Málo u čeho se mi stane a stalo, že doslova nemohu popadnout dech! Do doby než jsem shlédl NÁVŠTĚVU STARÉ DÁMY se mi zadařilo být uvytržení od začátku až do konce jen u RQUIEM PRO PANENKU!Bohdalová (i když ona zrovna není herečkou dle mého gusta) zde byla natolik vynikající, že jsem byl doslaova "usazen na pozadí":) Klobouk dolů před Zdeňkem Zelenkou, J. Bohdalovou a předvším před nepřekonatelným Dürrenmattem:)(18.9.2008)

Když je k dispozici dobrá, ale opravdu dobrá divadelní hra, plus nezklamávající herci, nemůžete se netrefit. Jiřina Bohdalová je v roli mondénní zbohatlice skvělá, v hodně malém výstupu mě ale zaujala i Simona Stašová. Stejně to musí bejt fajn pocit mít tolik prachů a udělat si ze světa věc na hraní.(31.1.2013)

Návštěva staré dámy aneb kronika ohlášené smrti. Město za mrtvolu, prosperita za vraždu. Bohatá podnikatelka uskuteční zajímavý sociální experiment. Budou obyvatelé provinčního městečka ochotni popravit jednoho ze svých řad za miliardu? Ona sama o tom ani v nejmenším nepochybuje a jak podotkne ke svému personálu, dlouho se určitě v místním hotelu nezdrží. Dürrenmatt s ní souhlasí a výchozí situace je základnou pro spoustu jízlivého sarkasmu a hodně černého humoru. Zdeněk Zelenka v 90. letech ještě čerpal z pokladnice toho nejlepšího, co nabízí světová literatura a divadelnictví, takže jeho tehdejší televizní inscenace měly nezpochybnitelnou hodnotu. Zvlášť, když se mohl opřít o tehdejší hereckou špičku. Jiřina Bohdalová svoji Nemesis a ženu, která už dávno přivykla tomu, že může manipulovat a přikazovat bez omezení, sice hraje spolehlivě, ale to opravdu zajímavé po herecké stránce obstarávají především pánové Švehlík, Němec a další. A v miniatuře utahané ženské ze sousedství dokazuje Simona Stašová, že není malých rolí. Celkový dojem: 80 %.(3.5.2014)

Pěkný děj, výborná výprava. Ale ty záběry se mi zdály jako by je natáčel nějaký amatér. Velmi nesrozumitelný konec, podle kterého se nedalo poznat jestliho opravdu zabili nebo jestli tu mrtvolu jenom hrál na oko. Jinak krásný důkaz,že si člověk za peníze mů že koupit všechno i spravedlnost. Herecký výkon paní Bohdalocé byl vynikající, i ostatní herci se představily v nádherných rolích, které mystrovsky zahrály. Přesto všechno dávám za 3 hvězdičky.(12.12.2007)

Ze začátku se mi to moc nelíbilo, kamera mi přišla až tak nějak divně amatérská, ale postupem času tyhle pocity opadly a nakonec z toho vyšel hodně kvalitní snímek... / Závěrečný proslov, kdy se všechno svádělo na spravedlnost byl.. asi neznám to pravé slovo.. Ale fakt psycho, když stejně všichni věděli, že jde úplně o něco jiného..(22.9.2006)

• - Jan Přeučil po návratu z natáčení filmu z Kavčích hor nalezl doma mrtvou manželku, herečku Štěpánku Haničincovou. (M.B)

• - Scény v kostele byly natáčeny v obci Vacov v okrese Prachatice. Filmovalo se také v obci Kašperské Hory. (Kacer)