Křižovatka smrti 3 - Tentokráte v Paříži

Rušná hodina 3

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2007, 87 min

• MáŠa

Ano, je to pravda, tenhle film byl celkem spackaný. Sice jsem se celkem i zasmál, že být to jiný film, asi bych dal i 3 hvězdy, ale hvězda dolů budiž daní za touhy točit pokračování úspěšných filmů. Co se týče filmu, tak ten sem viděl ani ne před týdnem, a už si nepamatuju, o čem byl. Celé to na mě ale působilo takovým dojmem, že je to vlastně o ničem a že se to nic tvůrci vždycky na nějakém místě pokusili uměle rozveselit nějakým vtípkem. Ty tak z filmu až moc ční(16.11.2008)

• Riddick77

Tentokrát to prostě nefunguje, první dva díly jsou o dvě třídy lepší, tohle prostě není ono. Není tam ta chemie mezi Chanem a Tuckerem, příběh je taky slabota, padoucha odhadnete hned jak ho uvidíte, takže jediné zábavné je škádlení Chana s jeho "bratrem". Všechno tak nakonec zachraňuje hláškař Tucker, díky kterému to má alespoň maličko drive. Takhle ne, pro další díl to chce nápad a nějaké oživení. 4/10(5.8.2010)

Čím déle tyhle dva šašky vidíte, tím víc nad nimi mávnete rukama a necháte se unášet na bláznivé vlně dobrodružství a nesmyslů. Třetímu dílu se musí dost věcí odpustit, protože je plný klasických akčních klišé a neuvěřitelně prázdného děje. Na druhou stranu je ale na akční pecku dostatečně akční a je vidět, že na technické stránce filmu a celkovém "looku" se nešetřilo (jen to odívání je kapitola sama pro sebe). Finále na věži je natočeno velmi zručně a dvojice hlavních šašků se stále umí dobře ohánět. Dokonce jsem se několikrát i jejich hláškám zasmál, na což si v prvních dílech nevzpomínám, takže do koše bych to rozhodně neházel. Krom toho si Ratner dokázal během filmu několikrát vystřelit i sám ze sebe a z celého konceptu filmu a to se mi zamlouvalo dost.(25.7.2008)

• Psema

Ještě že první dva díly nepovažuji za bůhvíjak nadprůměrné kousky, protože kdyby ano, musel bych teď trojku odstřelit s razancí Johna Matrixe. Proč právě s touhle? Protože scénář by do doby řízných a stupidních osmdesátých let zapadl lépe než kamkoliv jinam. Postavy se střetávají absolutně náhodně jako kdyby byla velkoměsta, v nichž se děj odehrává, malé vesničky, kde zná soused souseda a logika dostává na zadek víc než všichni gauneři, co se kdy s Jackiem střetli v celé jeho kariéře. Bohužel už ale tenhle asijský stařík zestárl natolik, že se jeho schopnosti vedle hláškujícího kolegy Tuckera smrkly na pobíhání mezi auty uprostřed dopravní špičky, uhýbání před několika noži a vějířem, popřípadě na přeskakování několika zídek. Všiml si toho i Ratner, kterému sice po třetích X-Menech zjevně došly prášky na talent, ale i tak se docela snaží zakrýt všechny neduhy postaršího hongkongského borce. Ale ani to nestačí. Situaci pak jakž takž zachraňuje Tucker, jehož nabroušený jazyk se nezastaví před ničím. K průměru ale tuhle šlichtu nevytáhlo nic.(6.9.2007)

• ScarPoul

Ehm tak nakoniec sa to stalo. Neveril som tým chýrom o tom že trojka je strašná, až dovtedy kým som ju nevidel na vlastné oči. Naozaj je to príšerné. Netvrdím že tam není pár dobrých vtipov ale akcia je kŕčovitá, podarených vtipov pomenej, finálna bitka hlúpa(ako sa tam zobrala sieť?) a absolútne nikto s pôvodného týmu počnúc režisérom, scénaristom a ústrednou dvojicou nepriniesol nič zaujímavé a nové. Väčšinou iba hlúpe vykrádačky jednotky a dvojky. Kto je záporák vieme po 5 minutách aspoň teda tý pozornejší a Taká stupidita že honk kongské triády pôsobiace v Paríži to je ako od Uwe Bolla problémom je že scénarista napísal aj jednotku a dvojku, možno ho opustila žena alebo to písal v kuse ožratí lebo pekné sprostosti sú tam a Ratner akokeby len nad tým mávol rukou a tiež siahol po fľaške. Tucker, to nebudem komentovať, a Chan mal aj svetlejšie chvílky. k výkonu polanského môžem povedať len" Romanko spamätaj sa, máš rozhodne naviac" aj keď sa to tak vezme celý film mal naviac(23.3.2008)

• - Roman Polanski bol veľkým fanúšikom prvých dvoch snímok. Keď sa dozvedel, že tretí diel sa bude natáčať v Paríži, požiadal Bretta Ratnera o malú cameo úlohu. Ten s nadšením súhlasil. (m.a.t.o.)

• - Steven Seagal byl jedním z prvních herců, kteří byli vybráni pro roli hlavního padoucha. Nicméně scénář byl několikrát upraven a roli nakonec dostal Hiroyuki Sanada. (SG-1)

• - Meč, se kterým bojuje Kenji v závěru filmu, se nazývá Jian, jde o tradiční čínský meč. Lee používá katanu, což je meč japonský. (SG-1)