Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Agent KGB major Valerij Petrovskij (Pierce Brosna) je odeslán do Anglie, aby vybudoval sídlo v blízkosti americké vojenské základny a přebíral zásilky pro kurýry ze SSSR. John Preston (Michael Caine) je prvotřídní britský lovec špiónů. Jeden z kurýrů, které Petrovskij očekával má střet s celníkem a přijde při něm o život. Preston provádí vlastní šetření případu a zjistí, že mrtvý kurýr u sebe měl součást atomové bomby. Podaří se anglickému agentovi zabránit v provedení atomového útoku v Anglii? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (42)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Jistí naši svalnatější kolegové by tě rádi vzali do cely a trochu si s tebou pohráli s loveckým nožem a kleštěmi." To bývaly časy, kdy sovětští soudruzi jezdili do Anglie montovat jaderný bomby. Stýská se mi po nich. Tahle vzpomínka ale žádnou nostalgii nepřinesla. Přesto jsem se bavil. Třeba u seznamu občanů cestujících z ČSSR - Lisowski, Fastenbaur nebo Lipinskaya. S tím si autoři skutečně dali práci. Přesto jsem odhalil důvod vzniku tohoto snímku. Bond byl totiž původně ruskej agent s povolením chlastat, hrát bowling a vraždit ženy, který měly tu drzost chtít po něm sex. Jako mrtvola však přešel na správnou stranu kapitalismu a dál to už znáte. To jsem ho ale odhalil, Valerije Petrofskyho. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Slabé tři hvězdy. Natočené je to sympaticky, kamera, prostředí, výprava, herci, hudba, vše zlaté. Milá britská výslovnost. Ale ten děj je takový nijaký. Jen se dokazuje, že když má román 400 - 500 stran, bývá to často paradoxně na úkor děje a někdy i logiky. Že většinu těch stran tvoří popisy, často zbytečné a nezáživné. Když pak musíte vše převést do filmu, najednou vám hapruje hlavní linka, nejlepší britský špion je chvíli na výsluní, pak zas odvolán, pak zas na výsluní, zatímco sovětský infiltrátor mluví tak dokonale britsky, až si člověk říká, ve kterém gulagu se to naučil. Navíc se ubytuje pobléž americké vojenské letecké základy - a nikdo ho nekontroluje! Asi je v Británii normální že civilisté bydlí poblíž vojenských objektů. A tak bych mohl pokračovat. Pierce Brosnan tady ani nemá šanci rozjet nějaké své charisma. Vždy se objeví na scéně jen na chvíli a většinou jen někde něco převezme či předá dál. Stejně tak v SSSR zdá seproti sobě stojí špičky KGB, a levá ruka neví, co dělá pravá. Nevyrovnaný film, co se stylu vyprávění týče, a nakonec i slabý, pokud jde o příběh samotný. Možná jít o kratší film, tak 80 minut, ale ne roztahaný neúměrmě na dvě hodiny. Asi Forsythovi někdo řekl, že 500stránový román prostě musí být roztahaný do dvou hodin filmu, jinak ho nebudou brát vážně a on nedostane tantiémy. ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Slušná atmosférická napínačka, která strukturou děje nezapře knižní předlohu ani jejího autora (Forsyth vždycky uměl), jenž si ke Čtvrtému protokolu ostatně napsal i scénář. Caine standardně dobrý, Brosnan nestandardně záporný a slizký, závěrečná myšlenka povedená. Film mě vlastně nenudil, chválím Schifrinovu hudbu i MacKenzieho režii. Jen jsem nepochopil, proč si ruští špioni-teroristé předávají šifry psané v angličtině. ()

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Musím souhlasit s Damielem, co se týče jeho názoru na DVD. Skutečně jsem ještě nezažila, aby se u nás film prodával s příšerným polským dabingem... nicméně, zpátky k filmu. Ten je podle mě spíš určený zastáncům žánru Fredericka Forsytha; těm ostatním by se možná mohl zdát lehce zdlouhavý. Co se Brosnana týče, nenazvala bych to nejlepším hereckým výkonem jeho kariéry: ne proto, že by hrál špatně, spíš bych si jen hlavní postavu představovala trochu jinak. Stejně jako v Remingtonu Steelovi i tady mám Brosnan ještě ten nevinný klučičí ksichtík a prostě se k němu role drsňáka na druhé straně barikády moc nehodí. Promiň, Pierci... (ale víš, že tě jinak zbožňuju :-)) ()

Javert 

všechny recenze uživatele

Ano, DVD je děs. Jak obraz, tak "bonusy" a dabing. Ten kdo zná originální hlas Michaela Caina, bude jen zírat až uslyší jeho hlas v podání tuším pana Soukupa. Když si ale odečtu všechny neduhy levné DVD verze, tak z toho vyjde kvalitní špionážní film s dobrými herci a patřičnou dávkou napětí, které se stupňuje až do, bohužel podle mne velmi rychle utnutého, konce. Mohu vřele doporučit všem, ale opravdu líbit se to bude asi jen fandům právě špionážních snímků z doby Studené války. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (1)

  • Syn Johna Prestona (Michael Caine) má v pokoji na stěne nalepený plakát seriálu Muppet Show (od r. 1976). Michael Cain jedné z postav této show propůjčil hlas. (StarPlate)

Reklama

Reklama