Armády tyranské moci si brousí zuby na mírumilovnou kolonii na okraji galaxie a jedinou nadějí na přežití jejích obyvatel se stane tajemná cizinka. (Netflix)

obewankenobe odpad!

Co to mělo bejt? Vesmírná doba, kde nemají vysílačky , že musí běhat, aby si předali zprávu? 3/4 z obsazených byli B herci? Proč ? Absolutní zklamání. ()

JanJakJan

… no žádné epické herecké výrony nečekejte. Vizual ušel, i nějaké drama tam bylo…, pravdou je ze tohle vše jsme už viděli, mimo záměny [sikspeku] za [ospipek] kde jeden “pek” je velikosti moji hlavy. Dokonce tam lítají na klofanovi, Aragog by si zde našel manzelku Ze světů jsme nic moc neviděli.  Nemuzu říct, ze se mi to nelíbilo, ale na tohle téma bylo natočeno už více povedených filmu. Na dvojku rozhodne počkám, ale určitě si to nebudu dávat do připomínky abych to viděl mezi prvními … ()

Zaks

Nábeh na novú sci-fi ságu? Uvidíme neskôr, lebo rozbeh je tak na pol ceste medzi klišoidnou nudou a zábavou. Inšpirácia inými filmami je značná, na druhej strane boli mnohé akčné scény zahraté fajn, vrátane spomaľovačiek. Možno by to naozaj chcelo podeliť sa pri príprave ďalších dielov aj s inými kolegami, aby z toho nebola len one man show bez opozitného názoru. ()

SalvorHardin odpad!

2hod 14min dlhy trailer pre nieco, co ani ani nie je take zaujimave. Predstavte si Dannyho parťákov (2001) bez zaujimavych postav, dobrej charakterizacie, cinematogragie, editovania, dobrych dialogov a hodte to do mixu so Star Warsom, 7 Samurajmi a Warhamerom 40k, z ktorych si film detinsky berie len cool vizualy, ktore prezentuje s rozmazanou a mimo focusu cinematografiou, ktora by mohla byt dobra tak akurat ako setric displeja pre Windows 98. Stravime  hodinu a pol zbieranim Pokemonov, pardon hlavnych postav pre buduce filmy a v tretom dejstve dostaneme predvitalnu expoziciu a anti-vzusujuce finale, kedy nam jedna z postav doslova hovori aky dobry bude dalsi film v serii. Samozrejme namiesto charakterizacie velku cast minutaze zaberie nielenze slowmo, ale aj slowmo v slowme, cize spomalenie vizualov v uz spomalenom vizuali. Film je ako 7 fimovoych konceptov hodenych do hrnca akoby Psicek a Macicka varili nestravitelnu polievku. Film napokon vyzera akoby 8-rocne dieta napisalo pribeh s cool scenami, ktore sa mu pacili v inych ovela uspesnejsich filmov a ked zacnu titulky nielenze necitite vobec nic, ale na film zabudnete za presne 10 minut potom ako skoncil... jop, uz som na to aj zabudol. ()

Lucie777 odpad!

Další nudný film Zacka Snyder. Vcelku film o ničem s nějakými scénami a spoustu prvoplánových akčních scén bez hluboké myšlenky. Nic pro mě 40% ()

ReproBoy

Jako ono ho mělo něco do sebe. Ale neuvěřil jsem jim ani jednu minutu ani nic. Postavy umělý, nezajímavý. Posbirame par lidi a presne v tentyz okamzik z bodu A do bodu B a tam se popereme. Tohle bylo fakt otřesný. ()

satanklaus

Nebudem sa tu velmi rozpisovat, na zaciatku som myslel, ze kukám Mrázika, az kym nepriletela vesmírna ship. (Alebo baba jaga mozno) Potom sa to začalo rozbiehať, až kym nedobehali do uplnej somariny. Už sa neviem dočkat druhej casti. Hehe. Efekty fajne, pribeh jak z Mandaloriana, krížený so Star Warsovym bratrancom. ()

Atter15

Mnohem, mnohem lepší než jakékkoliv Star Wars od té ušaté krysy Disneyho. Lidi co tohle hodnotí méně než 3mi hvězdami by na to vůbec neměli čumět. Kdo dá na procenta, tohle si těch 46% co to teď má absolutně nezaslouží. Těším se na další díly, je tam potenciál. ()

Carnage3105

Vidím na všetkých stranách hejt tipu "nudné scifi od netflixu", "snyderove Bčkove StarWars"... Dám to na dve časti, prvá časť rýchly rozbor a druhá časť sa ponorím trošku do detailov. Zo začiatku poviem hneď že není to žiadny prevratný film, scifi z vesmíru ktorému vládol vládca ktorý bol zaradený a zabitý, jeho podriadený sa chopil moci a teraz ukazuje všetkým že Materský svet vládne celému vesmíru, na jednej farme žije skupina farmárov a medzi nimi bývalá bojovníčka, prídu tam práve vojaci Materského sveta a chcú od farmárov aby im dali zbytky z ich úrody za 3nasobok ceny, ale má to háčik, chcú drvivú väčšinu a tým pádom farmári by nemali dostatok obživy. Vojaci zabijú vodcu a Bojovníčka sa vidá hľadať pomoc v boji proti vojakom. Nadchádza hľadanie, predstavovanie a ukazovanie schopností nasledovných členov a samozrejme jedna akčná scéna za druhou. No toľko by bolo to kratšie zhrnutie a teraz trošku viac detailov. Ja osobne tam cítim trošičku star wars, Dunu tam cítim určite, malou trochou mi to pripomína aj Jupiter na vzostupe, ale do veľkej časti mi to pripomína Ridicka(hlavne brnením vojska Materského sveta, hneď keď som im videl tak si vravím že úplne jak v Ridickovi) čiže určite si to bralo inšpiráciu z týchto filmov aspoň nejakou časťou. Používa sa tam v poslednej dobe úplne klasický príbeh budovanie tímu v boji proti veľkej presile. Niektoré scény sú tam nadbitočne a v istý pasážach sa to vlečie áno. Ale ty vole pozrite sa na to aj z druhej strany. Napríklad herci. Extrémne som sa potešil keď som videl na plagáte že Charlie Hunnam je jednou z hlavných postáv(prvý Pacific Rim bol jeho film úplne, užil si aj Kráľa Artuša z roku 2018, v Gentlemaoch mal skvelú úlohu...) jeho postava Kai je zlodej ktorý sa rozhodne pomôcť Kore a zavedie ju za Tarakom, Nemesis, Titusom... To ako sa na konci filmu ukáže kdo Kai naozaj je a čo zamýšľal sa mi zdalo trošku prvoplánové ale Okey. Sofia Boutella, ľuďom určite bude známa asi hlavne z prvých Kingsmanov, no hrala aj v Atomic Blond, Star Trek, StreetDance2... Myslím si že jej postava Kory je presne postava ktorá sa jej hodí, drsná, bez citov, schopná zabiť hocikoho kto sa jej postaví do cesty. To aký jej dali back round je za mňa príjemné plus ale samozrejme není to nič prevratné. Djimon Hounsou už hral vo veľa filmoch vedľajšie úlohy ako napríklad v Never Back Down, Strážcovia Galaxie, Shazam... Je to herec ktorého prítomnosť ma v akčnom filme dosť poteší aj keď to není úplne špičkový herec. U koho som bol dosť zvedavý na jeho úlohu je Ed Skrein. Jeho postava Generála Materského sveta není na prvý pohľad taká drsná ako väčšina uhol v ktorých bol Ed v minulosti. Príklad Kuriér Reštart, Vládkyňa Zla 2, Nortmen the Viking Saga... Je tu policky uvažujúci generál ktorému ide o miesto v senáte, uvedomuje si že všetci sa boja Materského sveta a samozrejme to využíva. Jeho postavu som si užil, vo finálnom súboji som si vravel neustále ,,preboha Snyder prosím ťa nerob tie isté chyby ako Marvel, nezabijaj hneď zaporakov" hahaha. Ďalej "princ" Tarak bol zahrany namakanym Stazom Nairom, som zvedavý na odhaľovanie jeho minulosti v druhom diele ale okrem svalov tu nemal skoro priestor. Najlepšia šermiarka Nemesis bola stvárnena herečkou Pä Tu-na, čistokrvna drsnačka ktorá to s mečmi vie ako nikto iný, vo filme bolo naznačené že mala deti čiže som plný očakávaní do 2 že či sa viac o tom dozvieme. Michiel Huisman ako farmár Gunnar prešiel dosť veľkým vývojom v tomto prvom filme. Na začiatku filmu som mal chuť že nech ho až zabijú ale na konci je z neho Okey chlapík ktorí určite patrí do tejto skupiny odboja. To sú za mňa také najhlavnejšie postavy filmu, no u väčšiny postáv sme nedostali veľkú možnosť pozrieť sa im do hĺbky a vytvoriť si s nimi spojenie alebo nejaký cit, úprimne ja som to bral čisto podľa toho že som poznal hercov alebo keď som u istej postavy cítil potenciál. SPOILER keď na konci filmu sa Veliteľ odboja obetuje a skočí na loď Materského sveta a ho zabijú ale vďaka tomu loď Materského sveta sa zničí, úprimne som necítil pocit smútku pretože sme sa s ním zoznámili doslova pred 10 minútami (vždy sa snažím byť empatický a súcitiť s postavami čiže prišlo mi to ľúto že mohli sme vedieť viac o ňom a mohol to byť dôležitý článok v budúcnosti ale veľký smútok vôbec). Samozrejme že to má veľa svojich chýb ako som už povedal ALE je to Snyder, spomaľovčky boli cítiť a podľa mňa to pekne sadlo do tohto filmu. Za mňa pokiaľ Netflix a Snyder chcú začať budovať Scifi svet na štýl Ridicka, prečo nie? Nehľadám v Tom vôbec nejaký hlbší zmysel ako napríklad v spomínanej Dune ktorá je úplne iný level samozrejme, ale akčná blbinka ktorá môže mať potenciál, hlavne nech ostane pritom Snyder, nech nám dá dvojka väčší priestor spojiť sa s postavami a odhaliť viac o tomto svete a rád si to pozriem znova. 6/10 () (méně) (více)

PsenickaR

Jako, kdyby ta těžká vykrádačka různých filmů byla alespoň dobrá a dávala příběhově smysl, dalo by se na to koukat. Ale bohužel to bylo jedno velké utrpení. ()

Harry89

Jedna hvězda za efekty a druhá za soundtrack.... Jinak trapná vykrádačka Warhammeru a Star Wars (jdu si spravit chuť devítkou...). Absolutně nezajímavá hlavní postava, vedlejší taky o ničem. Dialogy jak z Kelišky a Paviána. No jako dost nic moc. ()

xterri

Tohle je taaaak blby :( Tam je tolik nesmyslu, ze to snad nema smysl ani komentovat. Nemuzu se rozhodnout, jestli je nejhorsi plytkost a nelogicnost, ty silene zpomalovacky a nebo ty naprosto debilni dialogy :/ ()

Igwar

Sorry, ale mnoho hodnotení aj recenzií, ktoré tu sú, nie sú objektívne. Zas je tu záplava samozvaných kritikov, ktorí majú pocit, že hodnotia ďalší "Prelet nad kukučím hniezdom",  alebo nehodnotia film ale Netflix či Snydera samotného. Základným cieľom filmu tohto typu je baviť a to spĺňa takmer dokonale. Ano, film má nejaké muchy a je čo vytknúť, ale nektoré "výtky" sú tu od veci. Ako sa napríklad niekto môže dožadovať epického finále, keď je to iba prvá časť filmu.  Práve naopak, je treba oceniť, že to skončilo celkom rozumne s relatívne uzavretým koncom. Ten dodatok "part 1" totiž evokoval skôr príliš otvorený koniec alebo nejaký hlúpy cliffhanger.  To sa nestalo a preto pridávam *.  Ešte dodávam, že vytvoriť niečo ako Star Wars tak, aby to bolo originálne a svoje, je ťažká úloha.  Snyder tento svoj cieľ splnil a až tak veľmi neodpisoval od iných. Aj keď mne to trochu viac ako SW pripomínalo seriálovú Nadáciu od Apple. ()

JohnDark

Rebel Moon: Part One - A Child of Fire, Sci-fi,, USA 2023, R: Zack Snyder, H: Sofia Boutella, Michiel Huisman, Staz Nair, Doona Bae, Ed Skrein, Djimon Hounsou, Charlie Hunnam, Ray Fisher, Anthony Hopkins, Charlotte Maggi, Fra Fee, Cleopatra Coleman, E. Duffy, Cary Elwes, 70% ()

K1K0

Nechcem byt odpudivý ale moje pocity z tohto filmu sú že je to len ďalšia “marvelovka” takže veľa bojových sekvencií a neprirodzených sci-fi scén a postav. Ja na toto nie som takže ako film s príbehom mi to nič nehovorí, aj keď na druhej strane to nie je na zahodenie a pravdupovediac celkom ma to bavilo až do konca. ()

Honza03

Tak pan Zack Snyder se rozhodl udělat vlastní Star Wars. Je mi jedno co si myslí ostatní, ale mně se to docela líbilo. ()

EXCLUSIVE

Dá se na to dívat, ale příběhově je to především vykrádačka Hvězdných válek (dokonce ani světelné meče nechybí) a Sedmi statečných, jedna scéna je z Avatara. Je to nové, brutální a není to jen kopie, pár nápadů tam je. ()

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

05.07.2023

Koncem roku uvede na Netflixu režisér Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen) svoji novou epickou sci-fi Rebel Moon, respektive její první část. Dvoudílná sága ale bude údajně jenom začátkem, už nyní… (více)

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze