Proudové letadlo Boeing 707 je na své cestě z Atén do Říma a New York City uneseno palestinskými teroristy. Ti požadují, aby je pilot dopravil do Iráku. Zabíjejí cestující jednoho po druhém, dokud nedosáhnou splnění svých požadavků. Mezitím je do akce povolán elitní tým členů výsadkové jednotky vedený majorem McCoyem a plukovníkem Alexanderem, aby zlikvidoval všechny teroristy v letadle včetně těch, kdo jsou do únosu zapojeni. Čeká je nelehký úkol pokusit se znovu získat kontrolu nad letadlem dříve, než teroristé zabijí všechna rukojmí… (TV Prima)

skrblik007

Typický béčkový akční film - špatný, místy nelogický scénář a ne moc povedené dialogy. Navíc je to strašně dlouhé. Na druhou stranu - Chuck, docela dobré a četné akční scény a svižný hudební motiv Alana Silvestriho tomu dodává správný říz. ()

noriaki

Nebudu si nic nalhávat. Druhá polovina, neinspirovaná skutečnou událostí, byla mnohem zajímavější, zábavnější a nosnější, než ta první. Chápu že úvodní hodina a půl se skutečně odehrála, jenže většina dosavadního vyprávění byla protahovaná nuda, pozvednutá pouze vědomím historické reálnosti - a i tak mohutně upravené. Zbylá část filmu si tím hlavu neláme, a je to ku prospěchu děje i napětí. ()

VanTom

Překvapivě "né až tak moc" akční film s poměrně působivou první polovinou příprav na akci. Samotná akce je pak velmi klasická pro polovinu 80-ých let (tím myslím filmařskou rutinu) a dnes už notně zastaralá. Ale jestli máte rádi filmy, kde Chuck Norris s charismatem ocelové trubky na bondovské motorce (rakety všude možně) likviduje teroristy a kde akce na záchranu rukojmích začíná raketovým útokem na budovu, kde jsou vězněni, tak jste našli svůj svatý grál :) ()

JohnSmith

Ať si říká kdo chce co chce,tenhle film je kultovní záležitost.Je to sice plný nesmyslů a ikdyž je to založený na skutečných událostech tak je to místy až moc přitažený za vlasy,hlavně pokud jde o Chucka.V roce 1985 opravdu unesli teroristé americké letadlo a opravdu je osvobozovali členové Delty,ale nebyli sami.Dobrou polovinu práce na sebe vzali Navy Seals.Ale to je jedno.Každopádně hudba Alana Silvestriho se zaryje hodně pod kůži. Osobně se mi moc líbila vozítka Delťáků,ale komu asi ne,když nám bylo těch náct. ()

Dreadd

První hodina filmu je vyloženě útrpná. Především kvůli postavám únosců, kteří vypadají jako hodně nepovedení revolucionáři a motiv záchrany Izraelitů z rukou arabských teroristů je vyloženě debilní, obzvlášť když režisér sám pochází z Izraele a z Arabů udělal novodobé nacisty, čímž jistě přispěl ke světovému míru. Zkrácení o půlhodinu by vyloženě prospělo i z toho důvodu, že dialogy se chvílemi nedají poslouchat, teroristi s pistolí čekají pod postelí až Chuck zvedne matraci a zastřelí je a Delta Force (která spíš než elitní jednotku připomíná holubník) si před akcí pro jistotu vypnou vysílačky, aby je třeba někdo neotravoval s rušením operace (a náhodou se zrovna tohle přihodí, takže plukovník nasedne do džípu, zapne maják, jezdí si kolem letadla a nikdo ho nezastřelí) a snaha cestujících o odpor je dost směšná. Trochu slušné akce se v druhé polovině objeví, ale nic výrazného nečekejte. ()

m.a.t.o.

„Tu máte deky na noc.“ – „A kde sú postele?“ – „Načo postele? Zajtra aj tak zomriete.“ Tunajší obsah Letnej filmovej školy trafil klinec po hlavičke. Paradoxné ale je, že dramatická línia, hlavne zo začiatku, bola celkom funkčná, akurát postupom času prešla do nudy a posledná polhodina je už klasické chucknorrisovské vyhladzovacie béčko rokov osemdesiatych. Čo nevravím, že je vyslovene zlé, ale oproti tomu ako film začal, je to teda riadny kontrast. 40 % ()

blackJag

"DOBŘE SE VYSPI." Na Chucka mě nikdá neužilo, takže bez sentimentu. Zmatená akční chujovina o komandu Delta, kteří si to (až se k tomu konečně prokoušeme tunou nudy) ulicemi Bejrútu špacírují na buginách jako při Love Parade, s čepičkama jak blbečci a provazy kolem těla jako členové Rychlých šípů se švihadly. Jestli je to podle skutečnosti, tak sorry, ale vypadají jako komparz z gay muzikálů... Taky řešení těch situací, magořina, nesmyslná, jen aby se Chuck mohl trošku ukázat, ale nebojte, ke cti mu to neslouží - při pronásledování v dodávce má dost problém trefit se na pár metrů a taky ta likvidace šmejda Forstera, slabé, bez nápadu. Vůbec, za Chucka tam hodně zastane dubl a je to hroóóźně poznat, to extra otráví. Nebýt to poslední film Lee Marvina, už bych to nechal spát v archivu, a když to beru kolem a kolem, udělal bych stejně nejlíp. 35% ()

pfa

Fanatici unesou izraelské letadlo a na osvobození je vyslána elitní jednotka Delta Force... Na tu dobu zdatný akční film, jehož notu si udržely i dvě volné pokračování. [7/1O] The Delta Force:trailer ()

Pecival

80. léta jsou doménou jednoznačně nejlpších akčních filmů. Doba kdy ste na vypadání cool potřebovali velký muskle a ne litr gelu na hlavě, kdy režisér nepotřeboval v divákovi střihem vyvolávat epileptické zachvaty, kdy nadsamci kosili veškeré zlo bez zbytečných plků........ Film bych rozdělil na dvě pasáže, v první se odehrává jakési "drama", kde se režisér fakt snaží tlačit na pilu (u čehož jsem parkrát vybuchl smíchy) ,ale není zde skoro žádná akce. To se ale naštěstí změní v druhé půlce, kde se konečne dostanou do popředí Chuckovi schopnosti, který kosí jednoho šílenýho teroristu za druhým. K tomu ještě starej fotr Lee Marvin -> slovy klasika: Vážení kdo z Vás na to má :D ()

Ironfood

Chuck Norris vyhlásil teroristům válku již dávno před 11. zářím a je tvrdý a neúprosný. Co mu také zbývá, když mu velí známý opilec a rváč Lee Marvin a když má v motorce zabudovaný kulomet i spoustu raket. Jednoznačně nejlepší Chuckův film (teda z těch co jsem viděl) s povedeným hudebním motivem Alana Silvestriho. ()

Jello Biafra

Obstojné akčné béčko o únose lietadla palestinskými teroristami, ktorí však nepočítali s tým, že americká vláda proti nim vyšle špeciálnu jednotku Delta Force vedenú Chuckom Norrisom. Prvá polovica filmu o poznanie dramatickejšia než akčná druhá polovica. Ale najväčšou slabinou filmu je vyše 2 hodinová dĺžka. Inak sa jedná o klasický 80tkový akčňák, akých sa vtedy točili stovky. ()

Danoboss

Jedna z najlepších Norrisoviek (s prezidentovym mužom a návratom Hitmana), veľa bojov, hodne strieľania a k tomu skvelá hudba, ktorá si svojimi hrdými zvukmi podmaní každého milovníka solídnej béčkovej režby. ()

vitekpe

Slusna klasika s Chuckem. Osmdesatkova akcni zalezitost, unos letadla, arabsky teroristi atd. Jeden z lepsich Chuckovych filmu. Potesila ucast Lee Marvina, Shelley Winters a dalsich hvezd... :) ()

iXtr3m3

Kvôli viacgeneračnému obsadeniu dávam o stupienok viac, ako by bolo dobré, ale myslím, že tých 50% je férových. Nehodnotím so súčasnou tvorbou, ten vekový priepastný rozdiel je neprehliadnuteľný, ale ako oddychovka na časť cesty vlakom z Prahy na Slovensko fajn. ()

Han22

Delta Force je asi nejlepším Norrisovým filmem. V první třetině se jedná o klasický únos letadla a docela slušné drama doprovázené názornou ukázkou toho, čeho je schopno "náboženství míru" jak vidíme dnes a denně v reálu. Druhá třetina sice se vším plánováním a přesuny trošku ztrácí spád, ale finále je naprostý masakr. Brutální čistka sídla arabáčů v noci, desítky mrtvol, Chuck Norris se svou raketometnou motorkou, honičky v Bejrútu či parádní taktická vysvobozovačka letadla. Chuck tu sice nepředvede z karate skoro nic, ale o to více střílí a zabíjí. Navíc je tu spousta kvalitních či známých herců (Marvin, Kennedy, Vaughn, Wintersová) a především naprosto fantastické hrdinské hudební téma Alana Silvestriho, které už si hoví v mé sbírce. Prostě klasická 80s řežba v nejlepším stylu, která se skoro blíží klasikám typu Rambo nebo Komando. ()

Haymar

Hlavni slabina filmu je v jeho stopazi... vzhledem k zapletce je 130 minut fakt moc... mdla rezie, dej natahovanej jak stary fusekle a klisoviti specfor... Na druhou stranu vybornej Lee Marvin a supr-cupr motorka (i Bond by zavidel)... Mit to aspon o pul hodiny min, sel bych o hvezdicku vys ()