Malý krámek hrůz

• Kanada

Komedie / Sci-Fi / Horor / Muzikál

USA, 1986, 90 min

• Radiq

Vůbec jsem netušil, že to má být muzikál. To by mi nevadilo, ale ty songy na mě byly už trochu out. Jako nic hroznýho, jak třeba Zelenková nebo Zagorová nebo Vondráčková, ale prostě nuda. Akorát ta rostlina měl úplně skvělej hlas. Z ostatních postav mě dostal hlavně Steve Martin, ten byl celkem drsnej a na to, že ho zase až nějak moc nemusím, tady se mi líbil. No a roličky, který obsadily známí herci jako vystřižení z jedné americké filmové generace jednoho období (Candy, Belushi, Murray) tam ani nemusely být - vůbec mi nedošlo, proč tam ty scény s nima jsou. Asi aby to prodloužili. Takže asi tak: když si prostě během filmu začnu říkat: na co to kurva koukám, tak to je špatný. Adéla ještě nevečeřela je rozhodně lepší.(2.5.2007)

Muzikály mě nikdy moc nebavily, ale tenhle se mi líbil. Kytka masožravka, chytlavý songy a spousta srandy. Steve Martin jako sadistickej zubař s motorkou, Rick Moranis jako objevitel Audrey II. a Ellen Green jako uťáplá pipina v dobře zpracovaný muzikálový komedii. Jinak původně jsem se obával škatulky "horor" (zasvěcení vědí), ale jedinej horor na kerej se v tomhle dílku dá narazit, je to slovo v názvu. PS:Proč ta kytka vlastně mluvila nigga-akcentem?(4.2.2010)

Ujetá blbost, ale zábavná. Písniček (a docela chytlavých) je zde celkem dost, i když některé z nich trochu ruší kontinuitu děje (hodně se mi líbily Dentist! a Mean Green Mother From Outerspace). Není zde sice tolik hlášek, ale to vynahrazují výborní herci svým komediálním herectvím (Rick Moranis, John Candy, Bill Murray a hlavně Steve Martin). Zvláště poslední 2 zmiňovaní mají naprosto dokonalou společnou scénku v ordinaci (a Martinův zubař má fakt říz). "Z rande si máš nosit květiny, ne vícenásobné fraktury."(14.8.2011)

Malý krámek hrůz je vynikajícím objektem ke studování. Jistě dosahuje vysokých muzikálových kvalit (nemám hudební sluch a skončil jsem v "hledání" s konstatováním, že Moulin Rouge je předčasným top vrcholem), ale Krámek okouzlí hlavně zajímavými propracovanými vizuálními triky - animatronická kytka vypadá i v roce 2012 nadčasově a stále jsem nevěřil, že toto je možné bez digitálních triků (jsem i já už tolik deformovaný?). Ke všemu navíc skvělí herci v čele s ďábelským zubařem a spoustou dalších vtipných cameo roliček. 80 %(27.2.2012)

Tohle je asi nejlepší komedie Franka Oze, parodující horrory a muzikály, což je zvláštní kombinace, ale s tímhle příběhem to kupodivu vychází. V rozsahem malé excentrické roli uvidíte Steva Martina jako sadistického zubaře a jeho píseň "I am your dentist" je opravdu skvělá, stejně jako scéna s masochistickým pacientem (Bill Murray). Ale, jak už bylo napsáno, skutečnou hvězdou tohoto filmu není Rick Moranis ani Ellen Greenová, ale masožravá rostlina Audrey II. 90 %(22.2.2003)

• - V žádné scéně s Audrey II neuvidíte použití počítačových efektů ani pomocných kabelů či drátů. Samotná rostlina byla vyrobena v šesti velikostech a obchod ve třech vyhotoveních. Tak se dalo natáčet s pomocí dvou štábů naráz, nezávisle na sobě. Tři hodiny denně zabral každý den po natáčení úklid, vyčištění a natření loutek Audrey II. (HellFire)

• - Film se kompletně natáčel ve studiích Pinewood v Anglii a do puntíku využil celou obsáhlou plochu studia. A to i v té době největší set zvaný 007. (HellFire)

• - V rámci propagace filmu bylo natočeno několik rozhovorů s Audrey II. Při těchto příležitostech občas pár lidí snědla. (HellFire)