Vzali roha

Fled

Sprisahanci na úteku

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

USA, 1996, 98 min (Director's cut: 105 min)

Ať mi nikdo neříká, že z toho nešlo vytěžit více. Mám rád filmy, ve kterých se prchá z věznic, a i když scénáře nemohou být donekonečna originální, dokázal mě i tento oslovit. Ovšem, dost věcí zůstalo nedotažených, zase tak starý film to není, aby efekty a některé záběry nemohly být provedeny dokonaleji. A to i přesto, že je tu řeč o béčkovém filmu. Co mě však upoutalo velmi, byl moment, kdy ústřední dvojice zavítala do domu Salmy Hayek. Kterážto vypadala moc hezky. Vzali roha je totiž patrně jediný film, který znám, v němž uprchlíkovi vtrhnuvšího do cizího příbytku nepadne ´úplnou náhodou´ vypůjčené oblečení tak dokonale, jako by bylo od malička jeho. Sledovat Stephena Baldwina ve vytahaném roláku a kalhotech velikosti XXL bylo vcelku úsměvné...:-) A Laurence Fishburne? Když jsem přimhouřil oči, viděl jsem v něm mladšího bratra Samuela L. Jacksona.(20.5.2009)

• lioncel

ani ta krásná červená italka ducati mě nepřiměje dát víc, jak jednu hvězdičku .. katastrofa : úděsné dialogy , děj opsaný z jiných úspěšnějších filmů .. trapné výkony většiny zúčastněných herců (dané spíše ubohostí samotného díla než neschopností hrát) .. ta moje hvězdička je opravdu jen za ty motorky …(5.5.2010)

Tento typ filmu mi sedí - mám rád oddychové "buddy" akčňáky.. Tento má slušné hlavné duo (jeden zo sto Baldwinov - Morfeus), príjemné akčné scény a celkom pobaví. Navyše, vo vedľajších rolách určite spoznáte pár známych tvárí ako Will Patton, či Robert John Burke zo Schradni! (v zápornej roli)...a latinská kráska Salma Hayek. Na sobotný (pod)večer podľa mňa úplne vhodné (ak teda netúžite po hlboko intelektuálnom zážitku).(18.4.2012)

• dereksmart

Značně neoriginální a nudný film je ukázkový příklad toho, jak s chatrným scénářem a mizernou režií lze zabít i relativně slušný herecký potenciál Laurence Fishburna - ke konci jsem asi na 15 minut usnul, ale nemám pocit že bych o něco podstatného přišel, což potvrdil i předvídatelný a přesto nevěrohodný konec.. 45%(20.5.2009)

Poldové honí zločince, zločinci prchají z vězení a brzy se ukáže, že všechno je úplně jinak. 1) Přitažlivý 30letý Stephan Baldwin (hacker) mě udržel u obrazovek a je důvodem udělených slabších třech hvězdiček. 2) Pod příšerným českým dabingem se podepsalo Studio BR v roce 2016. Soudím tak podle namluveného komentáře pod titulky.(13.11.2016)