Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jednoho dne se dostanou do sporu s ostrahou obrněného vlaku, který pravidelně sbírá tržbu z pokladen metra, když jeho ostraha zastřelí mladého lupiče, kterého bratři pronásledovali. Zatímco John žije spořádaným životem, Charlie je věčně zadlužený hazardní karbaník, pronásledovaný smůlou. Tak se také stane, že peníze, které mu bratr půjčil, prohraje v kartách s majitelem nočního podniku Brownem a před vyhazovem z mrakodrapu ho v poslední chvíli zachrání John. Jako by nestačilo, že se bratři hádají kvůli Charlieho potížím, nastoupí k jejich jednotce atraktivní kolegyně Grace Santiago, do které se oba zamilují. Moudřejší John sice dívku přenechá bratrovi, ta si však vybere jeho. Ani s penězi nemá Charlie štěstí. John mu sice dal 15 tisíc pro Browna, o ty ho však okradla nenápadná stařenka, když v metru zatýkal kapesního zloděje. Poté, co jsou falešně obviněni z toho, že ukradli 25 000 z vlaku, kde vypomáhali jako ostraha, přivede to Charlieho na myšlenku vlak skutečně vyloupit. John je však proti. Charlie se ale dostává do stále horších potíží, a tak se rozhodne jít do přepadení vlaku sám. John z jeho vzkazu pochopí, co má bratr v úmyslu, a spěchá za ním, aby ho zastavil. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (116)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Rozhodně příjemný překvapení v podobě dobře dělaných akčních scén. Ta, jak Snipes vymlatí tu maskérnu, či co to bylo za bordel, je fakt mimořádně povedená. No, vyblbli se kluci v tom metru dobře, mimo metro už to bylo slabší. Ortodoxní neherečka Jennifer Lopez je fakt hezká a než bych se vyspal z herečkou PAZ VEGA, dal bych si klidně rozvičku s Jennifer, i když mě něco říká, že zrovna ona by pak za ten sex chtěla vlak plný peněz. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Až to bude za námi, připomeň mi, že tě mám zabít." Bílý bratr, černý bratr i nahnědlá sestra mě bavili skoro stejně dobře, jako štvali ředitele vlaku Pattersona. Prostě to mezi nimi parádně jiskřilo a já jsem si přitom málem nevšiml toho, že je to hrozná hovadina. Ale poučná hovadina, protože já jsem do zhlédnutí tohoto snímku nevěděl, mimo jiné, že ze vztahových problémů je nejlepší vyboxovat se s partnerkou. A přitom to dává takový smysl. ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Bílí muži nejen že neumějí skákat, ale ani hrát karty a následky toho na sebe nenechají dlouho čekat.. Nevím, co mě štvalo víc. Jestli uřvané slovní přestřelky bratrů, linka s Lopez v roli drsňačky, co se rozhoduje, kterou barvou zahájit šachovou partii, přehrávání mašinführera Blakea, nebo přestřelená stopáž. Za solidní akci jde označit jen Snipesův úklid maskérny, takže se pozitiva hledají opravdu těžko. Snad jedině, že Woody po tomto konečně pochopil, že s delšími vlasy vypadá jako pako.. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Vlaky mám rád. Štve mě ale, že si z něj Američani pořád dělaj legraci. Dobře, v Nebezpečné rychlosti to byl třeba autobus, párkrát se na scéně objevilo i letadlo...ale když už člověk neví, jaký jiný dopravní prostředek do filmu narvat, aby to mělo něco společného s akcí, narve tam zaručeně vlak. Stejně jako v tomhle filmu, kde se opět setkáme s vlakem, který se nedá zastavit. A přitom to na první pohled vůbec nevypadá. Jinak jako komedie to bylo docela fajn. Wesley Snipes a Woody Harrelson sice nejsou tou nejlepší dvojkou, které jsem ve filmu kdy viděl a jejich smysl humoru taky není to nejlepší, co se kdy ve filmu ukázalo, ale když už nic jiného, na chvíli to zabavit dokázalo. A to mi v případě tohoto filmu bohatě stačilo. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„No dobre, ale ty si mi rodina, ty ma urážať smieš.“ Wesley Snipes a jeho „brat“ Woody Harrelson (a pravdupovediac ani Jennifer Lopez) nepatria medzi mojich najobľúbenejších hercov, napriek tomu sa mi Vlak plný peňazí vždy páčil už tým, že sa ani nesnažil vyhlasovať sa za jeden z najlepších akčných filmov 90. rokov. V tomto smere sa na nič nehrá, tvorcovia si evidentne veľmi dobre uvedomovali svoje limity (a rozpočet... a scenár). Toto proste nie je ďalší T2, Nebezpečná rýchlosť, Skala, Con Air, ani Matrix (v najakčnejšej scéne je na pľaci desať hercov a jeden ošarpaný vlak). Napriek pomerne malému rozpočtu táto svieža buddy kriminálka má rytmus, i atmosféru. Môžu za to predovšetkým svižné dialógy, šťavnaté podporné roličky (rasistický šéf, pyroman) a zaujímavé prostredie podzemného metra. ()

Galerie (48)

Zajímavosti (7)

  • Pro natáčení byl použit vlak R22 vyrobený automobilovou a vlakovou společností ze sídlem v Sant Louis. Stejný vlak byl použit i při filmování snímku Přepadení vlaku z Pelhamu (1974). (Terva)
  • Originální hudební score Marka Mancina bylo vydáno roku 2011 v limitované edici v počtu 3 000 kusů. (Terva)

Reklama

Reklama