Křižovatka smrti 3 - Tentokráte v Paříži

Rušná hodina 3

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2007, 87 min

• korbitch22

Moc dobře sem věděl, proč se tomu vyhýbám, ono totiž není vůbec o co stát.Zase se neubráním srovnání s francouzkým Taxi.Přesto, že se na třetím díle podíleli úplně ti samí lidé, kteří jak v Křižovatce, tak i v Taxi točili díly druhé, tedy ty nejlepší v obou sériích, natočili třetí díly fádně, nudně, bez zápalu a úplně zbytečně, skončit se má na vrcholu, ale to žádný filmový tvůrce asi nikdy nepochopí.Jakoby Ratner přestal umět režírovat, příběh nudný a fádní a co víc hloupý a i na komedii nechutně předvídatelný.Ratner naprosto nedokáže vyprávět příběh, on tam totiž ani žádný není a vše nám je servírováno jen sledem méně, či ještě méně vtipných scének okořeněné o spoustu těch trapných.Fádní akce, scénka s obřím číňanem, nudné kecy, scénka s Polanskim, nudné kecy, fádní akce, scénka v hotelu atd. atd.Celé je to úplně vyprahlé a o síle příběhu předchozího dílu nemůže být ani řeč, byl bych pokrytec kdybych tvrdil, že jsem se nezasmál, on je tucker prostě piča a některé jeho kreace opravdu položili, jenže jich je málo, stejně tak jako akce a stárnoucí Chan, který toho až na finální souboj na věži předvede dost málo a i celkově akce kromě asi 3 pěkných scén, jako bylo najetí motorkou do dodávky není o čem mluvit.Naprosto zbytečné pokračování, které dělá předchozímu námrdovému dílu, který byl skvělý od začátku dokonce nabušený to dělá jen ostudu, úplně stejně jako Taxi 3, nedej bože se dočkat Křižovatky Smrti 4, třeba tentokráte z Bukurešti.Jak si vůbec ti tvůrci můžou myslet, že potom co vás nahustí skvělými druhými díly, nám ve třetích bude stačit jen chudý odvar toho všeho naprosto bez švihu a když ani scénář nestojí za nic, akorát vás to nasere.45%.(23.1.2013)

• spaceboyCZ

reti dil uspesne komedie Krizovatka smrti nedosahuje kvalit ani dvojky, natoz prave jednicky. Vtipu jako safranu, akcni sceny uz jsou taky nuda, od zasazeni pribehu do Parize bych cekal vice propojeni s Francii a narazkami na ni a na Francouze, lec nic takoveho tady nehledejte. Jackie Chan se sice stale rychle hybe, Chrisi Tuckerovi to stale rychle keca, ale potreti to same uz neni opravdu ono...bohuzel.(23.2.2008)

• imf

Neskutečně hloupý scénář, ve kterém se topí všichni zúčastnění. Akčních scén zřetelně ubylo a Ratner se režisérsky "vyčerpal" na třetích X-Menech, takže musí celý film na svých bedrech držet Chris Tucker! Snaží se, ale tohle vážně utáhnout nemohl. Povrchní, odfláknuté a dokonale vyvařené. Ani odkazy na předchozí díly nebo solidní finále na eiffelovce (film se odehrává v Paříži... je tedy nutno mít "originální" závěr ;) vás od kómatu neodvrátí. První dvě Křižovatky byly slušnou zábavou pro všechny, u téhle se zřejmě bavil jen štáb. Celuloidová zbytečnost na druhou.(20.8.2007)

Scénář je plitký a chybí dost zásadních věcí, ale musím říct, že mě občas některé vtípky docela pobavily.:) Akčních scén už tu není tolik jako v předchozích dvou dílech a vtípků už taky hodně ubylo, ale zas tak hrozný to neni, jsou i horší filmy a to o dost horší.:) Jackie Chan a Chris Tucker tvoří dobrou dvojci, žel převážně jen v minulých dvou dílech, tady už to značně pokulhává, no. Nejlepší z této trilogie byla určitě jednička, která splňuje všechno co by měla dobrá komedie mít. Tento film hodnotím třemi hvězdičkami, přece jenom nemůžu úplně říct, že bych se vůbec nebavil. 60%(6.12.2007)

• ScarPoul

Ehm tak nakoniec sa to stalo. Neveril som tým chýrom o tom že trojka je strašná, až dovtedy kým som ju nevidel na vlastné oči. Naozaj je to príšerné. Netvrdím že tam není pár dobrých vtipov ale akcia je kŕčovitá, podarených vtipov pomenej, finálna bitka hlúpa(ako sa tam zobrala sieť?) a absolútne nikto s pôvodného týmu počnúc režisérom, scénaristom a ústrednou dvojicou nepriniesol nič zaujímavé a nové. Väčšinou iba hlúpe vykrádačky jednotky a dvojky. Kto je záporák vieme po 5 minutách aspoň teda tý pozornejší a Taká stupidita že honk kongské triády pôsobiace v Paríži to je ako od Uwe Bolla problémom je že scénarista napísal aj jednotku a dvojku, možno ho opustila žena alebo to písal v kuse ožratí lebo pekné sprostosti sú tam a Ratner akokeby len nad tým mávol rukou a tiež siahol po fľaške. Tucker, to nebudem komentovať, a Chan mal aj svetlejšie chvílky. k výkonu polanského môžem povedať len" Romanko spamätaj sa, máš rozhodne naviac" aj keď sa to tak vezme celý film mal naviac(23.3.2008)

• - Toto je první role Romana Polanskiho v americkém filmu po 15 letech, kdy hrál ve filmu Back in the U.S.S.R., který se točil v americko-japonské koprodukci. Zároveň to byla druhá role v americkém filmu po 33 letech, kdy hrál ve filmu Čínská čtvrť. (SG-1)

• - Steven Seagal byl jedním z prvních herců, kteří byli vybráni pro roli hlavního padoucha. Nicméně scénář byl několikrát upraven a roli nakonec dostal Hiroyuki Sanada. (SG-1)

• - Když někomu při natáčení zazvonil telefon, zaplatil poplatek 20 dolarů, které byly věnovány na útulek pro bezdomovce. Na konci února to dělalo celkem 600 dolarů. (SG-1)