Asterix v Británii

• Francie Astérix chez les Bretons (více)

Maličký Asterix a jeho mnohem větší kamarád Obelix, bojovníci z poslední galské vesnice, stále svobodné po římské invazi, se vydávají na výpravu, aby doručili sud slavného kouzelného lektvaru od svého druida, který má pomoci Asterixovu bratranci v Británii bojovat proti nájezdu římské armády. (TV Minimax)

spaceboyCZ

Pred Asterix a Vikingove byl tohle opravdu ten nejlepsi Asterix.Nyni uz patri ke dvoum nejlepsim. Jednoznacne ho mohu postavit vedle nejnovejsiho animovaneho pocinu, ktere se sobe vyrovnaji. Je to skvost s pravym Asterixackym humorem... ()

Cimr

Asterix v Británii aneb jak Anglie k čaji přišla:) Jak už tu někdo psal - když si střílí Angličané z Francouzů nebo naopak, je to vždycky sranda. Některé narážky na klidné, "gentlemanské" anglické chování jsou věru povedené (například čaj o páté, dodržování víkendů, levá strana silnice, dřevěný sluneční Big Ben..). Asterix je skutečně chytrý cyklus filmů nejen pro děti, který dokázal z Caesara udělat superstar a pár generací diváků nenásilným způsobem vzdělat. Bravo! ()

ivishka

Je to kultovní, je to vtipné, je to hezké..a tak bych mohla pokračovat dál a dál.Bohužel za mě jsou to 3/5,protože jsem vyrůstala už na zfilmované verzi a své představivosti nedokážu poručit, aby místo skutečného tlustého Obelixe viděla kresleného copatého barbara..Pořád mi tam v představách putuje Gerard Depardieu a jeho brilantní tlusťoch :-).Toto je sice původní zpracování,ale mnohem zábavnější mi příjde film se skutečnými herci. ()

GodComplex

Druhy Asterix ve zdejsi topce. Zatimco u 12ti ukolu to je v poradku, u tehle blbosti ani nahodou. Je sokujici, o kolik muze byt kousek se stejnou grafikou, stejnymi charaktery atd. horsi. Ma to par momentu, ale prevazne je to nuda a zabavny kresleny film si neco, co jen vzdalene pripomina nudu proste nemuze dovolit. 4/10 ()

Laxik

Vypij to pivo, než ti vystydne! Super Asterix a nedokážu si ani představit, jaká zvěrstva s ním napáchá čtvrtý hraný film. ()

gogos

pro me je to treti nejlepsi Asterix, po 12 ukolech a Kleopatre. Je to totalni sranda, skvely bitky a ztvarneni Britu je naprosto bozi... Jo a nekdy musim ochutnat matovou omacku!!!.... Lituju tech lvu :D ()

SarumanKo

Omnoho lepšie než mnohými adorovaných 12 úkolů pro Asterixe. A to aj napriek tomu, že naši hrdinovia opustili galskú dedinu a vydali sa do Británie. Je to správe zábavné a rozprávkové, konečne to má peknú animáciu, ale z môjho pohľadu to znovu nie je žiadne prevratné dielo. Na krátke popoludňajšie posedenie pri čaji by ste však len ťažko našli čosi vhodnejšie. (80%) ()

blackrain

"Přišel jsem, viděl jsem a nevěřil jsem vlastním očím." Tak tuhle hlášku, kterou vypustil z úst mocný Caesar, používám taky a zvlášť v případech, kdy narazím na úžasný animák a tenhle animák rozhodně úžasný je. Souhlasím s uživatelem Gemini. Mluví mi přímo z duše. ()

kaylin

Další z mých oblíbených Asterixů, a to hlavně proto, že se zde krásně a celou dobu navážejí do Britů. Je to vtipné, je to nabourávání stereotypů a navíc to má pořád příběh, do kterého krásně pasují i Římani a celý ten příběh, který je vlastně oslavou jídla a pití, i když oslavou možná i v trochu negativním smyslu slova. ()

Valsadora

Nic se nevyrovná originálu a toto pravidlo potvrzuje i tento snímek.Film z roku 1986 dokáže pobavit nejen děti,ale i jejich rodiče či prarodiče. ()

buchli

"Je to pivo dost teplé? Můžu ho nechat ještě odstát..." Asterix v Británii nestojí na originálním (ani uvěřitelném) ději, ale na řetězení neuvěřitelných a neuvěřitelně vtipných gagů, slovních i vizuálních - srovnání britských, francouzských a italských tradic ve starověkém hávu prostě nemá chybu! ()