Vlak plný peněz

Vlak plný peňazí

Vlak s peniazmi

Akční / Komedie / Drama / Krimi / Thriller

USA, 1995, 103 min

Wesley Snipes a Woody Harrelson spolu vytvorili výborné duo už v o tri roky staršom Bieli muži nevedia skákať, tentoraz znovu spojili svoje sily v niečom trochu akčnejšom a síce stále z toho nie je žiadny zázrak, ale aspoň opäť veľmi slušná oddychovka. Film síce na prvý pohľad nepôsobí nijak originálne, ale aj tak mi to prevedenie neprišlo zase tak moc ohrané, už len tou samotnou prácou, akú tu vykonávajú hlavní hrdinovia, policajti pracujúci v metre, v ktorom aj reálne chytajú zločincov, čo mi síce neprišlo úplne uveriteľné, ale predsa len mu to pridá na zaujímavosti. Inak na filme určite pekvapí, že na prvý pohľad tomu najdôležitejšiemu sa nakoniec zase ani tak moc nevenuje, krádež vlaku dostane priestor až v záverečnej fáze, ale filmu to ani trochu neškodí. Toto je jednoducho tá pravá oddychovka, ktorá sa venuje v prvom rade týmto dvom nevlastným bratom, ich zaujímavému vzťahu, kedy sa aj napriek odlišnosti pováh stále podržia, čo sa mi veľmi páčilo, k tomu nejaká tá romantická línia, ktorá tomu síce nepridá, ale aspoň ani neškodí a tak sa mi na to pozeralo skutočne dobre. Akčná stránka je kvôli celkovému prevedeniu dosť v úzadí, ale aj tak film ponúkne pár skôr priemerných súbojov, alebo nejaké tie pešie naháňačky. A tak akčným vrcholom filmu je Snipesov prechod podnikom, pri ktorom svojim elegantným štýlom zneškodí každého ochrankára. Lepšie je na tom humor, chémia medzi Snipesom a Harrelsonom funguje perfektne a tak sa postarajú o dostatok vtipných situácií. A sadli mi aj vedľajšie postavy, či už sympatická Jennifer Lopez, ale hlavne šéf metra Robert Blake, ktorý tu má s dvojicou policajtov skvelé rozhovory. A technicky je to celé dostatočne kvalitne zvládnuté. Takže Vlak plný peňazí je ten typ filmu, ktorému nemôžem dať lepšie hodnotenie, na to ani jedna zložka nie je dostatočne výrazná, ale aj tak je to veľmi slušná oddychovka, ktorú som hlavne vďaka obsadeniu a humoru videl viackrát a nikdy sa nenudím. 67%(21.10.2011)

• BoPo

Takých je. A nie málo. Vďaka tomuto filmu je však zachytené, že Jennifer Lopez ani zďaleka nepatrí medzi výrazne krásne ženy. Tu je ukázaná v plnej "kráse", teda ako latino priemer. Takýchto Jennifer by ste našli tuny. Dievča má však šťastie na dobu, kedy krása nie je tou krásou ako kedysi. Dnes každá obyčajná môže spraviť kariéru s nálepkou krásky.(24.10.2010)

Je to takový průměrný akční film. Viděl jsem ho už asi 3x. Pokaždé když byl v televizi, tak jsem se díval a musím říct, že mě ještě ani jednou nenudil. Vždy mě Snipes a Harrelson pobavili vtipnými dialogy. Děj tohoto filmu je opravdu dobře vymyšlen, aj akční scény nejsou špatné. Až bude tenhle film opět v televizi, určitě se budu dívat, takže proto dávám čtyři hvězdičky.(10.6.2009)

• Fiftis

Nudil som sa. Neviem, proste ma to nijako zvlášť nezaujalo. Akcia síce slušná, ale príbeh mi nepríde nijako zvlášť objavný; niektoré dejové zvraty predvídateľné. Pokojne keby ste si pustili posledných 20 minút z filmu, tak nespravíte chybu, pretože o nič neprídete. S lepším scenáristom to mohlo ísť urobiť oveľa lepšie. Dokonca by som napísal, že čo sa deväťdesiatych rokoch týka, je to Woodyho Harrelsonov najhorší film, v ktorom hral.(23.1.2015)

„No dobre, ale ty si mi rodina, ty ma urážať smieš.“ Wesley Snipes a jeho „brat“ Woody Harrelson (a Jennifer Lopez) nepatria medzi mojich najobľúbenejších hercov, napriek tomu sa mi Vlak plný peňazí vždy páčil už tým, že sa ani nesnažil vyhlasovať sa za jeden z najlepších akčných filmov 90. rokov. V tomto smere sa na nič nehrá, tvorcovia si evidentne veľmi dobre uvedomovali svoje limity a toto proste nie je ďalší T2, Nebezpečná rýchlosť, Skala, Con Air či Matrix. V najakčnejšej scéne je na pľaci desať hercov a jeden ošarpaný vlak. Napriek pomerne malému rozpočtu táto svieža buddy kriminálka má rytmus, i atmosféru. Môžu za to predovšetkým svižné dialógy, šťavnaté podporné roličky (rasistický šéf, pyroman) a zaujímavé prostredie podzemného metra.(26.12.2004)

• - Pro natáčení byl použit vlak R22 vyrobený automobilovou a vlakovou společností ze sídlem v Sant Louis. Stejný vlak byl použit i při filmování snímku Přepadení vlaku z Pelhamu (1974). (Terva)

• - Originální hudební score Marka Mancina bylo vydáno roku 2011 v limitované edici v počtu 3 000 kusů. (Terva)

• - V první scéně filmu můžeme vidět na zdi plakát filmu Smrtonosná Past 2. (Pumiiix)