Colour

Jednička bola oveľa jednoduchšia - Marty, aby si zachránil život, ušiel strojom času a nechtiac sa dostal do minulosti. No dvojka bola úplne splašená - cestovalo sa z prítomnosti (rok 1985) do budúcnosti, z budúcnosti do prítomnosti, z prítomnosti do minulosti a z minulosti do ešte väčšej minulosti. Návrat do minulosti v druhej polovici do roku 1955 ma zarazilo, ale prepletanie dielov jednotky a dvojky bolo vcelku veselé a originálne. Keby im mám dať nejakú charakteristickú vlastnosť, tak jednotka bola vtipná a dvojka napínavá. I keď sa dal koniec od začiatku predvídať, predsa len bol človek napätý, čo príde. 88% ()

Sign

tenhle dil sem videl první a i když sem vubec nevedel hlavu ani patu pokazde sem se bavil a moc, proc? Protože je to geniální!!! jinak bych se zde opakoval jako jsem psal již u prvního, já zkrátka beru celou trilogii jako celek, jen v jiných časových pásmech, káždý díl geniální, jako celej dokonalé ()

greigor

Po výborné jedničce stejně skvělá dvojka. Dvojice cestovatelů mě znovu dostala a překvapila. Opět bravurní zápletka a zpracování. Občas až trochu překomplikované, ale to nevadí.. nevadí .. ()

Rudyamon

První díl Návratu do budoucnosti končil ve chvíli, kdy se Marty vrátil domů, přesně do doby, která měla být a i když se doma leccos změnilo, měl všechny předpoklady k tomu, aby mohl být spokojený. A chvíli skutečny byl. Přesně do chvíle, kdy se s definitivním koncem filmu přiřítil doktor Brown a oznámil mu, že musí letět do budoucnosti, neboť se přihodilo (případně přihodí, pokud se nepřihodí něco zcela jiného ...) něco hrozného jeho synovi. A tak spolu opět vyrazí na šílenou cestu časem do budoucnosti zachraňovat Martyho syna a pak do minulosti zachránit samotného Martyho ... "Dvojka" je, jak není zvykem ve světě filmu, minimálně tak dobrá, jako první díl. Dějová linie je opět naprosto logická, všechny detaily opět krásně do sebe zapadají a potvrzují taky platnost veškerých detailů prvního dílu. Naprosto unikátní je opakování příběhu z prvního děje z jiného úhlu, kdy vidíme to, co se dělo, z pohledu jiné kamery. Tohle se fakt povedlo, nejenom to, to je naprosto geniální. Je vidět, že u scénáře sedělo několik lidí, kteří nejenom umí, ale taky přemýšlejí a nic neponechávájí náhodě. Skvělý děj opět mají pevně v rukou i představitelé studenta Martyho a doktora Emmeta Browna. U všech Skotů, tohle je fakt vynikající film ... ! ()

sarfian

Trochu zamotanejšie ako prvý diel, no podla mňa v prvom to bolo lepšie a jednoduchšie a to tomuto filmu sedí. Nebavil som sa tak ako pri Jednotke, ale stále dobré sci-fi. VIDENÉ 1x ()

Mira90

Kde první díl skončil, tam ten druhý začíná. Opět je to velmi vtipná záležitost, tentokráte však více postavena na paradoxech cestování časem. Těch cest je tu až moc, ale budiž, mně to výrazněji nevadilo. Celé to muselo stát určitě neuvěřitelné peníze (efekty, budoucnost) a právě sem směřuje má výtka. Viděl jsem já vůbec někde jinde tolik product placementu?! :-) Mnohde to totiž až rvalo oči, navíc já raději Coca- než Pepsi-Colu... Na druhou stranu, bohatě to vynahradil MJF v roli vlastní dcery =D ()

RajAthen

V duchu všech dvojek je i tato "nejtemnější", aneb Biff vrací úder. Spousta vtipných nápadů a drobností spolu se (ne až tak častou) zdařilou návazností na první díl z něj činí výjimku, která potvrzuje pravidlo, že dvojky nemusí nutně znamenat jít s kvalitou dolů (kolik takových znáte?). ()

josieaddms

Někteří lidé se bojí druhých pokračování, ale co se týče Návratu, bylo to nutné, a řekněme i nevyhnutelné. Sice mi přišlo že místy už se to všechno nějak moc zamotávalo, ale i tak se jedná o kvalitní film, a perfektní humor. Všichni zúčastnění se na tom pořádně vyřádili, a ve výsledku je to opravdu dobře vidět. Mají to hodně promyšlené, a to z filmu dělá nadstandardní podívanou. Přičtěte si k tomu perfektní dvojici Michaela J. Foxe a Christophera Lloyda, začleňte do toho skutečně vtipně nesympatického záporáka, a máte druhé pokračování dokonalých rozměrů. Já říkám jen: Jen tak dál! ()

danny_21

Tyhlety hrátky s časem byly vždycky moje oblíbené. Moc se líbila provázanost jednotlivých postav v různých časových rovinách, řešení všech možných problémů, které se na Martyho a Lloyda valí, sakra dobře tam v seděl M.J. Fox, na tu dobu byly k vidění hodně slušné triky. Je to originální, zábavné, má to šťávu, má to spád a já vždycky měl slabost pro Robertův styl - pro mě, jsou tyhle Návraty do budoucnosti ty z nejpovedenějších komedií všech dob, všechny díly hodnotím stejně - 90 % ()

Demonic189

Pokračovanie a prakticky druha polovica prveho dielu je očosi komplikovaniejšia a blaznivejšia, ale i trošičku slabšia. Zasmial som sa o čosi menej (hlavne prva polovica je taka nemastna neslana, a hlavne ukecana), avšak napatia je tu určite omnoho viac ako v legendarnej jednotke. Hlavne sa mi pačila jej previazanost s prvym dielom, klobuk dole!!! ()

Henry Morgan

Tohle byla uječená slabota. V koncepci všech tří dílů působící jako odrazový můstek, jako vyražený dech, jako obědová pauza. Prostě to skousnete, musí to být, ale nijak zvlášť to neoslní. Budoucnost, od které nás dělí jeden jediný rok, moc nekoresponduje,což mořná pobaví. SVětu vládnou longboardy a oni už na nich umí lítat. Cože? No, nic, to jen že by nikdo neměl takhle veřejně onanovat nad něčím, čeho se možná sám dožije. ()

rejsek9

Sice se říká, že opakovaný vtip není vtipem, ale tady je výjimka. Jen u několika komedií se dokážu smát minuty v kuse a BTF rozhodně patří mezi ně. Od první minuty filmu je na tomto díle vidět umocněná perfektní jednička, a proto se může Návrat řadit mezi hrstku filmových sérií, kde druhý díl překonal ten první. Klobouk dolů před Zemeckisem, protože skoro mám chuť tohle dílo vychválit víc jak Forresta. ()

Mouchal

To se nám to tedy řádně zamotalo. Idylický konec jedničky nám dává pocit, že je vše tak, jak má být a cestování časem je vlastně výborná myšlenka. Tedy alespoň do té doby, než se objeví doktor Brown a zláká Martyho k další cestě, tentokrát do "vzdálené" budoucnosti do roku 2015, aby se vypořádal se zlým osudem svého nezbedného syna. Ale nebyla by to ta naše správná dvojka časových cestovatelů, kdyby se díky tomu nedostali ještě do větších trablů. Musím začít tím, jak moc se mi líbila tvůrčí vize roku 2015 (protože jsem film shodou okolností v tomto roce poprvé sledoval), kdy jsou vznášející se auta na denním pořádku, právníci vymizeli z povrchu soudních kauz a v módě frčí víko od popelnice jakožto efektní hučka. V jaké pekelné době to sakra žijeme? Kdybych někomu vypravoval příběh tohoto filmu, asi by neměl naprosto tušení, co se děje, ale naštěstí zde je to zpracováno tak umě, že se neztratíte ani na minutu. Marty s Doktorem stále tvoří nové a nové alternativní reality, vracejí se v čase, cestují zas do budoucnosti a k tomu se ještě zdatně vyhýbají (a pomáhají) svým dřívějším "já" z minulého dílu. Proto nám film nabízí i poměrně dost scén z jedničky, ale z jiného úhlu a fakt se tento element povedl. Jak už bývá zvykem, člověk by měl při sledování trochu potlačit své logické myšlení, protože občas je tu až do očí bijící nesmyslný paradox, ale nijak zvlášť to neruší a smekám před Michaelem J. Foxem, protože zahrát svou postavu, otce své postavy, svého syna a ještě k tomu i svou dceru (!!) chce opravdu "koule" a myslím, že je to snad nějaký herecký rekord. Navíc vše zvládá perfektně a svým charismatem posílá tento snímek tam kam patří. Na špici komediálního sci-fi. 85% ()

ZnalecH

Skvělé pokračování, které se ještě více komplikuje. Čas ubíhá paralelně, takže sledujete film necelé dvě hodiny a jako by uběhly celé dny... 90% ()

Ceberus

Po letech jsem se znovu podíval na celou trilogii a musím uznat, že jde pro mě o jedny z nejzábavnějších filmů vůbec, takže jsem milerád zařadil třetí (imho nejlepší) díl jakožto zástupce trilogie vysoko do svých top 10 filmů, kde si zaslouží místo mezi jinými kvalitními sci-fi dobrodružnými komediemi, což je moje primární oblíbená kombinace. Nejvíce musím pochválit Christophera Lloyda, protože na místě doktora Browna si už nedovedu představit žádného jiného herce (zatímo role McFlye se mi zdá dostatečně generická na to, aby ji zvládl kdokoli alespoň trochu sympatický). Na druhé podívání jsem dokonce až teď pochopil fór některých scén, protože jako dítě jsem neznal patřičné reference (frisbee, "you're talking to me?") Každopádně pokud se chcete vyhnout temným depresivním akčním filmům, které jsou v současné době v kurzu, a chcete si odpočinout u něčeho lehkého a zábavného, tahle trilogie je na to ideální. ()

neo93

Výborné druhé pokračování sci-fi komedie, která přesně navazuje tam, kde skončila jednička. Znovu se Michael J. Fox jako Marty a Christopher Lloyd jako doktor Brown prohánějí v toulkách času. A zase je to stejně výživné jako v minulém případě, ačkoli mě přišlo, že ubylo humoru, ale naopak přibylo akce oproti prvnímu dílu. Na druhou stranu hrátky s časem jsou zde ještě lepší, resp. jsou obsáhlejší. Objevíme se v roce 2015, 1985 tak i znovu v 1955. Velmi zajímavé, je sledovat v tehdejším roce 2015 některé moderní futuristické prvky, které se dnes už stali skutečností, jako např. otisk prstů, ovládání hlasu nebo třeba video hovory, i když třeba tak ohřát pizzu nebo létající auta jako ve filmu, stále nemáme, ačkoli ani k tomu už asi není příliš daleko. I přes tyto skoky v čase, je příběh pochopitelný a jasný, ale není ani nudný či primitivní. Navíc sledovat alternativní realitu, opakující se motivy v novém provedení, nebo již proběhlé události z jiných úhlů pohledů, je ohromně zábavné. ()

Shakaar

Druhý díl do jisté míry těží z úspěchu předchozího dílu série. Film jse svým způsobem geniální. Na jednu stranu zrecyklovali ať už nepoužité, nebo použité záběry z minulého dílu, zároveň vykombinovali to tak dobře, že to není žádná Clip show, takže ačkoliv děj krom roku "2015" do jisté míry kopíruje předchozí film, tak stále je svým způsobem originální a mnozí ho považují ještě za lepší snímek jak ten předchozí. Když nic je to jako jeden z mála povedených sequelů, které jsou minimálně dobré jako předchozí díl a pouze neprazitují na úspěchu předchozího - ikdyž...Znovu musím vyzdvihnout Chrise Loyda s Michaelem J. Foxem, dynamika která naladila na notu "father-son" funguje zde možná ještě lépe. Jediná věc, která je na snímku dost vidět, je změna herečky Jennifer Parker, z Claudii Wells na Elisabeth Shue a ikdyž tvůrci se maximálně snažili aby změna nebyla znát, jakožto Elisabeth je opravdu dobrá herečka, tak je to trochu na pěst na oko. Další věc je že i Michael J. Fox viditelně zestárl o 4 roky od uvedení prvního filmu a zatímco v jeho 24 letech jsme mu ještě jeho roli sedmnáctilého vzhledově dalo uvěřit, skoro ve třiceti už nevypadá zcela nejmlaději. I proto možná se tvůrci rozhodli natočit zároveň i třetí díl. Nevím, každopádně krom těcho malých detailů je to stále asi to nejlepší co Robert Zemerckis kdy natočil a dneska to už právem patří mezi filmové klasiky. Byl jsem u znovu promítání u příležitosti "Future day" kdy Marty se dostal do "budoucnosti", do roku 2015 a mohl jsem si tak užít první dva filmy na širokém plátně a daleko více jsem to i poté ocenil. Snímky BTTF patří prostě k zlatým hřebům svétové kinematografie a dle samotných tvůrců by se neměli remakovat, jakožto i samotní tvůrci to nedovolí, je to dobře. Ty tři díly ačkoliv bych rád viděl pokračování jsou víc než dost. Pro fandy je tu navíc velice propracovaná PC hra a animovaná serie. Myslím si že více není třeba říci, snad jen to, že třetí díl, je trochu v mnohém odlišný od toho předchozího. Ale to je na pořadu dne na někdy jindy. ()

Českem pojede legendární DeLorean

Českem pojede legendární DeLorean