Vánoce jsou svátky klidu. Rudy (Ben Affleck) to tak cítí. Po letech konečně prochází vězeňskou branou jako svobodný muž. Ovšem kam čert nemůže, nastrčí ženskou. Tato (Charlize Theron) je nejen krásná, ale navíc disponuje agresivním bratrem ve vysokém stupni pošahanosti (Gary Sinise). Ten se svým kumpánem (Danny Trejo) právě plánuje velkou vánoční loupež. A Rudy má být její důležitou součástí. Tyto Vánoce moc klidné nebudou! A o velké překvapení pod kriminálním vánočním stromem rovněž nebudete ochuzeni. (oficiální text distributora)

andy60

Nechci tvrdit, že Ben Affleck je špatný herec, ale tu jeho postavu jsem mu prostě nevěřil. Být na jeho místě jiný herec, určitě by to prospělo i celému vyznění filmu. Scénář se snaží diváka neustále šokovat dějovými zvraty, ale místy postrádají logiku. A nejhorší scénu si režisér schoval na úplný závěr - to s balíky peněz, to mi hlava opravdu nebrala. ()

Nikol45

Falešná hra mě neskutečně bavila. Ani chvilku jsem se nenudila. Myslím, že film je dost podhodnocený. Co se týká obsazení tak Charlize je skvělá prostě umí. Ben, toho jsem nikdy moc nemusela, ale tady mu jeho role sedla a Gary zahrál úlisného parchanta fakt dobře. Finální část překvapila. S klidem dávám 4* ()