Lilly Cummingsová se vdává a její sestra Gwen má jako družička nejen krásné šaty, ale také pořádnou kocovinu. Za sebou má totiž další z mnoha velkých pitek. Urazí svatebčany, zničí svatební dort a jen v kombiné se vydá v ukradené limuzíně koupit nový. Nabourá se a skončí před soudem, který jí nařídí čtyřtýdenní odvykací kůru. Sebevědomá žena se odmítá zapojit do aktivit v léčebně, bojkotuje skupinovou terapii. V parku požádá o cigaretu neznámého muže a zeptá se ho, kde by mohla sehnat alkohol. Vzápětí zjistí, že mluvila s ředitelem Cornellem. Jak se žena seznamuje s ostatními pacienty a poznává jejich problémy, začíná si uvědomovat závažnost toho svého. Vybavují se jí vzpomínky na dětství, prožité s matkou alkoholičkou. Snaží se usmířit s lidmi, kterým nejednou ublížila, zejména se sestrou Lilly. Gwen marně hledá někoho, s kým by si mohla promluvit, a postupně se sbližuje s některými pacienty - mladou spolubydlící Andreou či bývalou baseballovou hvězdou Eddiem Boonem. Na cestě k řešení problému ji však čeká ještě nejedna překážka, zklamání a řada bolestných rozhodnutí. (TV Nova)

Columbus odpad!

Opila Sandra Bullock, jojo, uz jen to tu chybelo.... co vsechno tahle "dama" musi vyzkouset, aby procitla a zjistila, ze NENI dobrou hereckou. Jako akcni prisluhovacka ano, ale na hauptroli nema. Dokazuje to vic a vic.... kurnik, to to nikdo nevidi? :) ()

lennyd

Mladá a úspěšná novinářka Gwen (Sandra Bullock) si umí užívat života. Se svým přítelem Jasperem obráží jednu párty za druhou, a z alkoholového opojení oba téměř nevychází. Ale když udělá ostudu na svatbě své sestry, a navíc jejich svatebním autem v opilosti narazí do domu, je odsouzena k léčení v protialkoholní léčebně. Ač k takovýmto institucím Gwen moc důvěry nejeví, brzy poznává, že i zde si může najít přátele ... a že život pod mocí alkoholu nemusí být to pravé, co očekává ... Film jsem viděl několikrát, a s každým dalším shlédnutím musím ubírat a ubírat na hodnocení. Díky tomu, že je po prvních dvaceti minutách naprosto zřejmé, jak film skončí, se divák kapánek nudí, a zázračný převrat hlavní hrdinky je pak trochu mimo. Nevím taky, jestli protialkoholní léčebny fungují jako dovolená - každý si tam dělá co chce a jak chce, ale možná v zemi neomezených možností ano. Jinak nevím, jestli byla Sandra Bullock celé natáčení pod parou, ale (minimálně v první půlce filmu) dost šíleně přehrává, až působí dost směšně... ()

anli

Zivotni drama jedne alkoholicky.Scenar neni nic svetoborneho a reziserka se znazila svou zenskou jemnosti ho trochu rozdychat.Celkem se ji to podarilo a vyrazne ji k tomu pomohla Sandra Bullock,ktera svou roli nehraje,ale zije.A pak take vynikajici Steve Buscemi.Je zde i par vtipnych momentu a nekolik silnejsich scen.To vse film aspon trochu zveda ze sedeho prumeru a ja tak davam neopitych 65%.P.S.Kdo ma rad Sandru,jiste si prida aspon 15%. ()

venison

Celkem takové milé béčko z léčebny s Bulločkou ;-) Viggo Mortensen tu byl jako pěst na oko a Steve Buscemi v nevyšinuté roli, ale jinak takový relax z prostředí závisláků ;-) ()

Pavlínka9

Tento film je pro mě přesnou ukázkou toho, jak člověk postupem času dokáže změnit názor jak na svět, tak se dokáže lépe sžít s hlavní postavou filmu. Před několika lety jsem měla na tento film zcela jiný názor, ale jsem ráda, že jsem se na něj podívala znovu. Film 28 dní je pro mě od začátku svižným, hlavně tím, jak je hned na začátku ukázán "život" Gwen, která žije od lahve k lahvi...Ano,sice může být v dané léčebně mnoho extrémů v podobě různých variant terapií, ale nějak se člověk z toho přeci jen dostává...Bylo to úsměvné, bylo to i velice smutné, ale realistické na takové úrovni, že se nebáli i smrti...Její přítel třeba postupem času dojde na stejné místo jako ona...kdo ví... je to o síle vůle a síle zvyku také...Pro mě bylo zajímavé, jak jsem se dokázala v 25ti letech více ztotožnit s hlavní postavou, kdy vím, co je to alkohol a jak působí a jak se člověk po něm chová, než když jsem film viděla ve svých 12ti letech a nedokázala jsem se vcítit do toho, jaké to je být na akci a pít od rána do večera :D :D A scéna s uschlou kytkou a ošklivým buldokem na závěr? :) Pěkné a realistické :) Jo a v tomto filmu se mi Sandra Bullock moc líbila a nejsem si jista, zdali někdy objevím film, ve kterém si mi bude více líbit :) ()

dANo

Sranda Bullock je v tomto filme viac srandovná ako by asi mala byť... táto vážna rola jej ani za mak nesedela a tým pádom aj celý film vyzerá dosť biedne. Nepomohla ani účasť takého klasika ako Steve Buscemi... ()

Compadre

28 dní je film na kterej zapomenete dřív než na první z deseti vypitejch piv v hospodě..prostředí léčebny mohlo být vyvedeno určitě drsněji, takhle to bylo opravdu nedotažené, Buldok(ová) mi byla děsně nesympatická, celý to bylo o hovně a pak to prostě skončilo. Podruhé už ne. ()

Master19

Tak komedie nebo drama? Sandra Bullock dává jistotu, tohle drama určitě není. I kdyby být mělo, ona to zahrát neumí. Naopak zábavný úvod zvládá perfektně. Je tu ovšem pár skvělých záblesků, prostě tohle téma má a asi vždycky bude mít potenciál. Mnoho z nich má na svědomí také Steve Buscemi, nadabovaný řekněme asymetricky Pavlem Křížem. Nic převratného to tedy není, ale přesto si u toho tu dvojku červeného asi odpustíte... ()

VanTom

Osmadvacetidenní návštěva léčebny pro závislé (nejen, ale nejvíc na alkoholu) – poněkud plakátová, díky výborné Sandře však snesitelná (tedy až na některé nepatřičné sitkomové vsuvky). ()

standsiller

Námet tento krát ďaleko presahuje celú formu. Herecké výkony boli dosť slabé , pôsobilo to až príliš divadelne a lacno. Myšlienka pláva na povrchu ako kus laty a každý okamih je zreteľne čitateľný , no vo svojej podstate bez hlbokosiahlych intelektuálnych úvah ide o celkom príjemný film na večer s drobným výkričníkom. ()

Gaizka

Nepřesvědčivé. Navíc až na několik málo momentů zcela bez atmosféry, kterou dané téma nabízí. Celé to na mě působilo nějak uměle. **a 1/2*. ()

MaMitti

Mně se tak strašně líbilo, jak je Bullock v tom filmu ostříhaná, celý ten film jsem koukala na ten střih a jeho variace, takže nemůžu jinak než čtyři hvězdy.....protože ta jedna je za ty její vlasy.... ()

Frankie

Jestli je něco opravdu špatně, tak je to zpackané obsazení hlavních rolí, od čitelné Bullockový po zbytečného Buscemiho. Navíc je celý pohled do zákulisí léčebny nezajímavý, prvoplanovitě odvyprávěný, s absencí vlídné přirozenosti. Plochá umělohmotnost je sice tu a tam narušena přívětivou pasaží, kupřikladu narychlo připravená divadelní improvizace behem loučení s jednou z pacientek je usměvná i trefená ilustrace vzajemného sblížení nemocných v léčebně, tady se ale jedná jenom o plácnutí do vody. ()

jondoe

Slabota.Cakal som viac.Mam rad filmy na taketo temy ale toto ma nicim neoslovilo.Ale Sandra sa mi tu pacila.jedna * za nu. ()

wikus

Zlé,zlé,zlé.Sandra nepresvedčivá, celý scenár nemastný-neslaný, zachránil to iba pohľad na Mortensena:). ()

Michelle75

Jeden z těch filmů u kterých nechápu tak nízké hodnocení. Bullock, Mortensen, Buscemi, Dominik West a nejen Ti, si tady přišli na své a odehráli zajímavé osobnosti v celkem pohodovém filmu s né moc pohodovým tématem. Velice zjímavá 28 dnů trvající odvýkačka. ()

Lukoboss

Naprosto nezajímavej a celkem nudnej film. Navíc, když v TV píšou komedie USA, tady komedie/drama a ona to ve výsledku komedie není ani trochu, tak co si o tom má člověk myslet. Bylo to nezáživný, a co je na tom vůbec nejhorší, že tam hraje hned několik dobrých (nadprůměrných, slušných - jak kdo chce) herců, ale není to vůbec nikde vidět. To je teda ale asi špatně, ne? A vlastně je to i tím scénářem, kterej neumí diváka udržet u obrazovky. Hm a když si vezmu závěrečnou scénu s koněm (ano, čtete správně), tak si říkám, že to bylo takový hloupoučký. ()