Co zbývá manželskému páru duchů (Geena Davis a Alec Baldwin), když se do jejich obrovského domu v Nové Anglii nastěhují módní Newyorčané? Samozřejmě najmout "bio-exorcistu” na volné noze, aby vetřelce vyděsil. (oficiální text distributora)

Lilloos

Film má svoje kvality (atmosféra, hudba), ale spojení geniálního režiséra s takhle nápaditým motivem bych si představovala úplně jinak. Masky určitě dáli tvůrcům spoustu práce, ale mně se prostě zdají nechutné a oplzlé, stejně tak jako hlavní hrdina. Trapný slizák bez špetky humoru...Tohle Burtonovo dílo nikdy nepochopím, tak se na něj radši pokusím zapomenout. ()

M1k9

Film jsem viděl jako dítě, takže svůj účel splnil. Rozšíření fantazie a představivosti. Je to hodně podobný film Alice in Wonderland, což mimochodem točil stejný reisér o 22 let později. Namísto pachuti digitalizace poctivé kostýmy a makeup. 6/10 ()

Cartmof

Beetlejuice byl pro mne ze začátku spíše takový random způsob, jak strávit odpoledne. Nálepka Tima Burtona a v hlavní roli Michael Keaton? Nemůžu šlápnout vedle. A taky jsem tak neudělal. Dostal jsem přesně to, co jsem od Burtona čekal. Podivné, ale zároveň fascinující designy. Ať už různých příšer, nebo celkového světa mrtvých. Jediné, co mi přišlo trochu promarněné byl právě Michael Keaton. Beetlejuice hraje nějakou podstatnější roli až v druhé polovině filmu, kde se ukáže, udělá pár vtípků a zase mizí. Je to celkem škoda. Bylo vidět, že si Keaton roli užíval a přece jenom se film jmenuje právě po něm. Příjemné překvapení, které dokáže zabavit. Nic světoborného to zase není. ()

Lukoye

Jednu dobu můj naprosto nejoblíbenější film, je to děsná prča. Prolíná se zde několik světů, nejvíc se mi líbí modelové městečko ve kterém žije skřet Beetlejuice. Výborný masky a všichni herci jsou parádní, jeden z filmů který lze vidět dvacetkrát a pořád vás bude bavit. ()

Honza dAve

Průměrná filmová pohádka, která pobaví a neurazí s (hraním hlavních rolí) začínajícím Alecem Baldwinem a mladičkou Winonou Ryder. ()

Betmän

Asi můj nejoblíbenější Burton, kterýmu nechybí opravdu nic - skvělý herecký výkony, úžasná atmosféra a jako vždy hudba Danny Elfmana. ()

JohnFarst

Fakt pohodové dielko pri ktorom sa vždy super pobavim. Čierny humor až zahrob... Keaton vo svojej najlepšej podobe a neskutočne trefná Elfmanova hudba. Čo viac si môžme priať? Burton rulez ()

molcan2

Barbara a Adam Maitlandovci sa po smrti pri autonehode ocitnú v pasci a prenasledujú svoj starý dom. Keď sa do rezidencie nasťahuje nová rodina s dospievajúcou dcérou Lydiou, strašidelný pár sa neúspešne pokúša vystrašiť nových obyvateľov. Svojimi pokusmi o strašenie prilákajú búrlivého ducha, ktorého pomoc sa stáva pre všetkých nebezpečnou. Dokonalá kombinácia bizarnosti, hororu a komédie, Tim Burton robí to, čo vie najlepšie, nádherný film, už som stratil počet, koľkokrát som si ho pozrel. Scenár je jednoduchý, ale nápaditosť je taká podmanivá, že film očarí aj dnes, súčasné obsadenie je neuveriteľné a samozrejme Michael Keaton to ako Beetlejuice úplne zabil, stal sa jednou z mojich najobľúbenejších postáv. Za moju najobľúbenejšiu scénu považujem scénu pri večeri, je ikonická a super vtipná. Je to film z 80. rokov, samozrejme, niektoré vizuálne efekty možno zle zostarli, ale mne je to jedno, pre mňa stále dokáže byť dokonalý. Film je určite filmová klasika a má všetko na to, aby bavil aj ďalšie generácie. Stále si nie som istý, či bude pokračovanie alebo nie, každopádne by som bol super šťastný, keby bolo. ()

fisus

Tim Burton mě až na Planetu opic nikdy nezklamal,ale pokud bych měl z jeho filmografie vybrat jeden film a označit ho jako můj nejoblíbenější,byl by to právě Beetlejuice.Jako dítě jsem ho sledoval pořád dokola,když mi ho máma nosila z videopůjčovny víkend co víkend.Netvrdím,že je to nejlepší Burtonův film,ale pro mě bude znamenat vždycky něco víc.Je to vzpomínka na krásné dětství a dobu kdy měli filmy své kouzlo a obešli se i bez 3D efektů a různých počítačových vymožeností.Tu dobu jsem měl opravdu rád!!!! ()

Viperine

Moc příjemná pohádka pro pohodový a odlehčený večer. Nečekaně jsem se několikrát i dost nahlas a vydatně zasmála. Atmosféru Burton umí, černý humor taky - a bez křeče. ()

Saur.us

Duchařská taškařice s hromadou dobrých nápadů a výborným Michaelem Keatonem. Bohužel trpí syndromem nudy ze špatně poskládané zápletky. Day-o, day-o. Daylight come and me wan' go home! ()

kamigava

Michael Keaton jako Beetlejuice stál za to. Film má rychlé tempo a pobaví přijemně uvolněnou atmosférou. Tim Burton je známý tvořením neobvyklých a výstředních filmů, které lidé bez problémů přijmou s dobrým postojem a nebo se najdou lidé, kteří je považují za absolutně nesympatické. Mě osobně jeho filmy nevadí, vím, že Burtonův styl je velmi ponurý, strašidelný ale zároveň satiricky vtipný. Nezbývá vám, než to přijmout a prostě se bavit. Co se týká příběhu, velice mě překvapil svojí obrácenou skutečností a to je, že mrtví lidé vlastně vymýtají živé (bio-exorcista). Ten kdo viděl Vymítače ďábla, musí ho Beetlejuice asi hodně pobavit. Tři hvězdy dávám proto, že asi nikdy moc nebudu brát Burtona vážně. Jeho filmy nejsou špatné např. muzikál Sweeney Todd nebo jeho podání prvního Batmana je opravdu vynikající tvorba. Beetlejuice pokládám za lepší průměr, ale není to na čtyři hvězdy. ()

Bozvav

Skvělý Burtonovský film, vezoucí se na vlnách podivna od začátku až do konce. v době svého vzniku neotřelá pecka, na kterou se ráda po letech podívám znova. Milé, romantické ale ne nudné a fádní. Za mne 85%. ()

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Beetlejuice 2 bude spoléhat na praktické efekty

Beetlejuice 2 bude spoléhat na praktické efekty

06.06.2023

Právě v těchto dnech probíhá ve Velké Británii natáčení nejnovějšího snímku populárního amerického režiséra Tima Burtona a zároveň pokračování jednoho z jeho raných děl po více než 35 letech,… (více)

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (více)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019