Hlavní postava Alex v podání Adama Mišíka prodává ten nejlepší kokain v Praze, dealování chce ale jednou provždycky nechat. Jeho snem je prorazit v rapu a nahrát svůj vlastní banger. Navíc se s ním rozchází jeho holka a chce jí dokázat, že na to má. Tahle noc je pro změnu jako dělaná. Kamarád Láďa totiž pro feat zařídil rappera Barracudu a to znamená vstupenku mezi top hráče. Jenže tahle vstupenka nebude levná a Alex s Láďou musí během pár hodin sehnat hromadu peněz. Vyrážejí proto na šílenou a adrenalinovou jízdu nočním městem, aby prodali všechny drogy, co doma ještě našli. (Bontonfilm)

hospoda96

Jeden z nejprogresivnějších filmů co se u nás kdy natočil, Bendig zábavná postavička, škoda toho až moc očekávatelnýho závěru. ()

papadoce

Dva poznatky. Nikdy som si nemyslel, že takto debilný formát filmu môže fungovať a byť zaujímavý. Ale ono to kurva funguje. A za druhé, toto je tak smutný obraz tejto doby a pridrbanej mládeže, že jednému sa chce plakať. A to konštatujem ako oldschool hiphoper. Lenivé, sfetované, pokérované a vypatlané odpady. Predstava, že každý z nich bol najrýchlejšia spermia je vskutku desivá. To čo za lemply boli tie ostatné bičíkovce. Film má parádne situačne dopasovávanú hudbu a odsýpa. Príbeh je vyslovene moderný, Adam Sedlák to uchytil ako nikto, všetka česť. Nebojí sa pravdy a ukázať spoločnosť takú aká proste je. Chlapci čo to hrali boli perfektní. Takému Bendigovi by som vylepil počas filmu asi tak stokrát “Vypadám, že mám nejakou poruchu?”, skoro som sa dočúral. On je porucha sama o sebe. Fakt, herci boli úžasní. “Vždyť mi řekl, že jsem fetka” “Ty píčo, oči máš jak tofife” 😁. Niektoré pasáže mali takú silu ty kokos (rezba kokaínu), že som zvažoval aj do rubriky silná káva. A teraz slová najsilnejšie, nebojím sa Banger označiť ako český Trainspotting, ale ďaleko tvrdší, možno dokonca lepší. A to vravím s plnou vážnosťou ako veľký fanúšik T aj T2. Natočiť takúto špinu takto čisto na to treba talent aj odvahu. Adam Sedlák rozhodne nie je žiaden Sedlák. Pre mňa nasadil laťku naozaj vysoko, tak uvidím akým smerom sa vyberie jeho režisérska kariéra. Pecka. Nie pre každého, ale pecka. Hej a …. prvá Československá silná káva. “Víš co je nejvíc přecenená komodita na planete? Kunda.” Auuu, auuu. ()

Amonasr

Tenhle kosmos je úplně mimo mě a jsem za to rád. I přes všechny odpudivě typy, které se ve filmu vyskytly, a nesnesitelnou kameru, jsem se ale dodíval až do konce, takže úplně marný ten snímek asi není. Jen nevím, čemu vlastně poslouží - zda má odstrašit mládež od drog nebo jen ukázat, že úspěch a drogy jsou dnes spojité nádoby, zvlášť v některých kruzích. ()

ANTYCHRYST

Na několikáty pokus dokoukano..ale chtělo to velkej sadomasochismus vydržet to dokoukat.. Mišíka ještě zkousnu.. i kdyz slyšet za 20 min 500 x koho by pochcal už mi z lehounka cukalo koutkem.. ale toho Bendika.... samé more a jiné hovna z toho jsem ob minutu chtěl rozkopat notas.. celá tahle fetacka komunita... kamera..nic mě nebavilo ..krom te sjete cubky..která nutně musela vystrelena ukazovat vaginu.. strašna sragora celej fetka film 15% ()

faraoon odpad!

Ze Sedláka nikdy nebude režisér ani scénárista, z Husára kameraman, z Myšíka  herec a z Bangera nikdy nebude film. ()

hrumsrt

S Adamem Sedlákem jsem se setkal poprvé až letos a to při sledování minisérie Semestr, což je geniální předzvěst budoucnosti, ale se studiem na VŠ to zase tolik společného nemá. Nicméně u tohohle kraťoučkého seriálu ukázal, že je schopen do českého filmového rybníčku přispět něčím neokoukaným, něčím moderním. Tentokrát to zkouší už plnohodnotně rozbalit do kinosálů zase s něčím novým, kde jasně potvrzuje, že v něm něco je a je schopen nejen přispět, ale i celou filmotvorbu v ČR posunout. Hlavní hrdina Alex, kurýr a dealer v jedné osobě, chce překopat život a splnit si sny proražením na rapové scéně, ale toho talentu zase tolik nemá, sice to od něj někdy zní docela dobře, ale jasně mu chybí, že úplně nemá co světu sdělit. Tudíž ve výsledku jsou jeho texty spíš k smíchu.. Ale všechno může změnit jeden "feat", stačí dostat do videoklipu velké jméno z branže Sergeie Barracudu, nicméně Alex je hodně naivní a nějak mu nedochází, že každý větší zpěvák chce za feat dobře zaplatit. A jelikož se Alex živí i dealováním, tak tohle se zdá jako nejrychlejší cesta k penězům. Všechno je jasný, ale nebyl by to život, aby se plán nekomplikoval. Kamarád Láďa, který drogám hojně holduje (zahraný geniálním Marsellem Bendigem, který si to několikrát krade úplně pro sebe), ví přesně, co dělat, prášek se musí naředit. A tak kluci poberou všechno, co v bytě najdou - mouku, sodu, ale i omítku a spousty léků. Je asi všem už jasný, že z toho bude prostě průšvih.. Jen najít toho chudáka, který vysolí ty velký prachy za čistotu jak ze Staromáku. Při cestě za vytouženým kšeftem je nám naplno ukázáno celé zakoutí všech párty a ta nejčernější stránka moderní mládeže. Tvůrci se nestydí ničeho a správně pochopili, že i připostraný český filmy postradají tu drsnou realitu, a tak o zvratky a kompletně nahý holky není žádná nouze. Je to hnusnej film, který má neuvěřitelný tempo a v závěru nakonec i docela ctnostné morální rozhřešení. Že to je celý natočený iPhonem nejen dodává na jakési přiroznosti, ale o to větší kouzlo to místy má. Na české poměry mimořádně svěží snímek, který sice převážně oslovuje mládež, jež z toho bude mít spíše prdel, ale jednou snad prozřou a jako my starší se nebudou stačit divit, jak odporná realita dnešní "zábavy" to bohužel je. /viděno v kině/ 80% ()

Midar

Mezi všemi těmi otřesnými rodinnými komediemi s Jirkou Langmajerem v hlavní roli se režiséru a scénáristovi Adamu Sedlákovi podařilo stvořit něco opravdu nepředstavitelného. Ve světě konkurenceschopný biják, který se suverénně vymyká všemu, co zde dosud bylo natočeno. Na iPhone natočený a zběsile sestříhaný pohled do života jednoho malinko hovadského drogového dealera a jeho kumpána je kvalitativně prostě někde úplně jinde než v podstatě cokoliv, co nejen letos česká kinematografie přinesla. Sedlák by tak měl dostat všechny České lvy a granty, které může, protože za podobně frenetickou a stylovou pecku by se nemuseli stydět ani bratři Safdiové. ()

Pete

Tenhle Mišík nezpívá o Večernici, plující noční oblohou, ale o tom, že by tu všechny pochcal. I když jsem původně čekal něco jako druhého dánského Dealera, zhruba první půlka filmu je kupodivu skoro čistá, neřezaná komedie, trochu ve stylu Párty Hárd, a docela jsem se nasmál. Pak ale Banger spolu s hlavní postavou najednou zvážní, jakoby dospěje, a osudový konec je pak už úplně jinde, než takový běžný páteční set. Autora jsem chválil už minule u Domestika, jak to má všechno pěkně technicky vypilované, na české poměry nevídaně na úrovni. IPhone kamera s různými barevnými filtry možná na statických obrázcích z filmu tak nevyzní, ale když ji vidíte pořádně rozpohybovanou, uhrane vás. Zabírá (ne)herce po vetšinu času v detailech, a ti jsou překvapivě výborní. Tohle se tedy celkově fakt povedlo, a na české poměry je BANGER. dokonce skutečná událost. Lajk ()

Oxyuranus

Vlastně to bylo vcelku nechutné. Ty zvratky, ty drogy, ty lidi, ta móda, ta hudba. Ta forma, která byla zatraceně blízko všemu dění. Yes yes. ()

RigorMortis

BANGER. som si pozrel pretože som chcel vidieť, ako niekto dokáže natočiť takmer dvojhodinový film na ajfoun. Dostal som nepodarený študentský film natočený parkinsonikom plný nesympatických postáv s poruchou reči (ktorým bolo rozumieť tak každé desiate slovo až na pár svetlých výnimiek), potetovaným Voldemortom a falošne spievajúcim Mišíkom, ktorý by všetkých pochcal. Bod za prestrihy na Pejska  a kočičku. Ako ale táto vec mohla na ČSFD dostať cez 70%, tomu teda fakt nerozumiem. Fakt som videl ten istý film ako tí, ktorí tomu dali tak vysoké hodnotenie? ()

kubilov

Skvělá a na české poměry neuvěřitelně fresh a neokoukaná podívaná. Postavy mluví normálním živým dnešním jazykem, často jim není rozumět, neartikulují, iphonová kamera je extrémně neurotická a střihač je génius - intertextové prostřihy typu Pejsek a kočička a Svarta dokonale doplňují filmový příběh. Adam Mišík v životní roli a Mrsell Bendig je král. Na český film značně nadprůměrné 4* ()

katuuuska

Jednu hvězdičku dávám Láďovi, protože ten jedinej mě na celým filmu bavil :-) Nevím, co berou uživatelé, kteří hodnotí nad 4 *, ale chci to taky. ()

PAVLIS

Energie snímku, hlavní dvojice a občasný vtip dokáží dobře držet pozornost. Navíc jednou zase český film, který umí trochu reflektovat současný svět. Asi. Co já vím o drogách, rapu nebo o honění lajků na netu. Dokázal bych se ale obejít bez iPhone kamery. Nic pro epileptiky. Největší potíž mám ale s příběhem, který je béčkový a nedotažený. Konec mě nechal chladným, přestože by neměl. ()

Binne

Snímek, který si pozornost rozhodně zaslouží. Příběh je víceméně jednoduchý stejně, jako směr kterým bude postupně gradovat. Třiadvacetiletý Alex nemá vzdělání ani rodinné zázemí, snaží se vydělat si peníze rychlým a relativně snadným způsobem, tedy prodejem drog.  Prostředí noční Prahy odhaluje hierarchii založenou na bohatství, konexích a socioekonomickém postavení, které není jednoduché překročit. Alex tak prodává říznutý kokain s omítkou, pracím práškem, lakem na vlasy, pervitinem a kypřícím práškem Pražské smetánce, která mu na oplátku ochotně dává desítky tisíc do kapsy s tím, že si v budoucnosti připlatí za operaci nosní přepážky. V jádru hodný, nicméně zakomplexovaný a cílevědomí Alex má totiž jeden cíl, vydělat 5.000 EURO během několika hodin s očekáváním, že se z něho stane úspěšný rapper. Snímek je výjimečný také tím, že je natočen na mobilní telefon, je ale schopen zachytit v každém záběru atmosféru prostředí i každou emoci. Velkou pozornost a potlesk si zaslouží ústřední dvojice, která hraje tak, jakoby si totožným příběhem sama prošla. Snímek nemá sloužit jako memento proti drogám, je výhradně o emocích, naději i trpkém zklamání. Alex postupně zjišťuje, že každý jeho bezohledný krok bude mít zásadní vliv na jeho budoucnost i okolí. Snímek v sobě má řadu humorných okamžiků a atmosféru filmu dokresluje patřičná muzika. Text, který si Alex sám napsal a hodlá jej přednést Sergejovy je, dle mého názoru, záměrně prostý a hloupý - divák sleduje jeho nekonečné snažení, vymýšlení alternativ, potenciální ohrožení života jeho odběratelů (kteří nevědomky budou šňupat omítku a lak na vlasy), blížící se střed s albánskou mafií a to vše kvůli sloce o tom, jak by každého pochcal. Vše je založeno na Alexových ambicích a nedostatku sebereflexe, která je umocněna jeho ctižádostí a nedostatkem uznání od okolí. Závěr je hořkou oslavou Alexových snah, je zkouškou žebříčku priorit a odpovědí na to, co jsou nejdůležitější komodity na světě. Mimochodem, všechny jsou přeceňované. ()

Arkagas1989

Je těžký hodnotit film, který jde žánrově a subkulturou absolutně mimo mě... Sergeje jsem viděla poprvé v životě, ani jsem netušila, že někdo takový existuje, jméno Mišík sice znám, ale doteď jsem nevěděla, jak vypadá.. I přesto jsem do toho šla s tím, že to chci vidět v rámci filmového umění. A co se musí nechat, to, že tenhle film je natočený komplet na telefon mu dodává úplně jiné světlo a atmosféru. Příběh dává smysl, herecký výkony jsou dobrý, místy fakt skvostný (Bendigovi jsem tu sjetost místy sežrala i s navijákem) a byť vážně nejsem cílovka a povedlo se mi u toho usnout, takže jsem si to dala dvě části, oceňuju, že u nás něco takovýho vzniklo. Řekla bych, že jak pro naší generaci byl odstrašujícím příkladem dokument Katka, tak pro tu dnešní to bude Banger. Děckám to bude blíž a to poselství to předá.  Takže za mě 7/10, víc nemůžu, ale rozhodně je dobrý to vidět. ()

Picoun7

Má vysoká představa byla roztříštěna na padrť, když jsem si poslechl tento "bengr". A proto přidávám tenhle vcelku zbytečně vygenerovaný popisek k filmečku, který je nesmyslným způsobem vyhnán do červené barvy této platformy, která má znázorňovat kvalitu. Pakliže je tou onou revoluční myšlenkou to, že si máš dávat bacha, co to vlastně na hajzlu sundaváš za "čáry máry", tak bych měl být oslavován jako velkolepý, čarokrásný, inteligencí překypující a filozofickým způsobem uvažující jedinec. Promo, zdá se býti silnější, než-li dílo samotné, což tu platí. Na druhou stranu tam ta trefa asi je, protože zakoupením lupenu na Sergeje Bí, to se kolem Vás tohle dobrodružství dít bude, záleží jestli předtím sklopíte zrak, nebo se rozhodnete nastoupit do člunu euforie. Pan Barracuda: „Víš, co je nejvíc přeceněná komodita na planetě? K*nda!“ ()

JosefTomas

Na začátek je třeba říct, že neberu drogy, nepiju alkohol, neposlouchám rap a hlavně jsem už tenkrát nebyl (a kdo ví, jak bych na tom byl teď) odvařenej z prvního Dealera z šestadevadesátého. Proto byl celkem oříšek, abych do tohoto prostředí pronikl, pochopil jej, nebo se v něm aspoň částečně orientoval. S tímhle handicapem jsem aspoň pronikl za svou bublinu a zkoušel co nejvíc pochopit ty lidi, o kterých doteď nic nevím a pravděpodobně je stejně nikdy nepochopím. Pravda, mohl jsem na tohle filozofování vykašlat a jít čistě po příběhu, ale to by celé story dealera, co chce dělat hudbu, nesměl být vyloženě předvídatelně průměrný a postavy by mohly být aspoň trochu sympatičtí (třeba Alex v podání Mišíka, by si jako postava měla uvědomit, co vlastně chce). Zachraňuje to nejlepší casting za posledních pár let, vizuální nápady a autenticita díky točení celého filmu na mobil. Ke konci už je na mě těch detailů ksichtů ale asi trochu moc a vyhrocené finále už vyloženě volá po konci filmu. Sedlák je však bezesporu vizuální inovátor a je úplně někde jinde, než zbytek české produkce. ()

30. Český lev - výsledky

30. Český lev - výsledky

04.03.2023

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

04.02.2023

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky