V mnoha ohledech zcela jistě pozoruhodný western, např. že filmový děj odpovídá přesně reálnému času. [==] Dvanáctá hodina se blíží každým okamžikem rychleji a rychleji, napětí vzrůstá, závěrečné finále neztrácí nic ze své působivosti ani dnes. Přesto se mě tato klasika žánru nedotkla tak, jak bych chtěl. [FILM, KTERÝ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](16.3.2007)

Klasika žánru aneb mistrně zvládnuté čekání na závěrečnou přestřelku. S výjimkou posledních deseti minut jen sledujeme hrdinu, kterého tu nikdo nechce, zoufale shánícího pomoc. Ale je to tak bravurně napsané i natočené, že je výsledek mnohem dramatičtější, než bych čekal (neustálé prostřihy na hodiny také dělají své). A zapomenout nesmím ani na výbornou hudbu.(6.12.2008)

Ani tento celkem jednoduchý a značně i realistický příběh v němž svojí jistě životní roli stárnoucího stoického osamělého hrdiny sehrál významný hollywoodský herec Gary Cooper (tenkrát v úplně novém typu westernového hrdiny než na kterého jsme byli doposud zvyklí) se však nevyvaroval drobných chyb ve scénáři proto jen v uvozovkách ty tři...Vyzdvihl bych ale především vynikající kameru (bílá obloha, zrnitý obraz atd.) za tu dávám dvě hvězdy a pak samotný Kaneův herecký výkon. Kultovní klasika žánrů ale na druhou stranu trochu i nuda.(13.5.2006)

Skoro o půlnoci sledoval jsem V pravé poledne. A nebyl to dobrý nápad. Absolutní neakce mne uspávala. Film má hodinu dvacet pět minut a z toho první hodinu deset se vůbec nic neděje. Gary Cooper lítá jak splašenej po městě a shání pomoc. Kdyby film zachránilo alespoň těch závěrečných deset minut, ale gradace žádná, totální zklamání. Film se přitom odehrává v reálném čase, ale tuto pozoruhodnost, ze které se dalo mnohé vytěžit, Fred Zinnemann trestuhodně promrhal.(28.5.2009)

Jeden z nejkultovnějších klasických westernů je pro mě bohužel příkladem toho, jak filmové narativní vzorce a techniky v dalších letech expandovaly především zásluhou Leoneho "spaghetti" tvorby. Chválím myšlenku a oceňuji dějovou přímočarost, která s sebou přináší kýžený pocit bezvýchodnosti a zmaru hlavního hrdiny, ale příběh je zároveň natolik naivní a vzhledem ke strojovému negativnímu chování drtivé většiny vedlejších postav také nevěrohodný, že by mě musel svou formou a atmosférou doslova srazit do kolen, aby kvalitativně obstál. V době vzniku by se mu to zřejmě povedlo, dnes už vydatně ztrácí a pokulhává...(18.9.2016)

• - Film si získal přízvisko "western pro lidi, kteří nemají rádi westerny". (Morien)

• - Nejoblíbenější film Billa Clintona. Jen během svého osmiletého období (1993 - 2001) ve funkci prezidenta Spojených Států ho viděl sedmnáctkrát. (džanik)

• - Když šerif Kane (Gary Cooper) na konci filmu zahazuje svůj odznak, je vidět, že z písku za jeho nohou vykukuje další šerifská hvězda. (Novalinda)