The Cellar

• Velká Británie The Cellar
všechny plakáty

Příběh vypráví o Kieře Woodsové (Elisha Cuthbert), jejíž dcera záhadně zmizí v suterénu svého nového venkovského domu. Kiera zjistí, že její domov ovládá prastará a mocná entita, které bude muset čelit, pokud nechce riskovat, že navždy ztratí duši své rodiny. (TommyZR)

eraserhead666

Jak zpívají čeští klasici: "Leviathan otvírá svoji tlamu..." aneb co peklo schvátí, to už nenavrátí. Elisha Cuthbert a démonický horror? Překvapivě to funguje. Místy moc pěkná atmosféra, film se nesnaží pozlátkově bubákovat (až na jednu vyloženě prvoplánovou lekačku), ale vytváří a hutní příběh. Démonické horrory já můžu. Mám rád podobné závěry. A když je u toho černovlasá Elisha, která zraje... No, kdo by nebyl spokojen. ()

SOLOM.

Irský strašidelný dům, brána do jiné dimenze a má „láska“ z mládí Elisha Cuthbert. Tři faktory proč jsem po tomto filmu konečně sáhnul. Ve finále jsem byl však spíše zklamán, než abych mohl toto dílo vychvalovat do nebes. Ono taky není proč. Již při prvním záběru na mnou kdysi okouzlující herečku (hlavně co se vzhledu týče) a představitelku Kim ze seriálu 24 hodin, přišlo první zklamání. Stárnutí se zastavit nedá, ale roky se na ní začínají nehezky podepisovat. Naštěstí nepředvedla vyloženě špatný výkon a patřila k tomu lepšímu, co nám zde bylo naservírováno.    Několik záběrů na krásnou irskou krajinu nám zde bylo rovněž nabídnuto, ale většina děje se odehrává přímo v domě, nebo v jeho sklepení. Takže i po této stránce jsem moc spokojený nebyl. Starý dům a jeho tajemství – to je další kapitola sama o sobě. Tajemné symboly a matematické rovnice nabízeli jistou porci mysteriózna, to by si s tím však tvůrci museli pořádně pohrát. Pár pěkných obrazů na zdi, obrázků z knížky a řečí o jiných dimenzích – to je sice fajn, ale co z toho, když s tím neuměli pořádně pracovat. Nebo je vzpomenut Leviathan či Baphomet – to samé v bleděmodrém – úplně odbyté. Místo toho se objeví digitální forma pekelného stvoření, při kterém jsem vyprskl smíchy a kromě dvou scén tu byl úplně zbytečný.    Ono celkově se tu dá narazit na hromadu věcí – indicií, které zůstaly zcela nevyužity nebo postrádaly smysl a logiku. A samotný závěr? Tak ten se dle mého taky zrovna moc nepovedl. A to rozhodně nejsem příznivcem happyendů. Ve finálním zhodnocení tak převládá spíše zklamání. Potenciál nebo prvotní myšlenka zůstala využita tak z poloviny a možná kdyby se toho ujal někdo zkušenější, mohlo to dopadnout lépe. Ale to je to „kdyby“. 50% ()

Morholt

Čtyřčlená rodina se stěhuje na venkov do odlehlého sídla, aby se vzápětí ukázalo, že ve sklepě něco je. A neni to jen tak obyčejné strašidlo. Tak nějak to jede podle obvyklých pravidel. Ať už se jedná o samotný mustr příběhu, tak o samotné strašení, které se sestává vesměs z bouchání, šeptání a neodmyslitelné kuličky, která bez zjevné příčiny skáče všude možně. Ale tak nějak to funguje jak co do atmosféry, tak i herecky, takže i když jsem se díval po xté na to samé, nijak zvlášť mě to neotravovalo. A ten konec také ušel, přičemž přízračný průvod se mi dokonce líbil moc. Nemám pocit, že jsem tím marnil čas a to je asi víc, než jsem čekal. 55% ()

Astaroth12

Je to vynikajúco natočene a i keď sa z hovna upliesť bič nedá, tak tu režisér i z mála vytrieskal veru dosť. Je to atmosférické, len škoda, že to nemalo väčšiu finančnú injekciu. Ten démon sa pýtal oveľa veľkolepejšie, ale keďže finančne to bolo úbohé , tak aj náš démon tak dopadol. Ale aspoň pán režisér vedel čo točí a aj za koľko, tak nepodľahol panike a tak výsledok bol viac než uspokojivý, za tie koruny. Silné 3*. ()

Korbitch

Vcelku klasický příběh vybudovaný ovšem na solidní atmosféře a na Elishe, která už zažila lepší časy, a v mých představách během toho onoho jednoho týdne každý měsíc už nejspíš nebude.... Nicméně, film má bohužel extrémně předvídatelný děj i konec, což je škoda, protože atmosféra je místy více než dobrá. Ale i tak jsem rád, že jsem můj bývalý idol vlhkých nocí zase viděl v něčem koukatelném. ()

PKD

SPOILERy. I když se nejedná o majstrštyk, nejde ani  o vyložené zklamání (taky, jak býti zklamán, když od toho nemáte nižádná očekávání) a výsledný výsledek se výsledně = příjemnému přequápku. Jen bych chtěl poněkud více než jen na klamavě náznakovou minutu, positivní závěr. Chjo, kampak se poděl ten cynik, co miloval ponuré/depresivní konce? Sakra! Smíchati, alchymii, matematiku a okultní nauky byl dobrý i když nikterak prudce objevný nápad. Zde ovšem zpracován velmi slušně. V hl. roli herečka, kterou jsem spolu s dalšími maniaky, chtěl +/- před 17 lety jako Karu Zor-El. Nyní už černovlasá a poněkud starší, takže snad jen Alura. V podstatě celý film jsem silně upíral bulvy na její obličej a snažil se v něm objeviti onu sexy bloncku (kterou kolem roku 2005, odívali internetoví fandové do outfitů Supergirl) a dostal jsem ´´jen´´ trochu démoničtější sestru Drew Barrymore. ;) Fakt si toho nevšiml? Dnes by mohli hráti z fleku sestry a možná i dvojčata. Jen konstatuji. Její výkon bych ozn. za quallitní. Synátor mě šokoval tím, že hrál Maria, páč od dnešního fakánka bych jako posl. čekal, že bude hráti hru z poč. 80 let. Starší sestra byla zprvu na přesústa, až do chvíle, kdy se ´´ztratí´´ ve the Sklepě a později se dozvíte jisté podrobnosti o ní. Panáček, co hrál manžela, byl jen do počtu, takže nemám k němu žádné připomínky. Prostě tam byl. Také tam ovšem byla místy až černočerná tma (tentokrát bez Ríšy B. Riddickovic) ve které se ve slunečném dni, dá někdy orientovati jen obtížně (stejný problém jsem tuším řešil u the Witch) ale ve výsledku to zase tolik nekazilo požiteček. Palec nahoru za special quest star Baphometa, který se vskutku vyvedl a je splněným suchým snem všech nesvátečních Satanistů. Vize Pekla/Jiné Dimenze se všemi těmi navěky počítajícími, byla asi nejpůsobivější. Něco jako Stranger Things skřížené s Phantasm sérií. Toho profesora co si zahrával s věcmi, kterým nerozuměl, bych nejraději oddělal. Co bylo ale nejzajímavější zjištění, tak to, že hudba byla sice naprosto vykalkulovaně bubákoidní a v každém typu scény hrálo přesně to, co by jste automaticky čekali, ale mě to v tomto př. vůbec nevadilo. Píši to proto, že většinou a zvláště co se týče horrorů 21.st. mě to nudí a vadí. Tady vlastně není skoro žádná velká nápaditost (chvílemi to až moc připomíná the Jeptišku a Kubrickovo Osvícení) ale jak říkám, spíše jsem to ocenil, než zavrhoval. Zkusím, jaký bude ost na solo poslech. Sice nevím, zda se teoreticky počítá s nějakým pokr., ale nevadilo by mi, pokud by rodina Woodsova, došla nějakého toho vykoupení/satisfakce. P. s. nikdy jsem nijak zvláště nemiloval matematiku (okultismus a temné bubu dimenze...to je jiná) snad až s vyjímkou v př. Nadace (té knižní, ne toho ultradementního negrofilního šquáru od Goyera a spol.) ale po tomto asi zpozorním, kdykoli bude někdo/někde/někdy počítati dopředu a nahlas. Schody nehrozí. Ty jsem nepočítal nikdy. Plné 3.5 ,,Delta...Bodový vektor...Součet...Epsilon...Dílčí jednotka se rovná...1 N...DY podle DX...jedna, dva, tři, čtyři, pět, šest..........´´  () (méně) (více)

M.i.k.e

základní premisa je sice klasika o strašidelném domě postaveném jakýmsi uctívačem ďábla a nově se nastěhované rodině, přičemž vůbec nejstrašidelnější je tady zjištění, že i teen idol Elisha Cuthbert stárne a "najednou" hraje matku. Navzdory okoukanému tématu nicméně Cellar celkem slušně funguje.Atmosféra je fajn a závěr sice nepřekvapí, ale poťouchle potěší. V rámci žánru malého levného hororu jeden z těch lepších kousků, který bych časem neměl problém vidět znova (víceméně hlavně proto že zapomenu, že jsem ho vůbec viděl)...60% ()

bourec

Baráček je neskutečně depresivní, a film v první hodině napěchovanej atmoškou. Konec je ale slušně zmatečnej a doslova nepovedenej. Nevím, co za matroš někteří tvůrci zobou, ale způsobuje to naprostou imbecilitu. 40%. ()

oveckaoa

Režisér tohle natočil v roce  2004 jako kraťas pod názvem Ten Steps v roce 2022 se rozhodl, že to natočí jako celovečerák. Rodina koupí v dražbě barák a stěhuje se tam hned první den tam něco uvězní jejich dceru a pak ta dcera zmizí. Zatímco policie si myslí, že utekla jelikož byla šikanovaná (zasloužila si to za to, že se neumí chovat)  tak otec to má na salámu a jejímu bratrovi je to úplně buřt jelikož v celém filmu si na ni vzpomene tak dvakrát. Jinak ten kluk je strašný spratek a je to prototyp děcka co je rozmazlený a celkově se zde postavy nepovedly  jelikož kromě matky není zde komu fandit. Pokud se těšíte na horor nechte si zajít chuť je pěkné, že to má dobrou atmosféru , ale pokud  zde ´´nic,, nevidíte a ´´nic,, se zde neděje je Vám to k ničemu. Jinak ve filmu je minimálně třikrát scéna, že se nějaká postava otočí zády a Vy čekáte, že ji někdo unese nebo na ni vybafne, ale nestane se nic. P.s. zatímco ve filmech  tohoto žánru je to nastavené tak, že rodina do toho baráku narvala tolik peněz, že prostě nemá kam jít tady je řečeno, že jich to tolik nestálo a klidně mohly odejít jelikož jsou evidentně pracháči .  40 procent ()

Skeksis

Ak náhodou trpíte obsedantno-kompulzívnou poruchou počítania schodov, dajte si pozor, aby ste sa nepomýlili a nenarátali viac, lebo skončíte v pekle. Mimochodom do pekla treba chodiť jedine s baterkou. A Bafomet vyzeral podobne ako vypchatá koza z prírodovedného múzea so zubami a drápami vlka. Ak tak vyzerajú aj ostatní pekelní srandisti, tak sa tam celkom teším. ()

borec999

Poctivé remeslo. Možno je to tým, že čistokrvnú ducharinu (bez humorných vsuviek) som dosť dlho nevidel alebo že tento subžáner je v rámci hororov môj najobľúbenejší, ale Cellar som si skrátka užil. Aj keď objektívne viem, že to nebola zas až taká pecka. Hlavnou doménou tohto írskeho hororu pre mňa osobne bol príbeh a mytológia. Bavilo ma odkrývať tajomstvá domu, magických znakov, latinských výrazov,Bafometa atď. Bavili ma tiež scény strašenia, ktoré síce uznávam že sa po čase opakujú a sú ľahko stereotypné (ľakačkami sa šetrí), ale čo je hlavné- boli dostatočne atmosferické a napínavé. Pri týchto scénach sa tiež často krát potvrdzuje, že v jednoduchosti je krása (úvodná scéna s odpočítavaním po telefóne je výborná ukážka, že na vyvolanie strachu stačí fakt málo). Herci sú okej, technická stránka priemer, príbeh na pomery ducharín nadštandardne dobre vymyslený a prepojený rôznymi (často i reálne dohladateľnými) okultnými postavami a motívmi. Ukončenie a záver pre mňa osobne vyložene výborné. Celkovo spokojnosť a pomalšia,atmosferickejšia ducharina, ktorej subjektívne 1* prihodím. 70% ()

666Carnage

Jako jednohubka to nebylo vůbec špatné. Příběh zajímavý a hlavně to mělo napětí. Pokud někdo rád horory, tohle je opravdu koukatelné. Pěkně využita mytologie pekla. 60% ()

bobstock

Klasická věc s rodinou přistěhovanou kdoví proč do nejdivnějšího zámku v okolí. Brzy zjišťují tajemství okolo pradávných znaků a schodištěm do sklepa se noc co noc ozývá dupání kopyt. Elisha Cuthbert je hezká mamina, ale monstrum z onoho světa v 1 vteřině jim neodpustim. Atmosféra budovaná příliž až na škodu ke konečnému efektu. 45% ()

Wancohoff

Nahodou velmi slusna ducharina bez duchov, a takmer bez lakaciek, ale od polovice filmu zaujimava , a udrzi pozornost. I ked to takmer nic nove do zanru neprinasa .. 65% ()

bozka10

Ani The Cellar zatial v tomto roku stenu priemeru neprelomil,aj keď nesklamal a není to márne.Rodina sa nasťahuje do nového domu, samozrejme v dome už býva nejaký ten démon.Film pracuje výlučne s atmosférou, ktorá celkom funguje,ale to je tak všetko.Moc sa nestraší,nezlakol som sa ani raz a finále bolo zase slabé.Na tú biedu čo sa servíruje toho roku stále to lepšie. ()

Warhorr

Jako jo, bylo to vlastně fajn, proč taky ne. Ten námět se sice může zdát už ohranej - rodina se nastěhuje do nového domu, ten má svoji záhadnou minulost, zmizení dcery, matka se může pustit do pátrání. Na mě to ale prostě zafungovalo. Jasně, problikávající světla, skřípění dveří, tajemné zvuky, asi to není nic, z čeho by si fanoušek hororů co už má nakoukáno sednul na prdel a podobně jak se mnou, to s ním nezacloumá. Jsou tady asi jen dva prima creepy momenty ale celkové zpracování je víc než slušné a příběh zajímavý. Hlavním tématem jsou zde démoni a okultismus. Jak už to tak v moderních hororech bývá, konec je docela předpokládaný a nepřekvapilo mě, že to skončilo zrovna takhle, to mě trochu nasralo. Ještě víc mě však sralo to neustálý počítání, to už bylo místy vyloženě otravný. Pocitově spíš na tři, ale kvalitních duchařin není nikdy dost a tak přihazuju jednu hvězdu navíc. A z Elišky nám vyrostla teda pořádná milfka. ()

Flopik

Elisha v takomto horore ? No to som si nemohol nechať ujsť. Na prvý pohľad to vyzerá ako klasický strašidelný dom, postupom času sa však ukáže, že je to celkom originálne. Atmosféra ušla, herecky tiež fajn horšie je to so strašením. Toho je hrozne málo a čo je najhoršie, nevystraší vás skoro nič. Rating by to mohlo mať kludne 15+. Hudba v pohode a na celkové prevedenie sa dobre pozerá. Finále slabé, tu sa malo strašiť omnoho viacej, respektíve viacej hrať na nervy. U mňa čistý priemer, bohužiaľ. ()

dannyyy

Je příjemné zjištění, když si pouštíte jeden z dalších nízkorozpočtových hororů a ono se z toho vyklube velmi kvalitní podívaná, kde se místy napětí dalo krájet. Připomnělo mně to Poltergeista, kde se rodiče také snažili zachránit své děti z onoho světa. Konec filmu velmi potěšil, protože... nebudu spoilovat. Ze Sexbomby od Vedle se stala z Elishy už mamina ve filmu. Jak ten čas letí :)) ()

Aurus

7,5/10. Za mě jde o velmi dobrý horor který podle mě každého pobaví. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatické, hudba je výborná, atmosféru tento film má povedenou, napětí je zde docela časté, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. ()