Vlak plný peněz

Vlak plný peňazí

Vlak s peniazmi

Akční / Komedie / Drama / Krimi / Thriller

USA, 1995, 103 min

Jsou bráchové, udělali by jeden pro druhého cokoliv. Charlie (Woody Harrelson) a John (Wesley Snipes). Kdyby jeden nebyl běloch a druhej černoch, ani by jste je od sebe nepoznali :) Mají stejnou práci policajta a stejný vkus na ženský (jak pocítí jejich nová kolegyně Grace (Jennifer Lopez)). Jen Charlie má rád peníze a také karban, což nejde dost dobře do kupy. A tak, když se jim ředitel metra pomstí, a dá jim padáka, rozhodnou se mu ulehčit od jeho milovaného "Vlaku plného peněz".... Akční jízda od první, do poslední minuty. Hodně nedoceněný film, který se mi narozdíl od např. Nebezpečné rychlosti líbí mnohem víc. Navíc Wesley Snipes je dobrej týpek, a Jennifer Lopezové to dost sluší, hromada přestřelek, slušná hudba Marka Manciny, vše co si lze od takového akčňáku přát ...(14.8.2004)

polovica 90tok ked bol wesley snipes este stale HOT a v akcnom kurze (v ten isty rok mal v kinach i dramu a komediu). jeho chemia s woodym sa preniesla z white men cant jump a clovek im uveri ze su to bratia (from another mother), co sa neda povedat o mladej JLO ktora je viacmenej do poctu. skoda ze Ruben je iba priemerny akcny remeselnik a i vdaka tomu akcne sceny postradaju potrebnu stavu, napriek tomu ze sa pracuje s miniuaturamy a to dodava pocit poctivej filmarciny ktora sa dnes len tak nevidi (v dnesnej dobe plnej CGI scen je to prijemne osviezenie)...(4.11.2018)

Kombo Snipes - Harrelson sa už osvedčilo po čisto komediálnej stránke, tak prečo do toho nezamiešať aj štipku akcie. Nevotrelý humor vydrží skoro až do konca, pomerne slušné hlášky na tému černoch vs. beloch tiež, dokonca nie je problém ani s Lopezkou. Akurát to mohlo ostať pri čistokrvnej zábave a nemiešať do toho psychologický rozmer. Btw, oba filmy majú rovnako percent, ale ja obom dávam za štyri. 75%.(8.1.2008)

Hviezdne obsadený ale až príliš priemerný akčný snímok. 60 minút je dosť vlažných a asi nikto nečaká že Wesley Snipes predvedie svoje bojové umenie až niekde v 70 minúte. No záverečná polhodina je vydarenou akciou. Najlepší je Woody Harrelson, ale medzi ným a Snipesom to vôbec neklape, čo ale nieje ich chyba. Jennifer Lopezová zostáva nevyužitá, tak ako zbytočná postava Chrisa Coopera. Rozpačité, niekedy nudené ale tá záverečná lúpež že vydarená aj kedˇ pôsobí dosť ukrajovo.(18.6.2004)

Wesley Snipes a Woody Harrelson spolu vytvorili výborné duo už v o tri roky staršom Bieli muži nevedia skákať, tentoraz znovu spojili svoje sily v niečom trochu akčnejšom a síce stále z toho nie je žiadny zázrak, ale aspoň opäť veľmi slušná oddychovka. Film síce na prvý pohľad nepôsobí nijak originálne, ale aj tak mi to prevedenie neprišlo zase tak moc ohrané, už len tou samotnou prácou, akú tu vykonávajú hlavní hrdinovia, policajti pracujúci v metre, v ktorom aj reálne chytajú zločincov, čo mi síce neprišlo úplne uveriteľné, ale predsa len mu to pridá na zaujímavosti. Inak na filme určite pekvapí, že na prvý pohľad tomu najdôležitejšiemu sa nakoniec zase ani tak moc nevenuje, krádež vlaku dostane priestor až v záverečnej fáze, ale filmu to ani trochu neškodí. Toto je jednoducho tá pravá oddychovka, ktorá sa venuje v prvom rade týmto dvom nevlastným bratom, ich zaujímavému vzťahu, kedy sa aj napriek odlišnosti pováh stále podržia, čo sa mi veľmi páčilo, k tomu nejaká tá romantická línia, ktorá tomu síce nepridá, ale aspoň ani neškodí a tak sa mi na to pozeralo skutočne dobre. Akčná stránka je kvôli celkovému prevedeniu dosť v úzadí, ale aj tak film ponúkne pár skôr priemerných súbojov, alebo nejaké tie pešie naháňačky. A tak akčným vrcholom filmu je Snipesov prechod podnikom, pri ktorom svojim elegantným štýlom zneškodí každého ochrankára. Lepšie je na tom humor, chémia medzi Snipesom a Harrelsonom funguje perfektne a tak sa postarajú o dostatok vtipných situácií. A sadli mi aj vedľajšie postavy, či už sympatická Jennifer Lopez, ale hlavne šéf metra Robert Blake, ktorý tu má s dvojicou policajtov skvelé rozhovory. A technicky je to celé dostatočne kvalitne zvládnuté. Takže Vlak plný peňazí je ten typ filmu, ktorému nemôžem dať lepšie hodnotenie, na to ani jedna zložka nie je dostatočne výrazná, ale aj tak je to veľmi slušná oddychovka, ktorú som hlavne vďaka obsadeniu a humoru videl viackrát a nikdy sa nenudím. 67%(21.10.2011)

• - V první scéně filmu můžeme vidět na zdi plakát filmu Smrtonosná Past 2. (Pumiiix)

• - Pro natáčení byl použit vlak R22 vyrobený automobilovou a vlakovou společností ze sídlem v Sant Louis. Stejný vlak byl použit i při filmování snímku Přepadení vlaku z Pelhamu (1974). (Terva)

• - Vlakový vůz R22 byl po natáčení věnován Automobilovému muzeu v New Yorku. (Terva)