• Drom

No to je vážně nadčasovej seriál, za kterej by se nemuseli stydět ani páni patlalové a dámy škrabalky tvořící stupidní komédie dnešních dnů. Je to snad déjà vu, že všechny postavy jsou dementi? Tedy kromě Kemra, kterej hraje troubu, a Sováka, kterej je chudák. Já bejt na jeho místě, tak by ta obstarožní vlezlá babizna dostala židlí už v půlce prvního dílu. Vyjímečnou připitomělost této hovadiny dokresluje nejen mentální zaostalost hrdinky hrané Janžurovou, ale také nevtipné a všudypřítomné prázdné tlachání o každé hovadině ve všech scénách a trapně neroztomilé motání se postav po scéně, jejichž vzájemné překážení si, pošťuchování se a poskakování asi mělo být zábavné. Chaplin rulez. Jinak zpracování je taky slabé (i na televizi), režie nudná a hlavné nedůsledná.(14.4.2014)

Na to, že je Eliška a její rod průkopnický český (československý) seriál je opravdu dobrý. Je točený opravdu stylem "ze života", většina scén proto působí opravdu jako kdyby se skutečně staly, je to takový děj, který byste v té době mohli vidět asi v každé desáté hospodě s "babkou", která se do všeho plete, skoro jako by v nějáké hospodě zmačkli tlačítko zapnout na kameře, večer se vrátili a pak to jenom prostříhali a vybrali nejvtipnější momenty. Takové náměty ze života snadno můžou sklouznout kamsi do smetiště seriálové tvorby, ale tady to s přehledem nehrozí - relativně vtipný scénář, vynikající herci v čele s opravdu výbornou herečkou Olgou Scheinpflugovou. Na tu dobu opravdu dobré a i dnes po tolika letech se na to dá s přehledem dívat a pobavíte se, s nadhledem to strčí do kapsy kdejaké současné rádoby seriály. 80%(16.8.2009)

Je pravda, že herectví Scheinpflugový je poměrně nepříjemný a taková ta její rázovitost a sebevědomá nekompromisnost nepůsobí sympaticky. Na druhou stranu tam zase Jiří Sovák předvádí vrchol komediálního herectví a díky němu je seriál poměrně dost zábavnej. Je výborný, že už v 60. letech začal ve svých rolích nosit tu připitomělou rádiovku, kterou pak nonšalantně nosil i třeba v Chalupářích nebo v Marečku, podejte mi pero. Skvělej je i Kemr, kterej jednoho dne náhodou přespí u Scheinpflugový a už tam zůstane nakvartýrovanej navždy. Poměrně konsternujícím dojmem na mě působí fakt, že u takhle profláklýho seriálu se poslední dva díly nenávratně ztratily.(8.7.2013)

• dobytek

Seriál o nějaký divný starý bábě, která se každýmu plete do života a má potřebu pořád něco řešit. Taky mi dost lezla na nervy Janžurová, ze který jsem měl pocit, že tam hraje mentálně postiženou. Viděl jsem sice jenom 3 díly, ale obrázek jsem si o seriálu udělal a rozhodně nelituju, že jsem neviděl všech 7.(16.8.2009)

Eliška je zgruntu hodná ženská a dokáže vynadat komukoli. Je upřímná, pracovitá a s nikým se nepárá. Kolem ní se v hospodě točí podivné figurky, jedna lepší než druhá. A všichni ve svých rolích doslova perlí . Nebýt nevyrovnanosti jednotlivých dílů, dal bych plný počet, ale těch několik hluchých míst to sráží. V každém případě hodně zajímavý a hlavně neobyčejný seriál. 80%(4.6.2018)

• - Poprvé před kamerou Jiří Smitzer, a rovnou se svým otcem, Jiřím Sovákem. (M.B)

• - Poprvé se spolu před kamerou objevily sestry Jana a Dana Hlaváčovi. (M.B)

• - V jednom záběru je na hodinách čas 19:30 a v dalším záběru je již 22:15. (M.B)