Slusny film z tunajsich koncin, ktory stoji a pada na Jirine Bohdalovej /Svetaci, Chalupari/. Rezia na urovni, a pani Bohdalova vie hrat, ale to je asi vsetko z pozitiv tohoto filmu. Hranice siveho, sediveho priemeru tento film nema sancu opustit. Za rok 1999 by som dal urcite vyssie Hrebejkove Pelisky. 60 %(3.5.2014)

Když je k dispozici dobrá, ale opravdu dobrá divadelní hra, plus nezklamávající herci, nemůžete se netrefit. Jiřina Bohdalová je v roli mondénní zbohatlice skvělá, v hodně malém výstupu mě ale zaujala i Simona Stašová. Stejně to musí bejt fajn pocit mít tolik prachů a udělat si ze světa věc na hraní.(31.1.2013)

Pěkný děj, výborná výprava. Ale ty záběry se mi zdály jako by je natáčel nějaký amatér. Velmi nesrozumitelný konec, podle kterého se nedalo poznat jestliho opravdu zabili nebo jestli tu mrtvolu jenom hrál na oko. Jinak krásný důkaz,že si člověk za peníze mů že koupit všechno i spravedlnost. Herecký výkon paní Bohdalocé byl vynikající, i ostatní herci se představily v nádherných rolích, které mystrovsky zahrály. Přesto všechno dávám za 3 hvězdičky.(12.12.2007)

Ze začátku se mi to moc nelíbilo, kamera mi přišla až tak nějak divně amatérská, ale postupem času tyhle pocity opadly a nakonec z toho vyšel hodně kvalitní snímek... / Závěrečný proslov, kdy se všechno svádělo na spravedlnost byl.. asi neznám to pravé slovo.. Ale fakt psycho, když stejně všichni věděli, že jde úplně o něco jiného..(22.9.2006)

• Samuel7

Hra je to dobrá, ale v tomto zpracování... Naprosto otřesná kamera a laciný televizní look (i na tv film). Zkrátka příběh dobrý a zamyšleníhodný, ale ne zásluhou tvůrců této adaptace. Je zde mnoho známých herců, ale ani po této stránce mě to vůbec nezaujalo - nicméně nebýt jich, budu si myslet, že se jedná o nějaké amatérské dílo. Navíc až teď vidím, že je film až z roku 1999, vypadá však na minimálně 10 let starší.(14.3.2015)

• - Jan Přeučil po návratu z natáčení filmu z Kavčích hor nalezl doma mrtvou manželku, herečku Štěpánku Haničincovou. (M.B)

• - Scény v kostele byly natáčeny v obci Vacov v okrese Prachatice. Filmovalo se také v obci Kašperské Hory. (Kacer)