Fresh sleduje príbeh Noy (Daisy Edgar-Jones), ktorá sa v potravinách zoznámi so zvodným Stevom (Sebastian Stan) a - vzhľadom na jej zlé skúsenosti s internetovými zoznamkami - využije šancu a dá mu svoje číslo. Po ich prvom rande je Noa vo vytržení, a tak prijme Stevovo pozvanie na romantický víkend mimo domu, len aby zistila, že jej nový milenec má akési nezvyčajné chúťky. (Disney+)

elanius

(32/2022) / Tak po celkom pozitívnych komentároch som bol celkom zvedavý na tento neznámy filmík z produkcie Hulu. Ako aj pri komentári na nový Scream, aj tu musím povedať, že tieto mačkopsy mi vôbec nevyhovujú. Aj tu máme pokus o kombináciu hororu a komédie, len nie úplne vydarený. Tie žánre sa totiž nespojili, skôr raz sledujeme horor, potom zase na chvíľu bizarnú komédiu a tak dokola. A pritom na čistokrvný horor by to bol skvelý materiál. Vlastne nakoniec ani neviem čo chcel film sprostredkovať, na komédiu je to málo vtipné, na horor zúfalo bez napätia. Herci chvalabohu super, tu nie je čo vytknúť. Toto dostať do pazúrov Japonci, končím s mäsom nadobro. Zúfalé čakanie na poctivý, hnusný horor pokračuje. (5/10) ()

oveckaoa

Jak píše Belphegor mezi 3 a 4 hvězdami, ale já to vidím spíše na 3 jelikož většinou filmu je to nuda ten konec je dobrý, ale, že bych za to přihazoval hvězdu navíc se mě nechce. Ženská potká v supermarketu chlápka do, kterého se zamiluje  myslí si, že je to vzájemné, ale on má zájem spíš o její maso. Pokud čekáte nějaké kanibalistické hody zklamu Vás nedočkáte se a gore kromě ukousnutého penisu, který ani neukážou taky není. Konec už je divný jelikož s amputovaným penisem by vykrvácel a daleko nedošel navíc jedna postava zde z neznámých důvodů zmizí a neřeší se to. 60 procent ()

MikyAff

Hlavní duo má skvělou chemii a vážně mě mrzí, že jim to nevyšlo. Po prvním zhlédnutí jsem byla z filmu nadšená, to druhé už není tak silné, ale furt tam těch pět hvězd nechám. Protože mě to fakt baví. Sice se veškerý mord děje hlavně za zavřeními dveřmi, ale atmosféra mimo byla dostačující. Scénu, kde Sebastian Stan tančí a "vaří", si pustím klidně ve smyčce dokola. :) ()

hroubek

Tohle mi hodně sedlo a krásně se mi to trefilo do nálady. Mám rád, když mě film překvapí, klame tělem nebo nabídne, něco trochu jiného. A tohle mi dal tento film. Režisérka Mimi Cave odvedla parádní práci a byla radost sledovat to, co mi naservírovala. Cave přináší hodně sebevědomý film, který si je moc dobře vědom toho, čím ve výsledku je. Mnozí v tom uvidí realistický pohled na randění v době randících aplikací, někdo v tom uvidí černou komedie plnou absurdního humoru a přepálených hlášek, a pro mnohé to bude nechutný horor. Já si užil od každého trochu. Se vším dobrým a špatným. Film má krásnou vizuální stránku a moc hezky se na něj kouká. Líbilo se mi jakým způsobem funguje střih, a taky kamera od Pawla Pogorzelskiho, která střídá netypické úhly a zajímavým způsobem se pohybuje. Určitě bych rád vyzdvihnul soundtrack, protože je správně přepálený a pomáhá dotvářet atmosféru. A pak tu je ústřední dvojice. Sebastian Stan si celý film ukradl pro sebe. Stan je v této roli ďábelský a je na něm vidět, že se skvěle baví, přehrává a jde do každé scény na plno, že je radost ho sledovat. Daisy Edgar-Jones nemá, tak vděčnou roli, ale i ona předvede několik skvěle zahraných scén. Osobně jsem si film dost užil, a neměl jsem potřebu řešit logické lapsy a nebo jiné nedostatky. Fresh je povedený a zábavný film, u kterého se vyplatí moc neočekávat a nevědět. ()

JohnSmith

Docela drsný a dost ujetý thriller. Hlavní hrdinka je tak nesympatická že mi ji nebylo vůbec líto. Nebýt toho konce kde dobro muselo zvítězit nad zlem a těch občasných příšerných žvástů, tak bych hodnotil lépe. Když se nechá profík takhle ošálit, tak je to k pláči ()

LEGACY

Zábavná, stylová, pěkně zpracovaná horror-comedy, kde si to herecký ansámbl skutečně vychutnává až do morku kosti. Není to nic extra revolučního, i tak to ale neurazí a člověka tento kanibalistický rohlík.cz vtáhne natolik, že mu není osud hrdinů lhostejný. Nebudu si hrát na svatouška, tu špetku lidskýho masu bych taky zkusil, no a vlastně jsem trochu fandil Stevovi. Sorry not sorry. ()

Skeksis

Nebojte sa, ak náhodou nenájdete najväčšieho úchylného psychopata na zoznamke, nájdete ho v potravinách. A ak by vám náhodou zožral nohu alebo riť, stále sa s ním môžete zosobášiť. Ešte vás aj nakŕmi fajnovou fašírkou, prípadne celým jedálnym lístkom ľudských delikates. Potom si s vami ešte zatancuje retardovaný tanček v kuchyni a pošle vás naspäť do gýčovej kobky. Ak si takto predstavujete ideálne rande, tak, nebojte sa, je to možné. Ja som sa na filme zabavila, občas sa to tiahlo, ale inak fajn. Odporúčam pozerať so stejkom na tanieri. ()

haluska11

adam mckay v pozici producenta další VOD žbrndy snad nikoho nepřekvapí. tenhle film se hrozně snaží být american psycho, ale ve skutečnosti je na úrovni realističtějších 50 odstínů šedi. pan seboš předvedl (spíš než dechberoucí) do-zdi-hlavou-mlátící výkon. někomu asi zkrátka víc sekne role edgy sidekicka avengerů, než wannabe hannibal cosplayera. ()

vyfuk

Film, který asi hlavně nejvíc může někomu sedět tou vlnou. Ojedinělá věc, kdy prostě sedne soundtrack, herecké výkony a styl jakým je to pojato. Finálový dojezd sice není nijak výjimečný, ale příběh je nějak v pořádku i relativně originální, ale nějak se to sešlo. Klasicky jediné co, tak konec klasicky opět působí jako hovno, kdy svobodné ženy utíkají z područí mužského uzurpátora a jeho submisivní manželky, co se sklonila před patriarchátem. ()

blackkocour

Chezekake, neboli čízký dort velice dobrý, gnoči s paštikou dosti slané na moje poměry, a šuntej s prsama moc tuhá, příště si vezmu svačinu. Při šmejdění jsem našel dost krve na nábytku, podle mně, se hostitel moc o domácnost nestará, a zdálo se mi, že obývák má moc zatopenej, to si můžou dovolit jen bohatý skrblíci, proto se to dost odrazí při výsledném hodnocení. Ruličky do pičky, ať nežeru, dnešnímu hostiteli dávám 5 bodů, a není to kvůli taktizování. #podzimnisklizen [2022] 🍔 ()

Hollohlaway

Daisy je fajn a začátek byl díky ní roztomilá skoro romcom uvítačka. Zbytek bohužel ale dorazil mnohdy neoriginálně a v podstatě nic mě zvlášť nepřekvapilo ani nezaujalo. Humoru to moc nemá. ()

Tejkina

Tohle bylo super. Skvělý thriller s perfektním černým humorem. Téma kanibalismu nemám dvakrát v oblibě, ale tady oceňuji, že jsme hlavního hrdinu neviděli ''v akci''. Takhle to všechno působilo na diváka jen psychologicky. A já tomu fakt věřila. ()

coscarelli

Ambiciózka, presne hodiaca sa do mojej obľúbenej škatule /romantic-cannibal-úsmev/. Dejovo nerozpitvané , skôr priame a zaobišlo sa to tu aj bez Explicitu! Audio/vizualne vytriebrený gurmánsky a vyfarbičkovaný počin ,ktoremu by ale neuškodilo nahliadnuť pod sukňu "Tej určitej" komunity. Veď všetci dobre vieme. No, myslím, že to už patrí do INÝCH rúk. Smajlík sem- smajlík tam, ale uzávierka tú 5tu pojedla aj s tanierom. ()

Soweek

Na Freshi jde hezky vidět, že i obyčejný film bez extra nápadu dokáže bavit, pokud je dobře natočený a zahraný. Škoda nevyužitého konce, který tak nějak vyšumí do ztracena místo toho, aby zužitkoval vybudované napětí. Vybudovaný svět a komunita kanibalů určitě zavání druhým dílem, který bych si nenechal ujít. ()

xLIGHTx

Trochu čerstvejší, fresh závan vo vodách hororu. Úvodná tretina pomerne nepríjemná a vydarená. Potom atmosféra nie je už tak tiesnivá a mrazivá. Ale stále je to dobré. (No, mne k popisu filmu -komédia nepasuje, je to iba subjektívne, samozrejme, pár vtipov trebárs od obetí padne, hudba má asi občas trošku pôsobiť bizarne, čo aj pôsobí, ale nie vtipne a nepríde mi to ani ako komediálne, hej, film sa snaží o istú nadsázku a miestami aj o odľahčenie, to tam je, ale tým to asi i končí, čiže komédia ee ;), skôr romantika spočiatku, to áno.) (SPOILER. Hlavný zlosyn - čakal som, že sa s ním jeho obete dáko zahrajú, že sa bude konať nejaká forma odplaty, nie, že to bude mať tak ľahké. Koniec SPOILERU.) Každopádne, je to podarené, to nemožno tvorcom uprieť. Čikatilo by dal možno tri hviezdy, ale ja štyri. ;) ()

sedm.1

Kdyby nepřišlo nějakých závěrečných deset minut filmu, už jsem se připravoval k tomu, že zde za nejzábavnější věc na celém tomto filmu zmíním jeho název, který působí vzhledem k obsahu vážně vtipně, naštěstí ale těch zmiňovaných závěrečných deset minut to alespoň z části zachránilo a hlavně mě konečně probudilo, jelikož to byla pecka a vypadat takto celý film, hmmm, to bych si nechal líbit. Jenže celý ten film skutečně takto nevypadal, spíš naopak a já tak mohu jen suše konstatovat, že to celkově byla pořádná nuda. Vlastně až na těch deset minut na konci se tu jen nezáživně žvaní a žvaní, postavy se chovají hloupě a především strašně nepřesvědčivě, za což pak ale může z velké části i obsazení, které též sčítalo buď jen nesympatické herce, a nebo, co se zmiňované nepřesvědčivosti týče, Sebastiana Stana, který se do oné role vůbec, ale vůbec nehodil, a tak jediná, kdo to v tomto ohledu alespoň něco zachraňuje, je pro mě poměrně neznámá holčina jménem Daisy Edgar-Jones, která mi tu přišla docela fajn. Zápletka je pak sice na jednu stranu velmi jednoduchá a může působit až primitivně, na druhou stranu být ale šikovnějších a především odvážnějších a nápaditějších tvůrců, mohla z toho vzniknout i přesto docela originální jízda, nicméně tvůrci k tomu zaujali spíš odlehčenější a romantičtější přístup, než ten thrillerovější, takže opět zmíním posledních deset minut, kde film nabere neskutečné obrátky a divák se v nich konečně dočká pořádného masakru, do té doby se ale neděje nic, co by stálo za pozornost. Chybí zde každopádně ale i atmosféra a napětí, tudíž můj výsledný dojem se rovná 2*, tedy slabšímu průměru, což je ovšem upřímně škoda, vzhledem k tématu a určitě i ambicím to totiž mělo jistě na víc. ()

Lukoboss

Snaha o mírnou napodobeninu American Psycho se úplně nepovedla (jasný, není to předělávka, ale nějak jsem tam tu inspiraci z toho cítil). Titulky, který se divákovi ukážou po nějaké cca půl hodině, jsou zajímavý, ale zároveň to tak celkem chápu, protože kdybych natočil takhle nudnej, klišoidní a nezajímavej začátek filmu, asi bych taky radši dal titulky někam jinam. Pak už teda konečně přichází zápletka a opravdu se ocitáme ve filmu jako takovým. Bohužel nám ale tvůrci nenabízí nic moc novýho, nic, co by divákem mohlo nějak výrazněji zamávat. Pro mě ani hlavní postava nebyla natolik sympatická, abych jí výrazně fandil, zatímco záporák je chvílema tak sladkej až přeslazenej (i když jeho hereckej výkon se zdá být ve výsledku vlastně ten nej z celýho snímku), že to skoro vadí. A pak přijde závěr, kde klasicky tvůrci chtěli všechno gradovat, a tak přichází na scénu neskutečně tupý scény ála nesmrtelnej týpek, kterej je několikrát zraněnej, přesto, je schopnej ještě ujít několik set metrů a bojovat, stejně tak jeho žena, která ještě po smrtelným zranění krční tepny prostě klidně vstane a je drsňačka jak nikdy. A když u toho dostanu záchvat smíchu, vím, že je něco špatně... A tady to prostě v pořádku nebylo. ()

666Carnage

Velice příjemné překvapení s winter soldierem. Zajímavá metafora ve stylu, že žena je jen kus masa. Chce to vidět, aby jste pochopili. Já se určitě bavil a ikdyz bych si představoval finále trochu jinak, musím říct, že se na to celé koukalo velice pěkně a hlavně to bylo i zábavné a na horor jsem se hodněkrát pousmál. 75% ()

borec999

I napriek tomu, že Fresh hovorí o chlapíkovi ktorý systematicky unáša, porcuje, predáva a konzumuje ženy a zaoberá sa kanibalizmom, tak nie je hororom. Viem že to znie neuveriteľne, ale je to tak, Fresh je väčšinu času veľmi odľahčeným, uvoľneným filmom, často krát zabŕdajúcim do romantiky a ešte častejšie do čierno humornej komédie a satiry( a musím uznať že môj nekorektný zmysel pre čierny humor bol viackrát uspokojený). Celkovo však stále neviem či sa mi Fresh páčil alebo nie. Daisy Edgar Jones bola v hlavnej úlohe roztomilá, ale dejovo sa toho za 2 hodiny príliš nestane, nechutností alebo brutalít sa prakticky vôbec nedočkáme, podobne ako zvratu alebo výrazne zapamätateľného momentu. Menším sklamaním bol i nemastný, neslaný záver. Na jedno pozretie, ako netradičná žánrovo ťažko zaraditeľná zvláštnosť Fresh ujde, no to je tak všetko. Druhý krát by som sa k nemu už nevracal. 60% PS: zatiaľ najštýlovejší filmový plagát v tomto roku aký som videl ()