Proudové letadlo Boeing 707 je na své cestě z Atén do Říma a New York City uneseno palestinskými teroristy. Ti požadují, aby je pilot dopravil do Iráku. Zabíjejí cestující jednoho po druhém, dokud nedosáhnou splnění svých požadavků. Mezitím je do akce povolán elitní tým členů výsadkové jednotky vedený majorem McCoyem a plukovníkem Alexanderem, aby zlikvidoval všechny teroristy v letadle včetně těch, kdo jsou do únosu zapojeni. Čeká je nelehký úkol pokusit se znovu získat kontrolu nad letadlem dříve, než teroristé zabijí všechna rukojmí… (TV Prima)

TERRORDROME

Spočiatku som myslel že to ani nedopozerám, strašne dlho sa to rozbiehalo. Chuck Norris, sa po úvode stratí zo scény a dlho predlho sa rozvíja dráma s teroristami v lietadle. Keď sa potom božský Chuck konečne doterigá späť, všetko sa zrazu zmení a z drámy sa film prehubne do megastupídneho masakru v ktorom udatný americký geroji vymlátia celý Bejrút. Arabáči padajú po desiatkách a stovkách, všetko vybuchuje a Chuck Norris frčí na motorke s namontovanými guľometmi, raketometmi a granátometmi ktorými zrovná so zemou všetko čo ešte ostalo stáť. To všetko za doprovodu jediného, do zdochnutia omieľaného hudobného motívu ako z pobrežnej hliadky. Pri sledovaní tohoto filmu sa naplno ukazuje pravdivosť výroku že ohrozené druhy neexistujú, sú len druhy ktoré Chuck Norris nechal nažive. Okrem stoviek arabov však padne počas akcie aj jeden amík a jeho umieranie je náležite naťahované a srdceryvné, sprevádzané vznešenými rečami aby si divák aj trochu poplakal. Napokon, slzy Chucka Norrisa majú predsa liečivé účinky, lenže on nikdy neplače! Smola... ()

David661

a ocenění "film, ve kterém se všechny postavy chovají uplně nejvíc nelogicky vyhrává..." Ale Chuck na motorce je celkem prdel. ()

Paldiny

Spočiatku prekvapivo vážny thriller o únose lietadla. Postupom času sa ale tvorcovia zbláznili a veľký Chucky predvedie to, vďaka čomu vlastní svoj nepriestrelný blok vtipov. ()

Eldoth

Bezkonkurenčně nejlepší film Chucka Norrise, co dosud natočil ...ale není to jen jeho zásluhou. Bohužel nemá na víc ...jak 3*. ()

Dallas

Včera markíza odvysielala dva z mojich vhs klenotov z čias dávno minulých. Toto je prvý z nich. V tých dobách okolo roku 90 kedy som (ako 6 ročný) začal nachádzať tatkove piratske vhsky medzi, ktorými boli diela ako Votrelec, Vec, Terminátor, Komando, Detská hra, Cyborg, Galaxia teroru a kopa starých karate filmov bol medzi nimi aj tento prvý film s Čakom, ktorý som videl a na vhske som ho mal spolu s lepším Missing In Action. V tej dobe to bol ultimátny killer. Z odstupom snáď desiatich (možno viac rokov) to teda rozhodne na sile stratilo a nostalgia, ktorá funguje napríklad pri Komande tu nepracuje skoro vôbec. Akcie nie je až toľko ako by sa dalo čakať a tá motorka s dvoma guľometmi, dvoma raketometmi a dvoma mínometmi mi už tiež nepríde tak super. Paradoxne ako najlepšia scéna mi teraz prišla tá posledná, kde sa rukojemníci a ich rodiny tešia a radujú zatiaľ čo v pozadí nenápadne odchádzajú chlapi z jednotky delta do svojho C-130 Hercules nesúc svojho mŕtveho kamaráta a odlietajú do akcie niekam do opačného kúta sveta. Plusom je tá topgunovsky americká hudba, čo hrá v pozadí vždy počas akcie. Nakoniec teda aj s kvapkou nostalgie 50% ()

aLPaC

Vrchol Norrisovy tvorby. Skvělý akčňák, kde najdete od všeho něco plus Norrisova motorka s raketometem nemá chybu. Dále je třeba ocenit svěží Silvestriho hudbu. A při této příležitosti bych se chtěl zeptat, jakto, že Silvestri, který má v repertoáru tolik kultovních soundtracků, že byste to nespočítali ani na prstech deseti rukou, má pouze jednu nominaci na oskara? To mi hlava nebere. Navíc za Forresta, za kterýho to měl jasně vyhrát. ()

Brejlil

Není to veledílo, ale překvapivě to není ani špatné. Norris chlapácky a kupodivu ne sám vymlátí palestinské (nebo jaké) teroristy. Lokace Beirútu vypadají velice autenticky a příběh sám má reálné prvky. Zlatá 80. léta, kdy jsem z dílny Golan-Globus viděl tolik filmů. ()

Ad4mson

Nejlepší Chuckův film. Sice je chlupatej jako všude, ale akce je hodně a je kvalitní a skutečnou perlou je geniální soundtrack Alana Silvestriho. ()

Akana

Řekl jsem si: musíš zkouknout aspoň jeden film s Chuckem a vybral jsem si ten uznávaný jako relativně snesitelný. Ale marná sláva i Delta Force je nehorázná hovadina plná béčkových akčních scén, siláckých hlášek bez vtipu a vlasteneckého patosu. Budu potřebovat hodně kuráže abych si zase někdy s Chuckem začal. Ale možná k tomu někdy dojde. Každopádně ani tohohle setkání nelituju, to bych si nedovolil. 30% ()

skipercak

Táto Norrisová klasika ma až tak nechytila. Má aj lepšie kúsky. Minimálne druhý diel je lepší. Prvý diel má však prepracovanejší scénar a príbeh sa spočiatku aj tváry vážne. No pri Chuckovi Norrisovi nám predsa ide hlavne o akciu. Preto záver filmu je už typický pre Chucka. Lepšie tri hviezdy si film určite zaslúži. ()

MickeyStuma

Akční klasika, kde se kromě Chucka Norrise sešly herecké legendy své doby, jakou je Lee Marvin či George Kennedy. Solidně propracovaný scénář vypráví o únosu civilního letadla a akce s tím spojené speciální protiteroristickou jednotkou zvané Delta Force. Příběh samozřejmě obsahuje až neuvěřitelné množství kíče a absolutně nereálných scén, ale to k nadnesenému pojednání něčeho takového prostě patří. Nic se tu zkrátka nebere vážně a tak se vytvořila v podstatě nezničitelná jednotka a teroristé schopni ze svých nedostatečných zbraní zasáhnout snad všechno. Chuck Norris samozřejmě likviduje jednoho padoucha po druhém, aniž by se u toho takřka zpotil. Ano, je to hloupé, je to nereálné a možná i trochu politicky nekorektní ve vyobrazení arabské kultury, ale pokud se tohle všechno dá stranou, zůstane zatraceně dobrá filmová akční zábava. A o to tu jde. ()

sadlokan

Vobočí Lee Marvina,černej R.Foster a motorka vrhající rakety všemi směry,paráda.Jo a Chuck v době kdy vedle něj ještě mohli hrát herci nad 180 cm. ()

helloween93

Film jsem poprvé viděl tak před patnácti lety, kdy jsem z filmu byl unešen, byla to totiž éra hraní na vojáky, a v podobných filmech jsem se vzhlížel. Pamatoval jsem si pouze, že Chuck střílí z bazooky B-300 a že jednotka Delta Force používá bugyny. První hodina je únos letadla a přípravy akce a ve druhé hodině na to Delta s Chuckem a Lee Marvinem vletí a smete teroristy. Je to propagandistický snímek, o tom žádná, ale já se bavil kdysi a bavil jsem se znovu i teď. Poslední film Lee Marvina a zároveň oblíbený film mého zesnulého kamaráda. 4* ()