Osmnáctiletý Matthew Kidman je studentem posledního ročníku střední školy. Zatímco ostatní spolužáci si užívají sex a alkohol, on má pocit, že dosud pořádně nežil. Je to slušňák a předseda studentské rady. Už má jisté, že po střední půjde studovat na Georgetown University. Podařilo se mu uspořádat sbírku, kterou se vybralo 25 tisíc dolarů, aby geniální kambodžský student mohl přijet studovat do USA. Matthew má dva kamarády, kteří jsou na tom podobně jako on, Eliho a Klitze. Říká jim, že by to chtělo změnu, poslední ročník školy si pořádně užít. Ale vypadá to beznadějně. Jednou večer, když jde Matthew vynést odpadky, spatří novou mladou sousedku, dokonalou sexbombu. Dozvídá se, že se jmenuje Danielle a bude ve vedlejším domě nějakou dobu bydlet. Matthew má pocit, že potkal dívku svých snů. Je zamilovaný a Danielle jeho zájem opětuje. Ona v okolí nikoho nezná, takže spolu začnou trávit hodně času. Matthew je nadšený a šťastný a Danielle má v plánu pořádně si užívat. Třeba spolu skočí do cizího bazénu, nebo jdou na večírek, kam by Matthew a jeho kamarádi sotva kdy šli. Na večírku se zamilovaný pár poprvé políbí. Milostná idylka se zvrtne ve chvíli, kdy Eli vyšťourá, že Danielle točí porno. Matthew je hluboce zklamaný, neví, co má dělat, jak se k Daneille chovat. Ona se cítí uražená, když se na ni Matthew dívá jako na lacinou lehkou holku. Situace se ještě zhorší, když si pro Danielle přijede její producent Kelly a odváží ji na porno veletrh do Las Vegas. Matthew vyráží, se svými dvěma kamarády, do Vegas také. Už se rozhodl, že Danielle zkusí získat zpět a vytrhnout ji ze spárů porno průmyslu. Danielle to imponuje a z Vegas jede přímo za ním. Zdá se, že láska je zachráněna. Kdo z tohoto vývoje radost nemá, je producent Kelly. Přišel o 30 tisíc dolarů kvůli tomu, že Danielle nepřišla na natáčení domluveného filmu. Je rozhodnutý se tvrdě pomstít. Kelly dá Matthewovi extázi, zrovna když má přednést důležitý projev na škole, na kterém závisí jeho stipendium na Georgetownu. Projev nedopadne úplnou katastrofou, ale vidina stipendia je pryč. Kelly z banky vybere 25 tisíc dolarů, které Matthew vybral pro kambodžského studenta. Matthew má velký průšvih, pokud se na to přijde, hrozí vyhazov ze školy a možná i vězení... (TV Prima)

Tereza666

Tak právě tady přeskočila jiskra mezi mnou a Timothym, takže bych k tomuto filmu měla mít určité pouto..jenže ono nic.. film jako každý jiný. ()

Mishqo

klišé sem, klišé tam ale ako celok veľmi milý, pekný a relaxačný film s dobrou hudbou a sympatickou ústrednou dvojicou ()

Sany33

Má to vtip, dynamiku a celkom dobré herecké obsadenie. Viem, že ie o mnou tak strašne nenávidenú Americkú sračku s trápnym happyendom, ale to je pri komédiách asi nutnosť. Aj tak má ale "The girln nnext door" niečo do seba a má čo ponúknuť a to nemyslím iba krásnu Elishu ale reálny príbeh ktorý mohol vzniknúť iba v USA a to príbeh na pozadí pornopriemyslu, stretávame sa preto aj s množstvom známych tvárí. Teda známych hlavne pre mužskú časť publika. Humor nie je moc silený a je dávkovaný v dobrých intervaloch aby ste na neho ani moc nečakali ani ste ním neboli presýtený. Ide v skratke o vyčnievajúcuu teenege hovadiinku, ktorá má čo ponúknuť ale stále ide o patetický americký bulllshit, ktorý sa však dá pzerať. 65% ()

lykan9

Pro mě jedna z nejpodařenějších teen komedií. Tématem sice nepřispěla ničím novým, ale zpracování bylo skoro dokonalé. Nemluvě o tom, že ve filmu hraje láska mých pubertálních let a je jí vidět kousek kozy a to se počítá. ()

hroubek

Neviděl jsem to hooodně moc dlouho a udělalo mi to zas velkou radost. Je to sympatické, chytré, má to koule a navíc to šlape herecky, tak i filmařsky. A Elisha Cuthbert je zde nádherná. ()

svobik

The juice is worth the squeeze. Kašlu na to, po pátém shlédnutí zvyšuju na čistých pět. TGND je totiž pokaždé lepší a lepší a nebezpečně se sápe po aboslutním hodnocení. Díky chytrému a vtipnému (nikoli samoúčelně vulgárnímu) scénáři, výborným hercům a krásné Elishe je budoucím etalonem romantických komedií. ()

smolicek04

Nádherný romantický príbeh dvoch ľudí ktorím bráni v láske porno režisér.Film je naozaj skvelý a rád sa naň dívam aj dodnes.Dobrý zostrih a akcie.O hercoch ani nehovorím pretože vy viete že sú skvelý. ()

JoseBenes

Nejlepší ze všech teenagerských komedií, ostatní se můžou jít s fekálním humorem zahrabat, protože tenhle film je inteligentní a uprostřed těch ostatních působí jako zjevení. Asi takhle, tohle na prvním místě, pak první tři díly prciček, ale už s mírným odstupem a dál je filmové prázdno...plusové body pak přidává vytuněný soundtrack, kdy si někdo docela vyhrál s jeho výběrem a ani o tu Elishu tu tak nejde, i když samozřejmě s ní je to ještě lepší:-) ()

Ichabod

Teda takhle jsem se dlouho nenasmál. Vtipná komedie, bez zbytečného přehánění a vulgarit a přitom svěží. Elisha je sexy, Emile v pohodě a Olyphant k smíchu, že nechápu proč vůbec bere vážný role. Sice mne víc bavila první polovina filmu, ale v tomhle žánru si myslim víc vymyslet snad moc nejde (zvlášť když u kormidla není Kevin Smith nebo někdo z Apatow squad). Romantická komedie co funguje a pobaví, takových je čim dál míň, tahle patří k tomu nejlepšímu z posledních let. ()

drackula

Nezvykle inteligentná, milo naivná, príjemná komédia ktorá sa napriek tomu, že je celá najmä o sexe, vymyká z okov tuctových a trápnych sexistických teenagerských kvázi-komédií. 100 % ()

-ELFKA-

Pre mňa veľké prekvapenie!! Milá komédia, ktorá sa vyhýba trápnostiam, na ktorých sa bavia iba puberťáci. Herecké obsadenie je nielen sympatické, ale dokonca aj nadané ;-) ()

Autogram

Americký sen má rôzne podoby a tento soft-porno-sen je dosť originálny tým, čo skombinoval. Mladý slušňák potrebuje zachovať svoju morálnu čistotu v prítomnosti sexbomby od vedľa a prostredníctvom maximálne nereálnych dejových vývrtok sa prepracuje k cieľu. Nič z toho nevadí, lebo na Elishu sa výborne pozerá v každej póze, jej priateľ s výzorom oveľa mladšieho brata až tak nevyrušuje, záver je dostatočne záhadný a s úspešným zábavným vyvrcholením. ()

Fony

Tenhle film je o úroveň lepší než většina teenage komedií dohromady. A je taky o úroveň horší než jak se vás budou snažit někteří přesvědčit. Film je to příjemně naivní a na teenage komedii překvapivě inteligentní a vtipný (v celkovém kontextu rozuměj lepší průměr). Je třeba také ocenit to, že se zde vyskytují jen minimálně trapné a nechutné vtípky, jak je v tomto žánru zvykem (a že příležitostí ve filmu, který se z velké části točí kolem porna, by bylo dost a dost). I když ve mě film nakonec zanechal velmi příjemné pocity a já se slušně bavil, nemůžu se zbavit dojmu, že po odeznění mírné euforie a uplynutí několika dnů či týdnů si budu pamatovat pouze šťavnatou Elishu Cuthbert v mokré košili. Tři a půl hvězdy navíc (za tu mokrou košili). ()

HomeAlone

Pred tym ako som sa dostal k tomuto filmu , tak som o nom ani nepocul a o to som bol viac prekvapeny , ze aka skvela romaticka komedia to je . Timothy je hotovy dabel a perfektny herec s obrovskou charizmou ()