Snímek vypráví příběh z vězení propuštěného kriminálníka Maxe Demba, jenž se snaží znovu začlenit do společnosti, nalézt si normální práci a být poctivým občanem. Jenže není to tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Brzy je opět uvězněn a pod vlivem následujících událostí se vrací na cestu zločinu.
Americké kriminální drama bylo natočeno podle novely "No Beast So Fierce" skutečného zločince a vězně Edwarda Bunkera, který se rovněž podílel na scénáři a zahrál si ve filmu epizodní roli. (Vojcl)

YURAyura

5/10 Dva muzi ve meste potkavaji Psi odpoledne. Jak Dustin ano a moc dobre a jeho nasrani a dalsi vyvoj docela pochopitelne a snad i opodstatnene. Ale na druhe stane mi v tom tak nejak chybela ta druha motivacni linka spojena s ostatnimi dost plochymi charaktery - knizni predloha musi byt asi podstatne o dost lepsi. Nicmene hlavni iniciacni zapornak - kurator Blood "Walsh" Simple je na zabiti jako dycky ;]] A kocka Theresa ma design, ktery se opet vraci do mody. Filmove to nejsou ty bezstarostne kvetinove sedesatky, kdy na prepadeni kramu stacila detska pistole, ale porad to ma ten fyyyling... ()

džanik

Pomalý, velice pomalý rozjezd. Člověk neví, co má od koho čekat. Příjemná romantická linka. Pak ale kurátor dupne na plyn, natankujou se staří kámoši a už to frčí z kopců Beverly až do otevřených kalifornských rovin... ()

radektejkal

Průměrná detektivka, na kterou jsem se díval vlatně jen kvůli Dustinu Hoffmanovi, který v mém mladí představoval hereckou špičku. Na úplnou špici se dostal daleko víc Půlnočním kovbojem než tímto filmem, i když ani zde - v roli jedince hledacícího svůj prospěch bez ohledu na kohokoli jiného, přestože nikoli sociopatologického - na remomé neztrácí. ()

Nivenx

Skvělý výkon Dustina Hoffmana, ale to je vše co je na tomto díle dobré. Jinak docela nic moc. Viděl jsem spoustu lepších snímků s ním. 55% ()

noriaki

Dustin Hoffman hraje kriminálníka inklinujícícho ke špatným životním volbám. Už to by mohlo jako známka kvality stačit. To co se původně tvářilo jako castingový omyl, se totiž ukázalo jako nejsilnější devíza filmu. V klidných scénách působí Max Demba jako sympatický smolař pronásledovaný životem, v těch drsných jde z něho regulérně strach. Al Pacino by to zahrál taky, ale od něho člověk psychicky labilní postavy čeká. Tady je kontrast větší, a tudíž patřičně působivější. Neprávem opomíjený klenot. ()

Brain-D

Podle mě je to jeden z nejlepších filmů Dustina Hoffmana a je mi líto, že ho vidělo tak málo lidí. Byl to skvělé psycho drama, kde hral Hoffman postavu Max Dembo (sebevědomý, cílevědomý a trochu dětinský zloděj). Dost mi to připomínalo Dog Day Afternoon s Al Pacinem a takové filmy já rád. ()

JohnSmith

Ze začátku mi přišel Hoffman jako uťápnutej a nevýraznej,ale ve chvíli, kdy se pustil opět na dráhu zločinu, rozjel velice slušný výkon. ()

Han22

První půlku jsem si myslel, že si Američani natočili hraný dabing francouzské klasiky Dva muži ve městě. Propuštěný kriminálník se snaží začít znovu, ale cynický kurátor (jedna z mnoha skvělých vedlejších roliček Walshe) ho nenechá dýchat a shazuje a ponižuje ho na každém kroku. Druhá půlka ale nabízí trošku jiný děj, ukazující že jednou kriminálník, vždycky kriminálník. Hrdina není nijak extra chytrej, neví kdy přestat a je to hajzl, který sbalí o polovinu mladší naivní holku (krásná Russellová) i když ví, že ji zničí život. Jakékoliv sympatie klesly na nulu při závěrečném střetu s jedním parťákem. Po slibném dramatickém začátku je to celkem obyčejné krimi bez jakéhokoliv napětí, drsných scén či vyústění. Nicméně Hoffman v titulní roli to pozvedá o tolik, že tomu musím dát aspoň 4*. Knír, kotlety, neupravené vlasy, hajzlovský pohled. Není si vůbec podobný, jde z něj strach a člověk ani nestíhá žasnout, jak tenhle většinou civilní chlápek naprosto s přehledem dává roli typickou spíše pro Pacina či De Nira. Geniální výkon na 4*. ()

aLPaC

Z Dustina tu jde opravdu respekt jako snad nikde jinde. Poté, co už není cesty zpět se z něho stává slušný agresivní padouch, kterému ale i přesto musíte (nebo alespoň já jo) držet palce. I když závěr směřuje k nevyhnutelnému konci, pořád vás film udržuje v napětí. Casting ostatních herců (Dean Stanton, Walsch, Busey a mladičká Theresa Russell) se povedl na jedničku. Jak zde někdo píše, je škoda že Hoffman takovýchto rolí neměl víc. Docela mu sedí. ()

zahadum

Silný začiatok filmu postupne prejde to slabšieho akčnejšieho záveru...veľká škoda...každopádne Hoffman v skvelej forme. ()

sadlokan

Tak tenhle frajer sed Hoffmanovi víc než stoletej indián!M.E.Walsh opět ve své tradiční roli naprosto dokonalýho prudiče. ()

Hapretor

Ježiž - kdo obsadil do hlavní role Dustina Hoffmana ??? - dyť tady působil úplně trapně ! Zahrál to hezky to jo - ale 1.50 m vysoký, rachitický bitkař a kasař ? To se mi nezdá. A děj ? Nuda. Jediný lepší moment je, jak se vypořádá s tim kurevskym kurátorem. U mě v rámci filmů o zloduších dost slabé. ()

Lyžař

Ale tohle je nádhera. Hoffman exceluje, jakoby se opravdu stal na jednu dobu svého života gangsterem. Celým filmem je zmiňováno, že za jednu věc byl hlavní "hrdina" zavřen. Pak se semele pár věcí a všechno začíná nabírat na spádu. Světe div se, ale fandil jsem mu. Ale na druhou stranu se mi z něj chtělo i doslova zvracet. Prostě vystoupit z toho jednoucího auta (filmu) a zvracet. No ale co. Takhle nějak to přeci chodilo. A život je strategie, takže ať si ji každý žije po svém, ale ať si také vyžírá následky. No a závěr? Musel jsem si ho přetočit a třikrát zastavit. Tak "skrytá" podstatná věc, která tam je řečena :-) No můj obdiv mají tvůrci tohoto díla. A hudba? Excelentní!!! ()

ZackSawyer

Život na svobodě není vůbec žádnej med, ví to Dustin, který skvěle zahrál kriminálníka Maxe, který prožívá netradiční romanci s (dle mého názoru) skvělou Jenny, která za ním stojí a se kterou žije a zkouší nastoupit cestu napravení. Má to ale jedno Ale.... Skvěle zahráno, vybalancována jemnost i drsnost, láska i normálnost, dobovost, poutavost. Výborný a zase další netradiční vězeňský film. ()

Rebeca

Pan Dustin Hoffman (jak ho neznám...a po pravdě ani znát nechci) v roli "ocejchovaného" záporáka, kterého po 6-ti letém TOS nikdo a nic nečeká (a už vůbec ne láska), leda tak pokoj v levném hotelu a přísný kurátor. Ze začátku se i drží chlapec, (i láska se objeví, a ne ledajaká povětrná žena...), ale od chvíle podrazu ze strany kurátora už se zase veze...inu - "nebude zo psa slanina, ani z vlka baranina..." pěkná sedmdesátková muzika, smutný sedmdesátkový film... ()

Tanner

Mně osobně by ke spokojenosti bohatě stačilo zírat na ty neuvěřitelný bouráky :-). Ale když se k tomu přidal parádní Hoffmanův výkon, sedmdesátkový zeitgeist a krásná Theresa Russel, byl z toho výtečný filmový zážitek. Jde o takovou drsnou obžalobu nápravných zařízení a metod, které na plné čáře selhávají v pokusech o navrácení trestaných lidí do společnosti, protože z nich předem dělají delikventy a předpokládají recidivu, pročež propuštěného člověka svazují a sledují. A tím ho k ní vlastně doženou. Motiv Maxovy vzpoury proti tomuto systému mi byl sympatický (ne tolik už metody); jediné, s čím jsem měl trochu problém, byl náhlý zlom v jeho přístupu. Celkově ale vynikající záležitost. ()