Křižovatka smrti 3 - Tentokráte v Paříži

Križovatka smrti 3

Rušná hodina 3

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2007, 87 min

Tento film drží pohromade jedine vďaka Tuckerovi, ktorého hlášky nemajú chybu, inak by to bol škaredý podpriemer, takto aspoň priemer. Tento dialóg ma dostal do kolien: Dojo Master: "May I Help You?" Detective James Carter: "I'll be asking the questions old man. Who are you?" Dojo Master: "Yu." Detective James Carter: "No not me, you!" Dojo Master: "Yes I'm Yu!" Detective James Carter: "Are you deaf?" Dojo Master: "No Yu is blind!" Detective James Carter: "I'm not blind, you're blind." Dojo Master: "That is what I just said." Detective James Carter: "You just said what?" Dojo Master: "I did not say what, I said Yu." Detective James Carter: "That's what I'm asking you!" Dojo Master: "And Yu is answering." Detective James Carter: "Shutup!" Detective James Carter: "You!" Dojo Master: "Yes?" Detective James Carter: "Not You, Him! What's Your name?" Dojo Student: "Mi." Detective James Carter: "Yes You!" Dojo Student: "I'm Mi." Dojo Master: "He's Mi and I'm Yu." Detective James Carter: "And I'm about to whoop your old ass man because I am sick of playing games!"(14.1.2008)

Po skvelej jednotke a perfektnej dvojke po dlhej dobe prichádza Brett Ratner s ďalším pokračovaním, ale tento krát je s toho najslabší kúsok. To čo bolo skvelé na prvých dvoch filmoch sa už v Paríži trochu vytratilo, došli nápady pre akčné scény a tak aj pre hlášky. Aj príbeh je o niečo slabší a menej zaujímavejší ako v predošlých dieloch. Skratka už len slabý odvar, ktorý si zobral s toho najlepšieho len polovicu. 60% - 3*(12.8.2012)

• spaceboyCZ

reti dil uspesne komedie Krizovatka smrti nedosahuje kvalit ani dvojky, natoz prave jednicky. Vtipu jako safranu, akcni sceny uz jsou taky nuda, od zasazeni pribehu do Parize bych cekal vice propojeni s Francii a narazkami na ni a na Francouze, lec nic takoveho tady nehledejte. Jackie Chan se sice stale rychle hybe, Chrisi Tuckerovi to stale rychle keca, ale potreti to same uz neni opravdu ono...bohuzel.(23.2.2008)

Potřetí se dostali Jackie Chan a Chris Tucker do nebezpečného křížku s mafií a nutno dodat že tato mise dopadla pro diváka jednoznačně ze všech dosavadních nejhůře. Zásluhu na tom má dosti hloupý scénář , s tím spojené naivní a přiblblé chování některých postav , málo akce , nechtěně úsměvná závěrečná bitka a rozuzlení celého vyšetřování. Vypadá to , že tvůrcům došly nápady a snad už se nebudou pouštět do dalších pokračování , byla by škoda zabít tuhle velmi dobrou sérii , ikdyž Ratnerovi se to prakticky tímto pokračováním povedlo. 58%(20.4.2008)

• imf

Neskutečně hloupý scénář, ve kterém se topí všichni zúčastnění. Akčních scén zřetelně ubylo a Ratner se režisérsky "vyčerpal" na třetích X-Menech, takže musí celý film na svých bedrech držet Chris Tucker! Snaží se, ale tohle vážně utáhnout nemohl. Povrchní, odfláknuté a dokonale vyvařené. Ani odkazy na předchozí díly nebo solidní finále na eiffelovce (film se odehrává v Paříži... je tedy nutno mít "originální" závěr ;) vás od kómatu neodvrátí. První dvě Křižovatky byly slušnou zábavou pro všechny, u téhle se zřejmě bavil jen štáb. Celuloidová zbytečnost na druhou.(20.8.2007)

• - Ve scéně, kde jsou oba hlavní protagonisté v letadle, si Carter objednává plněnou rybu ("gefilte fish"). Jedná se o odkaz na podobnou scénu z filmu Křižovatka smrti 2, která se ale objevila jen v závěrečných titulcích, protože Chris Tucker tehdy nedokázal vyslovit slovo „gefilte“. (SG-1)

• - Toto je první role Romana Polanskiho v americkém filmu po 15 letech, kdy hrál ve filmu Back in the U.S.S.R., který se točil v americko-japonské koprodukci. Zároveň to byla druhá role v americkém filmu po 33 letech, kdy hrál ve filmu Čínská čtvrť. (SG-1)

• - Brett Ratner chtěl, aby ve filmu hrál i Tony Jaa. Tomu se ale krylo natáčení s jiným jeho filmem Ong bak 2. (SG-1)