Na nebezpečnou výpravu do neprostupné džungle na úpatí konžské sopky Mukenko se vydává pestrá společnost, v níž má téměř každý svůj vlastní skrytý cíl. Mladý vědec chce vypustit do přírody gorilí Samičku, energická elitní zaměstnankyně telekomunikačního magnáta hledá pro svého šéfa superčistý diamant a rumunský dobrodruh chce najít bohatství ve starobylém městě Zinj, postaveném u legendárních diamantových dolů krále Šalamouna. Překážkou strastiplné cestě k vytouženému cíli je nejen neprostupná džungle, ale i občanská válka, jež v zemi vypukla. Na místě pak výpravu čekají potíže s vraždícími opicemi i ohrožení náhle probuzenou sopkou... Dobrodružný snímek Kongo, natočený podle románového bestselleru Michaela Crichtona, patří mezi snímky, odvozující komerční úspěch od zručného využití osvědčených prvků a témat. Ve filmu Franka Marshalla se tak vedle sebe objevuje africká džungle se vzácnými horskými gorilami, futuristická technika a bájné diamantové doly krále Šalamouna, střežené kmenem vraždících opic. (oficiální text distributora)

jenik71

Celkem pěkné dobrodružství, kde je hlavním lákadlem pro diváky ochočená hodná gorilka Amy, která dokáže pomocí převratného vynálezu mluvit. A jejím snem je vrátit se zpět do své rodné džungle. V ní ale na expedici čekají ještě nečekané nástrahy... ()

ZkuKol

Každý kdo kupuje předlohu od Crichtona (mimochodem nejsou až tak úžasné, je to stejné jako s Harry Potterem, ročně vyjdou v USA podobných-i stejně kvalitních (takže nic moc)-knížek stovky) by si měl najmou ochranku jež by pana Autora nesměla pustit na plac! Netvrdím že by z toho Marshall udělal film roku, ale určitě by z toho nevylezlo něco tak sterilního! ()

Šakalík

Na dané téma vznikly tři věci – kniha Michaela Crichtona, tenhle film a dokonce i počítačová hra (přesně v tomto pořadí, tedy podle knižní předlohy NEJPRVE natočili film a PODLE NĚJ pak udělali hru, ne naopak jako v mnoha jiných případech). Já šel ale cestou přesně opačnou – nejprve jsem dohrál tu adventuru, pak jsem viděl film a nakonec si přečetl i knihu. Líbilo se mi všechno. Je jasné, že kniha je prostě kniha a film za ní pokulhává, a to jako hodně, ale přece jen atmosféru to má, je tam i dost vtipných hlášek (nejlepší je: „STOP EATING MY SESAME CAKE!“ :-)), opičáci jsou fakt strašidelní a v neposlední řadě celý film provází nádherná hudba. Tak nějak mě to prostě bavilo. ()

kenkaku

Přiznám se, že Konga bych si vůbec nikdy nevšiml nebýt faktu, že jde o adaptaci románu Michaela Crichtona. Ten byl pro mě tak nějak příslibem "zajímavé podívané" která se naplnila tak napůl. Myšlenka dobrá, zle uchopená, lístek do kina jsem cvaknul, ale víc ode mě nečekejte. VHS/DVD/Blu-ray u mě nemá šanci a to i kdybych ho dostal zadarmo protože si nějak neumím představit že bych si někdy takhle doma sednul... zahleděl se na filmotéku a řekl si: "copak si tak dneska pustit... Kongo!". Tak to ani omylem. Max v telce když nikde jinde nic lepšího nepoběží a budu líný vstávat z gauče. ()

PALINO

Na to, že Kongo spadá do kategórie dobrodružného žánru, sa v ňom veľkú časť jeho stopáže prekvapujúco nedeje nič zaújimavého. Za zmienku stojí jedine záverečná scéna s lávou, čo je na 110 min. dobrodružný film až príliš málo. Kongo je skrátka vo väčšine ohľadoch PRIEMERNÝ FILM: herci sú nevýrazní, podobne aj réžia, Winstonove gorily sú síce fajn, no ani na chvíľu ma nepresvedčili, že sú skutočné a ani hudbu Jerryho Goldsmitha nemožno označiť za nadpriemernú. ()

iXtr3m3

Kedysi neskutočne očakávané spracovanie ďalšieho Crichtonovho diela po Jurskom parku, ktoré nakoniec vystrelilo tak nejak sterilne. Výprava fakt krásna, dokonca aj celkom drsné (napr. pri cameu Brucea "Hail to the King baby" Campbella), ale tak nejak nedotiahnuté, resp. príliš veľké očakávania voči tomu, čo človek nakoniec dostal. Videné v kine aj niekoľkokrát v TV. ()

Theraphosa

Marshallovi filmy se zvířaty prostě nesedí. I u arachnofobie měl film perfektní nápad, ale to ztvárnění stálo za prd. Jediné, co se filmu nedá vytknout je slušně zvučná hudba a výběr místa pro natáčení...jinak nic, co by stálo za zmínku. 35% ()

Holina

Celkem zajímavý thriller z jakési džungle a s šedivými opicemi - žádný zázrak, ale jako odpočinkovka to funguje ()

wosho

Velice nepodařené dobrodružství v srdci Afriky, s několika opicema, Rumunem Currym, zmasakrovaným Campbellem a mladou Laurou Linney. Jediné klady jsem vyjmenoval a toho mizerného je zde stejně, jako nepřizpůsobylých občanů na sociálce. ()

Prochy38

Další z těch podle mého názoru opomíjených kvalitních filmových zpracování knih. Já ji nečetl, ale bratr nešetřil chválou :). Podle mě jde o kvalitní dobrodružné sci-fi. Dvojice krásná L. Linney a super D. Walsh fakt funguje a příběh jako takový nadmíru povedený. Mám hodně rád podobnou tematiku a jak film začal nevinně a vědecky, pomalu ale jistě přešel do hororového pojetí drsní přírody. Film zvláštní, ale já na něm dospíval a vždycky na to rád kouknu. Ke knize taky brzo dojdu. Hodnocení takové, páč je to vážně moje slabost. ()

Marius_ss

75% Jeden z oblubenych filmov mojho detstva. Knižnu predlohu som nečital, takže naštastie nemusim porovnavat. Kvalitativne skor na *** ale z nostalgie davam **** ()

Kopin

Tenhle kousek jsem naposledy viděl před mnoha lety, ale pořád si dokážu vybavit skoro celý film. Možná to bude tím, že já byl tenkrát marod, a oni ho na HBO dávali skoro každý den.... no možná každý den. A já na něj skoro každý den koukal.... no možná každý den. ÍÍÍÍkk ÍÍÍÍkk. Naštěstí mě to nijak nepoznamenalo. ()

Blue.Shark

Sympatická blbůstka, která dokáže zabavit na celých 104 minut. Sice je to sem tam celkem vtipné, což asi původně být nemělo, ale stále se to pohybuje ve snesitelných mezích. Třeba gorila, co se naučila znakovou řeč mně rozesmívala od začátku do konce :). Kongo je takový odpočinkový film z let minulých. ()

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku