Tohle je asi nejwesternovštější western.Ne nejlepší,ale nejtypičtější.A rozhodně kultovní.Žádné nečekané zvraty ani nic podobného,jenom hodina čekání na závěrečnou nevyhnutelnou přestřelku.A funguje to dokonale hlavně díky dokonalému Gary Cooperovi,který má prostě charismatu na rozdávání.Grace Kelly je krásná snad ve všech svých filmech a tenhle není výjimkou.Málokterý snímek člověka přiměje k tomu,aby se styděl za postavy,které v něm vystupují.To jsou lidi fakt takoví srabi?No,to je jedno.Každopádně skvělý western,který můžu jenom doporučit.85 %(13.9.2009)

Myslím si, že tento film nie je len geniálny western. Na pravé poludnie svojími kvalitami môže bojovať aj v medzižánrovej súťaži. Um s akým je napísaný a precíznosť s akou je zrežírovaný dosahujú vrcholných rozmerov. Všetky postavy sú tak dobre vymotivované, že sa vlastne stráca klasické rozdelenie na dobrých a zlých. Postavy musia konať v súkolí nevyhnutnosti a nezostáva priestor na otázky, či sa niekto zachoval správne alebo nesprávne. Úspech tohto filmu tkvie práve v geniálnom scenári. Nejde ani tak o pôžitok z promenády všetkých westernových rekvizít, ale o slasť z toho ako je film vyrozprávaný. Divák je neustále držaný v napätí a každú sekundu váha, či sa hrdinovi podarí dosiahnúť jeho cieľ (také napätie nemá ani väčšina dnešných moderných thrillerov). Je to zároveň veľmi realistické. Hlavný hrdina dobíja kolt a nemá nekonečné množstvo munície ako Arnold. Masterpiece!(4.7.2012)

Lepší 'western' asi nikdy neuvidím. Zinnemann bezchybně buduje napětí, vykresluje charaktery a sleduje zoufalost a vynucené hrdinství šerifa Kanea (v jehož odevzdanosti osudu vidím prototyp hrdinů novodobých asijských heroických eposů - nejen). Naprosté pochopení motivací jednotlivých postav v kobinaci se skvělými herci vynáší High Noon vysoko nad konkurenci, ačkoliv zápletka je naprosto triviální (jako u každého geniálního snímku). Film graduje úměrně tomu jak se ručička pendlovek blíží k poledni, obyvatele městečka začíná tížit svědomí a houkání přibližujícího vlaku se line prázdnými ulicemi. Atmosfera k nezaplacení - Zinnemann se posouvá do středu mého hledáčku.(11.4.2010)

Jeden z nejkultovnějších klasických westernů je pro mě bohužel příkladem toho, jak filmové narativní vzorce a techniky v dalších letech expandovaly především zásluhou Leoneho "spaghetti" tvorby. Chválím myšlenku a oceňuji dějovou přímočarost, která s sebou přináší kýžený pocit bezvýchodnosti a zmaru hlavního hrdiny, ale příběh je zároveň natolik naivní a vzhledem ke strojovému negativnímu chování drtivé většiny vedlejších postav také nevěrohodný, že by mě musel svou formou a atmosférou doslova srazit do kolen, aby kvalitativně obstál. V době vzniku by se mu to zřejmě povedlo, dnes už vydatně ztrácí a pokulhává...(18.9.2016)

Klasický western v netradičnom ponímaní. Žiadny výrazný dej, zato však veľká dávka psychológie a obrazových hier s divákom. Z celej koncepcie snímku je tu najzaujímavejší psychologický rozbor všetkých postáv a z nich krásne odvodené negatívne i kladné články ľudského charakteru - nevďak, nenávisť, zbabelosť, pomsta, láska, hrdinskosť... Nevďačné mestečko so zbabelými obyvateľmi to bývalému šerifovi dalo riadne "vyžrať". Ešte šťastie, že mal po boku tak nežnú, vrúcne milujúcu ženu, pričom obaja za tú približne jednu hodinu reálneho a filmového času mnohé pochopili. Posledné gesto bývalého šerifa v záverečnej scéne povedalo vlastne všetko aj za nich. 85/100 Videné v rámci Season Challenge Tour.(25.11.2015)

• - Americká vlajka se 37 hvězdami, kterou soudce stahuje před svým odjezdem, nám signalizuje, že se děj filmu odehrává někde mezi roky 1867 - 1877 (Colorado – 38. stát USA - vstoupilo do Unie sice už 1.8.1876, ale počet hvězd se rozhodnutím Kongresu z roku 1818 měnil vždy k datu 4.7., 38 hvězd tak vlajka nesla až od 4.7.1877). (džanik)

• - Chyby ve filmu: Kane sedí u sebe v kanceláři a položí si hlavu na stůl. V tu chvíli nemá odznak. Ve chvíli, kdy zvedá, už jej má. - Ve scéně v kostele zůstává dívka s matkou, byť všechny děti jsou pryč. V dalším záběru dívka schází. - Když hází městem a hledá pomoc, jeho vesta je v některých záběrech zapnuta, v dalších pro změnu rozepnuta. - Zavazadla Amy jsou naložena ve vlaku. V závěrečné scéně se ale znovu objevují ještě na vozíku. - Vzhledem k problémům s počasím se prý scéna, odehrávající se v pravém poledni, natáčela ve třiedne. Stíny jsou tak tedy špatné. - Kane vstupuje do hotelového pokoje a odhodí klobouk na židli po své levé ruce. V dalším záběru drží klobouk oběma rukama. (Karlos80)

• - Když šerif Kane (Gary Cooper) na konci filmu zahazuje svůj odznak, je vidět, že z písku za jeho nohou vykukuje další šerifská hvězda. (Novalinda)