Zatímco černošský detektiv James Carter skončil u dopravní policie, jeho parťák Li je členem ochranky čínského velvyslance Hana. Ten se chystá zveřejnit tajemství šéfů Triád, nejobávanější čínské zločinecké organizace, ale když chce prozradit, kde je tajemný Šaj Šen, je postřelen najatým zabijákem Kendžim. Carter a Li slíbí velvyslancově dceři Su Jung, že ho vypátrají. Vydají se pro obálku, kterou jí předal otec pro případ, že by se mu něco stalo. Krátce před nimi se jí však zmocní několik ozbrojených mužů. Také z nemocnice je odvolána Hanova ochranka a vzápětí se objeví gang, který chce velvyslance zabít. V poslední chvíli zasáhnou Carter a Li a jednoho zabijáka zajmou. Dozvědí se od něj adresu v Paříži, kde má být Šaj Šen. Okamžitě se tam vypraví. Dvojice zjistí, že Šaj Šen je seznam třinácti nejvýše postavených bossů Triád a informace o něm má zpěvačka Genevieve, kterou během vystoupení zachrání na poslední chvíli před střelci v hledišti. Vzápětí jim zavolá Kendži. Chce Genevieve výměnou za Su Jung, kterou drží jako rukojmí ve vyhlídkové restauraci na Eiffelovce. (TV Nova)

Trailer 2

imf

Neskutečně hloupý scénář, ve kterém se topí všichni zúčastnění. Akčních scén zřetelně ubylo a Ratner se režisérsky "vyčerpal" na třetích X-Menech, takže musí celý film na svých bedrech držet Chris Tucker! Snaží se, ale tohle vážně utáhnout nemohl. Povrchní, odfláknuté a dokonale vyvařené. Ani odkazy na předchozí díly nebo solidní finále na eiffelovce (film se odehrává v Paříži... je tedy nutno mít "originální" závěr ;) vás od kómatu neodvrátí. První dvě Křižovatky byly slušnou zábavou pro všechny, u téhle se zřejmě bavil jen štáb. Celuloidová zbytečnost na druhou. ()

T2

Rozpočet $140miliónovTržby USA $140,125,968Tržby Celosvetovo $258,022,233Tržby za predaj DVD v USA $40,784,082 //počet predaných kusov 2,097,696║ Nehorázne samoúčelná zlátanina, ktorú miestami dosť zachraňuje choreografia súbojov a nejaké tie fóriky ale celkovo to je dosť slušný prehmat aj keď ako tak pozerateľný. /50%/ ()

Tom Hardy

Vážně jsem nevěřil, že se dožiji filmu, ve kterém Tucker v akci přehraje Chana, ale stalo se a vůbec to není pěkný pohled. Křižovatka smrti 3 sice nedopadla v tržbách až tak špatně, ale rozhodně je daleko za svými předchůdci a je celkem pravděpodobné, že producenti na nějakou dobu tuhle sérii zmrazí. A pokud ne, pak upřímně doufám, že za Jackieho vyberou nějakou mladší náhradu. Tucker na to ještě pořád má, Jackiemu už akční scény nejdou a kvůli ničemu jinému v téhle sérii nikdy nebyl (a čím méně kope, tím je znatelnější, že opravdu není moc dobrý herec). Kdyby se někdo rozhodl pro restart série třeba s duem Tucker-Jet Li, to už by mohlo být zajímavé (i proto, že by Li mohl do série propašovat trocha nefalšovaného drsňáctví). Jestli ale vznikne čtyřka s aktuální dvojicí, je dost možné, že bude v hodnocení olizovat to nejnižší patro. A to je něco, čeho už se opravdu nechci dožít... ()

Cervenak

Rýdza ukážka toho, čo zvykneme nazývať "americká blbosť". Nekonečne stupídne a bez štipky logiky, ale... stále solídna zábava, ktorej nechýba švih a vtip (hlavne keď človek po všetkých tých recenziách a tunajších komentároch očakáva skutočný odpad). Celý čas som sa dobre bavil, aj keď treba uznať, že hlavne vďaka Tuckerovej nevymáchanej tlame. Jackie už bohužiaľ nestíha, súboje (okrem záverečnej šermovačky na digitálnej Eiffelovke) nemajú poriadnu choreografiu a často vidieť zaskakujúceho kaskadéru (darmo, aj Jackie starne). Napriek akýmkoľvek výhradám sa aj v tomto filme dajú nájsť scény, ktoré sa odvážim nazvať klenotmi. Koho preboha napadla scéna s mníškou tlmočiacou vypočúvanie nadávajúceho čínskeho gangstra???!!! Možno mi stačí málo, ale smial som sa nahlas. ;-) ()

Malarkey

Nevím co je na těch Křižovatkách tak špatného. Já se u nich vždycky dobře bavím. Dvojka Chan s Tuckerem si k sobě docela sednou a příjemně to všecko šlape, s humorem a dobrými akčními scénami. Chápu ale, že někoho může humor Chrise Tuckera srát, protože on je fakt šílenej, a když pak začne na pódiu ve filmu zpívat, dal bych hradní poklad komukoliv, kdyby z toho zpěvu aspoň udělali dabing, jenže oni ho tam ještě na truc nechaj. ()

• Meč, se kterým bojuje Kenji v závěru filmu, se nazývá Jian, jde o tradiční čínský meč. Lee používá katanu, což je meč japonský. (SG-1)
  • Když poprvé vlezou Lee a Carter do taxíku, při rozhovoru Goerge říká Carterovi, že Amerika neporazí Evropany už ani při basketu. Naráží tak na vítězství Řeků nad Američany na MS v basketbale v roce 2006. (SG-1)