Agent Steed má zjistit, kdo a proč vyhodil do vzduchu laboratoře programu Prospero. Podle videokamer to byla vedoucí programu, atraktivní kráska Emma, ta to však popírá a svou nevinu hodlá dokázat tím, že Steedovi pomůže dopadnout skutečného pachatele. Dvojice se dostane na stopu boháče De Wyntera, který šéfuje spolku PARAPLE a podle všeho nejen dokáže ovládat počasí, ale také si do svých služeb pořídil Emminu dvojnici. S každou stopou je jasnější, že ďábelský zločinec se chystá svým vynálezem vydírat svět a zničit přírodními katastrofami každý stát, který mu odmítne zaplatit. Steed a Emma jsou jediní, kdo ho mohou zastavit. (Nova Cinema)

Ruut

Bože zač! Takový herci a taková konina. Sean Connery chce ukrást počasí, ale vzbouřil se proti němu žlutý a zelený medvěd.Uma je gorilla a skočila z mrakodrapu , aby utekla před druhou Umou a pak bum pěšec na f4 .. dáváte pozor ? Proč jste se nezabil? Dáváte pozor?Hmyz je stále větší! Ted po nich sršni střílejí z kulometbodáčků ... ()

Filmárik

Trochu ma mrzí , že tu všetci kydajú na pomstiteľov a vytýkajú slabý príbeh , nezmyselnosť a čo ja viem čo ešte a popri tom sa doslova nadchýňajú nad takým Kill Billom , ktorý na tom s príbehom neni o nič lepšie , strieda jeden gýč za druhým a väčšina postáv je tu plytkejších ako Níl po období sucha. Mňa Pomstitelia práveže dostali svojim bezchybným suchým anglickým humorom a najmä skvelým Fiennesom a Umou Thurman, ktorý to zahrali na jednotku. Ale chápem, že čo nemá nálepku "uznávaného" režiséra ide automaticky pod gilotínu. ()

Rhea

Mrzi me takto nizke hodnoceni. Podle me to je velmi originalni film, ktery jsem sice uz drahne let nevidela, ale dodnes si pamatuji, jak jsem se u nej nasmala, a protoze to tehdy davali na HBO vickrat, divala jsem se na to, kdykoliv to bezelo. Dokonce jsem to chtela mit i na DVD, ale omylem jsem si pred asi 10 lety koupila VHS (nebylo to z popisu inzeratu zrejme - to jen aby me tu nekdo nepodeziral ze slaboduchosti), a tim ma snaha po hromadeni filmoveho majetku uhasla. Nejsem si jista, jestli tak nizke hodnoceni neplyne treba z toho, ze holt ne kazdemu sedne tento typ humoru (v zanrovem zarazeni jednoznacne chybi kategorie komedie, prebyva tam thriller a sci-fi, a mozna proto to lidi brali spise vazne). Pro me to byla jednodznacna parodie na spionazni filmy, bylo to suche, hodne silne britsky suche, a to ja mam rada. Ta scena, kdy jde Steed po ulici a odrazi jeden utok za druhym (sladka babicka vytahne z kocarku kulomet misto mimina a pali jako Rambo) s ledovym klidem na hlave se mu nepohne ani vlasek, byla opravdu k popukani, nebo schuzka tech mocnych a zlocinnych v cele s Connerym v tech pitoresknich medvedich kostymech (jakoze v utajeni)... No bylo toho vic, jak rikam, za me parodie par excellence :-). ()

Svadbos

Pokus o znovuoživenie populárnej britskej TV-show 60-ych rokov sa márne snaží zachytiť jej štýlovosť a bezstarostnosť. Fiennes je žalostne mimo misu, Connery podáva monotónny výkon a dobré vedľajšie charaktery sú v tomto stratené. Thurman je sympatická, ale film je úplne plochý. Patrick MacNee, hviezda originálneho seriálu, má zábavný vokálny štek. ()

2Pac

Tak si to zhodnoťme...najprv mínusy: trápne dialógy,dosť zvláštne chronologicky poňatá doba,infantilná scéna "osej nahánačky" s ešte infantilnejšími efektami... plusy: Uma si mala možnosť vyskúšať "šermiarske scény" pred Billom, hlavný hrdina ako fetišista, Sean ako monzunofil :,,ľudia by sa nemali báť byť vlhkí" , auto s čajovou súpravou, čaj vždy, všade a za každých okolností, zloduchovia zamaskovaní ako macíkovia. Vyhodnotenie: kebyže to má možno iných "rodičov" mohlo sa to podariť, takto však z toho vyšiel nepodarený pokus o recesiu. ()

Časové pásmo bylo změněno