Asterix v Británii

• Francie Astérix chez les Bretons (více)

Maličký Asterix a jeho mnohem větší kamarád Obelix, bojovníci z poslední galské vesnice, stále svobodné po římské invazi, se vydávají na výpravu, aby doručili sud slavného kouzelného lektvaru od svého druida, který má pomoci Asterixovu bratranci v Británii bojovat proti nájezdu římské armády. (TV Minimax)

filmmovier

Kouzelný film, zábava pro celou rodinu. Navíc, protože jsou v Anglii je tady něco víc ostrovního humoru Český dabing kterému vévodí Ota Jirák je prostě dokonalý. 85%. ()

LeoH

Proti Kleopatře nebo Cézarovi krok zpátky k jednodušší, řidší, doslovnější legraci i příběhu s velkým podílem opakovaně vyvařovaných gagů. Podle zdejšího hodnocení se zdá, že právě tak to lidi chtěj', jenže mě víc bavily ty vrstevnatější díly. ()

Mrkvič

Jeden ze dvou nejlepších Asterixů. Všechno britské je boží. Zachraňování druhů je skvělé. Vtipy s Obelixem jsou parádní. ()

anli

Neutuchajici zabava od zacatku do konce-skoro,jako by jste cetli komiks!Jeden z mejlepsich dilu cele serie. ()

lennyd

Británie je již takřka celá v područí Říma, a jediná nepokořená zůstává jedna vesnička - a ta hlavně z důvodu, že správní Britové o páté končí a jdou na čaj, a o víkendech už vůbec nebojují. Ale přesto tuší, že římské přesile se nedá vzdorovat, a tak vyšlou jednoho vesničana do daleké Gálie, aby z taktéž nepokořené vesnice přivezl trochu toho kouzelného lektvaru. Ochotní Galové mu kromě lektvaru také přibalí Asterixe s Obelixem, kteří si rádi kdykoliv smlsnou na římských vojácích... Trochu mně udivuje, že je tento Asterix tak dobře hodnocení, protože musím říct, že proti jiným jsem se tady tentokrát tolik nebavil. Jasně, spousta (spíše menších) narážek je naprosto skvělá (teplé pivo, mátová omáčka a čaj o páté), ale přišlo mi toho trochu málo. Děj mne nijak extra nebavil, boť bylo jasné, jak vše bude (že se sud s lektvarem ztratí, a pak se najde a ... tak dále) - trochu moc předvídatelné. Ale i tak mne film zabavil, takže ok.. ()

Aven

Asterix je prostě kult a tenhle díl se řadí k těm nejpovedenějším. Obvzlášť anglické popíjení horké vody o paté bylo skvělé, ještě že jim galové poradili přidat bylinky:) ()

Všivák

Je to pivo dost teplé? Nemám ho ještě trochu přihřát? A naše specialita, kanec v mátovém sosu. Jo, v tomhle filmu mě drtila jedna hláška za druhou. Pro Obelixe utrpení. Pro diváka super zábava. Další film, na který se rád podívám zas a znova. ()

fabecc1222

Tenhle film vcelku dle očekávání stojí na konfrontaci zvyků Galských a Britských. Britské zvyky jsou nám předkládaný s typickými narážkami na současnou dobu, což je jen a jen dobře. Když to člověk srovná s hranou verzí, tak je skoro až neuvěřitelná, jak moc hraná verze dokázala předlohu znásilnit a zničit, kdežto takhle kreslená se jí dokázala věrně držet. ()

Ravi

Francouzi a Britové se nemají rádi, to ví každý. Ale Britové se do svých přezkanálních sousedů trefují mnohem častěji, ovšem zde jim narážky Francouzi vracejí i s úroky. Výborná zábava, ale těží jen z tohoto. 90% = 5/5 ()

ABCD Marta

Diskutovat o tom, zda jest tento díl nejlepší či nikoli, je nošení dříví do lesa, proto vypustím jen strohé the best of best. ()

Myrreczech

Už ne tak vtipné jako třeba Překvapení pro Cézara, přesto pořád dokáže výborně pobavit. Tady je vidět, jak mají Francouzi rádi Brity. Takhle ironicky ztvárněné ostrovany jen tak někde neuvidíte. No a jinak bitky, kanci, lektvar... prostě Asterix jak má být. ()

Autogram

Znova netuším, ako sa tento film ocitol v Top300 filmov čsfd. Asi je to z lásky mnohých fanúšikov k originálnemu komiksu. Niektoré narážky na anglické zvláštnosti sú dobré, ale stačia mi len na označenie za dobrý film, nič výnimočné. Asi si zapamätám toho diviaka v mätovej sauce, horúcu vodu s mliekom, teplé pivo a rímske čísla na anglických domoch. Bitky, akcie a Obeliska ako takého som len pretrpel. ()