Proudové letadlo Boeing 707 je na své cestě z Atén do Říma a New York City uneseno palestinskými teroristy. Ti požadují, aby je pilot dopravil do Iráku. Zabíjejí cestující jednoho po druhém, dokud nedosáhnou splnění svých požadavků. Mezitím je do akce povolán elitní tým členů výsadkové jednotky vedený majorem McCoyem a plukovníkem Alexanderem, aby zlikvidoval všechny teroristy v letadle včetně těch, kdo jsou do únosu zapojeni. Čeká je nelehký úkol pokusit se znovu získat kontrolu nad letadlem dříve, než teroristé zabijí všechna rukojmí… (TV Prima)

walkingdead

Asi jeden z vůbec nejlepších Norrisových filmů, i když i tady je akce dost přitažená za vlasy, takže jako nejlepší část filmu vychází ta úvodní "psychologičtější" třetina s únosem letadla. Pak už je to víceméně rutina, ale je znát, že Golan & Globus dali dohromady podstatně vyšší rozpočet než třeba u Amerického ninjy. Skvělé je každopádně obsazení filmu (mj. poslední role Lee Marvina) a hudba Alana Silvestriho. ()

gédé

Určitě jsem to viděl, nepamatuji si ani jedinou vteřinku, ale pět hvězdiček si to zaslouží už za ten geniální nástin děje v oficiálním textu distributora. ()

Bercovicz

Uživatel Wacoslav1 má naprostou pravdu. Navíc je podle mého názoru při hodnocení fimu jako Delta Force potřeba zohlednit, jaké cílové skupině je takový film (a Chuck Norris obecně) určen. Jako desetiletej kluk jsem to neskutečně žral. Tři hvězdy za film, jednu další z nostalgie, a tu pátou za úžasnej hudební motiv Alana Silvestriho. ()

brasek

Vcelku slušný snímok inšpirovaný skutočnou udalosťou. Svojho času akčná pecka skopírovaná v 80. rokoch na videokazetách v každej domácnosti. Škoda, že mladšie ročníky tento snímok zavrhujú a kravinu Expendables oslavujú. ()

Sunwheel

Americko-sionistická propaganda, ktorá obsahuje úplne všetko čo k tomu patrí. Ale aj taká vec sa dá samozrejme spraviť aby to malo gule a odsýpalo to. Cannon tentokrát ponúkol takmer veľkofilm podľa skutočnej udalosti, kde si ale neodpustil nejakú tú klasickú demenciu na záver aby človek náhodou nedostal vážnejšie ladený film. Amerika zachráni Izrael pomocou svojich najlepších zbraní - Chucka Norrisa na supermotorke! ()

PeteBuck

Chytila ma nostalgia pozrieť si niečo z filmov, na ktorých sme frčali v ére rýchlodabingu a jedným z nich bol Delta Force. Až som zabudol, aké sračky to boli. Počas filmu som sa neskutočne nudil, natiahnuté až strach a dokonca som pozeral do steny, ešte aj keď tam Chuck Norris mlátil zloduchov. To už je čo povedať. Ale keď pálil rakety na teroristov, tak som trochu dával pozor, lebo ma to rozosmialo. Tú motorku snáď navrhlo oddelenie Q. Nech mi všemocný Chuck odpustí, ale bola to hovadina. Je inak zaujímavé, že si tam zahralo zopár známych hercov (napr. Robert Vaughn či George Kennedy), ktorí to asi vzali ako vedľajšiak, potom zistíte, že tam hudbu robil Alan Silvestri a nechápete. Ale keď si spomeniete, že taký James Horner robil hudbu na Commando. Predpokladám, že si kúpili basu piva a než ju vychlemtali, tak to mali zložené. Po dvoch hodinách som bol už tak zblbnutý, že som mal chuť mávať americkou vlajkou. Nájsť tu tak nejakú. Nemôžem ináč, strašne ma to uspalo. ()

caldon

Při sledování nedávno natočených reklam na T-Mobile s Chuckem Norrisem ("...ona poprvé bruslí." "Bruce Lee? No, Chuck Norris!") jsem si uvědomil, že jsem ho ještě neviděl v žádném filmu. Abych to napravil, vybral jsem si Delta Force a nebyl jsem zklamán - k nejduchaplnějším filmům to rozhodně nepatří, ale líbilo se mi to. Vše už tu asi už bylo napsáno dříve a lépe, dodám jen dvě poznámky: ocenil jsem, že v letadle rozdávali pivo Budweiser (ne ten budějovickej, ale stejně...:-)), navíc mě pobavilo také to, že americká Delta Force lítá v Herculesu s izraelskýma imatrikulačníma znakama (4X-FBB). ()

Bleught

Tak jsem nějak dnes dostal chuť filmově zhřešit nějakým pořádně debilním osmdesátkovým nebo devadesátkovým akčním Béčkem s velkým B, které jsem ještě neviděl. Jelikož Arnoldy, Silvestry, Žán-Klády a Dolfíky mám z té doby shlédnuté snad všechny, padla volba na toho, který jediný vydrží chlastat v nonstopu až do zavíračky, až i chudák methanol raději sám oslepne, toho, který udělá všechny kliky (s tlesknutím a na jedné ruce), a toho, který, když chytí koronavirus, tak ho raději pustí, aby mu neublížil. Tedy ON tomu chudákovi koronavirusovi pochopitelně! Film ani nehodnotím, prostě béčko v vyšším rozpočtem a tudíž s několika Áčkovými herci, kde nepřemožitelný Chuck s kamarády pokosí pár desítek hnuslimských padouchů a všechno dobře dopadne. Za dvě, možná i za 2,51. Ale..... Musím zmínit něco, co mě hned v prvních pár minutách filmu praštilo do uší a ohlušilo jak Chuckovo uprdnutí zpoza několika kilometrů a byla to pochopitelně hudba, která se k filmu hodí asi jako hity od Evy a Vaška do soundtracku k Titanicu... Který idiot má toto na svědomí, ptal jsem se a po otevření této stránky s tímto filmem jsem málem vdechl zrovna pitý lok piva, protože od pana Alana Silvestriho bych toto vskutku nečekal. Dobře, hudbu vybírá režisér. Ale někdo mu jí musí složit. Potlesk... ()

lojzik

Stará dobrá akční klasika 80.let, kam se hrabou ty novodobé "trháky", navíc natočeno podle skutečné události. V červnu 1985 unesli dva ozbrojení muži letadlo se 153 cestujícími na palubě (z toho 40 občanů USA), krátce po startu z Athén a donutili kapitána k přistání v Bejrútu, hlm.m. toho času občanskou válkou zmítaném Libanonu. Po vyjednávání s izraelskou vládou byli všichni rukojmí postupně propuštěni výměnou za stovky palestinských radikálů z izraelských věznic, takže záchrana nebyla zdaleka tak dramatická jako ve filmu. Docela mě zaujala ta drsná nakládačka, jakou dostal od Chucka na konci vůdce únosců. ()

mara312

když jsem byl malý, tak jsem si dokázal pouštět tenhle film celý den pořád dokola. Dneska už je jen pro zasmání. Jedna hvězda z nostalgie na staré dobré časy:) ()

bizon.99

V roce svého vzniku to možná mohl být slavný akční film,ale 30 let od premiéry je to jen úsměvná akční slátanina,kterou nedokázal zachránit,ani Chuck Norris,ba ani Lee Marvin.Premiéra: February 14-17, 1986,$5,959,505 hráno v 1,720 kinech.30%. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Zachráníme je všechny!" Chuck Norris a únos dopravního letadla s množstvím cestujících a arabskými teroristy, kteří se dostanou až do Bejrútu, kde mají mnohonásobnou přesilu. Chuck má zase v motorce zabudovaný kulomet i spoustu raket. Výborně zvládnuté akční scény a památná hudba od Alana Silvestriho, která vás nakopne do té správné bojové nálady. - 80%. ()