Malý krámek hrůz

• Austrálie

• Kanada

Komedie / Sci-Fi / Horor / Muzikál

USA, 1986, 90 min

Bravurní černá komedie, ve které podali všichni dokonalé výkony (Moranis, Murray, i Steve Martin), ale i tak zůstali velmi vzdáleně za zády masozřavce Audrey. Song "I am your dentist" si budete broukat několik měsíců po posledním shlédnutí, ale vzhledem k neodolatelnosti filmu pravděpodobně navěky, jelikož bez něj prostě dlouho nevydržíte :o)(9.8.2002)

Původně jsem chtěl dát 3 hvězdy, ale Martin s Murrayem to vytáhli. Hudební čísla mi přišla skvělá, přestože hudební pozadí pro ně byly syntetizátory let osmdesátých. Navíc ten film byl docela vtipný. A jestli je Steve Martin ve svých zbylých rolích alespoň zpoloviny tak úžasný jako zde, chci vidět všechno kde kdy hrál. Na píseň I'm Your Dentist v jeho podání velmi dlouho nezapomenu.(10.7.2008)

Kdyby se stejnou vervou tlačilo na pilu i ve druhé půlce, mohli jsme mít obří kult. Švihlá přehlídka švihlých charakterů a chytlavých muzikálových vsuvek. Píši jako člověk, který nad většinou muzikálů ohrnuje nos, ale u Oze to nepřekvapivě funguje. A jsem rád, že Steve Martin může mít taky dobrou roli a být sympatický, protože doposud jsem ho vnímal jen jako poskokak Aleca Baldwina v tupých filmech ze Student Agency. Není to sice tak kvalitní nálož jako třeba Ghostbusters, ale kouzlo a švih krámek hrůz má. Převážně díky černošské kytce.(17.6.2012)

K filmovým muzikálům mám celkem vyrovnaný a nezaujatý postoj. Existují takové, které jsem si oblíbil (Burtonův nedávný Sweeny Tod) i takové, které mě nikdy neosloví (My Fair Lady). Nyní se mi pod ruku dostalo tohle krásné Ozzovo dílko, které je výjimečné nejen svým námětem (Audrey II ještě nevečeřela :-) ), ale i úžasnými propracovanými kulisamy, které dokázaly bez nějakých zbytečně okázalých efektů vytvořit ve studiu umolousané a špinavé předměstí plné atmosféry. I když mě většina songů příliš nezaujistují takové, které jsem si oblíbil (Burtonův nedávný Sweeny Tod) i takové, které mě nikdy neosloví (My Fair Lady). Nyní se mi pod ruku dostalo tohle krásné Ozzovo dílko, které je výjimečné nejen svým námětem (Audrey II ještě nevečeřela :-) ), ale i úžasnými propracovanými kulisamy, které dokázaly bez nějakých zbytečně okázalých efektů vytvořit ve studiu umolousané a špinavé předměstí plné atmosféry. I když mě většina songů příliš nezaujalala, omotali si mě kolem prstu nejen herci, ale hlavně úžasně trikově vytvořená rostlinka, na které je ještě vidět stará dobrá práce trikařů a né počítače :-) A navíc je to asi jediný film, kde mi přišel Steve Martin jako dobrý herec.(10.7.2008)

Muzikály mě nikdy moc nebavily, ale tenhle se mi líbil. Kytka masožravka, chytlavý songy a spousta srandy. Steve Martin jako sadistickej zubař s motorkou, Rick Moranis jako objevitel Audrey II. a Ellen Green jako uťáplá pipina v dobře zpracovaný muzikálový komedii. Jinak původně jsem se obával škatulky "horor" (zasvěcení vědí), ale jedinej horor na kerej se v tomhle dílku dá narazit, je to slovo v názvu. PS:Proč ta kytka vlastně mluvila nigga-akcentem?(4.2.2010)

• - K filmu existuje údajně do té doby nejdražší alternativní závěr. (Toclawer)

• - Samotný režisér filmu se objeví v jedné ze scén jako obchodník, který nutí Seymoura podepsat smlouvu. (HellFire)

• - Loutkaři, jež navrhli a ovládali Audrey II, pochází ze společnosti Jima Hensona (který stál za zrodem Mupetů). (HellFire)