Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Když vlivný mafiánský boss (Christopher Walken) požádá bývalého gangstera Jimmyho Světce (Andy Garcia) o poslední službu, nemůže Jimmy odmítnout. Shromáždí svou starou partu, aby společně provedli zdánlivě jednoduchý úkol - odradili nežádoucího nápadníka mafiánovy dcery. Když ale při akci někdo neplánovaně zemře, Jimmy i jeho kumpáni se ocitnou na seznamu "mrtvých mužů". Jimmymu zbývá pouhých osmačtyřicet hodin na to, aby dal všechno do pořádku a zachránil život kamarádům i ženě svých snů. (HBO GO)

(více)

Recenze (84)

castor 

všechny recenze uživatele

Dřív běhal mezi nimi, teď je jakýmsi pěšákem v záloze, takže když si mafiánský boss vzpomene, že zrovna tuhle službičku by nejlépe zvládnul Andy Garcia, na zdánlivě jednoduchý úkol musí kývnout. Domluví se se starou partou násilníků, zlodějů a hlavně loserů (jeden má za boxovací pytel mrtvolu, další je promítačem pornofilmů), ale za deštivého večera se v policejních uniformách leccos zvrtne. Takhle si to místní boss upoutaný na invalidní vozík (v obvyklé démonické show Christophera Walkena) nepředstavoval. Gary Fleder byl toho času nováčkem, snažil se svést na tarantinovské vlně, svému kousku předal auru tajemna a nevyhnutelnosti, s atmosférou je snaživý, ale nikdy vyloženě nestrhne. Ani scénárista Scott Rosenberg, který stojí i za peckami Con Air nebo 60 sekund, nakonec nepřekvapí. Takže nejsilnější je tenhle thriller v hereckém obsazení. A na Gabrielle Anwar se vždycky dívalo skvěle. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Kvalit a výjimečnosti Pulp Fiction ani Gaunerů to nedosahuje, ale stejně má dost co nabídnout. Třeba Christophera Walkena coby Zadumaného Muže nebo Steva Buscemiho v jeho jednoznačně nejnamachrovanější roli. A ještě tu je gangsterská láska, zajímavá vypravěčská metoda a leccos dalšího. Rozhodně doporučuju. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Po úspechu Quentina Tarantina zrazu chcel každý producent svoje Pulp Fiction. Garymu Flederovi sa to náhodou celkom podarilo. Dal dokopy zaujímavý herecký tím (Andy Garcia, Steve Buscemi, Christopher Walken, fakt banda na pohľadanie), zvláštne záhadnú atmosféru a vôbec, scenár Scotta Rosenberga (Príbehy z hrobky) odsýpa ako sa patrí. O napätie, nepredvídateľný koniec a svojský zmysel pre humor nie je núdza. ()

kulyk 

všechny recenze uživatele

Pro chlapce byla určena troška akce, pro holky Garciův pohled, po kterém měly tampony vyletovat z drážek a intimky bobtnat do nečekaných rozměrů. Obzvláště když dámy viděly že jim konkurují takové exempláře, jako Balková a to druhé, jen o krapátek pohlednější strašítko. Tak - to asi vyšlo, ne? S odstupem let je zjevné, že kultem se film nestal, protože jde spíše o druhořadou gangsterku, kde je vše ,,o něco horší, než tam, odkud se čerpala inspirace". Za poznámku stojí role mého oblíbeného Buscemiho. Hodil se na ni asi tak, jako Hurvajs na proděkana pro akademické záležitosti. Kromě toho si málokterý (úspěšný) nájemný řezník počíná natolik zhovadile, riskantně a nápadně, jako bylo dáno do vínku jeho figuře. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Z žánru tarantinovské "postmoderní" gangsterky se jedná určitě o nadprůměrnou záležitost, která se většinou nebere příliš vážně - a ta sentimentální místa o lásce, přátelství a dokonce rodičovství představují odlehčení, které se dá vcelku snadno překousnout. Zaujmou rozhodně dobré herecké výkony (mě překvapil zejména Treat Williams) a celkově "konsistentní" galerie klaďasů i těch "zlých" vrahounů. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (3)

  • Obleky pro Andyho Garciu vybral a dodal samotný Giorgio Armani. Informace je uvedena na konci závěrečných titulků. (dokec)
  • Velšský hudebník John Cale se filmem nechal inspirovat při psaní písně „Things" (2003). (urzug)

Reklama

Reklama