Vlak plný peněz

Vlak plný peňazí

Vlak s peniazmi

Akční / Komedie / Drama / Krimi / Thriller

USA, 1995, 103 min

"Až to bude za námi, připomeň mi, že tě mám zabít." Bílý bratr, černý bratr i nahnědlá sestra mě bavili skoro stejně dobře, jako štvali ředitele vlaku Pattersona. Prostě to mezi nimi parádně jiskřilo a já jsem si přitom málem nevšiml toho, že je to hrozná hovadina. Ale poučná hovadina, protože já jsem do zhlédnutí tohoto snímku nevěděl, mimo jiné, že ze vztahových problémů je nejlepší vyboxovat se s partnerkou. A přitom to dává takový smysl.(29.5.2018)

Film je dostatočne akčný a obsahuje všetko, čo je k správnej zábave nutné, ako vtipných hrdinov, šialeného maniaka, erotickú scénu a pre policajné vyšetrovanie nevyhnutnú návštevu striptízového baru. Skôr by som uprednostnil J.Lo, ktorá tiež niečo ukázala a nielen z umenia boxu. No a samozrejme vlak, teda metro, s tým zopár nereálnych scén, ale dobre sa na to pozerá.(3.2.2015)

Vlaky mám rád. Štve mě ale, že si z něj Američani pořád dělaj legraci. Dobře, v Nebezpečné rychlosti to byl třeba autobus, párkrát se na scéně objevilo i letadlo...ale když už člověk neví, jaký jiný dopravní prostředek do filmu narvat, aby to mělo něco společného s akcí, narve tam zaručeně vlak. Stejně jako v tomhle filmu, kde se opět setkáme s vlakem, který se nedá zastavit. A přitom to na první pohled vůbec nevypadá. Jinak jako komedie to bylo docela fajn. Wesley Snipes a Woody Harrelson sice nejsou tou nejlepší dvojkou, které jsem ve filmu kdy viděl a jejich smysl humoru taky není to nejlepší, co se kdy ve filmu ukázalo, ale když už nic jiného, na chvíli to zabavit dokázalo. A to mi v případě tohoto filmu bohatě stačilo.(16.5.2011)

Jsou bráchové, udělali by jeden pro druhého cokoliv. Charlie (Woody Harrelson) a John (Wesley Snipes). Kdyby jeden nebyl běloch a druhej černoch, ani by jste je od sebe nepoznali :) Mají stejnou práci policajta a stejný vkus na ženský (jak pocítí jejich nová kolegyně Grace (Jennifer Lopez)). Jen Charlie má rád peníze a také karban, což nejde dost dobře do kupy. A tak, když se jim ředitel metra pomstí, a dá jim padáka, rozhodnou se mu ulehčit od jeho milovaného "Vlaku plného peněz".... Akční jízda od první, do poslední minuty. Hodně nedoceněný film, který se mi narozdíl od např. Nebezpečné rychlosti líbí mnohem víc. Navíc Wesley Snipes je dobrej týpek, a Jennifer Lopezové to dost sluší, hromada přestřelek, slušná hudba Marka Manciny, vše co si lze od takového akčňáku přát ...(14.8.2004)

„No dobre, ale ty si mi rodina, ty ma urážať smieš.“ Wesley Snipes a jeho „brat“ Woody Harrelson (a Jennifer Lopez) nepatria medzi mojich najobľúbenejších hercov, napriek tomu sa mi Vlak plný peňazí vždy páčil už tým, že sa ani nesnažil vyhlasovať sa za jeden z najlepších akčných filmov 90. rokov. V tomto smere sa na nič nehrá, tvorcovia si evidentne veľmi dobre uvedomovali svoje limity a toto proste nie je ďalší T2, Nebezpečná rýchlosť, Skala, Con Air či Matrix. V najakčnejšej scéne je na pľaci desať hercov a jeden ošarpaný vlak. Napriek pomerne malému rozpočtu táto svieža buddy kriminálka má rytmus, i atmosféru. Môžu za to predovšetkým svižné dialógy, šťavnaté podporné roličky (rasistický šéf, pyroman) a zaujímavé prostredie podzemného metra.(26.12.2004)

• - Vlakový vůz R22 byl po natáčení věnován Automobilovému muzeu v New Yorku. (Terva)

• - Pro natáčení byl použit vlak R22 vyrobený automobilovou a vlakovou společností ze sídlem v Sant Louis. Stejný vlak byl použit i při filmování snímku Přepadení vlaku z Pelhamu (1974). (Terva)

• - Originální hudební score Marka Mancina bylo vydáno roku 2011 v limitované edici v počtu 3 000 kusů. (Terva)