Křižovatka smrti 3 - Tentokráte v Paříži

Rušná hodina 3

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2007, 87 min

• korbitch22

Moc dobře sem věděl, proč se tomu vyhýbám, ono totiž není vůbec o co stát.Zase se neubráním srovnání s francouzkým Taxi.Přesto, že se na třetím díle podíleli úplně ti samí lidé, kteří jak v Křižovatce, tak i v Taxi točili díly druhé, tedy ty nejlepší v obou sériích, natočili třetí díly fádně, nudně, bez zápalu a úplně zbytečně, skončit se má na vrcholu, ale to žádný filmový tvůrce asi nikdy nepochopí.Jakoby Ratner přestal umět režírovat, příběh nudný a fádní a co víc hloupý a i na komedii nechutně předvídatelný.Ratner naprosto nedokáže vyprávět příběh, on tam totiž ani žádný není a vše nám je servírováno jen sledem méně, či ještě méně vtipných scének okořeněné o spoustu těch trapných.Fádní akce, scénka s obřím číňanem, nudné kecy, scénka s Polanskim, nudné kecy, fádní akce, scénka v hotelu atd. atd.Celé je to úplně vyprahlé a o síle příběhu předchozího dílu nemůže být ani řeč, byl bych pokrytec kdybych tvrdil, že jsem se nezasmál, on je tucker prostě piča a některé jeho kreace opravdu položili, jenže jich je málo, stejně tak jako akce a stárnoucí Chan, který toho až na finální souboj na věži předvede dost málo a i celkově akce kromě asi 3 pěkných scén, jako bylo najetí motorkou do dodávky není o čem mluvit.Naprosto zbytečné pokračování, které dělá předchozímu námrdovému dílu, který byl skvělý od začátku dokonce nabušený to dělá jen ostudu, úplně stejně jako Taxi 3, nedej bože se dočkat Křižovatky Smrti 4, třeba tentokráte z Bukurešti.Jak si vůbec ti tvůrci můžou myslet, že potom co vás nahustí skvělými druhými díly, nám ve třetích bude stačit jen chudý odvar toho všeho naprosto bez švihu a když ani scénář nestojí za nic, akorát vás to nasere.45%.(23.1.2013)

• spaceboyCZ

reti dil uspesne komedie Krizovatka smrti nedosahuje kvalit ani dvojky, natoz prave jednicky. Vtipu jako safranu, akcni sceny uz jsou taky nuda, od zasazeni pribehu do Parize bych cekal vice propojeni s Francii a narazkami na ni a na Francouze, lec nic takoveho tady nehledejte. Jackie Chan se sice stale rychle hybe, Chrisi Tuckerovi to stale rychle keca, ale potreti to same uz neni opravdu ono...bohuzel.(23.2.2008)

• Tommy987

Jednotka a dvojka boli pri všetkej svojej nasprostastosti navýsosť zábavné kúsky, ktoré som si pozrel aj viackrát a možno ich ešte aj uvidím (dvojku už len kvôli Zhang Ziyi :-) ). Tento paškvil je už ale bohužiaľ frontálnym útokom na zdravý rozum akéhokoľvek diváka. Scenár by bol kvôli svojej klišovitosti, vykonštruovanosti a totálnej priehľadnosti (hlavného záporáka odhalí priemerne "napozeraný" divák v priebehu 2 až 5 minút) už i tak veľmi slabý, ale v tomto prípade to nestačí a scenárista tu celkom otvorene rezignuje aj na elementárnu logiku či aspoň náznaky kauzality. Z bahna to nevytiahne ani Ratnerova tuctová réžia ani hlavná herecká dvojica, ktorá oproti predchádzajúcim filmom neprichádza s ničím novým, naopak, aj staré dobré veci sa len recyklujú a účinok už je minimálny. 3 / 10. P.S.: Aké diabolské vnuknutie prinútilo Romana Polanského zúčastniť sa tohto trapasu, to asi nikdy nepochopím...(28.10.2008)

Prve dve casti som videl uz dost davno a velmi sa mi pacili. Najviac som sa nasmial podobne ako aj v Piatom Elemente na Chrisovi Tuckerovi a ten nakoniec zachranil aj cely film, kedze scenar bol primitivny a Jackie Chan uz jednoducho starne. Ja som sa siel do kina pobavit a odreagovat sa a bavil som sa dobre, takze 80%, aj ked urcite su predchadzajuce filmy lepsie.(22.8.2007)

Čím déle tyhle dva šašky vidíte, tím víc nad nimi mávnete rukama a necháte se unášet na bláznivé vlně dobrodružství a nesmyslů. Třetímu dílu se musí dost věcí odpustit, protože je plný klasických akčních klišé a neuvěřitelně prázdného děje. Na druhou stranu je ale na akční pecku dostatečně akční a je vidět, že na technické stránce filmu a celkovém "looku" se nešetřilo (jen to odívání je kapitola sama pro sebe). Finále na věži je natočeno velmi zručně a dvojice hlavních šašků se stále umí dobře ohánět. Dokonce jsem se několikrát i jejich hláškám zasmál, na což si v prvních dílech nevzpomínám, takže do koše bych to rozhodně neházel. Krom toho si Ratner dokázal během filmu několikrát vystřelit i sám ze sebe a z celého konceptu filmu a to se mi zamlouvalo dost.(25.7.2008)

• - Roman Polanski bol veľkým fanúšikom prvých dvoch snímok. Keď sa dozvedel, že tretí diel sa bude natáčať v Paríži, požiadal Bretta Ratnera o malú cameo úlohu. Ten s nadšením súhlasil. (m.a.t.o.)

• - Steven Seagal byl jedním z prvních herců, kteří byli vybráni pro roli hlavního padoucha. Nicméně scénář byl několikrát upraven a roli nakonec dostal Hiroyuki Sanada. (SG-1)

• - Brett Ratner chtěl, aby ve filmu hrál i Tony Jaa. Tomu se ale krylo natáčení s jiným jeho filmem Ong bak 2. (SG-1)