Co dělat v Denveru, když člověk nežije

Things to Do in Denver When You're Dead

Čo robiť v Denveri, keď je človek mŕtvy

Krimi / Drama / Romantický

USA, 1995, 115 min

Pro chlapce byla určena troška akce, pro holky Garciův pohled, po kterém měly tampony vyletovat z drážek a intimky bobtnat do nečekaných rozměrů. Obzvláště když dámy viděly že jim konkurují takové exempláře, jako Balková a to druhé, jen o krapátek pohlednější strašítko. Tak - to asi vyšlo, ne? S odstupem let je zjevné, že kultem se film nestal, protože jde spíše o druhořadou gangsterku, kde je vše ,,o něco horší, než tam, odkud se čerpala inspirace". Za poznámku stojí role mého oblíbeného Buscemiho. Hodil se na ni asi tak, jako Hurvajs na proděkana pro akademické záležitosti. Kromě toho si málokterý (úspěšný) nájemný řezník počíná natolik zhovadile, riskantně a nápadně, jako bylo dáno do vínku jeho figuře.(3.6.2017)

Takovéhle filmy tenkrát v devadesátkách frčely a bavily mě, na VHSkách v regálech videopůjčoven jich byly spousty. Tedy baví mě dodnes, jen od repete 'Denveru' jsem si sliboval něco víc, měl jsem dojem, že je mnohem syrovější, temnější, a zatím... Začne jako dobrá coenovská gangsterka, pak přijde vata, vata, spousta vaty, kterou se divák trpělivě prokousává v očekávání pořádného finále, no a když to finále nakonec nastane, není z něj dvakrát nadšený, protože ho čekal jaksi... finálovější. A neoslazené nějakými patetickými žvásty a výjevy na konci. Největší plus: Herecká sestava, o tom žádná. No... i když ta Walkenova paruka... Největší mínus: Nadbytečná dějová linie s přiboudlým románkem Jimmyho a Dagney (úplně plochá postava). Nejhezčí scény: Policejní hlídka v akci, mrtvý boxovací pytel a Williams kontra Buscemi, jen kdyby takových scén bylo ve filmu víc...(11.1.2017)

Nadpriemerny film s vybornym hereckym obsadenim avsak nepochopitelne spravanie niektorych osob po vyneseni rozsudku nedokazem pochopit. ****SPOJLER: Ked sa nasi tvrdi hrdinovia dozvedia o polovacke na nich, preco sa aspon nepokusili zadavatela odstranit, ale len pasivne cakali na svoj koniec, je nad moje pochopenie. **** V kazdom pripade si ho rad opat pozriem.(4.6.2012)

Snaží se to vypadat jako gangsterka od Tarantina, ale k tomu jí chybí ještě sakra hodně. Andy Garcia veme kšeft po pár letech z podsvětí a trochu se mu to podělá. Nebylo to špatný, ale občas to nedávalo smysl a bylo přehnaný. A Steve Buscemi měl dostat mnohem víc prostoru. Neni to film, na kterej bych pěl ódy ještě za pár let, ale na večerní odreagování to stačilo.(19.8.2010)

Po úspechu Quentina Tarantina zrazu chcel každý producent svoje „Pulp Fiction“ – a musím povedať, že Garymu Flederovi sa to náhodou celkom svižne podarilo. Dal dokopy zaujímavý herecký tím (Andy Garcia, Steve Buscemi, Christopher Walken...), zvláštne záhadnú atmosféru a vôbec, scenár Scotta Rosenberga ("Príbehy z hrobky") odsýpa ako sa patrí, o napätie a svojský zmysel pre humor taktiež nie je núdza.(25.12.2004)

• - Obleky pro Andyho Garciu vybral a dodal samotný Giorgio Armani. Informace je uvedena na konci závěrečných titulků. (dokec)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 16. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Velšský hudebník John Cale se filmem nechal inspirovat při psaní písně „Things" (2003). (urzug)