Nebezpečná mise

(TV film)
  • Velká Británie Bravo Two Zero (více)

Skutočný príbeh nesmiernej statočnosti a odvahy. Skutočný príbeh vojenskej tajnej misie, ktorá sa pre Britániu stala jednou z najvýznamnejších svojho druhu od čias Búrskej vojny. Bravo to Zero. Tak znela krycím menom tajná operácia ôsmich mužov, ktorí dostali v Perzskom zálive za nepriateľskou líniou za úlohu vyradiť riadené strely, ktoré Saddám Hussein tak rád používal k zastrašovaniu. Popri tejto operácii mali za úlohu zmariť komunikačné spojenie medzi Bagdadom a severom Iraku. Vedeli, že sa nikto z nich nemusí vrátiť živý a zdravý. Riskovali svoje životy, aby ich zachránili tisíce. Aj nad týmito hrdinami sa sťahujú sivé mračná. Obkolesení nepriateľskou armádou, uprostred chladu a bez rádiového spojenia čelia boju o prežitie... (oficiální text distributora)

mira007

Britský film, který rekonstruuje skutečnou akci komanda SAS, které mělo za války v zálivu za úkol v týlu nepřítele lokalizovat odpalovače raket Scud, ale část týmu byla zabita, část zajata a jeden utekl do Sýrie. Četl jsem na toto téma tři knihy a tato je podle autora, který si říká Andy McNab - jednoduchý akční celkem realistický akčňák, který má největší hodnotu, že je dle skutečnosti. Bohužel podle skutečnosti, kterou trochu popřel druhý autor exčlen SAS Chris Ryan, který dokázal sám přeběhnout za osm dní 300km nepřátelským Irákem do Sýrie ( to je snad i oficiální rekord ), bohužel ale i on fabuloval. Nejpravdivější je kniha jiného velitele SAS P. Ratcliffe, který se sice mise neúčastnil, ale byl u toho když přeživší členové vypovídali na video před nadřízenými a tam nepadlo nic o tom, že by pozabíjeli stovky nepřítel, nebo že by byli až tak krutě mučeni ( dokonce jeden zajatý měl iráčany profesionálně zoperovanou těžce poraněnou nohu, aby přežil ). Takže nakonec tento film je takové tv akční béčko, kterému divák rád věří jen Seana Beana. ()

Dogmeat

Když už teda museli postřílet tu rotu iráckých vojáků, tak to mohli natočit pro diváka zajímavým způsobem a ne jako ve filmech 20 let zpět - naproso sterilně, kdy z každého záběru čouhá nesmrtelnost hlavních postav. Neakční části jsou zvládnuté mnohem lépe. ()

mala_kea

Filmy s touto tématikou mám rád, ale nevím, čím to je, možná herci nebo dokonce panem režisérem, tak mě tento snímek moc neoslovil a ani mi neukázal světelný paprsek k obloze. Škoda, docela jsem se těšil ()

DHDV

Nejlepší televizní film z prostředí války. Levné a občas těžko uvěřitelné. Za to propracované a lehce stravitelné. Napůl film/ napůl dokument. ()

joeko13

Film bol dost realisticky a výborne nakrúteny, a čo sa ýyka tej prestrelky, tak vôbec nemusela byť prehnaná. Si zoberte, že keď sa stretne výborne vycvičená skupina elitnych vojakov (ktorí majú naozaj sakra tuhý výcvik, ako napríklad SEALS) a regulérna a priemerne vycvičnená iracká armáda používajúca dosť nepresné a podľa mňa staré zbrane, s ktorými na takú diaľku ako strieľali oni, netrafíte takmer nič, pričom SAS mala najmodernejšie zbrane, ktoré mali výbornú presnosť. Taktiež vo filme BLACK HAWK DOWN, koľko somálčanov bolo na koľko AMIKOV zoberte si počty mŕtvych na oboch stranách. Proste tá prestrelka v tomto filme sa kľudne mohla takto odohrať. AMEN ()

ecis

Pri pohlade na plagat clovek dostane aj strach co ho to caka :) Nakoniec to bolo naopak - pribeh bol zaujimavy, napinavy, mozno v niektorych momentoch zbytocne natahovany (predsa to putovanie z bodu A do bodu B sa da spravit zaujimavejsim, atraktivnejsim ci dynamickejsim); aj akcne bojove sceny si mohol Tom Clegg bud odpustit uplne, alebo skusit ich spravit troska "sofistikovanejsie". Keby nie tych mensich nedostatkov mohla to byt vojnova drama ako z ucebnice, pretoze zaverecne minuty vypocuvania vo vaznici su vazne vydarene, realisticke, az krute, a to nielen vdaka vybornemu Seanovi Beanovi. ()

ing.man

Je to dost přímočaře podané, bez zajímavějších momentů. Opravdu jen pro skalní, doufám že kniha bude lepší. ()

Primavera

V prvej časti filmu som pochybovala, či naozaj ide o skutočný príbeh, pripadal mi dosť zheroizovaný, ale prevalcovala ma sila argumentov o realite profi vojakoch s M16, M203 a inými technickými hračkami, ktorí boli aj po zahodení bergenov silní vďaka výcviku a výberu tých najlepších. Po tom, čo Briti padli do zajatia, sa dej uberal iným smerom a to už bolo ďaleko zaujímavejšie a reálnejšie. Psychológia zajatcov a mučiteľov, reakcie mužov, ktorí prežijú ťažké väzenie a prichádzajú na to, kto všetko prežil ... To všetko bolo uveriteľné a ľudsky dojímavé. ()

Mocoft

Mohlo to být mnohem lepší, kdyby se režisér nepokoušel o akční scény, které se do jinak dobrého konceptu opravdu nehodí... ()

DeathRock

Bez zbytecneho klise, bez zbytecnych prutahu. Dalo by se rici, ze BBC toci pekne dokumenty. A toto zfilmovani McNabovi knizky "Posledni stanice, Bagdad." je povedene. Kniha samozrejme vede :-) ()

DJ Kritik

I keď miestami trochu pritiahnuté za vlasy príjemné prekvapenie z Británie. Podfarbené peknou hudbou, ktorá sa nesie celým filmom. Myšlienka z filmu: " Should I stay or should I go " Akcia: **** Vtiahnutie do deja: ***** Hudba: **** Realita: *** ()

intro

Moc povedený válečný TV film s vynikajícím obsazením ( jako vždy perfektní Sean Bean ). Můžu jen doporučit. 75% ()

helrohir

"Bravo Two Zero" je film so zaujímavým príbehom, a na filmové pomery aj s relatívne realistickým zobrazením vojenskej akcie či zaužívanej taktiky. Príbeh je však určite trošku zdramatizovaný a jednou z hlavných myšlienok filmu je zameranie sa nejakú tú spolupatričnosť či vojenské kamarátstvo. Výborný výkon v hlavnej roli podáva Sean Bean. Druhá polovica filmu odohrávajúca sa v zajatí už nie je taká zaujímavá, a je to celkovo skôr také pomalé vykĺznutie z príbehu. Film sa snaží vyhýbať klišé, aj keď nie vždy sa to darí. Vo všeobecnosti je však film slušne spracovaný a nemôžem povedať, že by som sa nudil či bol vyslovene sklamaný. 60%. ()

Dextwer

Podle skutečného příběhu. Fascinující děj, který nám nabízí nahlédnutí do prostředí a fungování speciálních jednotek a nebezpečí, které jim hrozí v případě prozrazení a chycení do zajetí. Četl jsem knížku a ta je ještě lepší než film, takže opět mé doporučení přečíst knihu a potom se podívat na film. Zajímavosti: * Andy McNab (Sean Bean) ve filmu používá poloautomatickou pušku M16A2 s implantovaným granátometem M203. V britské armádě mohou tyto zbraně užívat pouze příslušníci SAS * Scenaráista a autor předlohy vystupující pod pseudonymem Andy McNab je bývalým příslušníkem SAS a národním hrdinou. Vzhledem k faktu, že je na jeho hlavu vypsaná odměna, není na žádných fotografiích vidět jeho obličej * Autor scénáře Andy McNab dílo sepsal podle své autobiografie, u nás vydané pod názvem „Konečná stanice Bagdád“. Moje hodnocení: 90% ()

Sympy

Na tohle téma vlastně přímo na tento příběh jsem četl knihu,avšak v podání Chrise,který jediný unikl. Proto jsem si myslel,že film nebude nic moc jak to tak bývá "kniha navrch mívá",ale film se mic moc líbil.Byl jsem rád,že film je situovaný podle příběhu Andyho,který o tom napsal knihu "Konečná stanice Bagdád" a tento jiný úhel byl taky zajímavý. ()

Ace.A.T.L.

Na svojí dobu velice slušně natočenej film. Sean Bean jede jako tank a celej film táhne dopředu. Jak je to na základě reálných zážitků, je to o to silnější příběh a dobře natočenej film na to, že to vzniklo v roce 1999. Bavil jsem se parádně. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

jooker10

Fascinující příběh, který se ne úplně dobře podařilo přenést do filmu. Nic moc režie, hrdinové s výjimkou Seana Beana bez charisma. Pokud přečtete knihu od Andyho McNaba uděláte lépe. Ve své fantazii jste nejlepším režisérem vy. ()