Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Agent KGB major Valerij Petrovskij (Pierce Brosna) je odeslán do Anglie, aby vybudoval sídlo v blízkosti americké vojenské základny a přebíral zásilky pro kurýry ze SSSR. John Preston (Michael Caine) je prvotřídní britský lovec špiónů. Jeden z kurýrů, které Petrovskij očekával má střet s celníkem a přijde při něm o život. Preston provádí vlastní šetření případu a zjistí, že mrtvý kurýr u sebe měl součást atomové bomby. Podaří se anglickému agentovi zabránit v provedení atomového útoku v Anglii? (Urania)

(více)

Recenze (42)

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Další zářez do seznamu thrillerů o honbě agenta KGB. Tentokrát se příběh odehrává v Anglii. Příběh je velmi jednoduchý, a však tvůrci se z námětu pokusili vytlačit maximum. O mírné napětí nouze není a co se týče atmosféry, veškeré temnější očekávání je naplněno. Jednu výtku bych ale přeci jen měl. Pierce Brosnan se se svou vizáží na roli agenta KGB prostě nehodí. Byť to zahrál uspokojivě, rusa bych mu rozhodně neuvěřil. ()

flyboyeda 

všechny recenze uživatele

Dalsi dilko podle predlohy F. Forsytha, tentokrat ale trochu usmevne podane - studena valka, zapletka/konspiracni vysirka neni vubec spatna, nuklearni bomba atd., ani herci nejsou spatni, ani Pierce Brosnan jako zloduch z KGB nevadi, ba prave naopak, pro me je problem tohohle filmu asi hlavne v dobe vyroby/stylizaci (1987), 80. leta sou trochu mrtvej bod, Michael Caine je zrovna v te nemastne neslane fazi, aplikovany sarm ci postupy z Ipcres File / Funeral at Berlin tady uz proste moc nefunguji, preci jen uplynulo 20 let, navic ho oblikli do nadcasove prisernyho ohozu, kde proboha vzali tu bundu??? Trochu to chvilema pusobi jak tv snimek, jako oddechovka fajn, jinak spise slabsi clanek M. Caine spy tvorby, F. Forsyth by si zaslouzil o neco lepsi formu... ()

Reklama

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Musím souhlasit s Damielem, co se týče jeho názoru na DVD. Skutečně jsem ještě nezažila, aby se u nás film prodával s příšerným polským dabingem... nicméně, zpátky k filmu. Ten je podle mě spíš určený zastáncům žánru Fredericka Forsytha; těm ostatním by se možná mohl zdát lehce zdlouhavý. Co se Brosnana týče, nenazvala bych to nejlepším hereckým výkonem jeho kariéry: ne proto, že by hrál špatně, spíš bych si jen hlavní postavu představovala trochu jinak. Stejně jako v Remingtonu Steelovi i tady mám Brosnan ještě ten nevinný klučičí ksichtík a prostě se k němu role drsňáka na druhé straně barikády moc nehodí. Promiň, Pierci... (ale víš, že tě jinak zbožňuju :-)) ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Slabé tři hvězdy. Natočené je to sympaticky, kamera, prostředí, výprava, herci, hudba, vše zlaté. Milá britská výslovnost. Ale ten děj je takový nijaký. Jen se dokazuje, že když má román 400 - 500 stran, bývá to často paradoxně na úkor děje a někdy i logiky. Že většinu těch stran tvoří popisy, často zbytečné a nezáživné. Když pak musíte vše převést do filmu, najednou vám hapruje hlavní linka, nejlepší britský špion je chvíli na výsluní, pak zas odvolán, pak zas na výsluní, zatímco sovětský infiltrátor mluví tak dokonale britsky, až si člověk říká, ve kterém gulagu se to naučil. Navíc se ubytuje pobléž americké vojenské letecké základy - a nikdo ho nekontroluje! Asi je v Británii normální že civilisté bydlí poblíž vojenských objektů. A tak bych mohl pokračovat. Pierce Brosnan tady ani nemá šanci rozjet nějaké své charisma. Vždy se objeví na scéně jen na chvíli a většinou jen někde něco převezme či předá dál. Stejně tak v SSSR zdá seproti sobě stojí špičky KGB, a levá ruka neví, co dělá pravá. Nevyrovnaný film, co se stylu vyprávění týče, a nakonec i slabý, pokud jde o příběh samotný. Možná jít o kratší film, tak 80 minut, ale ne roztahaný neúměrmě na dvě hodiny. Asi Forsythovi někdo řekl, že 500stránový román prostě musí být roztahaný do dvou hodin filmu, jinak ho nebudou brát vážně a on nedostane tantiémy. ()

902 10 

všechny recenze uživatele

the fourth protocol je thriller, postizeny klasickymi priznaky herois nesympatikus (michael caine v hlavni roli nestoji za nic), storio predvidatelnus (od pocatku je jasne, jakym smerem se bude film ubirat), zapletkus dementis (zly sovetsky svaz chce s pomoci atomove bomby vyhodit do povetri leteckou zakladnu ve velke britanii a patrne si tim zajistit prevahu v pristim klani otuzilcu) a evilus charismatikus (kazdy fandi pierci brosnanovi v roli agenta kgb s vedomim toho, ze to asi nebude ten pravy a ze pravdepodobne nedozije konce). diagnoza : prumeris typicus (klasicky prumerny thriller, oscilujici mezi lehkym podprumerem a nadprumeren dle nalady). ()

Galerie (34)

Zajímavosti (1)

  • Syn Johna Prestona (Michael Caine) má v pokoji na stěne nalepený plakát seriálu Muppet Show (od r. 1976). Michael Cain jedné z postav této show propůjčil hlas. (StarPlate)

Reklama

Reklama