VOD (1)

Když vlivný mafiánský boss (Christopher Walken) požádá bývalého gangstera Jimmyho Světce (Andy Garcia) o poslední službu, nemůže Jimmy odmítnout. Shromáždí svou starou partu, aby společně provedli zdánlivě jednoduchý úkol - odradili nežádoucího nápadníka mafiánovy dcery. Když ale při akci někdo neplánovaně zemře, Jimmy i jeho kumpáni se ocitnou na seznamu "mrtvých mužů". Jimmymu zbývá pouhých osmačtyřicet hodin na to, aby dal všechno do pořádku a zachránil život kamarádům i ženě svých snů. (HBO GO)

JohnSmith

Výborná atmosféra,fajn herci.Forsythe, Williams, Buscemi a Walken jsou prostě skvělí,téměř jako vždycky. Andy Garciu jsem nikdy moc rád neměl, ale kdo mě upřímně mile překvapil byl Christopher Lloyd. Po všech těch šaškovskejch rolích v Návratech do budoucnosti nebo Denisovi byla tohle fakt moc příjemná změna.Škoda, že nedostává víc vážnejch rolí. ()

jopal

Nadpriemerny film s vybornym hereckym obsadenim avsak nepochopitelne spravanie niektorych osob po vyneseni rozsudku nedokazem pochopit. ****SPOJLER: Ked sa nasi tvrdi hrdinovia dozvedia o polovacke na nich, preco sa aspon nepokusili zadavatela odstranit, ale len pasivne cakali na svoj koniec, je nad moje pochopenie. **** V kazdom pripade si ho rad opat pozriem. ()

jackalsc

Pokud mám srovnat gaunery a toto, tak jednoznačně vyhrává toto, bylo to fajn, až na některé nelogické věci na kterých se staví základ, takový ten teror tam určitý byl, ale negradoval. Rozhodně se z toho dalo vytáhnout víc, některé pasáže byly i trochu absurdní, ale celkově se mi film líbil, avšak měl na víc. ()

kulyk

Pro chlapce byla určena troška akce, pro holky Garciův pohled, po kterém měly tampony vyletovat z drážek a intimky bobtnat do nečekaných rozměrů. Obzvláště když dámy viděly že jim konkurují takové exempláře, jako Balková a to druhé, jen o krapátek pohlednější strašítko. Tak - to asi vyšlo, ne? S odstupem let je zjevné, že kultem se film nestal, protože jde spíše o druhořadou gangsterku, kde je vše ,,o něco horší, než tam, odkud se čerpala inspirace". Za poznámku stojí role mého oblíbeného Buscemiho. Hodil se na ni asi tak, jako Hurvajs na proděkana pro akademické záležitosti. Kromě toho si málokterý (úspěšný) nájemný řezník počíná natolik zhovadile, riskantně a nápadně, jako bylo dáno do vínku jeho figuře. ()

noriaki

Nechápu kde v tom všichni vidí ty Gaunery a Pulp Fiction. Film se bere smrtelně vážně, je tam silná romantická linie a postavy které si svůj osud nezaslouží. Tedy nic co by bylo typické pro tarantinovu tvorbu. Snímek z pera chamaleónského scenáristy Scotta Rosenberga je neobvyklá kriminálka, zajímavá pro styl vyprávění a ponurou atmosféru. Bohužel co získává díky režii a příběhu, tak ztrácí kvůli postavám. Steve Buscemi má skvělou roli, Christopher Lloyd a Christopher Walken nezklamou nikdy, ale zbytek je nevýrazný a lehce zapomenutelný. To platí i pro  hlavního hrdinu. Být v jeho roli Al Pacino, byl by to o dost lepší film. Jenže to můžete říct skoro o všem. ()

• Velšský hudebník John Cale se filmem nechal inspirovat při psaní písně „Things" (2003). (WernerDMZ)
  • Obleky pro Andyho Garciu vybral a dodal samotný Giorgio Armani. Informace je uvedena na konci závěrečných titulků. (dokec)

Související novinky

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams

13.06.2023

Ve věku jednasedmdesáti let zemřel americký herec Treat Williams, většině diváků známý zejména díky ztvárnění jedné z hlavních rolí v muzikálu Vlasy režiséra Miloše Formana. Smutnou zprávu médiím… (více)