Vzali roha

Fled

Sprisahanci na úteku

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

USA, 1996, 98 min (Director's cut: 105 min)

Tento typ filmu mi sedí - mám rád oddychové "buddy" akčňáky.. Tento má slušné hlavné duo (jeden zo sto Baldwinov - Morfeus), príjemné akčné scény a celkom pobaví. Navyše, vo vedľajších rolách určite spoznáte pár známych tvárí ako Will Patton, či Robert John Burke zo Schradni! (v zápornej roli)...a latinská kráska Salma Hayek. Na sobotný (pod)večer podľa mňa úplne vhodné (ak teda netúžite po hlboko intelektuálnom zážitku).(18.4.2012)

Poldové honí zločince, zločinci prchají z vězení a brzy se ukáže, že všechno je úplně jinak. 1) Přitažlivý 30letý Stephan Baldwin (hacker) mě udržel u obrazovek a je důvodem udělených slabších třech hvězdiček. 2) Pod příšerným českým dabingem se podepsalo Studio BR v roce 2016. Soudím tak podle namluveného komentáře pod titulky.(13.11.2016)

Svěží akční komedie přesně podle šablon 90. let. Tradiční černobílá dvojice tu rozehrává příběh plný jemného humoru plného hlášek, honiček, akce a nečekaných zvratů. Pop-kornová zábava bez bázně a hany. Nic tu není jak vypadá a byť se určité dějství neobejde bez určitého patosu, vše je vyřešeno rychle a hbitě. Jak jinak, nic tu originalitou neoplývá, ale to mi bylo tak nějak šuma fuk. Natočeno je to dobře a pro takový sobotní večerní odpočinek je tento snímek jako stvořený.(10.1.2015)

Ať mi nikdo neříká, že z toho nešlo vytěžit více. Mám rád filmy, ve kterých se prchá z věznic, a i když scénáře nemohou být donekonečna originální, dokázal mě i tento oslovit. Ovšem, dost věcí zůstalo nedotažených, zase tak starý film to není, aby efekty a některé záběry nemohly být provedeny dokonaleji. A to i přesto, že je tu řeč o béčkovém filmu. Co mě však upoutalo velmi, byl moment, kdy ústřední dvojice zavítala do domu Salmy Hayek. Kterážto vypadala moc hezky. Vzali roha je totiž patrně jediný film, který znám, v němž uprchlíkovi vtrhnuvšího do cizího příbytku nepadne ´úplnou náhodou´ vypůjčené oblečení tak dokonale, jako by bylo od malička jeho. Sledovat Stephena Baldwina ve vytahaném roláku a kalhotech velikosti XXL bylo vcelku úsměvné...:-) A Laurence Fishburne? Když jsem přimhouřil oči, viděl jsem v něm mladšího bratra Samuela L. Jacksona.(20.5.2009)

• Lacike

Dost ma prekvapilo vysoke hodnotenie od niektorych uzivatelov, ktorych mam v oblubenych, pretoze podla mna film za vela nestoji. Je to take nevyrazne becko s nametom, ktory bol uz viackrat a ovela lepsie spracovany. Tentokrat sa ziadnou vyraznou akcnou scenou prilis nevytiahol ani reziser Hooks, ktoreho povazujem za zrucneho remeselnika. No a herecke obsadenie, ktore obsahuje niekolko znamych tvari, ktore mam rad, to tiez nad hladiny nadpriemeru nevytiahlo. Sklamanie, ktore nestoji ani za jedno pozretie.(11.4.2012)