Hledám Amy

• Česko Zoufalec (více)

Komiksoví kreslíři Holden a Banky jsou nejlepší přátelé už 20 let. Zdá se, že jejich bezstarostný život nemůže nic ohrozit. Dokud ovšem nepotkají Alyssu. Holden se zamiluje, pak ale zjistí, že si dělá plané naděje. Alyssa je totiž lesbička. Dva komiksoví nadšenci Holden McNeil a Banky Edwards, kteří žijí v New Jersey, jsou nerozluční kamarádi už dvacet let. Přes den tráví čas společně ve svém studiu a večer se chodí ven bavit. Jejich přátelství má však poprvé v životě dostat povážlivou trhlinu poté, co jim zkříží cestu nádherná mladá lesbička Alyssa Jonesová. Holden se do ní zamiluje a záhy musí čelit Bankyho žárlivosti i barvité minulosti své nové přítelkyně. (Cinemax)

Denila

Musím uznat, že tenhle film jen tak z hlavy nedostanu. Nečekaná příjemná podívaná s netradičním dějem. Rozhodně bych doporučila všem, ať už jste příznivci homosexuálů nebo ne, tenhle zážitek vám jen tak žádný romantický film nedá. Naopak má to v sobě opravdu něco normálního. Což se divím, s tímhle tématem to jen tak ''normální'' totiž není. Když se ještě veme v úvahu rok 1997. Má to prostě něco do sebe! ()

Respex

Scénáritstický klenot. Smith pro mě u tohoto filmu ukázal, že je velký režisér a hlavně scénárista. Za mě 5* a musím to vydýchat. ()

Lasombra

Sakra tohle se povedlo! Neuvěřitelný scénář a dobřě postavené dialogy. A to mi nevadil ani Ben Affleck. Výborné! ()

Pepper_x

Bomba! Momentálně se postupně od začátku prokousávám celou Smithovou tvorbou, a tak jsem i tady čekal nějakou pěkně vostrou komedii. Dostalo se mi však zřejmě nejopravdovějšího, nejreálnějšího, nejskutečnějšího - bůhví, co ještě - filmu, kterej jsem měl tu čest vidět. Dialogy jsou absolutně perfektní a každá druhá hláška je perlou, ať už je cynická nebo krutě upřímná a scéna s Jayem a Silent Bobem je vrcholem. That is life, my friends! ()

amim

Juhůů, víra v Kevina Smitha byla po Dogmě opět obnovena. Hodně netradiční "komedie", která vyniká spíše opravdu skvěle napsanými a velmi reálně znějícími dialogy než samotnými vtipy, kterých zde najdete poskromnu. Zajímavá zápletka, zajímavý konec ...a hlavně ...Ben Affleck hraje parádně. Nikdy jsem nevěřil, že něco takového dokáže. ()

umbjaz

dlouho na vážkách mezi 3 a 5... nechal jsem to stat pár měsíců, znova schlédl bez prvotního nadšení a opět mi to vystalo na očích hned jako první. Affleck je prostě trapák :D tidle sladcí chlapečkové mi takoví filmy prostě kazej, kdyby tam byl třeba Stallone, to by byla jiná prdel :D ()

degster

Lokálpatriot Smith zatiaľ dokazuje len to, že je lepší scenárista ako režisér. U mňa tu preto víťazia The Swingers. ()

Hashirama

L'ubím Kevina Smitha za jeho civilní tvorbu. V jeho lehce nadnesených komediích (snad vyjma Dogmatu) se každý dokáže aspoň trochu zhlédnout. Na světě není režiséra, který by dělal život na plátně tak snadno definovatelným a proto si právě tento zaslouží sochu, hvězdu na chodníku a zlatou plešatou sošku. ()

mira.l odpad!

78%?!? Coto?!? Já jsem to teda asi nepochopil, ale tahle podívaná, kde v dialozích kámen šuká cihlu, mě opravdu do kolen neposlala, a korunu tomu nasadilo to absurdní divadlo, které začalo asi 19 minut před koncem. Od počátku divný film, kde se hlavní "hrdina" z poněkud podivné dvojice bezhlavě zamiluje do celkem tuctové holky, která vykazuje všechny znaky toho, že je na holky, aby jí postupně "přesvědčil", že je teda asi na kluky. Když zjistí, že ona squaw má za sebou velmi pestrou minulost s partnery obojího pohlaví a z - říkejme tomu třeba mladistvé nerozvážnosti - neváhala podržet i dvěma chlapcům najednou, což mu v celkem hysterické scéně sama ochotně potvrdí, nějak to nemůže rozdejchat. Ale že se tak dlouho intenzivně snažil sbalit lesbu, to mu evidentně nevadilo... A následně se to ke konci přehoupne k tomu absurdnímu divadlu, kdy se náš myslitel pokouší děvčicu a svého kamaráda přesvědčit, aby si spolu zajebali ve třech, že teda pak asi bude všem blaze a budou dělat jakobynic. Mělo to tak být? Možná ne, možná jsem si to jenom špatně vyložil, a pokud jo, pokud to jako myslel vážně, no tak k tomu nemám už co dodat. Původně jsem měl v úmyslu jednu až dvě hvězdičky za nějakou tu sem/tam vtipnou hlášku, ale čím víc tam přibývalo šoustání/šukání ve všech možných časech, rodech a pádech, tím mi to přišlo blbější a blbější, no a posledních zhruba 15 minut to zazdilo totálně. A jen tak mimochodem. Viděl jsem s CZ dabingem, po přečtení některých komentářů jsem si dohledal v originále trailer a scénu před hokejovou halou. To, že její hlas je naprosto příšernej, podepisuju v plném znění (protentokrát sláva českému dabingu, ať je jakýkoliv!), a že to není žádná krasavice, je koneckonců taky pravda. ()

holub109

Skvělá komedie Kevina Smithe. Tradičně výborné dialogy, dobré herecké výkony a kanonáda božích vtipů. Příběh z prostředí komiksových kreslířů mě zkrátka bavil. Velmi dobrá záležitost. 80% ()

rivah

Hovory o lásce a sexu a také činy citlivé zejména ze strany hrdinky, kluk je trochu úporný a natvrdlý, a proto ji ztrácí. Ale konec je působivý. ()

dawid

Myslím, že skoro každý chlap se s tím potýkal – horko těžko dobudete dívku svého srdce (v tomhle filmu je vše komplikováno tím, že ona vyvolená je „na holky“), a pak se stane něco, co váš vztah rozbourá – začnete se rýpat v sexuální minulosti své holky. Logiku to nemá, každý ať si hrábne do té své... Ale! Je to tady, najednou vedle vás neleží princezna, ale holka, která se toho dost navyváděla (Smith tohle řešil už v „Clerks“ – viz. scéna s přiznáním počtu orálně uspokojených partnerů přítelkyně hlavního hrdiny) a vy máte pocit, že tohle už nikdy nezkousnete. Ale jo, mrkněte se na Chasing Amy – Smith vás svou elegantně vulgární a vtipnou formou přesvědčí, že jste pitomci a řešit něco takového je opravdu parádní blbost, protože je jen „tady a teď“. PS: Jediné co mě trochu iritovalo je móda poloviny devadesátých. Za to ale nemůže režisér... ()

SharpChick

Zvláštní komedie, která sice nezapře tátu Kevina, ale rozhodně se se svými staršími a některými mladšími "sourozenci" nemůže srovnávat... Každou chvilku příběh sklouzává k nějakému rozhovoru o homosexualitě nebo sexualitě, což se dá tolerovat - ale čeho je moc, toho je příliš. Když už vyjímečně mluví o něčem jiném, tak se to zase utápí v sentimentu a smutných očích Bena Afflecka. Aspoň že postava Bankyho je sqěle napsaná a když vysvětluje, že Santa Claus, velikonoční zajíček a milá lesba prostě neexistují, tak je to nepřekonatelný - osobně tuto scénu považuji za vrchol filmu. Díkybohu, že aspoň ten závěr se vyvedl a neskončil happyendem... 70% ()

raneczech

Každý z nás má svou Amy, nebo alespoň bude mít. Nebyli bychom lidé, kdybychom ji neměli, protože vždycky existuje někdo, o kom jsme přesvědčeni, že mohl být ten pravý a minul nás, že bychom se mohli mít lépe. Potřeba je jen jedna věc, nesmíme ji nikdy chytit. A stejně tak Holden, Banky i Alyssa- všichni mají svou Amy a přijdou o ni. Touha a ztracená láska je nutí ze sebe vydat to nejlepší- ztráta je cestou k lepšímu já. Ne, v téhle romantické komedii skutečně nehledejte hollywoodskou romantiku a ještě méně humor. Ale pokud budete chtít a zachytíte vlnu vyprávění, najdete velmi chytře konstruovaný příběh, který je přitom naprosto obecný a říká spoustu o životě každého z nás. Tak to holt dopadá, když autor chytrých komedií zabloudí na romantickou scénu- vznikne sakra chytrý romantický film ()

renegrido

Výborný film s osobitou režií Kevina Smithe. Herci jsou také dobří, dvojka Jay s Bobem zaručeně potěší. Líbí se mi, že zde není přehnaná snaha o vtipnost. Jen malý detail, proč je v názvu Amy, když se hlavní hrdinka jmenuje Allysa? To mě po celou dobu trochu mátlo a vyjasnění jsem se dočkala skoro až na konci filmu. ()