Vánoce jsou svátky klidu. Rudy (Ben Affleck) to tak cítí. Po letech konečně prochází vězeňskou branou jako svobodný muž. Ovšem kam čert nemůže, nastrčí ženskou. Tato (Charlize Theron) je nejen krásná, ale navíc disponuje agresivním bratrem ve vysokém stupni pošahanosti (Gary Sinise). Ten se svým kumpánem (Danny Trejo) právě plánuje velkou vánoční loupež. A Rudy má být její důležitou součástí. Tyto Vánoce moc klidné nebudou! A o velké překvapení pod kriminálním vánočním stromem rovněž nebudete ochuzeni. (oficiální text distributora)

Martin741

V roku 2000 to s Benom Affleckom vyzeralo este horsie, ako zle. Hrat dotycny nevie absolutne /Affleck je dlhodobo herecka katastrofa/, a o rezii sa mu vtedy asi este iba snivalo. Tak sa dostal na svet len pod/priemerny paskvil, ktory ma akoze strhujuci dej, aj par znamych hereciek /Charlize Theron/, ale v globale skor nudi ako zaujme a Hollywood toci takychto filmov tony. Kazdy rok sa to pocita na tony. 35 % ()

Rodriguez

Thriller, který moc nepřekvapý a co scénárista zpackal to už ani herci jako Sinise a Affleck nezachrání. Kromě vzbouřenecké jídelny se šváby v salátu (či co to vůbec bylo), která byla asi tím nejlepším v celém filmu se jinak děj táhne jako nudle od nosu. ()

cariada

Poměrně zdařilý akční /thiller. Dva kamaoši co spolu sdílí jednu celu se těší na propuštění , Nick si píše s dívkou Tato ,která ho nikdy neviděla ,ale on jí podle fotek zná jeho kámoš Rudy zná všechny dopisy a ví všechno o ní i o Nickovi. Pár dní před propuštění je NIck při rvačce zavražděn a Rudi odchází na svobodu sámjene tam čeká Tato na Nicka a on se rozhodne vydávat se za něj a tak zbalí pěknou dívku. Vše se zdá vpořádku do chvíle kdy se objeví dívky bratr Gabriel ,který je pěkný magor a nutí Rudiho ,aby jim pomohl s vyloupením casina (protože tam před tím dělal v ochrance). A nastává pro Rudihi krušná doba ,kdy se sice snaží říct,že neni Nick ,ale stálo by ho to život a tak se jde na loupež jenže nic není tak jednoduché jak se zdá a Rudimu zjištuje že všecho je mnohem zamotanější než se zdá. A závěr je ještě více šokující pro Rudiho .......... Zajímavý nápad i provedení s dobrou pointou na závěr. ()

Radiq

Kdysi jsem to skoukl a celkem se mi to líbilo. Teď jsem to skoukl podruhý a prozřel jsem. Líbilo se mi to totiž jenom kvůli Charlize Theron (která se tam celkem solidně odhalila). No dobře, ta loupež ala Santa taky měla celkem nápad a pow-wow sejf s překvapením taky zahustil atmosféru střelným prachem, ale ten konec z toho udělal slátaninu, co které bych se nejrači vysmrkal a pak i bez PSČ bych to poslal do P-Č- ()

youtoo18

Počas Vianoc tento film nesmie chýbať, mám ho rád - má to takú "cool" vianočnú atmosféru :)). Music by: Alan Silvestri ()

neoBlast

Začnu pozitivně... a hodně krátce. Věřím, že třeba Coeni by si s tímto námětem i žánrem poradili a naservírovali by další mrazivou černou komedii. Ale... ale na režisérské stoličce nesedí ani Ethan ani Joel, ale sedmdesátiletý John Frankenheimer, thrillerová legenda, která se s námi rozloučila bohužel hodně slabým, překombinovaným a vyloženě hloupým snímkem. S Benem Affleckem jako hercem jsem nikdy neměl problém, ale zde je vysloveně k smíchu. Snad za většinu "skvostů" co procedí ústy může scénárista s obstojnou filmografií - Transformers, Transformers, Transformers. Už vám to došlo? 30 % ()

Guzo

Už jednou jsem falešnou hru viděl a čekal jsem, že na druhé zkouknutí ztratí hodně ze své kvality, ale nestalo se tak. Ben Affleck mi přijde jako sympaťák a Danny Trejo je tu opět drsňák nad drsňáky ()

Jaro.Krafcik

15.Deň filmového adventného kalendára. Teraz trochu z iného súdka, dosť pesimistický film. Ale za to aj vianočný. Akčné to bolo tak akurát. Ben Affleck a ten jeho Český dabing J.Cagea mi veľmi nesedel. Ale priemer to bude dobrý. Za tie vianočné pesničky a atmosféru dám lepšie hodnotenie. 4* ()

mikulem

Jediné, co stojí za to vidět, jsou Santa Clausové rozdávající olovo. Kvůli té scéně to Frankenheimer nejspíš natočil. Vše předtím je nuda, vše potom je silně přitažené za vlasy. ()

sedm.1

Falešná hra je takovým malým, příjemným překvapením, kterému lze vytknout snad jen v závěru až příliš moc navršených zvratů, a i když tedy byli opravdu nečekané a působivé, tak s jejich přesvědčivostí to bylo už krapet horší, zvlášť s tím pak úplně posledním, nejzásadnějším, o tom ani nemluvě, jinak ale opakuji, film mi fakt sedl a upřímně mě bavil. Jeho hlavní předností je každopádně opravdu dynamický spád, kdy zápletka od prvních minut nabere velice svižné tempo a nepovolí až do gradujícího závěru, dále pak zábavná byla i jeho dějová nepředvídatelnost, slušná atmosféra zimního období též udělala své, opomenout nemohu určitě ani fungující napětí a samozřejmě i hvězdné obsazení, tvořící sympatický Affleck, nádherná Theron a kvalitně vyšinutý Sinise. Samotná zápletka je pak nenudící, sice ne dvakrát originální, ovšem v rámci žánru si jistě své splnila, jde zkrátka o takový klasický, spíš nízkorozpočtový, méně náročný, podfukářský snímeček, který ale skutečně funguje, je záživně zpracovaný, dobře zahraný, překvapivý, napínavý, nepředvídatelný, a já ho tak prostě mohu s klidným svědomím vřele doporučit. ()

Han22

Ale jo, bylo to dobrý, pár pěkných akcí, dobrej sviňák Gary Sinise a pár dobrý zvratů na konci. Nějak nevím, co tomu vytknout, jen mě to prostě vůbec nechytlo... podobných filmů jsem viděl spousty a lepších. A od Frankenheimera jsem po suprovým Roninovi čekal něco trošku více. ()

wosho

Film bez jiskry. Scénář se snaží napálit diváka a to mu moc nejde. Herci jsou spíše prkení a režie nevýrazná. Celkově se jedná o průměrný snímek, jenž je sice profesionálně natočený, šlověk se u něj moc nenudí, ale po chvíli divák na něj zapomene. ()