Armády tyranské moci si brousí zuby na mírumilovnou kolonii na okraji galaxie a jedinou nadějí na přežití jejích obyvatel se stane tajemná cizinka. (Netflix)

Jakuar

Sedm samurajů, Sedm statečných, Nekonečný příběh, každý si v tom něco najde. Mně to moc bavilo, a trailer s Nárožným mně dostal. ()

GameOfThrows

Víc takovejchhle sraček kde jedna anorektička vyseká celou četu vojáků ve sklepě... nechápejte mě špatně, ale i to samý platí pro chlapský macho kosiče  např. ve Vyproštění 2.  Zlatý akčňáky z 80-90. tam to bylo alespoň trošku realistický a stálo to nohama na zemi. Tohle už je marvel v rádoby "real" světě. vypnuto po 1. epizodě a díky díky ()

Dannyss

Skutečně špatné, nicméně není to naštěstí katastrofa a bída ve všech ohledech. Nebudu však zapírat fakt, že celý příběh je neomylně nudný a táhlý s desítkami zpomalených záběrů k navození bojové atmosféry, které nebylo vždy dosaženo. Zprvu scény měly alespoň trochu šťávy, jenže následně moje pozornost klesala strmým pádem až téměř na samé dno. Snímek především trpí na nesympatické postavy a laciné bojové scény, ve kterých skoro vůbec není dosaženo prvku kreativity, ale za to lze pochválit grafickou stránku a provedení kostýmů. Vlastně mi nedoznívá zamýšlená zápletka, respektive rozumím jen její menšinové části. Držme palce, aby navazující část byla přinejmenším o stupeň lepší a nejednalo se pouze o další dlouhou a nezábavnou formu sci-fi, jelikož v opačném případě se bude jednat o další rádoby kousek, na který se do pár dnů snadno zapomene. 5/10. ()

kak2s

Za mě celkem slušné sci-fi, moc toho v poslední době nebylo. Než vidět zas a znovu tupé kecy o midi chlorianech a sledování opět stejného příběhu o veleúžasném jedii jenž máchá světelným mečem a je nesmrtelnější než chuck norris.  Určitě jsem zvědavej i na pokračování, stejně jako 90% haters zde, který to sjedou až do konce hned jak to vyjde. Určitě zde mohlo být více akce, trochu lépe uchopený příběh, ale i tak jsem vděčnej, že je vůbec něco a třeba další díl přinese lepší pokračování. Na to že mělo jít o StarWars, tak jsem fakt rád, že se tak nestalo a přepracování je určitě lepší, než kdybychom tu hodinu koukali na výcvik se světelným mečem a posledních 30min sledovali pár křižníků co zázrakem sejme pár malejch stíhaček a nesmrtelnýho jedie. Jako fanda sci-fi oceňuju, že měl někdo koule přijít s něčím novým a propojil hned několik titulů. Uvidíme jestli se ten skrytý potenciál nakonec využije nebo ne, trochu se děsim pokračování, když to má být už v dubnu, ale třeba se točilo současně a to lepší se schovává do 2. části, aby si vydupali budget na další pokračování a možná i větší budget. ()

serbero odpad!

chcel som dať jednu * , no nakoniec si to ani tu jednu nezasluži. Je to takova somarina, že až to boli. 2x som pri tom zaspal a to som sa dostal len do 32 minuty. Do tretice som sa na to nachystal s kavou, no dokazal som to pozerať do doby keď indian lietal na vrane križenej s pumou, potom som to už len počuval a sem-tam mrkol na to. Od začiatku mi bolo jasne, že to bude hluposť bez logiky. Začalo to prichodom vojakov k nejakym farmarom. V dobe keď lietaju obrovske vesmirne lode niekto obraba pole s pluhom ako v stredoveku. Potom vybalia robota a vojak , ktory ho vybalil poprosi toho robota ako keby to bol jeho nadriadeny. Na to začne druhy vojak len tak zo srandy strieľať po robotovi, ktory vlastne robi ťažku pracu za nich - nechapem !!! , no bodku za tym všetkym urobil ich veliteľ, keď poslal toho robota aby sa išiel umyť :D :D :D, to bol bod, keď som rezignoval. ()

LEFTFLANK

Už  od prvej chvíle, keď zaznie Hopkinsov prednes o dobách dávno minulých úplne vykradnutý z druhého Thora a vyletí divná loď ktorá by zapadla do Babylonu 5 z doslova vesmírnej <> (určite najhorší časopriestorový portál aký som kedy videl) som si povedal, že toto bude zléééé. A fakt sa tak stalo. Tých hrôz, čo sa tam konajú by vydalo hádam aj na knižku a nemám silu ani chuť ich vypisovať. Musím si ale zastať hercov. Mne tá parta bola aj sympatická, myslím hercov nie charaktery, a myslím že tí si hejt nezaslúžia. Na Sofiu sa vždy rád pozriem aj keď hrá v srágorách typu Múmia (tá s Cruisom), dokonca aj Corey Stoll tu má fajn vizáž s tým plnofúzom a nemám chuť mu vraziť jednu do nosa. Ale je to marné keď sú vedení takým mentálom akým je Snyder navyše 3x - réžia, kamera, scenár. Jasné, že u miestnej cinema komunite to neprejde, ale zaujímalo by ma v tom štandard Netflix publiku aké by vyšlo hodnotenie, lebo v kinách by to bralo prvú priečku prepadáku roka. ()

Petak3

Docela cool sci fi, nejvetsi minusy jsou ze je kazdej druhej cernej nebo asiat, naprosto nasilu s 0 smyslem a to ze je vsude vystruhana krev a nasili. Jinak to nebi ani zdaleka tak spatny jak se muze zdat. Casto to pusobi jako beckovy star wars, super vizual. ()

Duffman 97

Recenze Rebel Moon   Tak jsem se konečně dokopal ke shlédnutí Rebel Moon. Zacka Snydera sice nepovažuji za zvlášť výborného režiséra ale úspěch s Úsvitem Mrtvých, 300 a Watchmen už mu nikdo neodpáře........i když u posledních dvou to bylo vlivem už tak skvělých předloh. Dokonce i jeho vize DC universa se mi líbila. Rebel Moon je jakousi variaci na skomírající Star Wars okořeněné Dunou. Svět je poměrně rozmanitý a zajímavý. To je ale bohužel vše co mohu pochválit. Zbytek je poměrně velká splácanina všech možných klišé v žánru vesmírných sci-fi. Máme tu zlé Plenitelé ( vykradeno z Duny ), jakýsi Imperialistický řád ( Star Wars ) a boj za svobodu ( vykradeno z obojího ). To by možná ani tak nevadilo, kdyby film táhly zajímavé postavy a děj byl lépe zpracovaný. Jenže ani tady bohužel nemůžu jinak než kritizovat. Postavy jsou tak ploché, že si po zhlédnutí ani nevzpomenete na jména jediné z nich. Nikdo nemá prakticky žádnou motivaci se k odboji přidat a vše probíhá stylem: Odboj jsou klaďasové ? Tak se přidám. A to je prostě špatně. Taky nevím proč Snyder z každé scény dělá veledůležitou událost, která reálně nemá žádné opodstatnění. To je další problém..........film se bere opravdu smrtelně vážně a snaží se hrát si na Dunu. Jenže tohle není Duna a Snyder není Villeneuve. Co se vizuálu týče ten je kolísavý. Místy film vypadá celkem dobře a nápadité. Jenže místy máte pocit, jako když sledujete 10 let starý TV seriál. Ve finále i když to dle komentáře tak nevypadá......... není to tak hrozný film. Je to prostě typický průměr, který neurazí ale ani nenadchne. Pod vedením jiného režiséra ( nebo Snydera pod dohledem ) by mohl vzniknout zajímavý film z tohoto světa. Je také fér zmínit že jde o první část trilogie.......a že další filmy mohou být lepší. Jen po těch velkohubych kecech jsem čekal o dost více. ()

WingsLotus35

Tu jedinou hvězdu, která ani není Snyderova zásluha, dávám jen za hodně dobrý trailer k filmu s Nárožným. Jinak celej tenhle nudnej, zpomalenýma záběrama dlouhej paskvil působí dojmem kýblu se Zackovejma zvratkama od přežrání se videoherní tematikou (Warhammer, Warhammer 40K, Command & Conquer, atd.) a klasickými filmy (Sedm Statečných, původní Star Wars trilogie). A ještě aby toho nasrání nebylo málo, to zakončil tím, že toto celé je PRVNÍ ČÁST! Moje otázka ale zní: První část čeho?! Za dvě a čtvrt hodiny tohohle výplachu se absolutně NIC nestalo. Postavy jsou plochý jak žehlicí prkno, příběh stupidně překombinovanej, kamera stojí za vyližpiču, a o efektech radši ani nemluvím. Tenhle film je ztráta času, kterej mi už nikdo nikdy nevrátí a já se už asi do konce svých dnů budu proklínat, že jsem to nevypnul včas. ()

Enon

Nedá se říct, že bych byl nějaký velký fanoušek Zacka Snydera, ovšem jedná se o člověka, který vytvořil jeden z mých nejoblíbenějších filmů, 300. Ostatní projekty od něj mě ale nijak zvlášť neoslovili, takže jsem byl lehce na pochybách, jestli se mu opravdu podaří vytvořit druhé, mnohem dospělejší Star wars. No, nepovedlo se. Je tam vidět obrovská snaha, a jeho vášeň, ale bohužel Zack nedomyslel u tohoto filmu jednu hodně důležitou věc, postavy. Ty postavy jsou všechny tak prázdně napsané a zahrané, že jsem na konci pomalu ani nevěděl jejich jména včetně hlavní hrdinky. Vedlejší postavy z naší skupinky rebelů se nám představí, ukážou a tím jejich role v tomhle filmu tak nějak končí, nemají absolutně žádný prostor a čas na to se ukázat. Strážci galaxie byly krásný příklad toho, jak se to dělá, celá ta skupinka mezi sebou neustále měla nějaké dialogy, rozepře a člověk si je tak víc oblíbil, protože působili více jako tým. Jediný, kdo mě v tomto filmu oslovil, byl hlavní záporák, který má celkem dobře natočenou a nápaditou závěrečnou scénu. Pomalu jsem během toho filmu fandil jemu, aby ty nudné rebely bez charakteru prostě zabil. Abych jenom nekritizoval, tak ten svět působil dosti plně a celkem originálně, i když ta inspirace Star wars je tu více než jasná. Zároveň já jakožto milovník slow motion záběrů je tu musím pochválit, protože byly většinou využity dobře. To je ale bohužel asi tak všechno, co na tomto filmu dokážu ocenit. Takhle to fakt dopadnout nemělo. Na druhý díl se podívám, jelikož mě reálně zajímá, jak to bude dál s tím antagonistou, ale moc šancí na úspěch tomu filmu asi nedávám. 40% ()

MilanM76

Celkom dobrý film, ktorý sa dá pozrieť. Niektoré veci sa zdajú byť také pozliepané napr. hľadanie jednotlivých hrdionov, ktorí by sa pridali. Ale vizuálne je to pekne spravené. Je to také akčné sci-fi. Svet veľmi pripomína Star Wars. ()

Nikoman

Zajímavý počin. Moc hezky se na to dívá a má to hezký vizuál. Líbí se mi sety a designy postav, lodí a celkově estetika toho světa. Lodě a zbraně mají moc hezký feeling a design. Celkově záporáci jsou ve stylu takového fašistického římského impéria. Hudba má taky zajímavé tony, ale není nějak extra moc zapamatovatelná, ale ozvučení tam rozhodně je poznat. A to je asi možná tak vše no. Zdá se mi, že je to moc uspěchané, příběh sice má vlastně svůj daný cíl a drží se ho, ale je to opravdu takové rychlé skočení z bodu A-B-C-D zase na bod A, kde vlastně zjistí, že to, co měli dané už splnili na bodu D a tak vlastně ani nedává smysl, proč se vrací všichni, ikdyž se ví, že vlastně první půlka filmu je vlastně jen protáhnutá první část Sedmi Samurajů, kdy seženou partu a v dalším filmu už bude ona obrana vesnice. Vlastně ano, je to Sedm Samurajů ve sci-fi kabátu, ale poměrně dost průměrně. Hlavními negativy je příběh, který jde sem a tam jen, aby stihl vše vysvětlit a opravdu to ve své stopáži nestíhá. Je tam hromada zajímavých postav a míst, ale ke konci jsou vlastně zminimalizovaný na akční a vizuální set-piecy a to je velká škoda. Stejně polovinu postav nechají někde čekat v závěsu na druhý film( postava vojín a robota). Zpomalovačky jsou všude a jde opravdu vidět, že je to Snyderova úchylka( něco jako Tarantinovy záběry na nohy) i tak se mi, ale líbí v tom filmu. Vizuálně a esteticky do něj rozhodně patří. Uvidíme, kam do dospěje v druhém dílu, ale tady tohle je opravdu spíše průměr. ()

555borac555

Největší problém celého filmu je, že je to vlastně jenom slepenec scén, které kopírují scény z podobných filmů. Nic nového nebo zajímavého to nepřináší. V jádru je to pořad takové nadprůměrně, ale kvůli tomu to je těžce nezajímavé. Potenciál Snyderových Star Wars byl někde jinde. Záběry jsou často velice vizuálně hezké a soundtrack (zní mi strašně jako z Muže z oceli) je velmi výrazný. Ve filmu je zbytečně moc postav, které nedostanou žádný prostor, aby si k ním divák udělal vztah. Epická a smutna smrt jedné postavy pak působí až směšné, když předtím měla dohromady jen par minut screen timu. Musím alespoň pochválit výrazného a správně hrozivého záporáka a akční scény jsou vcelku fajn. Uvidíme, jaká bude druhá část filmu, ale tipuju, že se bude plácat ve stejných problémech. Dávám 5/10. ()

woody.birch

Průšvih jsem čekal od okamžiku, kdy tvůrci začali do světa hlásat, jak úžasné dílko tahle planeta spatří. Spletl  jsem se. Byl to ještě větší malér, než jsem čekal. Vlastně jediná postava, která se povedla, byl záporák v podání Eda Skreina. Nedávno jsem zachytil "Zack Math" kde Snyder vysvětluje, jak by to teoreticky natřel všem úspěšným filmům poslední doby. Ne, nenatřel. Spousta lidí se na Rebel Moon podívala prostě proto, že mají platformu předplacenou. Já osobně se na druhou část podívám jen ze zvědavosti, jestli je stejně zvoraná jako ta první. ()

Marcel25

Nefunkčné napísané. Nefunkčne vybudovaný svet a dialógy. Snáď jedine čo funguje je vizuálna stránka, ktorú Snyder vie. Je však neuveriteľne ako dlhodobo a systematicky dokáže Snyder točiť to isté a tak isto bez štipku nápadu a kreativity. Sterilné, nezaživné, nudné, zbytočné. ()

cxxj

Hned na začátek: asi to není ofiko 40k ale ten Warhammer je prostě cítit snad všude - vizuály, jména postav, lodě, válka, čest a sláva, vládnoucí rok,... Hlavní postava je zajímavá. Moc o ní nevíme ale zajímá a má co nabídnout. Vedlejší postavy taky nejsou vůbec špatně napsané. Ono celkově prvních 60/70% času není moc co filmu vyčítat. Průšvih nastane v momentě, kdy dojde na veliký bossfight na konci filmu. Tady mi přijde, že tvůrci došli do bodu, kdy mají necelé dvě hodiny a film potřebují posunout úplně jinam, než se to vyvrbylo, tak udělá z jinak velice chytrých a obezřetných záporáků bandu idiotů, co nedávají pozor a z nějakého důvou umístí řídící prvek celé lodi do nejvíce zranitelného místa - ke střelci, který je chráněn sklem, které prorazí cápek s klackem. Tady v tu chvíli spadlo moje nadšení o dvě hvězdičky. Kai se zde taky zachoval jako idiot - neuvěřitelně silný konstrast proti jeho předchozímu hodinovému snažení, kdy dokázal přechytračit všechny - nějak jsem nepochopil, proč by chladný a výpočítavý člověk najednou potřeboval mít svůj egotrip a riskovat tím, že někomu předá nebezpečnou zbraň a přístup k tomu pustit ještě nebezpečnější vězně. Ten konec mě hodně mrzí, protože jinak měl ten film strašně fajn tajemný a zahalený lore, který obsahoval spoustu zajímavého: starý řád věrných androidů, stíny bývalé války, napětí ve vzduchu, kombinace primitivního zemědělství a scifi technologie,... Film aspiroval zpočátku na plnotučné ****. Hudba nebyla úchvatná ale nebyla špatná, kostýmy taky nebylo vůbec špatné a vizuály společně s obsazením překonávali roky Netflix tvorby dohromady... Nicméně velice slušně našlápnuté dílo skončila jako vesmírná loď na konci filmu - hořící trosky. ** za velice povedené první 2/3 filmu. PS. Jeden z filmů, který by zasloužil buď více dílů, nebo rovnou seriál. ()

VikkyASH

Pěkná hudba, zajímavá prostředí a kultury. Plno věcí, bytostí mělo velký potenciál, ale bez využití.. Film o ničem.. Postavy byli sice dobře zahrané, ale byli tááák depresivní.. až na jednu.. Spoiler: což možná byla nápověda, že je záporák.. Zprvu mě to nechytlo, pak tam na začátku byla malá část, která mě zaujala a dost jsem se těšila na postavu robota. Pak jsem ale zjistila, že ten tam není.. a vlastně tam není ani děj.. je to jen dlouhý film o nabírání kumpánů.. aby je pak ještě těsně před finální bitvou záporák znova představil.. Dvojce dám šanci jen kvůli tomu robotu.. ()

PhoenixTears

Nechápu hodnocení (nejen zde na ČSFD), ale celkově. Mně se film líbil a to hodně. Je to trochu jako 7 statečných vs Star Wars apod., ale má to koule, akce je od začátku do konce a druhý díl, je dle mého názoru lepší a akčnější. Celkově jde o velmi dobrý počin a doporučuji zhlédnou oba díly. ()

mich.chudy

Nechápu nízké hodnocení. Je to klasická Space Opera a původně to měli být Hvězdné války, což je na ději hodně vidět. Jako součást válek by to dějově krásně zapadlo do canónu, a děj postav by rozšířili pomocí comicsů a knih. Takhle samostatně se dá říct, že to klasické sci-fi vykrádá. Děj je předvídatelný, ale ten vizuál to zachraňuje. Proč to funguje u Avatar (2009) nebo v herním Mass Effectu, ale tady je za děj Zack Snyder (nar. 1966, USA) linčován? Tomu nerozumím. Na dvojku se těším. Prostě Sci-Fi popcornovka na vypnutí hlavy. ()

CHIPOSS

Děj a vizuální efekty super. Souboj na blízko, obzvlášť u hlavní hrdinky, opravdu oko drásající problém. Občas mi ty souboje připomínaly 90ky. ()

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

05.07.2023

Koncem roku uvede na Netflixu režisér Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen) svoji novou epickou sci-fi Rebel Moon, respektive její první část. Dvoudílná sága ale bude údajně jenom začátkem, už nyní… (více)

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze