Co dělat v Denveru, když člověk nežije

Things to Do in Denver When You're Dead

Čo robiť v Denveri, keď je človek mŕtvy

Krimi / Drama / Romantický

USA, 1995, 115 min

Celkom fajn oddychová, gangsterská filmová zábava s humorným nadhľadom. Niečo v štýle Tarantina alebo Guy Ritchieho, no nebolo to tak celkom ono. Chýbal tomu nejaký hlbší zmysel, viac hlášok a lepšie, prípadne i zábavnejšie rozuzlenie na záver. Ale pár scénok sa celkom vydarilo, najviac asi tak tá samotná pobabraná akcia, tá nemala chybu. Lepší priemer. 65/100(6.1.2017)

Výborná atmosféra,fajn herci.Forsythe, Williams, Buscemi a Walken jsou prostě skvělí,téměř jako vždycky. Andy Garciu jsem nikdy moc rád neměl, ale kdo mě upřímně mile překvapil byl Christopher Lloyd. Po všech těch šaškovskejch rolích v Návratech do budoucnosti nebo Denisovi byla tohle fakt moc příjemná změna.Škoda, že nedostává víc vážnejch rolí.(20.11.2008)

Tak trochu jiná gangsterka, která místo umění zločinců dává vyniknout jejich lidské stránce. Lidskost se ponejvíce snoubí s A. Garcíou, který už podruhé pro mě ztvárňuje muže snů. A nebudou to jen ty psí oči, současně uhrančivé i oddané. Film samotný spolu s ním se pak vyvíjí velmi překvapivě přes moemnty klidné i šokující, je přerušován zajimavým způsobem (vypravěčem i nahrávkami), který neruší, ale naopak dává vám vydechnout, až vás dostane závěrem, který se mi pak znovu a znovu přehrával v hlavě, až stále si nevěřícně říkám, že udělal to nejlepší možné, ale kdo by kua něco takového dokázal???(8.9.2017)

Kvalit a výjimečnosti Pulp Fiction ani Gaunerů to nedosahuje, ale stejně má dost co nabídnout. Třeba Christophera Walkena coby Zadumaného Muže nebo Steva Buscemiho v jeho jednoznačně nejnamachrovanější roli. A ještě tu je gangsterská láska, zajímavá vypravěčská metoda a leccos dalšího. Rozhodně doporučuju.(23.3.2003)

Bohužel, tenhle film působí příliš nepřirozeně a všechno je v něm přitažené za vlasy, stejně jako jeho zápletka, která je opravdu nepovedená. Nechápu, proč bylo potřeba na jednoduchý úkol (postrápit jednoho frajírka, který ani nepatří do podsvětí) pět gangsterů. Na to by snad měli v pohodě stačit dva. Nechápu, jak mohli takhle jednoduchý úkol až tak pohnojit. Snad jen proto, že to byli naprostí diletantni. Nechápu, jak může někdo s tak dobrým srdcem jako Garcia v tomhle filmu být zároveň drsný gangster. Atd. atd.(8.10.2010)

• - Velšský hudebník John Cale se filmem nechal inspirovat při psaní písně „Things" (2003). (urzug)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 16. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Obleky pro Andyho Garciu vybral a dodal samotný Giorgio Armani. Informace je uvedena na konci závěrečných titulků. (dokec)