• Drom

No to je vážně nadčasovej seriál, za kterej by se nemuseli stydět ani páni patlalové a dámy škrabalky tvořící stupidní komédie dnešních dnů. Je to snad déjà vu, že všechny postavy jsou dementi? Tedy kromě Kemra, kterej hraje troubu, a Sováka, kterej je chudák. Já bejt na jeho místě, tak by ta obstarožní vlezlá babizna dostala židlí už v půlce prvního dílu. Vyjímečnou připitomělost této hovadiny dokresluje nejen mentální zaostalost hrdinky hrané Janžurovou, ale také nevtipné a všudypřítomné prázdné tlachání o každé hovadině ve všech scénách a trapně neroztomilé motání se postav po scéně, jejichž vzájemné překážení si, pošťuchování se a poskakování asi mělo být zábavné. Chaplin rulez. Jinak zpracování je taky slabé (i na televizi), režie nudná a hlavné nedůsledná.(14.4.2014)

Genialni vtipne dialogy a neopakovatelne herectvi! Zajimalo by mne, co vse bylo natoceno mimo scenar, cistou improvizaci , protoze nektere hlasky od Sovaka, Janzurova, Scheinpflugova, to se myslim vymyslet dopredu neda :) Serial si pamatuju z dob detstvi a jsem rad, ze jsem si na nej po letech vzpomel. Stoji rozhodne za to!(26.11.2013)

• dobytek

Seriál o nějaký divný starý bábě, která se každýmu plete do života a má potřebu pořád něco řešit. Taky mi dost lezla na nervy Janžurová, ze který jsem měl pocit, že tam hraje mentálně postiženou. Viděl jsem sice jenom 3 díly, ale obrázek jsem si o seriálu udělal a rozhodně nelituju, že jsem neviděl všech 7.(16.8.2009)

Průkopnický český seriál, jakási kombinace sitcomu a pozdějších dietlovek (pokud vím, jako scénáristé se střídali Jaroslav Dietl a Jiří Hubač). Olga Scheinpflugová v roli kuchařky, která chvílemi dost protivně strká do všeho nos, Iva Janžurová hrající znuděnou šestnáctku a Jiří Sovák jako bodrý, leč mírně cholerický hostinský s obligátní rádiovkou. A samozřejmě Josef Kemr jako podivín Sova. No, zub času je tady znát, ale myslím, že je to pořád docela dobrá zábava. 70 %(6.5.2003)

Je pravda, že herectví Scheinpflugový je poměrně nepříjemný a taková ta její rázovitost a sebevědomá nekompromisnost nepůsobí sympaticky. Na druhou stranu tam zase Jiří Sovák předvádí vrchol komediálního herectví a díky němu je seriál poměrně dost zábavnej. Je výborný, že už v 60. letech začal ve svých rolích nosit tu připitomělou rádiovku, kterou pak nonšalantně nosil i třeba v Chalupářích nebo v Marečku, podejte mi pero. Skvělej je i Kemr, kterej jednoho dne náhodou přespí u Scheinpflugový a už tam zůstane nakvartýrovanej navždy. Poměrně konsternujícím dojmem na mě působí fakt, že u takhle profláklýho seriálu se poslední dva díly nenávratně ztratily.(8.7.2013)

• - Poprvé před kamerou Jiří Smitzer, a rovnou se svým otcem, Jiřím Sovákem. (M.B)

• - Hostinský (Jiří Sovák) nosí po celý seriál na hlavě rádiovku, sundá ji pouze v 7. epizodě při zkoušce. (M.B)

• - V jednom záběru je na hodinách čas 19:30 a v dalším záběru je již 22:15. (M.B)