Křižovatka smrti 3 - Tentokráte v Paříži

Križovatka smrti 3

Rušná hodina 3

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2007, 87 min

Čím déle tyhle dva šašky vidíte, tím víc nad nimi mávnete rukama a necháte se unášet na bláznivé vlně dobrodružství a nesmyslů. Třetímu dílu se musí dost věcí odpustit, protože je plný klasických akčních klišé a neuvěřitelně prázdného děje. Na druhou stranu je ale na akční pecku dostatečně akční a je vidět, že na technické stránce filmu a celkovém "looku" se nešetřilo (jen to odívání je kapitola sama pro sebe). Finále na věži je natočeno velmi zručně a dvojice hlavních šašků se stále umí dobře ohánět. Dokonce jsem se několikrát i jejich hláškám zasmál, na což si v prvních dílech nevzpomínám, takže do koše bych to rozhodně neházel. Krom toho si Ratner dokázal během filmu několikrát vystřelit i sám ze sebe a z celého konceptu filmu a to se mi zamlouvalo dost.(25.7.2008)

• Boss321

Nejslabší díl z celé série, ale stále je to průměrná akční komedie, která ničím nepřekvapí. Normálně bych dal tři hvězdičky hlavně za Chrise Tuckera, který má někdy opravdu velmi vydařené hlášky :-), ale ten konec to totálně celé zpackal. Jinak další z filmů, na které si za dva ani nevzpomenete, že jste je někdy viděli....(28.12.2007)

• korbitch22

Moc dobře sem věděl, proč se tomu vyhýbám, ono totiž není vůbec o co stát.Zase se neubráním srovnání s francouzkým Taxi.Přesto, že se na třetím díle podíleli úplně ti samí lidé, kteří jak v Křižovatce, tak i v Taxi točili díly druhé, tedy ty nejlepší v obou sériích, natočili třetí díly fádně, nudně, bez zápalu a úplně zbytečně, skončit se má na vrcholu, ale to žádný filmový tvůrce asi nikdy nepochopí.Jakoby Ratner přestal umět režírovat, příběh nudný a fádní a co víc hloupý a i na komedii nechutně předvídatelný.Ratner naprosto nedokáže vyprávět příběh, on tam totiž ani žádný není a vše nám je servírováno jen sledem méně, či ještě méně vtipných scének okořeněné o spoustu těch trapných.Fádní akce, scénka s obřím číňanem, nudné kecy, scénka s Polanskim, nudné kecy, fádní akce, scénka v hotelu atd. atd.Celé je to úplně vyprahlé a o síle příběhu předchozího dílu nemůže být ani řeč, byl bych pokrytec kdybych tvrdil, že jsem se nezasmál, on je tucker prostě piča a některé jeho kreace opravdu položili, jenže jich je málo, stejně tak jako akce a stárnoucí Chan, který toho až na finální souboj na věži předvede dost málo a i celkově akce kromě asi 3 pěkných scén, jako bylo najetí motorkou do dodávky není o čem mluvit.Naprosto zbytečné pokračování, které dělá předchozímu námrdovému dílu, který byl skvělý od začátku dokonce nabušený to dělá jen ostudu, úplně stejně jako Taxi 3, nedej bože se dočkat Křižovatky Smrti 4, třeba tentokráte z Bukurešti.Jak si vůbec ti tvůrci můžou myslet, že potom co vás nahustí skvělými druhými díly, nám ve třetích bude stačit jen chudý odvar toho všeho naprosto bez švihu a když ani scénář nestojí za nic, akorát vás to nasere.45%.(23.1.2013)

Kvalitám jedničky nebo dvojky se to sice nevyrovná, ale i tak se jedná o solidní oddychovku, ve které hrají prim akční scény. Škoda, že ty komediální trochu polevily… Ale jak říkám, není to nejhorší a docela v pohodě se dá přitom strávit večer.(24.4.2010)

Rattner akoby stále dookola točil ten istý film a iba zamieňal prostredia a vedľajšie úlohy. Chanove akčnokomické scény sú však stále vrcholom kaskadérskej náročnosti a finálny fight na Eiffelovke nemal chybu. Rovnako aj Tuckerov prejav mal pár nominácií na najvtipnejší hlasový skeč a ksichtový úškrn, no stále sa jedná len o spriemernenie série. Milá oddychovka, možná aj na opakované pozretie. 65%.(28.9.2007)

• - V scénách, kde Lee hovoří s Kenjim, mluví Jackie Chan opravdu japonsky. (SG-1)

• - Producenti si nechali otevřenou možnost, že by se natočilo i čtvrté pokračování. (SG-1)

• - Film nemal v roku 2007 premiéru v Číne, pretože už bola naplnená miestna kvóta na počet importovaných snímok. (Peter-1307)