Když vlivný mafiánský boss (Christopher Walken) požádá bývalého gangstera Jimmyho Světce (Andy Garcia) o poslední službu, nemůže Jimmy odmítnout. Shromáždí svou starou partu, aby společně provedli zdánlivě jednoduchý úkol - odradili nežádoucího nápadníka mafiánovy dcery. Když ale při akci někdo neplánovaně zemře, Jimmy i jeho kumpáni se ocitnou na seznamu "mrtvých mužů". Jimmymu zbývá pouhých osmačtyřicet hodin na to, aby dal všechno do pořádku a zachránil život kamarádům i ženě svých snů. (HBO GO)

kulyk

Pro chlapce byla určena troška akce, pro holky Garciův pohled, po kterém měly tampony vyletovat z drážek a intimky bobtnat do nečekaných rozměrů. Obzvláště když dámy viděly že jim konkurují takové exempláře, jako Balková a to druhé, jen o krapátek pohlednější strašítko. Tak - to asi vyšlo, ne? S odstupem let je zjevné, že kultem se film nestal, protože jde spíše o druhořadou gangsterku, kde je vše ,,o něco horší, než tam, odkud se čerpala inspirace". Za poznámku stojí role mého oblíbeného Buscemiho. Hodil se na ni asi tak, jako Hurvajs na proděkana pro akademické záležitosti. Kromě toho si málokterý (úspěšný) nájemný řezník počíná natolik zhovadile, riskantně a nápadně, jako bylo dáno do vínku jeho figuře. ()

Gemini

Kvalit a výjimečnosti Pulp Fiction ani Gaunerů to nedosahuje, ale stejně má dost co nabídnout. Třeba Christophera Walkena coby Zadumaného Muže nebo Steva Buscemiho v jeho jednoznačně nejnamachrovanější roli. A ještě tu je gangsterská láska, zajímavá vypravěčská metoda a leccos dalšího. Rozhodně doporučuju. ()

Pohrobek

Z žánru tarantinovské "postmoderní" gangsterky se jedná určitě o nadprůměrnou záležitost, která se většinou nebere příliš vážně - a ta sentimentální místa o lásce, přátelství a dokonce rodičovství představují odlehčení, které se dá vcelku snadno překousnout. Zaujmou rozhodně dobré herecké výkony (mě překvapil zejména Treat Williams) a celkově "konsistentní" galerie klaďasů i těch "zlých" vrahounů. ()

gogo76

Výborná gangsterka, ktorá naviazala na vtedajší úspech Pulp fiction s výborným hereckým obsadením, kde každý z hercov má dosť silný part a celkovo aspoň ja mám taký pocit, že sa režisérovi výborne podarilo každej postave nadeliť primerane vyrovnanú dávku sympatií. A.Garcia sa do úlohy perfektne hodil a všetci, ktorých si vybral do partie sú viac či menej známy a kvalitní herci. Asi najväčším prekvapením je Ch.Loyd, ktorý si zahral asi najepšiu (hoci malú) postavu v celej svojej kariére. V úlohe nájomného vraha sa predstaví skvele nenápadný S.Buscemi, postupne likvidujúci partiu "svätého Jimiho", ktorá zbabrala dosť jednoduchú, ale netradičnú úlohu. Chladný a invalidný boss pre nich zvolil slávne nepopulárny spôsob smrti-pohanku. Každý z partie sa rozhodol čeliť rozsudku smrti po svojom... Jeden z malých veľkých gangsterských filmov, ktoré zatiaľ nevydal žiaden z distribútorov na DVD. Svojho času som tento film na VHS zbožňoval. Film 80%. ()

tron

Po úspechu Quentina Tarantina zrazu chcel každý producent svoje „Pulp Fiction“ – a musím povedať, že Garymu Flederovi sa to náhodou celkom svižne podarilo. Dal dokopy zaujímavý herecký tím (Andy Garcia, Steve Buscemi, Christopher Walken...), zvláštne záhadnú atmosféru a vôbec, scenár Scotta Rosenberga ("Príbehy z hrobky") odsýpa ako sa patrí, o napätie a svojský zmysel pre humor taktiež nie je núdza. ()

• Velšský hudebník John Cale se filmem nechal inspirovat při psaní písně „Things" (2003). (urzug)
  • Obleky pro Andyho Garciu vybral a dodal samotný Giorgio Armani. Informace je uvedena na konci závěrečných titulků. (dokec)