• Martin741

Reziser Martin Tapak prisiel 2 roky po Svakovi Raganovi len s podpriemernym normalizacnym filmom. Dej to nema dohromady ziadny, ale skor to funguje ako prehlad vsetkych moznych ludovych tradicii. Celkovo vzate , len dalsia podpriemerna normalizacna nuda. 30 %(13.8.2013)

Príbeh dvoch Kristiek, ktoré sa - každá po svojom - pokúšajú ziskať "svojho" muža. Obe krátke príbehy sú prepojené skrze muzikantskú partiu, ktorá si o ich osudov rozpráva počas hudobných prestávok. Starosvetské, dôverne podtatranské, obohatené o mnohé ľudové tance a spevy, ktoré tu dokonca hrajú prím a vravia i to, čo nedokázali vyjaviť samotné príbehy... Ťapák má na svojom konte síce aj množstvo lepších a obdivuhodnejších filmov, nemusí sa však hanbiť ani za tento. A hanbiť sa zaň nemusia ani Slováci...(23.7.2013)

• dyfur

moja zaujímavosť: Film sa nakrúcal v lokalitách Huncovce, Bievodská dolina, Javorina, Ždiar, Nižné Repáše a Zuberec. (dyfur)(13.1.2015)

• the_weaver

Slovenskie ľudovo-naivnie príbehy.↵  Amatérsky koniec poviedky Sivé oči (o hysterickej husi, ktorá zo žeravej žiarlivosti doslova vypálila svojej rovesníčke rybník) mal zrejme vyznieť desivo, ale miesto toho vyznel až komicky. No a keď v príbehu o hysterke nezafunguje to podstatné, tak potom ozaj neni o čo stáť.↵  Poviedka Roztopené srdce bola azda lepšie vystavaná, avšak v pomerne naivnej realite. Vrcholom boli najmä trápne bitkárske scény a tiež jemná teatrálnosť, ktorou na film dýchli 50. roky. Akoby to tvorcom nestačilo, tak pre odradenie normálneho diváka tam šupli ozaj iritujúcu muziku. Neviem, či nakoniec prozřeli a rozhodli sa zachrániť celkový dojem aspoň záverečnými titulkami, ktoré boli výtvarne i hudobne vymakané, ale kvôli nim sa predsa filmy nerobia. Alebo žeby áno?(30.10.2016)

Slovenské povesti nie sú len o zbojníckom vyčíňaní, ale prekvapivo aj o krotení zbojníkov. Ženami, ale nie je Kristka ako Kristka. Jedna na to ide bičom a ohňom, druhá medom a pokorou. Poetika, ľudová hudba a dokonca sa mihne aj erotika. –––– Lebo keď žena chlapovi priľahne nohavice, tak už je koniec – Ej veru nepriľahla. TAKTO som si ju omotal okolo prsta!(5.2.2015)

• - Film sa nakrúcal v lokalitách Huncovce, Bievodská dolina, Javorina, Ždiar, Nižné Repáše a Zuberec. (dyfur)