Křižovatka smrti 3 - Tentokráte v Paříži

Križovatka smrti 3

Rušná hodina 3

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2007, 87 min

Čím déle tyhle dva šašky vidíte, tím víc nad nimi mávnete rukama a necháte se unášet na bláznivé vlně dobrodružství a nesmyslů. Třetímu dílu se musí dost věcí odpustit, protože je plný klasických akčních klišé a neuvěřitelně prázdného děje. Na druhou stranu je ale na akční pecku dostatečně akční a je vidět, že na technické stránce filmu a celkovém "looku" se nešetřilo (jen to odívání je kapitola sama pro sebe). Finále na věži je natočeno velmi zručně a dvojice hlavních šašků se stále umí dobře ohánět. Dokonce jsem se několikrát i jejich hláškám zasmál, na což si v prvních dílech nevzpomínám, takže do koše bych to rozhodně neházel. Krom toho si Ratner dokázal během filmu několikrát vystřelit i sám ze sebe a z celého konceptu filmu a to se mi zamlouvalo dost.(25.7.2008)

Rush Hour potřetí a nejlépe. Dlouho jsem se tak u filmu nezasmál od plic. Tuckerovi někdo zatnul tipec a naučil ho, že méně je lépe. Umírnil se v dialozích, naučil se bít, takže není jen za otloukánka a někdo mu napsal opravdu vtipné scény. Jackie opět exceluje, jak je jeho zvykem a akční scény jsou velmi dobře zinscenované. Třeba úvodní naháněčka a závěrečný souboj s meči (s mým oblíbeným japonským hercem z Posledního samuraje) stojí za to. Tohle se Ratnerovi povedlo, paradoxně zrovna třetí díl na sebe v kinech nevydělal.(7.12.2015)

Čtyřy hvězdy a 100% spokojenost. Zápletka podle očekávání, akce dost, debilních dialogů málo, Tucker vtipnej a Jackiemu to válí stejně jako dycky (ten kluk je kabrňák). Stopáž perfekní a soundtrack luxusní. Carter : "Carter. James Carter. Vím, že asi nerozumíte tomu, co říkám, ale musím Vám to říct, jste ta nejkrásnější žena, jakou jsem kdy viděl. Chci Vás svléknout a namazat máslem jako krajíc chleba, oholit Vám podpaží a polít Vaše tělo sladkým medem. A dva týdny předstírat, že jsem hladový medvěd." Genevieve : "Víte, Jamesi Cartere, já mluvím šesti jazyky" Carter : "I Anglicky?" :)))(23.9.2008)

Scénář je plitký a chybí dost zásadních věcí, ale musím říct, že mě občas některé vtípky docela pobavily.:) Akčních scén už tu není tolik jako v předchozích dvou dílech a vtípků už taky hodně ubylo, ale zas tak hrozný to neni, jsou i horší filmy a to o dost horší.:) Jackie Chan a Chris Tucker tvoří dobrou dvojci, žel převážně jen v minulých dvou dílech, tady už to značně pokulhává, no. Nejlepší z této trilogie byla určitě jednička, která splňuje všechno co by měla dobrá komedie mít. Tento film hodnotím třemi hvězdičkami, přece jenom nemůžu úplně říct, že bych se vůbec nebavil. 60%(6.12.2007)

"Pokud ti to ušlo, kámo, snažej se mě zabít, mám na sobě sračky a francouzskej polda mi napráskal Zlatejma stránkama." Pařížská křižovatka smrti nenabízí nic, co už bych neviděl při dřívějších střetech ukecaného černocha s mlčenlivým asiatem, ale mě to pořád celkem bavilo. Jen těch trapností v Carterově tlamičce poněkud přibylo, ale na druhou stranu to celkem vyvážila zlá holka Genevieve a tupý taxikářský agent George. Trošku mě však zklamalo, že padouch byl jasný od prvního otevření pusy a s to se pak dá jen těžko zachránit skokem z Eiffelovky. Ale snaha se cení a nějaká ta chemie se mezi nesourodými poldy pořád ještě dala najít.(21.11.2017)

• - Roman Polanski bol veľkým fanúšikom prvých dvoch snímok. Keď sa dozvedel, že tretí diel sa bude natáčať v Paríži, požiadal Bretta Ratnera o malú cameo úlohu. Ten s nadšením súhlasil. (m.a.t.o.)

• - Meč, se kterým bojuje Kenji v závěru filmu, se nazývá Jian, jde o tradiční čínský meč. Lee používá katanu, což je meč japonský. (SG-1)

• - V scénách, kde Lee hovoří s Kenjim, mluví Jackie Chan opravdu japonsky. (SG-1)