Vzali roha

Fled

Sprisahanci na úteku

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

USA, 1996, 98 min (Director's cut: 105 min)

Tento typ filmu mi sedí - mám rád oddychové "buddy" akčňáky.. Tento má slušné hlavné duo (jeden zo sto Baldwinov - Morfeus), príjemné akčné scény a celkom pobaví. Navyše, vo vedľajších rolách určite spoznáte pár známych tvárí ako Will Patton, či Robert John Burke zo Schradni! (v zápornej roli)...a latinská kráska Salma Hayek. Na sobotný (pod)večer podľa mňa úplne vhodné (ak teda netúžite po hlboko intelektuálnom zážitku).(18.4.2012)

Poldové honí zločince, zločinci prchají z vězení a brzy se ukáže, že všechno je úplně jinak. 1) Přitažlivý 30letý Stephan Baldwin (hacker) mě udržel u obrazovek a je důvodem udělených slabších třech hvězdiček. 2) Pod příšerným českým dabingem se podepsalo Studio BR v roce 2016. Soudím tak podle namluveného komentáře pod titulky.(13.11.2016)

• dereksmart

Značně neoriginální a nudný film je ukázkový příklad toho, jak s chatrným scénářem a mizernou režií lze zabít i relativně slušný herecký potenciál Laurence Fishburna - ke konci jsem asi na 15 minut usnul, ale nemám pocit že bych o něco podstatného přišel, což potvrdil i předvídatelný a přesto nevěrohodný konec.. 45%(20.5.2009)

Při jedné šichtě ve vězení se ve zmatku podaří Dodgemu (Stephen Baldwin) a Piperovi (Laurence Fishburne) vzít roha - co na tom, že jsou spoutání nedlouhým řetězem. Brzy ale zjišťují, že jejich podařený útěk nemusela být náhoda, a někdo tím sleduje něco víc. Dodge je totiž počítačový hacker, kterému při jedné akci zůstalo "za nehty" několik desítek miliónů dolarů. A to by už mohlo někomu stát za trochu námahy. Velmi rychle se oba dva musí spolu domluvit, jestliže chtějí přežít ... Svět je plný paradoxů - koukáte na film, od kterého čekáte skvělou zábavu a nedočkáte se ničeho jiného, než dvou hodin nudy. Pak si vezmete film, od kterého nečekáte vůbec nic a pak se perfektně bavíte. Do druhé kategorie patří také "Vzali roha". Ač velmi rozdílná dvojice - Laurence Fishburne a Stephen Baldwin - tady se k sobě skvěle hodí a hlavně v první části, kdy jsou "spoutáni" jsou úžasní (jejich narážky na Uprchlíka, atd). Trochu mě zklamalo Novácké zpracování, ale co už, za to film nemůže.(28.5.2009)

Svěží akční komedie přesně podle šablon 90. let. Tradiční černobílá dvojice tu rozehrává příběh plný jemného humoru plného hlášek, honiček, akce a nečekaných zvratů. Pop-kornová zábava bez bázně a hany. Nic tu není jak vypadá a byť se určité dějství neobejde bez určitého patosu, vše je vyřešeno rychle a hbitě. Jak jinak, nic tu originalitou neoplývá, ale to mi bylo tak nějak šuma fuk. Natočeno je to dobře a pro takový sobotní večerní odpočinek je tento snímek jako stvořený.(10.1.2015)