Jedenáctiletý Dominik je u vytržení, když na turnaji století v Naganu naši poráží Kanadu a míří do finále. Přestože i on je trochu outsider, rozhodne se koupit hokejku a s kamarády hrát hokej, jak to jen jde. Hlavně s tenisákem na plácku za domem. Sestaví tým a plánují si zahrát svůj vlastní velký zápas proti klukům z vedlejší vesnice. Vedle toho chce Dominik vyhrát i srdce, úsměv a pusu od Katky ze třídy. (Bontonfilm)

rublik05

Bál jsem se, aby to zase nebyl typický český nudný film, ale nakonec jsem byl vcelku mile překvapen. Děti Nagana se od současné české filmové produkce liší hned v několika ohledech, a to zejména příjemnou dobovou atmosférou plnou nostalgie, decentním, přesto fungujícím humorem, a také zajímavým příběhem. Chválím výběr herců, nejvíc mě bavili tradičně výborný Hynek Čermák a charismatický Otakar Brousek. Naproti tomu dětští herci mě bohužel nijak zvlášť nezaujali. Pochvalu si zaslouží i kamera a střih, závěrečný zápas má tak svižné tempo a potřebné napětí. Leccos by se dalo vytknout i příběhu, z mého pohledu to ale není nic zásadního, jako celek mě film bavil, užil jsem si ho,  takže u mě dobrý. 7/10. ()

E lan

Příjemný sportovní film s milou atmosférou, očekávaným příběhem a sympatickými hereckými výkony. A že mého syna přivádí ke studování naganského úspěchu je bonus navíc:-) ()

pushover odpad!

Další ze zbytečných českých filmů v kterém hrají špatně nejenom dětští herci (druhý Tomáš Holý už se asi nenarodí), ale bohužel i ti zavedení v čele s Issovou. ()

ForGump

Velice příjemný pozor letní film sráží dolů pop věci jako Kabát, špatné vedení a vůbec hraní dětských herců, omlazený Lener s Haškem či napodobenina Ivana Hlinky a možná až příliš velká předvídatelnost. Nicméně i u nás se povedl feelgood movie, který má i nějaké ty dobré vedlejší linky a ono to není až tak samozřejmé v našich končinách a vše doplňují velice příjemní dospělí herci Brouskem počínaje, úžasným Čermákem konče. Jak zní na konci při titulkách We can be heroes aneb jak parta malých kluků s holkou přemohla ty velké. 60% ()

RAFT

Dobrá nostalgie. Pamatuji si jak jsme jako děcka takhle , hrály venku hokej. Sbírání hokejových kartiček to bylo tenkrát cool kartičky známých hokejstů. No jo nostalgie. Za mě 65% ()

RedRose

"Na Senators nikdy nesázej! Nemám je rád!" Senátorům fandím od roku 1993, kdy se vrátili do NHL, takže touto větou kleslo hodnocení o 20%. Nagano je něco, co nejde ani zopakovat (opravdu poprvé nejlepší hokejisté světa proti sobě a na neutrální půdě! Turnaj století, není něco, co jme si vymysleli my, měla to být přehlídka hráčů z NHL a finále bylo předurčeno pro USA-CAN, ale oběma jsme vystavili stopku my...), ani k ničemu jinému českému přirovnat (pravda, několik legendárních sportovců by se našlo, ale na Nagano to prostě nestačí)! Jak velká věc to byla, dokazuje o 20 let později dokument Pásky z Nagana a na nich zachycen všeříkající pohled z druhé strany. Film se veze na té nostalgické vlně a oblibě hokeje (tady přesněji hokejbalu) obecně a popisuje příběh jednoho, kterého Nagano inspirovalo. Je to fajn natočeno a v pohodě to utíká. I když je to na mnoha místech předvídatelné, nevadilo to. Ale fakt mě celou dobu skoro vytáčelo, že se Dom snaží chytat kšiltovkou! Tu blbou lapačku mu taky mohli z něčeho spíchnout. Je to dost důležitá součást výstroje golmana... Ale bylo to fajn. ()

Milda003

Rodinná komedie která nenadchne, ale ani neurazí. Na jednu stranu celkem příjemná změna od trapnych komedii s Langmajerem s kterými se snad protrhl pytel.... ()

Coliseum

Hodnotim už po necelejch deseti minutách, pač se v tom naprosto vidim. Akorát, že já bruslit uměl a pukem přes hubu jsem dostal tisíckrát a víc. Jinak je ten nezájem a rodinný podceňování docela autentický. Já teda radši Břízu a pak Turka (taky levák), ale Haška jsem napodoboval po Naganu stejně neortodoxně. Noha sem, kyčel tam, na ruce sem, jako Hašan, moc nebyl, spíš tam strčit druhou nohu nebo hlavu. Uvidím, kam se film ubere dál. Tak edit: Poctivá tříčka. ()

Kacer

Jasně ze je to trochu pohádka a klišé. Ale je to nostalgie, jsou to vlastní zážitky, je to dětství a dospívání s budováním vlastního sportovního týmu. A tady je to vse v jednom. Diky! ()

Tominni

Už jsem si myslel, že dětské/rodinné filmy už točit v ČR neumíme a proto jsem byl mile překvapen z Dětí Nagana. Dobré herecké výkony, trocha nostalgie a vzpomínek na naše hokejové bitvy s tenisákem. K tomu celkem vyvážený děj. Palec nahoru pro Dana Pánka. ()

hrumsrt

Každý úspěch sportovních reprezentantů spouští vlnu nováčků v řadách těch nejmenších, kteří se rázem chtějí stát těmi, na které se tehdy dívali.. A není minimálně v rámci kolektivního sportu větší úspěch, než když Česká republika 22.02.1998 kolem půl osmé ráno Petr Svoboda po buly propálil bezmocného Štalenkova. Nagano byl Turnaj století, první ZOH kdy přijeli hráči z NHL, aby světu ukázali, čemu za mořem říkají hokej.. Danovi Pánkovi tehdy bylo 10 let a asi ho tahle událost natolik poznamenala, že se rozhodl jí složit tuhle filmovou poklonu... Partička dětských herců chtějí být jako Jágr, Hašek nebo třeba Dopita. Akorát tentokrát proti nim nebude stát Pavel a Valerij Bureovi, nýbrž partička starších kluků, kteří už na umělce za tenisákem chvíli běhají.. Dospělé osazenstvo je fajn, i když třeba mají někdy trošku divácky nepřívětivější roli vůči dětským hrdinům, naproti tomu dětští herci jsou trošku slabší, ale vyloženě mi taky nevadí.. Nostalgická óda za "bouřlivými" devadesátkami, která baví spíš až ve finálovém hokejovém střetnutí, do té doby to je těžce naivní.. Já bych chtěl být Petr Svoboda! Překvapivě nejzajímavější česká "komedie" za dlouhou dobu. Ale jednu výtku mít musím, ten nalakovaný Hašek je prostě navíc. 65% ()

Cortesz

Taková milá amatérština, která ale nostalgicky zaujme. V té době jsem byl ve věku dětských postav, takže asi i proto, ale hokej jsem nikdy nehrál, ani bruslit jsem moc neuměl. ()

Luciee113

Pro nás pamětníky - nezapomenutelné zážitky a vzpomínky. Film natočen dětskýma očima, takže můžeme vypustit problémy dospělých a nechat se unášet starými dobrými dětskými dramaty, pro nás v té době hodně veledůležitými :D   Jsem plačka, takže i slza ukápla... ()

Prubner

Pro mě příjemné překvapení. Zdařilý pokus o dětský film, po revoluci asi nejlepší. Dětští herci jsou přirození (to se dnes už tak často nevidí) a film má velmi slušné tempo. Mohlo to být trochu propracovanější, ale i tak v té dnešní české bídě tento film zaválel. ()

Rayen1

Pohodová blbina s nostalgií konce devadesatek. Drží se to klasický šablony, ale vůbec to nevadilo, konec devadesatek si pamatuju natolik, co mi moje hlava s mozkem nasaklej rumem a pivem kristovych let dovolí, a tady jsem si to užil asi stejně tak jako osumdesatkovy děti Stranger Things v Americe (atmosférou, samo). Asi nastane ta doba, kdy se už osumdesatky ve filmovým průmyslu vyčerpaj a přejde se o dekádu dál. Jo, pro mě je to další kousek v sérii filmů, který tady na csfd sice nemaj úplně dobrý hodnocení, ale já si u nich odpocinu a užij si je (Něžný vlny je třeba jeden z nich). ()