poster

Malý krámek hrůz

 • USA

  Little Shop of Horrors

 • Slovensko

  Obchodík hrôzy

 • Austrálie

  Little Shop of Horrors

 • Kanada

  Little Shop of Horrors

 • Velká Británie

  Little Shop of Horrors

Komedie / Sci-Fi / Horor / Muzikál

USA, 1986, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MrCreosote
  **

  Moje hodnocení je bohužel (nebo naštěstí?) značně ovlivněno tím, že jsem viděl originál od Rogera Cormana, a to nedlouho před zhlédnutím téhle Ozovy verze. Cormanův snímek byl sice natočený za pár šupů v jedné dekoraci během několika dní a bez jediného známého herce (v roce 1960 Jacka Nicholsona ještě nikdo neznal), obsahoval ale skvělé absurdní vtipy a sympatické herce. Bohužel musím říct, že tahle uřvaná, nevkusně přestylizovaná, i když poměrně velkolepě obsazená splácanina mu nesahá ani po květináč Audrey II. Z muzikálových vsuvek jsou dobré asi tak dvě, Mushnik Vincenta Gardenii se původnímu židovskému květináři Mela Wellese při nejlepší vůli nevyrovná a otravná kytka mi lezla krkem už po první písničce (!). Jediným opravdu vtipným okamžikem byla návštěva Billa Murraye u zubaře Stevea Martina (i když původní verze byla opět o něco stylovější a hlavně zábavnější). Muzikály mi nevadí, ale tohle mě opravdu totálně minulo. Originál je holt originál, no nemám pravdu, Audrey?(4.3.2010)

 • dobytek
  ***

  Trojice mejch oblíbenců (Steve Martin, John Candy a Bill Murray) se sešla v jednom filmu a oni se tam skoro neukázali. Steve Martin má sice naprosto úžasnou, ale bohužel jen vedlejší roli, John Candy a Bill Murray tady dostali jenom štěky. Jinak originál z roku 1960 jsem viděl před několika lety a dal jsem mu 3 hvězdy a tenhle remake podle mě lepší neni. Takže taky 3 hvězdy. Buzikály holt nejsou můj šálek čaje. I když teda písnička "Dentist" byla fakt super.(18.11.2011)

 • Nautila
  *****

  Perfektní! Tvůrci dohnali tuhle muzikálovou předělávku filmu z roku 1960 k naprosté horrorovo-komediální dokonalosti. Šílená skvělá úchylárna. Kytka má neuvěřitelné charisma a k zubaři není co dodávat, ten si natáčení musel pořádně užívat. Výborné scény: Sen Audrey o dokonalé americké budoucnosti a "jsem zubař"!(17.2.2010)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  K botanice nemám nijak vřelý vztah, takže mne snad nikdo nemůže podezírat z toho, že bych si vypěstoval zubatou kytku, krmil jí svou krví a ještě bych si s ní zpíval duety. Kdybych ji však vlastnil, tak nepochybuji o tom, že bych pro ni ve svém okolí nenašel dostatek krmiva v podobě nepřizpůsobivých občanů. Co se týká filmu, tak ten je chvílemi geniální, chvílemi trapný, chvílemi neodolatelně zábavný, chvílemi obyčejně nudný a ač skoro nikdy není průměrný, tak prostý aritmetický průměr mi neumožňuje udělit jiné než průměrné hodnocení.(2.10.2013)

 • Streeper
  ****

  Nebudu lhát, když jsem se na to koukala, říkala jsem si jak je to šílená blbost. Hlavní herečka mi byla velmi nesympatická a přišlo mi až neuvěřitelné jak moc je naivní a hloupá. Ale po shlédnutí filmu jsem si říkala, že mě to vlastně bavilo, zasmála jsem se u toho, písně byli chytlavé a nejlepší na tom všem Steve Martin a jeho píseň, vážně mohla bych jí teď poslouchat pořád. Není to nijak strašidelné, ale je to taková pěkná americká blbost, která je ale šikovně natočená a navíc skvělé písně k tomu dodávají na kvalitě.(11.3.2018)

 • - Spoiler: Dle původního závěru měla na konci snímku rostlina sežrat Seymoura (Rick Moranis) i Audrey (Ellen Greene). Testovací publikum však konec kladně nepřijalo, a tak byl pozměněn. (Terva)

 • - Bill Murray většinu svých replik improvizoval. (Chatterer)

 • - Na neonovém nápisu "CHOOZ" bliká "OZ", což je režisérovo příjmení. (Chatterer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace