Padělek ma z celého seriálu asi najviac emocionálne zasiahol vo vzťahových líniách. Ako otec: syn, tak hlava rodiny a jeho spackaný život vinou nefungujúceho manželstva s absolútne odlišnou ženou. Opäť nám je obete veľmi ľúto a tak nejak nechceme, aby bol jej zločin odhalený. Ostatne o vraždu sa zrovna nejedná a plody jeho činnosti by sme tiež brali všetkými desiatimi. Len nie sme tak šikovní. Každý má ale svoju achilovu pätu.(16.10.2016)

Finální epizoda třetí řady byla podstatně lepší než předchozí díl, pátrání po schopném padělateli mě velice bavilo, a hned první scéna mě dost zaskočila. Rok 1952 a Karel Marx? Naštěstí mě tvůrci ihned uvedli do obrazu, ale i tak jsem se pochechtával až do konce.(4.11.2019)

• bohemia_regent

V titulcích filmu uvedeno: název Padělek (Francie 1952-1963); koprodukce Československo / Německo.(17.6.2017)

Opět jeden lepší díl s detektivním pátráním, zajímavé zapojení pokažených rodinných vztahů na obě strany zákona.(17.2.2017)

Máme tu další padělání peněz, tentokrát na důstojnější úrovni. Nevím, jestli byl jejich tvůrce skutečně génius, ale příběh hlavně řeší rodinné vztahy mezi otcem a jeho synem, což už tak zábavné nebylo. Stejně jako náhodné dopadení a přiznání pachatele. Přišlo mi, jako by tvůrcům pomalu začal docházet dech a kouzlo původní myšlenky se začalo postupně vytrácet.(20.12.2019)