Malý krámek hrůz

• Kanada

Komedie / Sci-Fi / Horor / Muzikál

USA, 1986, 90 min

• Radiq

Vůbec jsem netušil, že to má být muzikál. To by mi nevadilo, ale ty songy na mě byly už trochu out. Jako nic hroznýho, jak třeba Zelenková nebo Zagorová nebo Vondráčková, ale prostě nuda. Akorát ta rostlina měl úplně skvělej hlas. Z ostatních postav mě dostal hlavně Steve Martin, ten byl celkem drsnej a na to, že ho zase až nějak moc nemusím, tady se mi líbil. No a roličky, který obsadily známí herci jako vystřižení z jedné americké filmové generace jednoho období (Candy, Belushi, Murray) tam ani nemusely být - vůbec mi nedošlo, proč tam ty scény s nima jsou. Asi aby to prodloužili. Takže asi tak: když si prostě během filmu začnu říkat: na co to kurva koukám, tak to je špatný. Adéla ještě nevečeřela je rozhodně lepší.(2.5.2007)

23. zářijového dne, prvního roku jednoho nepříliš vzdáleného desetiletí se lidstvo ocitlo tváří tvář smrtelné hrozbě své existence............. Hudba - Alan Menkel a že je to dobrá hudba, mě se moc líbila. A to už je co říci, protože já se zasekl někde mezi Cradle of Filth a skupinou Vader. A jak rád jsem si u filmu podupával nohou. CITÁT - Co je to za podivnou rostlinu ?............ Romantický, hudební hororový snímek o jedné lásce na pokraji zkázy....tedy alespoň ohrožení jedné čtvrti....nebo spíš jednoho malého krámku. ZAJÍMAVOST - Při jedné písni okolo 30 minuty je vidět na střeše neonový nápis CHOOZ u kterého blikají písmena O a Z. Připomínka, že režisérem snímku je Frank Oz. ..........a tento hrůzostrašný nepřítel se objevil na tom nejnečekanějším místě............ Píseň o zubaři je skvělá, úplně mi trnuly zuby. CITÁT - Řekněte ÁÁÁáááá........... Až do teď celkem veselá hudební komedie začíná nabírat svou hororovou stránku. Sadomasochistickou scénu ve které exeluje Bill Murray si prostě nenechte ujít. CITÁT - Pošuk blbej............ Povedené, pěkné.(26.3.2012)

• MrCreosote

Moje hodnocení je bohužel (nebo naštěstí?) značně ovlivněno tím, že jsem viděl originál od Rogera Cormana, a to nedlouho před zhlédnutím téhle Ozovy verze. Cormanův snímek byl sice natočený za pár šupů v jedné dekoraci během několika dní a bez jediného známého herce (v roce 1960 Jacka Nicholsona ještě nikdo neznal), obsahoval ale skvělé absurdní vtipy a sympatické herce. Bohužel musím říct, že tahle uřvaná, nevkusně přestylizovaná, i když poměrně velkolepě obsazená splácanina mu nesahá ani po květináč Audrey II. Z muzikálových vsuvek jsou dobré asi tak dvě, Mushnik Vincenta Gardenii se původnímu židovskému květináři Mela Wellese při nejlepší vůli nevyrovná a otravná kytka mi lezla krkem už po první písničce (!). Jediným opravdu vtipným okamžikem byla návštěva Billa Murraye u zubaře Stevea Martina (i když původní verze byla opět o něco stylovější a hlavně zábavnější). Muzikály mi nevadí, ale tohle mě opravdu totálně minulo. Originál je holt originál, no nemám pravdu, Audrey?(4.3.2010)

No, řekněte mi, kde jinde uvidíte mluvící masožravou vraždící kytku z vesmíru, co zpívá a díky krvi roste neuvěřitelným tempem? Zatím jsem to viděl jen tady, a předpokládám, že nikde jinde už tohle neuvidím. Nezapomenutelný zážitek, i když nadvakrát (napoprvé jsem si to pouštěl v noci a usnul jsem v půlce).(24.6.2011)

Osobně nemám moc v lásce opery či muzikály, ale ty hororové mi nějakým záhadným způsobem prostě přirostli k srdci a to doslovně. Původní film Little Shop of Horrors z roku 1960 se mi moc nelíbil, ale tahle novější verze je prostě dokonalá. Nejenom svým hereckým obsazením, ale i hudbou, zpěvem a hlavně pěkným zpracováním samotné masožravé kytky. No a samozřejmě bezkonkurenčním sadistou (Steve Martin), který prostě neměl chybu. Scénka s pacientem (Bill Murray) mi uvízne v paměti snad na vždy. Och jak rád bych si taky dal trošku rajského plynu a šel si užívat mezi všechny ty nablýskané zubařské nástroje. Ani se moc nedivím, že film měl dvě nominace na Oscara – alespoň jednu měl proměnit...(8.1.2014)

• - Ellen Green je jedinou členkou divadelní verze filmu, která si ve filmu zahraje. (HellFire)

• - Na neonovém nápisu "CHOOZ" bliká "OZ", což je režisérovo příjmení. (Chatterer)

• - Samotný režisér filmu se objeví v jedné ze scén jako obchodník, který nutí Seymoura podepsat smlouvu. (HellFire)