Série(2) / Epizody(12)

Britský seriál vznikl podle stejnojmenné knihy Bena Macintyrea a vypráví pozoruhodný příběh o tom, jak vojáci britské armády vytvořili během druhé světové války v severoafrické poušti nejelitnější speciální jednotku na světě, známou jako SAS – Special Air Service. Jednotka byla zaměřena na provádění záškodnických operací za nepřátelskými liniemi. Seriál se snaží autenticky zachytit historii a životy mužů, kteří se stali prvními členy SAS. Vojáci si prošli tvrdým výcvikem a prováděli riskantní mise, které měly významný vliv na průběh války. Scenárista a producent Steven Knight, který je znám díky své práci na seriálu Gangy z Birminghamu, byl kritikou oceněn za autenticitu a historickou věrnost seriálu. (Canal+ Action)

Plaque

Vynikajúci seriál, ktorý má len jednu chybu - tých šesť častí bolo ako jednohubka a tu by som prijal ďaleko viac. ()

jack_scott

Konečně taky jednou pořádný seriál, který se nebere moc vážně, chlastá se tam rum ve velkém, má fajn atmosféru, a svižně utíká. Soundtrack je velmi dobrý, stejně tak lokace, a v rámci možností i dobová technika - takže je to docela uvěřítelné. Hodně mi to zkazil konec posledního dílu, kdy ta M60ka a naprosto neuvěřitelné zajetí Stirlinga - za současného útěku obou par´táků...WTF. Ale ok no, i tak 90% a *****. ()

rashaverak

Prvni Rytir odcestoval do Afriky. Za vsech okolnosti snazici se byti cool, za zvuku rocku, velmi zkratkovite a neduveryhodne ukazujic vznik elitni jednotky, konec pak nekdo se stopkama vylozene usekl, proste nebyl cas. ()

argo.smile

Vojnové filmy a seriály mám veľmi rád ale k tomuto som si vôbec nenašiel cestu a ani k jednej postave som necítil nejaké sympatie. Za mňa sklamanie a púštnym prachom zapadne u mňa na veľmi dlhú dobu. ()

p.a.douch

Takže co s tím. Původně jsem chtěl hodnotit díly tak čtyřmi hvězdami, ale když k tomu přidám hudbu tak to vyšlo takhle. Neuvěřitelné na tomhle seriálu je, že je doopravdy podle skutečnosti. Jak ti maníci mohli přežít válku? Nechápu. A jestli bude další série, tak to bude zase úplně stejné maso, akorát se boje přesunou na Sicílii, do Italie, Francie a Německa. Ale podobné šílenosti jako v Africe prováděla SAS stále. Seriál odsýpal, herecké výkony v pořádku, výprava super a hudba taky. Moc pěkné. ()

hony23

Co si může divák přát víc, než jednotku magorů bez pudu sebezáchovy, která v africké poušti masakruje nácky? Jasně, tvůrci něco okopírovali z filmů Tucet špinavců a Hanební pancharti, ale důležité je, že výsledkem je vydařený válečný seriál prošpikovaný navíc hudbou od AC/DC a jiných rockových velikánů. Rozjezd je sice pomalejší a pár hluchých míst se tam najde, ale od 3.dílu už to byla testosteronová jízda. A jelikož 6.díl končí příslibem, že ta pořádná řežba teprve přijde, budeme doufat v brzké natočení dalších dílů. ()

liebgott

. SAS Rouge Heroes je skvělí seriál z produkce BBC který se zabývá speciální jednotkou jenž lovila skopčácké letadla v severní Africe kdy Britové stahovaly ocas mezi nohy a zdrhaly pře Rommelem který veselé mířil přímo do Káhiry a jak v tom byli ty Parchanti dobrý do roku 1943 zničily 250 letadel  No a tenhle seriál je stejný jako SAS , skvělí ve svém oboru a do toho hraje AC/DC to je stvořené pro mě ! ()

Dusty56

První tři epizody parádní s tím, že ta třetí je absolutní topka a vrchol celé série. Další tři části jsou sice o něco horší, ale stále dost kvalitní. Typický válečný film/seriál to není ani náhodou. Všechno je totiž podáváno lehce odlehčenou formou (ale nebojte komedie to taky není) a člověk se za díl i několikrát zasměje (i ne úplně veselým situacím). Opravdu jsem se bavil a nejen kvůli třetí epizodě, stojí za to si to pustit. 85% ()

jizvoun

Výborný počin, ale určitě ne jako peaky blinders, těm to nesahá ani po kotníky. Musím vyzdvihnout skvělou výpravu a výběr herců. I když se scénář točí především kolem slavných akcích pluku, moc si tu akce neužijeme a když nějaká přijde, je zde vidět poměrně omezený rozpočet. Ke konci mě však bavilo vyvíjení některých charakterů, nicméně pak to celé najednou skončí. Závěr mě zrovna nepřesvědčil o tom, že bych o tom musel zpětně přemýšlet, ale uvidíme,zda-li se dočkáme třeba nějakého pokračování. ()

dlouheBidlo

Výborné. Není zbytečně natahované. Bojové scény parádní. Příběh skvělý neotřelý. Pár absurdních scén, zápletek a point se tomu dá snadno odpustit. Herci výborní. ()

JendaBenda

Za mě super pecka. Zpracování, prostřihy s dobovými záběry, charaktery - prostě zmrdi, co chtěli vyhrát válku a jen tak se s něčím neserou, chyby a vše co se posrat má, tak se posere, prostě jak to asi začínalo! Velmi dobrý casting, velmi dobrá akce, kamera, prostě jsem to dal na dvakrát a nemohl jsem se odtrnout :-) Z hudby mě tam trochá tahá ten rock, který tam prostě nemá co dělat, ale celkově to ke stylu sedí. 95% s prstem v nose. ()

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb