Křižovatka smrti 3 - Tentokráte v Paříži

Rušná hodina 3

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2007, 87 min

• milka

Tak a jsou tu zase, policajti Carter a Lee. Tentokrát chtějí zjistit, kdo se pokusil zabít starého známého velvyslance z jedničky, ochránit jeho dceru a Lee si to musí vyříkat se svým bratrem.....a pak už je ten příběh jenom horší. Jackieho mám rád (i když poslední dobou se snaží mě přesvědčit o opaku), Tucker mi nevadí a Ratner má taky své dobé chvilky a to v podobě třetích X-menů a předcházejících Křižovatek. Ty byly takové příjemné jednohubky, na které se velmi dobře koukalo. To se ovšem o trojce říct nedá. Jackie už je evidentně starej, Tucker piští ještě víc jak před tim a Ratner nestíhá. Celý je to blbý, trapný a k pláči. Prvních 10 minut jsem se ale ještě docela bavil, takže na ty 2* by to ještě stačilo.(28.10.2007)

Asi nejlepší díl, kde o moc nejde, pořád se však něco děje, divák nemá šanci se nudit, příběh je pro tentokrát naprostá kulisa, ale vyniknou fantastický akční scény (hlavně taxík vs motorky) a Chris se naučil krom tancu a zpěvu, i skvěle bitkařit, jen škoda že finále je takové krátké. Postava Georgeho příjemné zpestření a smál jsem se opravdu nahlas.(9.8.2017)

• Lateef

Chris Tucker nám trošku přibral, klouby spojující horní a dolní čelist má však promazány stále kvalitně, takže nás znovu obdarovává rychlomluvou, nutno dodat, že některé věty jsou vcelku povedené. Jackie Chan už dávno není v kondici Opilého mistra, v jeho věku začínají kosti řídnout, ubývá vápníku, přibývá zlomenin a tak se samozřejmě musí v akčních scénách trochu hlídat. Stupidní scénář v podstatě rekapituluje scény z prvního a druhého dílu, divák pořádně neví, o co vůbec v téhle Křižovatce jde, hlavní je, že to rychle uteče a že alespoň to samurajské finále za něco stojí. Pár vtípků, povinný závěrečný taneček na song War, několik vystřižených scén (i ty však zaznamenávají kvalitativní pokles) a můžu si odškrtnout další film, na který si za týden ani nevzpomenu. 140 miliónů dolarů(rozpočet)/254 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(11.12.2007)

Soundtrack Lalo Schifrin: 1. Main Title - Rush Hour Theme ,2. The World Court ,3. Chasing The Assassin ,4. Su Yung Returns / Dojo Arrival ,5. Giant Kung Fu ,6. Hospital Gunfight ,7. Hiding Su Yung / Two Americans In Paris ,8. Dragon Lady ,9. Bikers ,10. In The Sewers ,11. Reynard's Plea ,12. With Genvieve ,13. Shi Shen ,14. Eiffel Tower Meeting ,15. Swordfight ,16. Farewell To Kenji ,17. The Return Of The Triads ,18. Parachute Down ,19. Rush Hour Theme Remix ,(12.5.2011)

Tady platí známé pořekadlo. Do třetice všeho dobrého a zlého. Další dílo už bych nemusela ustát. Nicméně, vtípky a špičkování mezi hlavními představiteli jsou stejně zábavné jako u předešlých dvou pokračování. Chemie mezi Chanem a Tuckerem pořád funguje. Max von Sydow mohl dostat mnohem více prostoru.(23.6.2009)

• - Když poprvé vlezou Lee a Carter do taxíku, při rozhovoru Goerge říká Carterovi, že Amerika neporazí Evropany už ani při basketu. Naráží tak na vítězství Řeků nad Američany na MS v basketbale v roce 2006. (SG-1)

• - Toto je první role Romana Polanskiho v americkém filmu po 15 letech, kdy hrál ve filmu Back in the U.S.S.R., který se točil v americko-japonské koprodukci. Zároveň to byla druhá role v americkém filmu po 33 letech, kdy hrál ve filmu Čínská čtvrť. (SG-1)

• - Producenti si nechali otevřenou možnost, že by se natočilo i čtvrté pokračování. (SG-1)