Křižovatka smrti 3 - Tentokráte v Paříži

Križovatka smrti 3

Rušná hodina 3

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2007, 87 min

Potřetí se dostali Jackie Chan a Chris Tucker do nebezpečného křížku s mafií a nutno dodat že tato mise dopadla pro diváka jednoznačně ze všech dosavadních nejhůře. Zásluhu na tom má dosti hloupý scénář , s tím spojené naivní a přiblblé chování některých postav , málo akce , nechtěně úsměvná závěrečná bitka a rozuzlení celého vyšetřování. Vypadá to , že tvůrcům došly nápady a snad už se nebudou pouštět do dalších pokračování , byla by škoda zabít tuhle velmi dobrou sérii , ikdyž Ratnerovi se to prakticky tímto pokračováním povedlo. 58%(20.4.2008)

Tento film drží pohromade jedine vďaka Tuckerovi, ktorého hlášky nemajú chybu, inak by to bol škaredý podpriemer, takto aspoň priemer. Tento dialóg ma dostal do kolien: Dojo Master: "May I Help You?" Detective James Carter: "I'll be asking the questions old man. Who are you?" Dojo Master: "Yu." Detective James Carter: "No not me, you!" Dojo Master: "Yes I'm Yu!" Detective James Carter: "Are you deaf?" Dojo Master: "No Yu is blind!" Detective James Carter: "I'm not blind, you're blind." Dojo Master: "That is what I just said." Detective James Carter: "You just said what?" Dojo Master: "I did not say what, I said Yu." Detective James Carter: "That's what I'm asking you!" Dojo Master: "And Yu is answering." Detective James Carter: "Shutup!" Detective James Carter: "You!" Dojo Master: "Yes?" Detective James Carter: "Not You, Him! What's Your name?" Dojo Student: "Mi." Detective James Carter: "Yes You!" Dojo Student: "I'm Mi." Dojo Master: "He's Mi and I'm Yu." Detective James Carter: "And I'm about to whoop your old ass man because I am sick of playing games!"(14.1.2008)

Je to dosť dobrá akčná komédia s Jackie Chanom, ktorá je záverečný dielom jeho známej série. Má celkom dobrý príbeh o hľadaní dôležitého zoznamu mafiánských šéfov, ktorý by ich ohrozil a tak sa ho snažia získať všetci. Spracovanie je na tom tiež celkom dobre, ale mierne sklamalo. Prvá polovica je veľmi dobrá, rýchla, dynamická a aj zaujímavá, ale v druhej sa dej o dosť spomalí a celkovo je podstatne slabšia. Akcie je pomerne dosť a dobre sa na ňu pozerá, ale väčšina z nej sa nachádza v prvej polovici. Jackie Chan už ale moc nestíha a ani toho moc nepredvedie. Najviac sa mi páči akcia v nemocnici s niekoľkými výbornými nápadmi, automobilová naháňačka so zaujímavými zneškodneniami motorkárov alebo aj úvodná naháňačka cez mesto. Dobre tu funguje aj humorná stránka, hlavne celá časť v škole bojových umení, spev na križovatke alebo výborná postava taxikára. Veľmi som spokojný s technickou stránkou filmu, celý čas sa na film výborne pozerá, má dobrú réžiu a kameru. Herecké obsadenie aj prostredie filmu mi tiež vyhovuje, ale v porovnaní s dvojkou zaostáva. Hong Kongská tvorba Jackieho Chana je podstatne lepšia, ale v rámci americkej tvorby je tento film veľmi dobrý nadštandard. A páči sa mi o dosť viac ako jednotka. Objektívna kvalita filmu- 66%, film sa páči mne na 72%.(26.8.2010)

• Boss321

Nejslabší díl z celé série, ale stále je to průměrná akční komedie, která ničím nepřekvapí. Normálně bych dal tři hvězdičky hlavně za Chrise Tuckera, který má někdy opravdu velmi vydařené hlášky :-), ale ten konec to totálně celé zpackal. Jinak další z filmů, na které si za dva ani nevzpomenete, že jste je někdy viděli....(28.12.2007)

"Pokud ti to ušlo, kámo, snažej se mě zabít, mám na sobě sračky a francouzskej polda mi napráskal Zlatejma stránkama." Pařížská křižovatka smrti nenabízí nic, co už bych neviděl při dřívějších střetech ukecaného černocha s mlčenlivým asiatem, ale mě to pořád celkem bavilo. Jen těch trapností v Carterově tlamičce poněkud přibylo, ale na druhou stranu to celkem vyvážila zlá holka Genevieve a tupý taxikářský agent George. Trošku mě však zklamalo, že padouch byl jasný od prvního otevření pusy a s to se pak dá jen těžko zachránit skokem z Eiffelovky. Ale snaha se cení a nějaká ta chemie se mezi nesourodými poldy pořád ještě dala najít.(21.11.2017)

• - Jako koordinátor kaskadérů na filmu pracoval Eddie Braun. (Rominator)

• - Když někomu při natáčení zazvonil telefon, zaplatil poplatek 20 dolarů, které byly věnovány na útulek pro bezdomovce. Na konci února to dělalo celkem 600 dolarů. (SG-1)

• - Na francúzskom dabingu filmu sa podieľalo viacero známych osobností - Noémie Lenoir, Roman Polanski, Yvan Attal a Julie Depardieu -, ktoré si zahrali aj v originálnej verzii. (m.a.t.o.)