Malý krámek hrůz

• Kanada

• Austrálie

Komedie / Sci-Fi / Horor / Muzikál

USA, 1986, 90 min

Docela mě zajímalo jak může dopadnout kombinace komedie-muzikál-horor. Nápad vskutku zajímavý, některá hudební čísla skvělá a Steve Martin byl dokonalý ale jako celek to na mě už tolik nezapůsobilo. Přišel jsem, viděl jsem, bavil jsem se a všechno rychle zapoměl. Jen Steve Martin a jeho vystoupení v ordinaci mi v hlavě zní doteď.(25.10.2008)

V mnoha ohledech geniální záležitost (hlavně asi technické a scénografické zpracování) s plejádou osmdesátkových komediálních ikon v hlavních i epizodních rolích, s chytlavými písničkami a bizarní atmosférou, která se dá srovnávat snad jen s Rocky horror picture show. Zapomenutý klenot.(21.10.2013)

Vydařený komediálně-hororový muzikál se spoustou známých tváří. Masožravou kytku Audrey 2 si rozhodně zamilujete. A Bill Murray u zubaře nemá chybu.(11.4.2003)

Skvělá komedie/muzikál u které se budete bavit od začátku do konce. My máme Adélu, amíci mají Audrey II. Fantastické písničky Alana Menkena (jinak skladatele hudby k novějším Disneyovkám od Krásky a zvíře po Pocahontas), úžasný Steve Martin jako šílenéhý zubař, dobrý Rick Morranis a hlavně věčně glosující kytka, která má hlad a pořád vás bude otravovat svým "Feed me!".(28.4.2003)

Výtečná horrorová komedie s několika muzikálovými čísly. A právě ty jsou kamenem úrazu. Zatímco půlka z nich je bezesporu geniální, tak ta druhá je naopak neskutečně trapná. Ovšem celkově je Malý krámek hrůz skrz na skrz prolezlý originalitou a především zábavou, která veškeré zápory spolehlivě přebíjí. Jsem zvědav na původní verzi.(23.7.2007)

• - Loutkaři, jež navrhli a ovládali Audrey II, pochází ze společnosti Jima Hensona (který stál za zrodem Mupetů). (HellFire)

• - Scény, ve kterých spolu vystupují dvě největší loutky Audrey II, se natáčely v šestnácti a poté dvanácti snímcích za sekundu. To znamená, že oba loutkaři museli mluvit a pohybovat se zpomaleně. (HellFire)

• - V rámci propagace filmu bylo natočeno několik rozhovorů s Audrey II. Při těchto příležitostech občas pár lidí snědla. (HellFire)