Onion Stark bojuje na Divokém západě s majiteli ropné společnosti o záchranu svého cibulového pole. Jako zbraň nepoužívá tradiční pistoli, ale právě pouze cibuli... Cibule, nebo pistole? Pistole, nebo cibule? Franco Nero jako hlavní hrdina, živící se především syrovou cibulí a samozřejmě chránící právo a spravedlnost, prokazuje v tomto spaghetti westernu obdivuhodný smysl pro sebeironii. Film se naváží do osvědčených westernových schémat - nehrdinský hlavní hrdina, homosexuální šerif a jeho zženštilí pomocníci, mechanik připomínající svým obličejem Adolfa Hitlera... To vše dokreslené hudbou Quida a Maurizia de Angelis. (TV Prima)

Kryton

Ujetější western jsem snad nikdy ještě neviděl. Franco Nero jako špagety western variace na Pepka námořníka, kde však špenátem je cibule. Taky jste dostali po konci chuť na cibulačku jako ja? ()

frashmaker

Kde kdo mi říká, že když se kouká na Postřižiny a nemá u sebe Plzeň a vepřový koleno, tak že strašně trpí. Nikdy jsem takovýto pocit z filmu neměl, pouze zde. Mistrovské dílo plné nádherných obrázku, které je však v očích někoho spíše bráno jako děsná béčková sranda, ale ja to bral všechmo smrtelně vážně a co bylo nejhorší. Na konci filmu jsem si prostě musel oloupat cibuli a s chutí se do ní zakousnout a pak běžet na záchod a zajíst to jablkem, které aspoň křoupalo stejně jako ta cibule. Je to film šířící cibulománii a ač je to již mnoho let, co jsem jej viděl, dosud si jej pamatuji docela přesně a to se stává málokdy. Jedinečný film ()

MikO_NR_1909

Príde to ako čistý groteskový formát s mužom, ktorý miesto zbraní používa cibuľovú šťavu ako zdroj ochrany. Zachraňujú to (z času na čas) vtipné dialógy a podarenejšie divadelné momentky. Keby nebolo tej cibuli, tento film by stál za kulové-makové. ()

Pierre

Ačkoliv to při úvodních záběrech vypadá na obyčejnou westernovou kovbojku, již po pár minutách se ze snímku stane naprosto střelená, bláznivá, ale naštěstí zároveň i velmi zábavná parodie. Občas skoro groteska. Milovníci parodií a bláznvého humoru si příjdou na své, ostatní možná budou kritizovat určitou přehnanost. Ale já se skvěle pobavil a ta roztomilost se tomu nezapře. Franco Nero Cibulku hraje skvěle, děj příjemně odsýpa. A úsměv na rtech zústane po celý film. Navíc i mě to silně připomnělo filmy s Budem Spencerem, kterého jsem tam tak nějak pořád viděl.:-) Takže pohoda, pochvala a poctivé 4 hvězdičky. ()

fragre

Vlastně je mi jedno, že je ten film trochu blboučkej. V ouhoru sedmdesátých let to byla v místním letním kině opravdu sranda. ()

blackrain

Farmáři a naftaři, to nikdy nešlo moc dobře dohromady. Ti první si v poklidu chtěli pěstovat svou zeleninu, kterou by následně prodali na trhu. Ti druzí se viděli v černém zlatě. Někdo se futruje celý život špenátem a někdo dává přednost cibuli, kterou polyká ve smrtonosných dávkách, alespoň pro mě. Cibule mi jako zelenina nevadí, ale ládovat se jí jako Franco Nero bych prostě za žádnou cenu nedokázala, takže raději dávám přednost špenátu. Když se poprvé zakousl s takovou vervou do cibule, tak jsem sebou málem sekla o zem. ()

Rakosnicek77

A já na něj málem zapomněl! :-) Franco Nero a jeho omšelý ohoz s vozíkem plným cibule, se standartní hláškou "cibule nebo pistole" Dokonalá westernová komedie, která bude navždy patřit k tomu nejlepšímu v tomto žánru! ()

FilmFan24

Nemám rád vůni cibule, ale k filmu se smradem této zeleniny v názvu se rád vrátím. Naivní až stupidní, ale ve výsledku nadmíru zábavný film. ()

dyfur

....kino plné,cibuľa vzatá "na milosť" a citovanie hlášok z filmu....to boli následky filmu....kedysi.A teraz ? ...dá sa.... ()

OG_Swifty

Špageťácká westernová komedie má snad všechno, na co si člověk může vzpomenout. Od Franca Nera v galoších, vzdáleně připomínajícího Maria Girottiho (včetně jeho koně!), přes saloony, vousatý pistolníky, zkorumpovanýho šerifa v dámským prádle a nabušený motorkáře až po padoucha s mechanickou rukou a Adolfem Hitlerem po svém boku. A především má spoustu cibule. Tenhle film zkrátka nebere nic vážně a paroduje snad všechno, co zrovna frčelo. Bohužel, musím konstatovat, že už mi to přišlo příliš přeplácaný a přestože se na scéně každou chvíli objevilo něco absolutně nečekanýho, tak mě to zkrátka příliš nebavilo. Co mě jediný bavilo, to byla tradičně skvělá hudba bratrů De Angelisových. Za tu dávám taky finální třetí hvězdu. ()

maverick10

Tahle komedialni pitomustka je milym rozptylenim jinak pochmurneho televizniho programu. Je to sice zkaleno tim, ze jsem to videl na pocitaci, ale to nevadi. I tak je to pravda. Franco Nero je sympatak a v leccems mi pripominal Terence Hilla. Neni to nikterak k popukani vtipny, ale je to prijemna a mila komedie, tocena s prvky grotesknich honicek a nikoho tenhle film neurazi a kde jinde uvidite cibule zavesene proklate nizko u pasu? ()

ilemas

Westernová komedie mého mládí se skvělým Frankem Nerem. I dnes po tolika letech se z nostalgie rád v tv občas podívám, jak se mě tahle pitomost mohla líbit. Přehnané, naivní, groteskní zrychlené honičky a bitky, přesto se mě na tom pořád něco líbí. ()

Martin741

Reziser Enzo G. Castellari /seria Extralarge/ natocil len nudny film. Akysi pribeh tam je, ale ze chlap miesto zbrani pouziva stavu zo zeleniny /konkretne cibula/, tak to nefunguje na divaka. Bitky v style Bud Spencera a T. Hilla nie su dokonca ani zaujimave, ale prilis divadelne. 40 % ()

pakobylka

Ať je to jak chce, milý Cibulář to rozhodně nehraje na pohodu: Zmítá se v jakési permanentní křeči - sic úmyslně, leč z mého pohledu maličko kontraproduktivně, neboť tak sám zastiňuje vtipné a jednoznačně originální prvky svého příběhu. V podstatě nechápu, jak jsem se mohla - kdysi dávno - při sledování jeho kousků zmítat v záchvatech smíchu. Dneska se zmůžu jenom na občasný, mírný, dílem neupřímný a dílem shovívavý úsměv - a ještě mám pocit, že jsem pro něho udělala až dost. A věrný Archibald ? Řekla bych, že tady marně plýtvá svým talentem, neboť zůstává trestuhodně nevyužitý a prakticky nevystoupí ze stínu svého pána. (Zcela opačným příkladem dokonalé týmové spolupráce je vpravdě nezapomenutelný Jolly Jumper, který se v roce 1991 stal rovnocenným partnerem Terence Hilla alias Luckyho Lukea.)----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Taktéž rozuzlení nepokládám za nejšťastnější, neboť žádný správný kladný hrdina by neměl před velkou láskou a upřímnými přáteli upřednostnit CIBULI. Slaboučké 3* ()

Juto

Surrealistická westernová komédia. Najlepšie na filme je, že má skutočne chytľavý a komerčný hudobný doprovod. 6/10 ()

mortak

Dobrá nenáročná groteska, s nikterak sofistikovanými gagy, ale v dětství mi dobře osvětlila fungování moderního zákonodárství. Nespravedlnosti bylo učiněno zadost. ()

tojowoeZNK

Jako malej šprot jsem to žral ale teď je to pro můj vychlastanej mozek už tak trochu kokotina, Franca Nera mám radši v Corbucciho brutálnějších chuťovkách. ()