Willy Fog na cestě kolem světa

• Španělsko La vuelta al mundo de Willy Fog (více)

Španělský animovaný seriál na motivy románu Julese Verna. (oficiální text distributora)

HateBreeder

Muj nejoblibenejsi kresleny serial na ktery sem (v dobe kdyz jeste nechodili Simpsoni) se tak rad dival. Narozdil od dnesnich kravin typu Telletubyys, nebo blejblejd a dalsich se serial nesnazil delat z deti pitomce a docela zabavnym zpusobem je ucil poznavani sveta, ruznym kulturam, nabozenstvim, take trochu technice no proste vsemu uzitecnemu. Z mnozstvi epizod bych spomenul tu v Egypte, ktera patrila k mym nejoblibenejsim, jelikoz mam Egypt rad a v serialu byl perfektne vylicen, nebo epizoda na divokem zapade a v Kanade, to byly nezapomenutelne dily. Ceskemu brilantnimu dabingu se podarilo jeste hloubeji vryt jednotlive zvireci hrdiny do me mysli a kdyz sem se na tento serial pred nedavnem podival, ani sem nechtel uverit tomu, ze je to jiz vice nez 10 let co sem jej naposled videl. Pisu tady jen o Willy fogovi na ceste kolem sveta, totiz to pokracovani Willy fog na ceste za dobrodruzstvim bylo znatelne horsi a bohuzel cisty prumer, a serial u me degradoval na uroven stupidni destke zabavy, jelikoz se v kazdem druhem dile zpivalo, a skoro kazde druhe slovo opakovalo, dej byl nezazivny a i na daberech bylo videt, co si o tomhle nepovedenem pokracovani mysli. Nevim proc tak zprznili takovou animovanou legendu, jestli kvuli modnim trendum, ktere se v tech letech zacali objevovat, a nebo to uz tvurce nebavilo, tak to takhle odflakli, ja proste nevim. Kazdopadne tech 5* je za ten prvni serial, ktery miluji a stale ho povazuji za jeden z nejlepsich kreslenych serialu vsech dob. ()

BoPo

Tak tu som sa vždy tešil na každý ďalší diel a neznášal keď skončil ten práve prebiehajúci. Cesta, ktorá stála za to. ()

Tommassi3

Skutečnost, že za jednu z vůbec nejlepších a nejvěrnějších - Tomu kompletně animálnímu převedení navzdory.. - verneovských adaptací platí právě tahle kultovní koprodukční - Zde naopak rozhodně překvapí spojení japonského studia Nippon Animation se španělským BRB.. - záležitost, mě snad nikdy nepřestane fascinovat.. Na stranu druhou ovšem nerozumím zdejším hejterským výkřikům na adresu té skvostné poctivé animace, kde je ten zásadní vliv anime naprosto zřetelný.. ()

BigDeal

Pre mňa bol v detstve tento seriál niečo ako je momentálne LOST. Sledoval som každú časť v napätí, kde gentleman Willy Fog všetko zvládal s ľahkosťou, nenávidel som vlka s blyštiacim sa okom a zabával som sa na Chicovi. ()

Agatha

Tento seriál je nejlepším filmovým zpracováním Cesty kolem světa za 80 dní. Ještě ho mám možná kdesi nahraný na kazetě. Když jsem byl děcko a přál jsem si, aby ho ještě někdy opakovali tak ho v televizi dávali tak jednou, maximálně dvakrát. A teď je v programu pořád. A kupodivu to svoje kouzlo neztrácí ani po letech. Animace ovšem není tak čistá (ale na rok 1981 je to bomba), dominuje tady však vynikající hudba a opravdu velmi povedený český dabing. Dnešní děti se z tohoto "nemoderního" seriálu dozvědí víc než ze současných paskvilů... ()

Marek1991

Samotného Willyho som nemusel, ale príbehovo a vizuálne ma tento seriál zobral do sveta fantázie, ktorú mi umocnili ešte iné rozprávky tak, že myslím, že mi to v živote pomohlo nájsť lepšie veci vo vlastnom životnom príbehu. ()

corpsy

Veľmi vydarený a pred mnohými rokmi u nás veľmi populárny animovaný seriál. Pri spomienke na neho sa mi chce hneď vrátiť časom späť do mojich detských čias. ()

F.man

Stará láska nerezaví Jdem ať tmou noční či dnem, cíl máme pouze ten, projít Zem za osumdesát dnů. Ať vyplní se sen, v nemž zpátky domů jdem přes Singapůůůr. ()

Kryton

Toto si pamatuji z odpoledního koukaní na televizi jako malé dítě. Ještě ted si myslím, že je to nejlepší zpracovaní (huš Jackie). ()

Z0oMb3E

No nie, tak na toto som si nespomenul pekných pár rokov. A hľa zapnem telku a hľa sektárska NOE TV vyrukovala s takýmto rúhačským programom o hovoriacich a racionálne konajúcich zvieratách. Willyho Foga som miloval už ako dieťa, keď som zazrel tento seriál prvý krát. Samozrejme za ten pokročilý čas, čo má tento seriál za sebou už stratil čo to zo svojho lesku, ale stále je to krásna rozprávka na motívy románu Julesa Vernea. Hádam nemusím ani písať, že knižnú formu som nečítal, ale toto je výborný ťahák, ako mladých divákov na tohto autora upozorniť. A možno dáky sa aj chytí. Ak by som to mal hodnotiť mojimi vtedajšími detskými očami plnému zásahu by sa neminul. ()

Tayen

Jeden ze seriálů, který mě provázel v dětství, a který si moc ráda připomínám i teď. Ani na chvíli mi nebylo líto, že lidi nahradila zvířata, protože jsem si s nimi okamžitě dokázala dané charaktery spojit. Podle mne je to stokrát zdařilejší dílo, než nedávno natočená slátanina s Jackiem Chanem. ()

Praxis

Malá Romy to jsem jááá vždy půvabná a líbezná... Jdem at půlnocí či dnem, my máme jeden sen, projít svět za osmdesát dnů.... ()

BloodyVamp

Je to bezesporu pecka, kterou jsem počas dětství hltal a litoval, když mi unikl jediný díl. Přes nespornou naivitu, která k danému žánru patří jsem si užíval tuto nedostižnou jízdu napříč světem. Vrcholem byl pro mě poslední díl, který využívá dané pointy a byl jsem velmi mile překvapen. Musím zde pochválit sympatické postavy, cool záporáky a na osmdedátá léta skvělou animaci. Vydařil se taky český dabing. ()

L_O_U_S

Můj oblíbený animovaný seriál, který nenásilnou formou učí děti morálce. Líbil se mi jako malému a líbí se mi i dnes. Když jej před několika měsíci reprízovala ČT v pátečních odpoledních hodinách, neváhal jsem kvůli němu posunovat čas našich sezení u piva. Skvělá hudba a dabing. "Jsem Willy Fog všem známý, mám dobrodružné plány, dlouhou cestu chystám..." ... "I když kolem tebe je klam, dobrou zprávu pro tebe mám, nikdy na nic nebudeš sám, kamarád vždy pomůže ti rád..." Čtveřice Willy, Romy, Barnabáš a Čiko mi přirostla k srdci. Bohužel, pokračování už tak dobré není. (48.) ()

Starletka

Jeden z nejlepších a nejgeniálnějších animovaných seriálů pro děti, který jsem jako malá naprosto milovala. Dobrodružství, napětí, skvělé postavy, pěkná animace, hudba, intro, ending. Prostě srdcovka. ()

Trevor

Strašne som ako dieťa držal Willovi palce, aby to nakoniec stihol. Teraz z odstupom času musím konštatovať že to bola priemerná rozprávka, ale v očiach dieťaťa ktoré nemá z čoho vyberať to bola jednoznačne jedna z najlepších rozprávok. ()