Vlak plný peněz

Vlak plný peňazí

Vlak s peniazmi

Akční / Komedie / Drama / Krimi / Thriller

USA, 1995, 103 min

Jsou bráchové, udělali by jeden pro druhého cokoliv. Charlie (Woody Harrelson) a John (Wesley Snipes). Kdyby jeden nebyl běloch a druhej černoch, ani by jste je od sebe nepoznali :) Mají stejnou práci policajta a stejný vkus na ženský (jak pocítí jejich nová kolegyně Grace (Jennifer Lopez)). Jen Charlie má rád peníze a také karban, což nejde dost dobře do kupy. A tak, když se jim ředitel metra pomstí, a dá jim padáka, rozhodnou se mu ulehčit od jeho milovaného "Vlaku plného peněz".... Akční jízda od první, do poslední minuty. Hodně nedoceněný film, který se mi narozdíl od např. Nebezpečné rychlosti líbí mnohem víc. Navíc Wesley Snipes je dobrej týpek, a Jennifer Lopezové to dost sluší, hromada přestřelek, slušná hudba Marka Manciny, vše co si lze od takového akčňáku přát ...(14.8.2004)

snipes a harrelson...dvaja ciernobieli bratia, ktori si neustale nadavaju,hadaju...slovnych prestreliek je tu viac ako dost,kvalitne hlasky,nesnazia sa byt nasilu vtipne...akcia je tu tiez,snipes sympaticky,lopez ako tak....harrelson taky zaujimavy....celkovo film ma spad, stale sa v nom nieco deje...lepsie ako kadejake tie vlakove speciality akcne a la teror vo vlaku a prepadnutie v pacifiku(1.2.2007)

Síce by som si Snipesa a Harrelsona nevedel predstaviť ani ako adoptovaných bratov ale tento film bol je celkom dobrý kus. Obaja sú celý žhaví na dvojriťnú Lopezovú (nakoniec ju predsa len dostal ten vymakanejší) a vzťahy oboch ,,bratov,, sú stále dosť nestále ale práve to je dobré pre spád celého deja.(7.1.2008)

Vlaky mám rád. Štve mě ale, že si z něj Američani pořád dělaj legraci. Dobře, v Nebezpečné rychlosti to byl třeba autobus, párkrát se na scéně objevilo i letadlo...ale když už člověk neví, jaký jiný dopravní prostředek do filmu narvat, aby to mělo něco společného s akcí, narve tam zaručeně vlak. Stejně jako v tomhle filmu, kde se opět setkáme s vlakem, který se nedá zastavit. A přitom to na první pohled vůbec nevypadá. Jinak jako komedie to bylo docela fajn. Wesley Snipes a Woody Harrelson sice nejsou tou nejlepší dvojkou, které jsem ve filmu kdy viděl a jejich smysl humoru taky není to nejlepší, co se kdy ve filmu ukázalo, ale když už nic jiného, na chvíli to zabavit dokázalo. A to mi v případě tohoto filmu bohatě stačilo.(16.5.2011)

Hviezdne obsadený ale až príliš priemerný akčný snímok. 60 minút je dosť vlažných a asi nikto nečaká že Wesley Snipes predvedie svoje bojové umenie až niekde v 70 minúte. No záverečná polhodina je vydarenou akciou. Najlepší je Woody Harrelson, ale medzi ným a Snipesom to vôbec neklape, čo ale nieje ich chyba. Jennifer Lopezová zostáva nevyužitá, tak ako zbytočná postava Chrisa Coopera. Rozpačité, niekedy nudené ale tá záverečná lúpež že vydarená aj kedˇ pôsobí dosť ukrajovo.(18.6.2004)

• - Pro natáčení byl použit vlak R22 vyrobený automobilovou a vlakovou společností ze sídlem v Sant Louis. Stejný vlak byl použit i při filmování snímku Přepadení vlaku z Pelhamu (1974). (Terva)

• - V první scéně filmu můžeme vidět na zdi plakát filmu Smrtonosná Past 2. (Pumiiix)

• - Vlakový vůz R22 byl po natáčení věnován Automobilovému muzeu v New Yorku. (Terva)