Špičkový pyrotechnik Danny O´Neill se pokouší zastavit zločince likvidující s pomocí nové trhaviny americké senátory zapletené do nelegálního obchodu se zbraněmi. Je pekelně silná a mísí se s obyčejnou vodou. Stačí se napít. Ač je bez chuti, barvy a zápachu, stává se po aktivaci žaludečními šťávami smrtelně viditelnou a slyšitelnou. První obětí se stane půlka washingtonské restaurace, poté co se jistý senátor při snídani napije vody. FBI je zmatená, protože se nepodařilo najít ani stopu po trhavině. Nemůže ji najít dokonce ani Danny. Když krátce nato zahyne další senátor, je už zřejmé, že za vším jsou teroristé, vedení chladnokrevným a bezcitným Michailem Rašídem, požadujícím deset milionů dolarů po senátorech zapletených do nelegálního kšeftování se zbraněmi. FBI se případem prokousává jen velmi pomalu a na stopu výbušniny se dostává, až když exploduje soudkyně předsedající procesu s Rašídovým teroristou. Danny pochopí, že další na řadě je sebevědomý senátor Traveres, a tak všichni spěchají na slavnostní otevření Dětského centra, kde má pronést úvodní projev. Podaří se jim všechny evakuovat a zlikvidovat teroristu, který se v sebevražedném pokusu napije kontaminované vody. Teroristé se nevzdávají a obklíčí senátorův dům. Danny se je však pokusí zlikvidovat pomocí výbušnin rozmístěných v domě. (TV Nova)

Petus

Sice to není žádné oscarové veledílo, ale Pierce mě prostě bavil. Kromě toho scénka s nepoučitelně záletnou slečnou, je výborná. ()

departed

Ústřední melodie je návyková. To asi proto, že tam hraje jako jediná po celou dobu filmu. Ale i tak je návyková. ()

Shitonit

Ve své době brilantní kousek, dnes stále film, který dokáže napnout, vožužlat, spolknout a nakonec vyvrhnout spokojeného diváka. ()

Ceja

Docela dobrý nápad s čirou výbušninou. Avšak provedení - zase jen vybuchující akční film s docela dobrým P. Brosnanem v hlavní roli, který u mě docela vybouchl... ()

hackstolle

Nemam rad Brosnana. A tento film patri do skupiny tech, ze pokazde, kdyz ho vidim, ziskava ode me horsi a horsi nalepku. A to mam takovy pocit, ze jsem na nem byl v premiere v devadesatkach v kine. ()

horor2

Kultovní film s Piercem Brosnanem o výbušné vodě + vážně geniální hláška, u které se vždycky poseru smíchem. A TO JE VŠECHNO? - NE, VYNECHAL JSEM TU ČÁST, KDY SPOLKLA GRANÁT! :-D :-D :-D ()

Aidina

Pierce Brosnan zase zachraňuje svět před velmi agresivní výbušninou, která exploduje po jediné kapce obyčejné vody. A to se pořád říká, že má člověk denně vypít dva až tři litry vody :-)) Film ale nemá nic moc co nabídnout. ()

DJMaroko

Ve své době super filmeček. Pokaždé se na něj rád kouknu. Prostě Pierce je jednička. Z nostalgie plný počet určitě si zaslouží více pozornosti! ()

FernandoEF

Pohodový film s pár hláškama,ale jinak nic moc.Poprvé jsem ho viděl ještě na VHS a už tenkrát jsem si myslel něco o průměrnosti a teď jen potvrzuji.Pierce Brosnan mohl být lepší. ()

pirate

Průměrně lepší film, nepříliš akční, jen samé výbuchy a nejlepší na něm jsou hlášky Pierce Brosnana. 60 - 65%. ()