte, ale ne moc, aby se fanoušci nenaštvali.Obdivuji Zemeckisovu odvahu za to, jak pojal první půlku, kterou dokazuje, že má v hlavě spoustu nápadů a taky kuráž.A obdivujiho i přesto, že mě první půlka lehce nudila.Přišlami lehce přeplácaná.O to větší radost mě udělala druhá část.Znovu prožíváme perfektní okamžiky z prvního dílu a přidáváme další navíc.Opakování je matkou moudrosti a tady to platí dvojnásob.Herci opět skvělý, příběh trochu slabší.Fajn pokračování, které je slabší, než předchozí nic méně stále je to velká zábava. ()

JohnSmith

Originalita je sice pryč a Lloyd je horší než horší, ale je to pořád prima zábava, která je sice o něco víc zamotaná, ale stále přehledná a vtipná. ()

VanTom

Dvojka mi k srdci nikdy nepřirostla, ani nevím pořádně proč. Určitě ne kvůli zamotanému ději, naopak promyšlené časové hrátky stále považuji za -ehm- nadčasové, spíše mi chyběla nostalgická lehkost a opravdovost Martyho prvního dobrodružství. Také ubylo humoru, který teď staví ponejvíce na násilném opakování dřívějších situací v "novém světle" a představy budoucnosti 2015 či alternativní přítomnosti 1985 zohyzďuje pokřivenými karikaturami, které nejsou zrovna k popukání. Starý dobrý Návrat jako by se vrátil až na posledních pár minut (a plynule pokračoval do trojky). ()

lykan9

Pro mě ještě o trochu lepší než jednička, ale rozdíl je minimální. Úplně nejlepší je závěrečná část na plese, kde je skvělým způsobem propojen film s prvním dílem. ()

Sany33

Spoločná cesta Martyho a Doktora Browna do roku 2015, späť do alternatívnej reality 1985 a následne opäť do roku 1955 je príkladom, ako by mali vyzerať pokračovania. To, čo sa stratilo pri originalite námetu je vynahradené obrovským kvantom nápadov. Celý svet budúcnosti je nabitý množstvom nápaditých maličkostí, ktoré sa okamžite stali kultom. Z najznámejších spomeňme samozaväzovacie tenisky, vetrovku s úpravou veľkosti, lietajúce skateboardy zvané hoverboardy alebo premiéru filmu Čeľuste 19. Ale je toho oveľa viac a aj po rokoch v každej scéne stále dokážem žasnúť nad neuveriteľnou kreativitou tvorcov. Celá táto nádherná popcornová jazda dokáže baviť počas celej svojej stopáže nielen spomenutými vychytávkami, ale takisto príbehom. Ako sa zvykne hovoriť že pokračovania sú chabým tieňom jednotky, tak tu to tak celkom neplatí a dvojka je naozaj veľmi kvalitná a už sa teším na tretí diel. 98% ()

fabecc1222

Druhý díl se nese v duchu toho prvního, a výborným způsobem ho doplňuje. Hlavní dvojka se stále výborně doplňuje a mnohé části filmu se stali legendárními. ()

Českem pojede legendární DeLorean

Českem pojede legendární DeLorean