Epizody(9)

Šedesátá léta, malá pražská hospoda a v ní Eliška Rabasová, její rodina a lidé kolem ní. To je svět jednoho z prvních komediálních seriálů Jaroslava Dietla, významného tvůrce naší televizní seriálové tvorby. Jeho "Eliška a její rod" znamenala v šedesátých letech výrazné vykročení na cestě za původním českým seriálem. Sklidila divácké uznání i proto, že režisér František Filip vyzval ke spolupráci takové herecké osobnosti, jakou byla Olga Scheinpflugová, Josef Kemr, Jiří Sovák, Iva Janžurová a další. (Česká televize)

Lykos

Všechny tři hvězdy za Sováka. Bez něj by zbývala pouze nesnesitelná Scheipflugová, která sice vše myslí dobře, ale to je taková baba princmetálová. Být to moje matka či tchyně, tak se odstěhuju na druhý konec republiky. Přesto lituji těch nedochovaných dílů. Jednoznačně nejlepší díl Utopenec. ()

pajkir

Když vezmu v potaz rok výroby seriálu, tak se na to dá i po 50i letech v pohodě dívat. Podle těch hlášek to vypadá, že si Sovák hodně upravoval scénář k obrazu svému, Kemr milius a Olga S. - buď ji tady kritizujete, nebo opevujete, za mě rozhodně krásně zahrana role ()

710.cz

Překvapivě pro pamětníky koukatelné  i po šedesáti letech. Pro mladší, ovlivněné americkou produkcí a obdivující dobu hippies nebo Hendrixe, těžká deziluze, jak to tehdy bylo hnusné, oslizlé.... ()

Hidoshito

Předchůdce Chalupářů s přece jen vážnější tématikou okolo rodinných vztahů (dokonce i Sovákův syn se zde objevil jako úplný mlíčňák). Celkovou atmosféru si pro změnu přenesl do dalšího skvostu - Byl jednou jeden dům. Úplnou perličkou pro mě byly písničky Rolling Stones v české čtyřce té doby, to nemělo chybu.:) Pan Filip je prostě génius! ()