Matt Murdock neměl zrovna ideální dětství. Vyrůstal v nebezpečné newyorské čtvrti, kluci ho šikanovali a příliš velkou oporou mu nebyl ani otec, opilec a zkrachovalý boxer, který pracoval pro místního zločineckého bosse. Navíc Matt oslepl, když se mu do očí dostala nebezpečná chemikálie. Překvapeně však zjistí, že díky neuvěřitelně zbystřenému sluchu dokáže „vidět“, a začne tuto schopnost trénovat. Brzy se umí ubránit svým trýznitelům. Úspěšně vystuduje práva a je odhodlán bránit chudé a bezmocné. Pomáhá jim nejen jako „slepý“ právník v soudní síni, ale po nocích také jako maskovaný mstitel Daredevil, který se v rudém kostýmu stává postrachem podsvětí. Seznámí se s Elektrou, která skvěle ovládá bojová umění. Je dcerou řeckého magnáta Natchiose, který se stal terčem útoku bohatého Wilsona Fiska. Ten na něj chce hodit podezření, že je obávaný vládce podsvětí Kingpin, i když ve skutečnosti je jím on sám… (TV Nova)

HellsAngel

Mohli by sme síce tvrdiť, že to oplýva svojským šarmom, no bolo by to iba zľahčovaním trpkej pravdy - Daredevil je jednoducho nepodarenou komiksovou adaptáciou, ktorá nezvládla obsadenie hlavného záporáka a zlyháva v oblasti trikov ako aj bojovej choreografie. Scenáristická stupidita navyše zabezpečuje, že aj za tú krátku stopáž sa takmer zaručene dostaví nuda. Pár svetlých momentov to ale predsa len má. ()

Radek273

Snímek, kterému předcházel například Spider-Man (2002), ovšem ani v nejmenším to není poznat, ba právě naopak se zdá, jakoby právě Daredevil byl ten úvodní pokus o zfilmování komiksu. Vždyť už samotné digitální efekty nepůsobí vůbec přirozeně. Ani samotný příběh (slepý kluk, který se pohybuje efektivněji než ostrozraký vytrénovaný ninja) se zdaleka nesetkává s byť malou špetkou reality. No, a pak přicházejí ještě ty naprosto praštěné chvíle, jako například zápas s Elektrou na veřejnosti a za bílého dne? Každopádně nutno uznat, že Benu Affleckovi role sedla jako ulitá, neboť právě jeho prkennost se s postavou slepce dokonale shoduje. ()

v.indruchova

jako děcku se mi to líbilo /možná pro puberťáky/, kluk co je slepej svým způsobem vidí, to mi přišlo hustý, nad dalšíma klíšé a logikou jsem se zvlášť nepozastavovala, dnes se na to člověk dívá jinýma očima. A Sentiment. Když to berete jako komixovej svět s jinýma zákonama a vykašlete se na logiku je to odechovka. Přesto jsem "hrdinu" vždy vnímala i jako záporného. Nemůžete se jemnovat temně, zabíjet si koho chci a koho ne a tvrdit že jsem hodnej. ()

JudgeLemire

Kingpin nudný a mimo příběh, Elektra mě vůbec nebavila a na to, jaký má Daredevil potenciál, ho tento film až trestuhodně promarňuje, což je dané i Affleckem, který se do role vážně nehodí. Nelogičnost spousty věcí je příliš očividná a efekty dnes rozhodně nezáří. Ale i přes to všechno jsem se prostě zabavila. Akce zabaví, postava Farrela. Vykouří se tento film z hlavy? Ano, snadno. Má tento film i postavy větší potenciál? Stoprocentně. Jedná se o pitomý film, který se nehodí na to, aby se z něj dělala sranda, protože není celý špatný. Buď se měli vykašlat na temnotu (která ale k Daredevilovi patří) nebo to víc domyslet. Ale očekávala jsem to horší. Prostě průměrný film. ()

cyborg

Pěkná oddechová podívaná. Fanoušci komiksů museli být nadšeni. Škoda jenom, že x-hrdinům není přáno žít obyčejný život. Bylo by to zajímavější, kdyby si musel od "melouchu" odskočit vyzvednout děti ze školky!! ()

Kosta

Rozhodně jedno z nejhorších komiksových zpracování. Affleck je opravdu hroznej. Spousta nelogična a takové akční scény dnes již nejsou nic převratnýho. Snímek zvedá ze dna opravdu úžasnej hereckej chameleon Colin Farrell. ()

Sinclair

Musím uznat, že jsem se takto při sledování filmu dlouho nezasmál. Tak strašně hrozné dialogy, efekty a herecké výkony jsem nečekal a dlouho neviděl. Mizerné herecké výkony jen doplňují obraz prostoduchého filmu. Sám se jen divím, jak se mohli v takové ptákovině objevit kapacity stylu Colin Farrell,Michael Duncan a Kevin Smith ( i když u něj je mi jasné, že si musel splnit sen a zahrát si ve zfilmovaném komixu, bohužel si vybral zrovna velmi špatné zpracování ). Zkrátka opět jeden ze zapomenutelných filmů i pro fandy komixovek. ()

jiziczek

Nevim tak uplně, co si o tom mam myslet... Takový obyčejný komiksový příběh, zloduch sympatišťejší než "hrdina", kterýmu navíc namlátí pěkná holka... A v těch akčních scénách je strašně moc vidět zásah počítače. A to se mi nelíbí. ()

mikalana

Výjimečný hrdina sledující svět kolem sebe přes zvukové vlny se pohybuje ve světě temnoty s jistotou nevídanou. Nepochopila jsem zcela jeho pohnutky, respektive nebyly dostatečně pravdivé a vlastně byly okoukané - mrtvé rodiče známe z batmana - způsobeno komiksem. Povedlo se zpracování lidského obrazu viděného zvukovými vlnami, hudba mohla být vhodnější, zbytečně dodává filmu tvrdost a stejně tak partnerka hlavního hrdiny příliš předstírá tvrdost. Mnohem lepší herecký výkon předvedla ve filmu Život jde dál. Film je koukatelný i vícekrát diváky se slabostí zaměřenou na superhrdiny. ()

Olafa

Efekty uborhé, dialogy ucházející a postava Colina Farrella nejen že vypadala naprosto debilně, ale i hrozně vystupovala... ()

Metou

Nie najhoršie komiksové spracovanie. Ben Afflack je úplne nevhodný do tej role no na druhú stranu do role Kingpina mi M.C. Duncan sedel veľmi. Jednoducho priemerný film. ()

jcall2bad

"Můj táta býval boxer" buch, buch..."pak jsem viděl něco, čemu bych jen těžko mohl rozumnět ale stejně jsem radši začal zdrhat" a pak ten hoch oslepl, a hned po probuzení začal více méně vidět zvuky. Pravil, že všechny ostatní smysly zesílily. To znamená, že i jeho tělu se dostalo celkovému zesílení, a za neurčitou, každopádně ale velice krátkou dobu se naučil salta, sjížděl po tyčích a zachránil dědu před jedoucím autem. Zjevně to tedy nejsou pouze zvuky, co ten chlapec viděl. Náhle je dospělý, koupe se v tmavé místnosti, vidím ho v soudní síni, pak ho vidím u něj doma před svým oblečkem a maskou (jen tak by mě zajímalo, jestli si ho udělal sám?) a pak přichází velice trapná akce zahrnující ošklivý 3d model daredevila, který je zde přímo krkolomně rozpohybovaný. No a od tohoto momentu to jde z kopce. Seznámení s Elektrou, šíleně hloupá fackovačka na dětským hřišti, Colin v roli Bullseye docela selhává (ale ten jeho kabát se mi líbil). Elektra se nasírá na Daredevila. Říká si, že ho musí zabít, a tak tu máme asi minutovou sekvenci, ve které Elektra hbytě cvičí proti pověšeným pytlům a na samotný "efektní" závěr se náhle sám od sebe objevuje ten největší pytel s pěknou kresbou. Když příjde na ten moment pomsty, Elektra se chce předvést a pokouší se chytit vlastní zbraň, ovšem neúspěšně. Pár zdlouhavých záběrů, pár keců, bitka v kostele, několik slov od Bullseye před smrtí, ještě si Dare odskočí za Kingpinem a důvtipně mu docvakne, co má dělat zrovna v ten moment, kdyby ho Kingpin zabil. Och, jak šokující a napínavé. Bla bla bla a je konec. ZKRÁTKA dost možná nejhorší adaptace komiksu, jakou jsem kdy viděl. Na druhou stranu mi to pořádně utkvělo v hlavě. A za to ta jedna hvězdička. ()

zawa

Film, který rozhodně zklamal. Jeden z nejslabších komiksových filmů. Nevkusné obsazení. Spíš podprůměr. ()

Karja

Něco mezi spravedlnost bránícím Batmanem a Supermanem, rozvášnělou a boje chtivou Kočičí ženou, neskutečně ohebným a na viditelných „provázkách“ létajícím Spidermanovi. Našli by se tu také neuvěřitelně ohební Úžasňákovi, koření v podobě růží je tu i ze seriálu Znamení růže, mrtvola zase vypadne z okna jako ve Střihorukém Edwardovi. Z každého zmíněného filmu či seriálu si myslím Daredevil vzal trošku, alespoň je to ve filmu hodně patrné. Posbíráno a sečteno: Daredevil je průměrný akční film, jen z akčnosti vás dost často vytrhne poletování k humorným dialogům. ()

Mer-Em

Afflecka mám rád, ale tady se mu to dost nepovedlo, triky špatný, scénář skoro žádnej, docela velká trapárna, za 78 mega by se dalo čekat že to bude mít aspoň trochu šmrnc, ale tohle by bylo dobrý možná tak jako videoklip k Evanescence ()

Naby

Maximálně na jedno mrknutí a pak zakopat a nevyhrabat. Kung-fu slepec uz je na "betmenovsky" film docela dost. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Jennifer Garner je zpátky jako Electra

Jennifer Garner je zpátky jako Electra

08.07.2023

Nestačily vám multiverzní hrátky ve snímcích Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství a Flash? Pak se nemusíte obávat, Hollywood v tomhle směru rozhodně nehodlá zatím ubírat a tak nás už brzy čeká… (více)

Ben Affleck je nový Batman

Ben Affleck je nový Batman

24.08.2013

Potěšilo to zejména Kevina Smithe, protože to pro něj znamená, že „už viděl nahatého Batmana". Zbytek filmového světa se už téměř čtyřiadvacet hodin zmítá v diskusích, jestli jde o správnou volbu.… (více)

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let