Naposledy se setkáme s nestárnoucím vyznavačem ženských půvabů, který neztratil ani po letech ze svého šarmu ani špetku... Miloš Kopecký v roli věčného záletníka v závěrečném příběhu volného cyklu oblíbených hudebních komedií. Mnozí z vás si jistě vzpomínají na příběhy Alfonse Karáska. Příběhy věčného svůdce žen plné veselých historek, písniček i láskyplných vztahů a zdravého mužného úsilí okouzlit ženu patří již řadu let k televizní klasice a při každém uvedení se vždy setkávají s velkým diváckým ohlasem. Pro hlavní roli si zvolil režisér Zdeněk Podskalský jako vždy aktéra nejpovolanějšího, vynikajícího herce Miloše Kopeckého. Tentokrát čeká na Alfonse Karáska důležitý úkol – zasvětit do umění svádět dívky svého mladého chráněnce, který je v tomto oboru ještě velmi nezkušený. Příležitost se naskytne na mysliveckém honu... (Česká televize)

BoredSeal

Příjemná hodinka s Kopeckým a spol. v rytmu best of 80. let. Všichni zúčastnění umí celkem slušně zpívat, mladej Langmajer byl docela komik a musím konstatovat, že Jana Paulová je těžkotonážní sexbomba a rád bych se s ní válel v seníku nebo projížděl na loďce, takže mírný erotický podtext komedie měl u mě slušný úspěch. 3,5 z 5. ()

rakovnik

Výborní Kopecký a Jirásková, překvapivě nedobrý Langmajer. Vždycky se strašně těším na scénu od rybníka s Janou Paulovou, na konec osmdesátek slušné :-) Abych nezůstal jen u "sprosťáren", tak zajíc a jeho sprint je také povedený. Ein Kessel Buntes v exteriérech a česky. ()

cariada

Taková hudební crazy komedie se spoustu známích písniček v podání našich herců. K tomu nahá J.Paulová na lodce a v seníku. ()

otík

Poslední čtvrtý díl volné série o Alfonsi Karáskovi. Tradiční Podskalského hudební komedie s výstavním hereckým obsazením, ve které během hodiny zazní spousta tehdejších hitů či písní z operet. Příběh vypráví o zestárlém milovníkovi žen Alfonsi Karáskovi, který se snaží svého synovce Lojzíka uvést do tajemství milování. Mezitím mu neustále hrozí, že jej chtěně trefí některý z myslivců cítících se ohroženi jeho pověstí. Musí se nechat, že veškerá hudebně-taneční vystoupení jsou spíše trapná než úsměvná. Celkově poklidná, avšak hodně zkostnatělá zábava. Jedinám zpestřením je snad jen hodně odvážně polonahá Jana Paulová. Hudební úprava: Karel Sodomka ()

Mylouch

- "Uáá, ten člověk se změnil ve zvíře !!" - "Mladá žena musí s něčím takovým počítat" (padl na ni poslední medvěd brtník).. Slušně zahrané nic, prošpikované prazvláštní směsicí ♫ dobových i starších hitů s převážně milostnými nebo milostně aktualizovanými texty v provedení (ne)zpívajících herců - snad pokus o smíření generačních rozdílů mezi televizními diváky. Podmanivě neholené nohy L.Geprtové, popřechodová moudrost J.Jiráskové. Ani komedie, ani parodie. ()

LadyPupu

"Madonno mááá... - Je to dobré, už se tam mele záclona!" Langoš neschopa, Kopecký opět za mazáka i když vypadá jako vypelichanej romantik, Jirásková bezchybná, no a Paulová na loďce - ta byla erotickým snem nejednoho mého spolužáka. ()

lucascus

Jana Paulová nebyla nikdy tak hezká jako tady, člověk se zasměje, hezky se dívá na mladé herce Langmajera a Pleštilovou, jinak se však jedná o pouhý průměr. ()

solskjaer

Alfons Karásek alias Miloš Kopecký v hudební komedii se spoustou známých i méně známých humoreskových písní, si své příznivce určitě najde, a když ne on tak možná zaujme téměř úplně odhalená Jana Paulová. Bohužel mě se to nějak nedotklo a to, co nejspíš ostatním přijde vtipné, mě nudí. ()

Markussis

Dosti hrozná věc i leč. Opominuli světácký šarm stárnoucího Miloše Kopeckého a jalové mládí Jiřího Langmajera, tak hodnotím tento počin jako naprostou zbytečnost. Nejlepším okamžikem se pro mne stal úplný černobílý začátek s Milošem Kopeckým navrcholu slávy. Ovšem hned poté, co on sám bere do ruky ovladač a vypíná tento černobílý autobiografický záznam o sobě a začíná vše jako starý znovu zkoušet již v barevném světě filmu, navíc s příšerně kombinovanými a bohužel i špatně provedenými popěvky, mi bylo jasné, že to průšvih bude. Je pravdou, že po celou dobu si film na nic více nehraje. Však v takovémto případě to asi ani moc nejde. ()

vitekpe

Temer genialni strasnost konciciho socialismu. Kdo tehdy nezil, tezko pochopi duvod vzniku takovehle taskarice. Jakasi "opereta" s dobrym obsazenim, spatnym zpevem a nahou Paulovou. Par hlasek pobavi. ()

Paity

Ta hudební "náplň" mě zrovna moc nebrala, ale beru v potaz dobu, ve které to vzniklo a tak dávám stále solidní dvě hvězdy. ()

Lionheart

Zpočátku mě ovanul děs, ale samotný hon byl fajn... a Jirásková to zachraňovala jak chováním, tak zpěvem. Jako 15minutový silvestrovský skeč by to bylo perfektní. ()

mira007

Filozofující rádce milovník žen Kopecký v jednom z nejulítlejším produktu socialistické československé televize. Megamix popových hitů osmdesátých let zpívaný herci občas hodně vedle , ale určité kouzlo to mělo. Jinak si zapamatuju zajíce, Paulovou nahoře bez, seník a trabanta Jiráskové. Až tady na CSFD jsem si všiml, že existuje jakási série s postavou A.Karáska..... ještě,že to CSFD máme :-) ()

Bozvav

Rozhodně lepší než dvojka a trojka. Takové vcelku důstojné rozloučení s Alfonsem Karáskem. Jiřina Jirásková skvělá, mladý Langmajer úsměvný a za zmínku stojí i krásná Paulová. Za mne 80%. ()

zdeny99

Geniálně složená mozaika různých písní 80. let od interpretů jako jsou například Olympic či Michal David. Vedle nich vyniká v této muzikálové středně dlouhé komedii Miloš Kopecký v roli starého svůdníka. Vedle něj naprosto kontrastuje mladé ucho Langmajer, jehož role je fakticky ironicky úsměvná. I proto mu Kopecký předává životní rady, jako například že žádná žena je pořád lepší než jedna nevydařená. Anebo že nesmí dát najevo, že se mu ženská líbí a nesmí se prozradit, že mu o ni jde. Po jejich boku v menší roli ještě oslní i rajcovní milfka Jana Paulová, a to především ve scéně na loďce, když má na sobě jen bílé kalhotky. [1723. hodnocení, 67. komentář, 69%] ()

zahadum

Tak Karasék posledný diel je už farebný a pán Kopecký je už pán dôchodca a dáva svoje rady mladším v rodine. No neviem mne to celé prišlo už také na silu. Neskutočne zlý herecký výkon Langmajera to celé kazil hlavne ak bol v scéne s hereckou legendou Kopeckým. Langmajer a jeho " tance a piesne " to je fakt trapas. Určite sa dalo zasmiať, posledný diel bol raz taký dlhý ale celkom to odsýpalo a Nárožný ako bradatý horár ktorý si stráži dcéru nemal chybu. No povedzme 60 % ()

Huguette

Mrzí mě to, ale některé hloupatými písničkami prolezlé filmy pana Podskalského prostě nesnesu, kdyby aspoň herci dobře zpívali... a přitom některé hlášky jsou parádní, ale ustavičné zpívání mě doslova vzteká, škoda, moje chyba, nedovedu se povznést. ()

MickeyStuma

11.let od uvedení slabšího třetího TV snímku o záletníku Alfonsu Karáskovi se Zdeněk Podskalský st. rozhodl k němu vrátit a to se svou původní představou. Čtvrtý příběh tak má opět svůj dobový písničkový šarm, estrádní humor a svojí vyjímenčnost. Dokonce se tu i hláškuje daleko více, než kdykoliv předtím. Tentokrát Alfons do tajů žen zasvěcuje synovce, jenomže se mu to pořád nějak vymyká kontrole. Opět snímek k pobaví. ()