Křižovatka smrti 3 - Tentokráte v Paříži

Križovatka smrti 3

Rušná hodina 3

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2007, 87 min

Prve dve casti som videl uz dost davno a velmi sa mi pacili. Najviac som sa nasmial podobne ako aj v Piatom Elemente na Chrisovi Tuckerovi a ten nakoniec zachranil aj cely film, kedze scenar bol primitivny a Jackie Chan uz jednoducho starne. Ja som sa siel do kina pobavit a odreagovat sa a bavil som sa dobre, takze 80%, aj ked urcite su predchadzajuce filmy lepsie.(22.8.2007)

• teutates

Dvojica Jackie Chan a Chris Tucker ma potešila, avšak hrozný scénar doviedol tento snímok na pokraj priepasti, s ktorej niet cesty späť. Je pravdou, že slabšie chvíľky striedajú tie silnejšie, ale celkovo ide o slabé prevedenie, ktorému strieborný lesk nijak obzvlášť nepomáha... Brett Ratner ma pomerne sklamal a ani duo v podani Chana a Tuckera to nakoniec nezachránilo... 4/10(10.4.2008)

Už to začíná skřípat , není to už ono . Sice změna prostředí ve smyslu Paříže naskytla plno foru , ale i akcí. Nebýt , ale právě té Pařiže tak se nic nezměnilo . Nic se neposunulo dále. Snad tohle uzavřelo celou serii na trilogii, protože opravdu nevím kde jinde by to chtěli dát? Ze by Krizovatka smrti 4 - Nakopano na Mesici?! Né , dokud to jeste jde tak konec.(1.9.2007)

Potřetí se dostali Jackie Chan a Chris Tucker do nebezpečného křížku s mafií a nutno dodat že tato mise dopadla pro diváka jednoznačně ze všech dosavadních nejhůře. Zásluhu na tom má dosti hloupý scénář , s tím spojené naivní a přiblblé chování některých postav , málo akce , nechtěně úsměvná závěrečná bitka a rozuzlení celého vyšetřování. Vypadá to , že tvůrcům došly nápady a snad už se nebudou pouštět do dalších pokračování , byla by škoda zabít tuhle velmi dobrou sérii , ikdyž Ratnerovi se to prakticky tímto pokračováním povedlo. 58%(20.4.2008)

Rush Hour potřetí a nejlépe. Dlouho jsem se tak u filmu nezasmál od plic. Tuckerovi někdo zatnul tipec a naučil ho, že méně je lépe. Umírnil se v dialozích, naučil se bít, takže není jen za otloukánka a někdo mu napsal opravdu vtipné scény. Jackie opět exceluje, jak je jeho zvykem a akční scény jsou velmi dobře zinscenované. Třeba úvodní naháněčka a závěrečný souboj s meči (s mým oblíbeným japonským hercem z Posledního samuraje) stojí za to. Tohle se Ratnerovi povedlo, paradoxně zrovna třetí díl na sebe v kinech nevydělal.(7.12.2015)

• - Meč, se kterým bojuje Kenji v závěru filmu, se nazývá Jian, jde o tradiční čínský meč. Lee používá katanu, což je meč japonský. (SG-1)

• - Když Brett Ratner pracoval na snímku X-Men: Poslední vzdor, zeptal se ho herec Ian McKellen, zda by si mohl v tomto filmu střihnout roli Reynarda. Nakonec roli dostal Max von Sydow, kterého doporučil Vinnie Jones, další hvězda filmu X-Men: Poslední vzdor. (SG-1)

• - Na francúzskom dabingu filmu sa podieľalo viacero známych osobností - Noémie Lenoir, Roman Polanski, Yvan Attal a Julie Depardieu -, ktoré si zahrali aj v originálnej verzii. (m.a.t.o.)