Odseděla si svoje, ale lidi jí minulost neodpustí. Teď chce napravit svoje chyby, a tak se pustí do pátrání po sestře, kterou opustila. (Netflix)

cross

Wow! Skvele a prekvapive dospele drama, ktere ma silu vas emocionalne odrovnat! Neni to bez chybicky, nektere casti pribehu jsou hodne na silu, ale celkove vyzneni prekvapuve dobre funguje a prestoze jsem se k projekci musel trochu dokopat, v zaveru jsem vic nez nadseny... ()

vyfuk

Nečekaný příspěvek do diskuze od Fingscheidtové, která opět ukazuje, že umí. To, že toto je od ní, je ale docela šok, jelikož je zde dost vidět otisk americké filmařiny a s Narušitelem systému se to skoro vůbec nedá srovnávat. Jsem ale rád, za její úspěch. Příběh zase nijak originální, ale v detailech a provedeních už docela jo. I když má film dvě hodiny. Uteče jako velmi krátký celovečerák, což je kupodivu na škodu. Nenajdeme v něm tolik síly, aby byl nezapomenutelný, takže asi brzy vyšumí. Ale první dojem pohodička. ()

m.a.t.o.

Typický hollywoodsky kalkul, ktorý sa síce snaží tváriť chladno a odmerane, no nemyslím si, že cielene. Skôr tak pôsobí kvôli neschopnosti režisérky vtiahnuť diváka do deja, čo vo výsledku vôbec nie je dobré, pretože žiadnu z postáv som si neobľúbil, a tak som len čakal a čakal, kým tento nudný film konečne skoční. Sandra Bullok fajn, ale iba kvôli nej hviezdičky rozhodne pridávať nebudem. 40 % ()

zsn

Vypadá dobře na svůj věk, ale lepší bylo drama "Modřiny" s Halle Berry, které jsem sledovala chvíli před tímto. Nicméně obojí stačí vidět jednou. ()

upson

Sandra podává excelentní výkon. Scenáristicky mi to připomíná skoro příběh z pera Paula Haggise. Na Netflix až nadprůměrné drama. ()

sedm.1

Když ne film roku, tak minimálně drama určitě, a v tom případě nejen tohoto roku, jelikož už nepamatuji pěkných pár let, kdy by se mnou nějaké čistokrevné drama tak moc zamávalo. Pro mě se okamžitě stala tato podívaná skutečně naprosto ohromným filmovým zážitkem, který jsem ještě dlouho po závěrečných titulcích vstřebával a rozdýchával, a opravdu mé nadšení z něj se dá jen velmi těžko popsat, natolik ojedinělé a silné je. Samozřejmě k tomuto snímku nemám ani jednu jedinou minimální připomínku, celý film je ve všech ohledech dokonalý, a je tak jen velmi obtížné zvolit, co opěvovat jako první, ale bylo by asi správné začít možná tím největším překvapením, a to naprosto neoddiskutovatelným oscarovým výkonem Sandry Bullock, která sice již dříve dokázala, že není jen představitelkou romantických dušiček v hloupých komediích, nicméně to co předvedla zde, k tomu nemám slov, prostě strhující výkon a ať mě i tentokrát ta slavná Akademie nevytočí, a zaslouženě pošle ,,plešouna,, do Sandřina náručí. Krom Sandry tu pak samozřejmě září i ostatní přítomní herci, ale přeci jen ona je tu před nimi o parník jinde, ale to i díky její skvěle napsané, zajímavé a výrazné postavě, se kterou jsem i přes její čin upřímně soucítil a držel jí palce tak moc, až se mi nehty zaryly do kůže. Dalším dech beroucí součástí této filmové pecky je pak samozřejmě famózní zápletka, která mě od prvních minut absolutně pohltila, neuvěřitelným způsobem jsem jí prožíval, její spád, napětí, jednotlivé události a v neposlední řadě její postupnou gradaci, a to jsem ještě netušil, co přijde v závěru za zvrat, a to se musím upřímně všem přiznat, ten mi naprosto vyrazil dech, během vteřiny mi zaplavil oči slzami jako hrachy, a jen jsem ho hluboce rozdýchával, prostě a jednoduše mě totálně posadil na prdel a ještě hodně, hodně dlouho mi bude rezonovat v hlavě, natolik ohromujícím způsobem na mě měl ten zvrat dopad. Vynechat jinak ale samozřejmě nemohu ani precizní atmosféru, to byla taky pořádná síla a o emocích raději ani nemluvit, jen si vzpomenu na jednotlivé scény a už jsem z toho zas celý roztřesený. V nemilosti je pro mě zkrátka nejen žánrovou filmovou událostí roku, je to film, který by neměl utéct žádnému filmovému příznivci, a já znovu opakuji, jsem nadšen, jsem ohromen, jsem dojat. Bravo!!! ()

coscarelli

To bolo tak akurát. Dosť spokojnosti, ale nenadšenosti. Prekecaná a prechodená etapka, z jednej strany na druhú. Konečná nebola podľa mojich predstáv (bol som škaredý pesimista) , ťahalo sa to k inej, a možno klišoidnejšej uzavierke, takže s medom. Ostal som bez vážnejšej ujmy. ()

xLIGHTx

Sandra Bullock tu pôsobí dosť strhano a pre film vhodne realisticky. Opäť úraduje a hrá uveriteľne. Zreje ako víno. V nemilosti mi možno dve tretiny pripadali také mdlé a nie veľmi záživné, že vlastne človek si kládol otázku, na čo taký kúsok vznikol. Našťastie tvorcovia nenechali nič na náhodu a už sa to potom iba zlepšuje. A dokonca je tu možné vyvodiť aj niekoľko ponaučení a i nejaký ten nečakaný moment je prítomný.  Filmy o väzňoch/väzniciach/ex-väzňoch bývajú často zaujímavé, u tohto dielka sa to opäť iba potvrdilo. Za štyri pôvabné Sandrinine jamky na brade ;), teda, hviezdy. ()

Soweek

Možná to příliš hodně tlačí na emoce a úhel pohledu je přeci jen hodně černobílý s občasným nepochopitelným jednáním některých postav. Škoda těchto neduh, jinak to mohl být skvělý film. ()

vitekpe

Drama, ktere dobre ubiha, neobsahuje prehnane, pitome nebo zbytecne sceny a je vcelku uveritelne. Ja jsem byl spokojeny. ()

borec999

Sebaobetovanie, dôležitosť rodiny, utrpenie, bolesť, nespravodlivosť, predsudky, druhá šanca, nový začiatok. Všetky tieto témy v sebe V nemilosti má, veľmi umne s nimi ženská režisérka pracuje a postupne nám ich servíruje. Po slabšom rozbehu je V nemilosti nakoniec vcelku poctivá a silná dráma, ktorá dokáže zahrať na city, vytlačiť z diváka pomerne silnú emóciu(najmä v závere) a ešte aj prekvapiť nečakaným plot twistom. Sandra Bullock na staré kolená (a po rokoch herectva nenáročných postáv) ukazuje, že je dobrá herečka, a to aj napriek tomu, že sa na nej okrem veku škaredo podpisujú aj prehnané návštevy plastických chirurgií. V tohtoročnom roku s málo vyslovene veľkými filmami a premiérami, určite jeden z tých zaujímavejších a lepších kúskov čo vznikol a hlavne jedna z mála drám, ktorá mňa osobne v záverečnej polhodinke naozaj dokázala vtiahnuť do deja a plne emočne zaangažovať... 75-80% ()

klukluka

Sandře bylo v době natáčení 56 let a hraje “sestřičku” pětiletýho dítěte. Už to samo o sobě mi přijde vtipný, isn’t it..?😊 V nemilosti má všechny poznávací znaky nezávislýho filmu, jenom pro něj do hlavní role obstarali hollywoodskou superstar, a protože to ve skutečnosti žádná artovka není a jen se to tak tváří, přitlačili v každém ohledu řádně na pilu. Když se ubližuje, tak se ubližuje bolestivě, když se bije, tak se bije do krve, když se trpí, tak se trpí neustále- a to buď dlouhodobě mlčky, nebo naopak pořádně hlasitě… Na vydařených nezávislých filmech bývá příjemná jistá nenucenost, úspornost prostředků, které mají za cíl vyprávět příběh a ne za každou cenu a v každé vteřině vyvolávat silné emoce. Z artově působícího filmu se Sandrou Bullock v hlavní roli jsem měl podvědomě divný pocit a intuice mě nezklamala, je to prvoplánová ždímačka na city. Na mě se zadrhla, nikomu bych ji nedoporučil jako dobrý film. ()

matolas

Zhruba v polovici mi napadlo, že to vyzerá ako scenár od Sally Wainwrightovej. Inak Bullocková podľa mňa dosť o ničom, musím pozrieť pôvodinu. ()

klúčik

Osobne nemusím Sandru. No v tomto filme sa mi páčila , podala dobrý výkon .. Čakal som iný koniec, že Sandra napriek všetkému skončí zle.  Dobre , že sa tak nestalo..  Zaujímavý film  dávam 70%... ()

Vajonek

V podstatě čirou náhodou jsem narazila na tenhle film, neměla jsem nějaká velká očekávání a o to příjemněji jsem překvapená. Na začátku by se mohlo zdát, že vše podstatné, hlavní zápletka se odehrály v minulosti a zřejmě nás už nemůže čekat nic moc zajímavějšího. Jenže pak se začnou rozvíjet jednotlivé, zprvu možná nenápadné, ale ve výsledku důležité linky, stupňuje se napětí, ukazuje se, že ne vše bylo, je či bude, jak se zprvu jevilo. A vy zjišťujete, že vás zajímá, jak to bude dál, že si užíváte tu tajemnou napínavou atmosféru. Velkou měrou tomu jistě přispívá výkon Sandry Bullock, které role sedne jak víte co na hrnec. Věříte jí, že je svou postavou, dokáže vám přesným výrazem a gesty zprostředkovat potřebné emoce. Věřím, že by tenhle film, který reálně není až tak dějově bohatý a přitom má docela dlouhou stopáž, klidně utáhla, i kdyby byl ještě delší. Hodně i díky ní jsem tak schopná odpustit filmu některé události, zvraty, kterým bych normálně měla asi problém uvěřit, přišly by mi třeba trochu přestřelené, i to, že se na můj vkus nedostatečně uzavřely některé dějové linky. Na první pohled možná trochu nenápadný film, který ale dle mého mínění stojí za zhlédnutí. 75 %. ()

Lencha

Chvíli mi trvalo, než jsem si tenhle film pustila. Sandru mám ráda, ale nějak jsem nevěděla, co od filmu čekat. A nečekala jsem, že to bude tak dobré. Temný film opředený vraždou, kriminálem a následným životem po. Sandra je výborná, věřila jsem jí všechno. A vůbec mě nenapadlo, že by vše nemuselo být tak, jak je nám podáváno. Několikrát jsem měla na krajíčku, u konce jsem bulela. Skvělé od začátku až do konce. ()

Ctihodný občan se vrátí

Ctihodný občan se vrátí