Naposledy se setkáme s nestárnoucím vyznavačem ženských půvabů, který neztratil ani po letech ze svého šarmu ani špetku... Miloš Kopecký v roli věčného záletníka v závěrečném příběhu volného cyklu oblíbených hudebních komedií. Mnozí z vás si jistě vzpomínají na příběhy Alfonse Karáska. Příběhy věčného svůdce žen plné veselých historek, písniček i láskyplných vztahů a zdravého mužného úsilí okouzlit ženu patří již řadu let k televizní klasice a při každém uvedení se vždy setkávají s velkým diváckým ohlasem. Pro hlavní roli si zvolil režisér Zdeněk Podskalský jako vždy aktéra nejpovolanějšího, vynikajícího herce Miloše Kopeckého. Tentokrát čeká na Alfonse Karáska důležitý úkol – zasvětit do umění svádět dívky svého mladého chráněnce, který je v tomto oboru ještě velmi nezkušený. Příležitost se naskytne na mysliveckém honu... (Česká televize)

rakovnik

Výborní Kopecký a Jirásková, překvapivě nedobrý Langmajer. Vždycky se strašně těším na scénu od rybníka s Janou Paulovou, na konec osmdesátek slušné :-) Abych nezůstal jen u "sprosťáren", tak zajíc a jeho sprint je také povedený. Ein Kessel Buntes v exteriérech a česky. ()

cariada

Taková hudební crazy komedie se spoustu známích písniček v podání našich herců. K tomu nahá J.Paulová na lodce a v seníku. ()

otík

Poslední čtvrtý díl volné série o Alfonsi Karáskovi. Tradiční Podskalského hudební komedie s výstavním hereckým obsazením, ve které během hodiny zazní spousta tehdejších hitů či písní z operet. Příběh vypráví o zestárlém milovníkovi žen Alfonsi Karáskovi, který se snaží svého synovce Lojzíka uvést do tajemství milování. Mezitím mu neustále hrozí, že jej chtěně trefí některý z myslivců cítících se ohroženi jeho pověstí. Musí se nechat, že veškerá hudebně-taneční vystoupení jsou spíše trapná než úsměvná. Celkově poklidná, avšak hodně zkostnatělá zábava. Jedinám zpestřením je snad jen hodně odvážně polonahá Jana Paulová. Hudební úprava: Karel Sodomka ()

Mylouch

- "Uáá, ten člověk se změnil ve zvíře !!" - "Mladá žena musí s něčím takovým počítat" (padl na ni poslední medvěd brtník).. Slušně zahrané nic, prošpikované prazvláštní směsicí ♫ dobových i starších hitů s převážně milostnými nebo milostně aktualizovanými texty v provedení (ne)zpívajících herců - snad pokus o smíření generačních rozdílů mezi televizními diváky. Podmanivě neholené nohy L.Geprtové, popřechodová moudrost J.Jiráskové. Ani komedie, ani parodie. ()

LadyPupu

"Madonno mááá... - Je to dobré, už se tam mele záclona!" Langoš neschopa, Kopecký opět za mazáka i když vypadá jako vypelichanej romantik, Jirásková bezchybná, no a Paulová na loďce - ta byla erotickým snem nejednoho mého spolužáka. ()

lucascus

Jana Paulová nebyla nikdy tak hezká jako tady, člověk se zasměje, hezky se dívá na mladé herce Langmajera a Pleštilovou, jinak se však jedná o pouhý průměr. ()

Ironfood

"V jehličí, v jehličí, každý si rád zacvičí" Dle mého názoru nejslabší díl Karáskovské série. Už to nemá to správné tempo a přibylo tu hluchých míst. Problém je trošku v tom, že Kopecký už je poněkud starší a nemá ten švih, který je pro takovýto typ komedie zapotřebí. Mnohem větší problém je, že (zřejmě ve snaze kompenzovat pokročilejší věk Kopeckého někým mladším) vznikla trapná postava Jiřího Langmajera, která tomu v mých očích ubírá minimálně jednu hvězdičku. Dobří jsou Jirásková a Nárožný ("Snad byste doktore nechtěl schválně střílet po lidech, to vám nestačí ti, co trefíme omylem?") ()

solskjaer

Alfons Karásek alias Miloš Kopecký v hudební komedii se spoustou známých i méně známých humoreskových písní, si své příznivce určitě najde, a když ne on tak možná zaujme téměř úplně odhalená Jana Paulová. Bohužel mě se to nějak nedotklo a to, co nejspíš ostatním přijde vtipné, mě nudí. ()

Markussis

Dosti hrozná věc i leč. Opominuli světácký šarm stárnoucího Miloše Kopeckého a jalové mládí Jiřího Langmajera, tak hodnotím tento počin jako naprostou zbytečnost. Nejlepším okamžikem se pro mne stal úplný černobílý začátek s Milošem Kopeckým navrcholu slávy. Ovšem hned poté, co on sám bere do ruky ovladač a vypíná tento černobílý autobiografický záznam o sobě a začíná vše jako starý znovu zkoušet již v barevném světě filmu, navíc s příšerně kombinovanými a bohužel i špatně provedenými popěvky, mi bylo jasné, že to průšvih bude. Je pravdou, že po celou dobu si film na nic více nehraje. Však v takovémto případě to asi ani moc nejde. ()

vitekpe

Temer genialni strasnost konciciho socialismu. Kdo tehdy nezil, tezko pochopi duvod vzniku takovehle taskarice. Jakasi "opereta" s dobrym obsazenim, spatnym zpevem a nahou Paulovou. Par hlasek pobavi. ()

Paity

Ta hudební "náplň" mě zrovna moc nebrala, ale beru v potaz dobu, ve které to vzniklo a tak dávám stále solidní dvě hvězdy. ()

Lionheart

Zpočátku mě ovanul děs, ale samotný hon byl fajn... a Jirásková to zachraňovala jak chováním, tak zpěvem. Jako 15minutový silvestrovský skeč by to bylo perfektní. ()

mira007

Filozofující rádce milovník žen Kopecký v jednom z nejulítlejším produktu socialistické československé televize. Megamix popových hitů osmdesátých let zpívaný herci občas hodně vedle , ale určité kouzlo to mělo. Jinak si zapamatuju zajíce, Paulovou nahoře bez, seník a trabanta Jiráskové. Až tady na CSFD jsem si všiml, že existuje jakási série s postavou A.Karáska..... ještě,že to CSFD máme :-) ()

Bozvav

Rozhodně lepší než dvojka a trojka. Takové vcelku důstojné rozloučení s Alfonsem Karáskem. Jiřina Jirásková skvělá, mladý Langmajer úsměvný a za zmínku stojí i krásná Paulová. Za mne 80%. ()

zdeny99

Geniálně složená mozaika různých písní 80. let od interpretů jako jsou například Olympic či Michal David. Vedle nich vyniká v této muzikálové středně dlouhé komedii Miloš Kopecký v roli starého svůdníka. Vedle něj naprosto kontrastuje mladé ucho Langmajer, jehož role je fakticky ironicky úsměvná. I proto mu Kopecký předává životní rady, jako například že žádná žena je pořád lepší než jedna nevydařená. Anebo že nesmí dát najevo, že se mu ženská líbí a nesmí se prozradit, že mu o ni jde. Po jejich boku v menší roli ještě oslní i rajcovní milfka Jana Paulová, a to především ve scéně na loďce, když má na sobě jen bílé kalhotky. [1723. hodnocení, 67. komentář, 69%] ()

zahadum

Tak Karasék posledný diel je už farebný a pán Kopecký je už pán dôchodca a dáva svoje rady mladším v rodine. No neviem mne to celé prišlo už také na silu. Neskutočne zlý herecký výkon Langmajera to celé kazil hlavne ak bol v scéne s hereckou legendou Kopeckým. Langmajer a jeho " tance a piesne " to je fakt trapas. Určite sa dalo zasmiať, posledný diel bol raz taký dlhý ale celkom to odsýpalo a Nárožný ako bradatý horár ktorý si stráži dcéru nemal chybu. No povedzme 60 % ()

Huguette

Mrzí mě to, ale některé hloupatými písničkami prolezlé filmy pana Podskalského prostě nesnesu, kdyby aspoň herci dobře zpívali... a přitom některé hlášky jsou parádní, ale ustavičné zpívání mě doslova vzteká, škoda, moje chyba, nedovedu se povznést. ()

MickeyStuma

11.let od uvedení slabšího třetího TV snímku o záletníku Alfonsu Karáskovi se Zdeněk Podskalský st. rozhodl k němu vrátit a to se svou původní představou. Čtvrtý příběh tak má opět svůj dobový písničkový šarm, estrádní humor a svojí vyjímenčnost. Dokonce se tu i hláškuje daleko více, než kdykoliv předtím. Tentokrát Alfons do tajů žen zasvěcuje synovce, jenomže se mu to pořád nějak vymyká kontrole. Opět snímek k pobaví. ()