Křižovatka smrti 3 - Tentokráte v Paříži

Rušná hodina 3

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2007, 87 min

• johnn333

Komedie podle vzorce: dvě vyčpělé hvězdy, pár akčních scén, zbytek vata - a oni na to ty lidi stejně přijdou. Třetí Křižovatka je neuvěřitelně zbytečný film, částečně vlivem (ne)režie Bretta Ratnera a stupidní zápletky. Jackie Chan po letech stále neumí anglicky (jak je dobře vidět na nepovedených záběrech u titulků) a jeho akční scény zavání počítačovou výpomocí (nebo dublérem?!?). Těch pár vtipných scén díky Tuckerovi funguje, ale jinak...(27.8.2007)

Tady platí známé pořekadlo. Do třetice všeho dobrého a zlého. Další dílo už bych nemusela ustát. Nicméně, vtípky a špičkování mezi hlavními představiteli jsou stejně zábavné jako u předešlých dvou pokračování. Chemie mezi Chanem a Tuckerem pořád funguje. Max von Sydow mohl dostat mnohem více prostoru.(23.6.2009)

• MáŠa

Ano, je to pravda, tenhle film byl celkem spackaný. Sice jsem se celkem i zasmál, že být to jiný film, asi bych dal i 3 hvězdy, ale hvězda dolů budiž daní za touhy točit pokračování úspěšných filmů. Co se týče filmu, tak ten sem viděl ani ne před týdnem, a už si nepamatuju, o čem byl. Celé to na mě ale působilo takovým dojmem, že je to vlastně o ničem a že se to nic tvůrci vždycky na nějakém místě pokusili uměle rozveselit nějakým vtípkem. Ty tak z filmu až moc ční(16.11.2008)

• Macejko

Kratučká blbina, ktorá zábavnosti, dravosti a žánrovej čistoty prvých dvoch dielov rozhodne nedosahuje. Ako ich zarytý milovník som to snáď ani nemal pozerať. Cartera a Leeho si v pamäti uchovám vďaka ich eskapádam v Los Angeles a v Hong Kongu, na toto zaprdené francúzske pobehovanie radšej zabudnem.(1.12.2012)

• imf

Neskutečně hloupý scénář, ve kterém se topí všichni zúčastnění. Akčních scén zřetelně ubylo a Ratner se režisérsky "vyčerpal" na třetích X-Menech, takže musí celý film na svých bedrech držet Chris Tucker! Snaží se, ale tohle vážně utáhnout nemohl. Povrchní, odfláknuté a dokonale vyvařené. Ani odkazy na předchozí díly nebo solidní finále na eiffelovce (film se odehrává v Paříži... je tedy nutno mít "originální" závěr ;) vás od kómatu neodvrátí. První dvě Křižovatky byly slušnou zábavou pro všechny, u téhle se zřejmě bavil jen štáb. Celuloidová zbytečnost na druhou.(20.8.2007)

• - Ve scéně, kde jsou oba hlavní protagonisté v letadle, si Carter objednává plněnou rybu ("gefilte fish"). Jedná se o odkaz na podobnou scénu z filmu Křižovatka smrti 2, která se ale objevila jen v závěrečných titulcích, protože Chris Tucker tehdy nedokázal vyslovit slovo „gefilte“. (SG-1)

• - Roman Polanski bol veľkým fanúšikom prvých dvoch snímok. Keď sa dozvedel, že tretí diel sa bude natáčať v Paríži, požiadal Bretta Ratnera o malú cameo úlohu. Ten s nadšením súhlasil. (m.a.t.o.)

• - Natáčení stálo Jackieho Chana prasklou hrudní kost a modřiny na holeni. Stalo se tak při natáčení scény, kde přehazuje za sebe skleněný stolek. (SG-1)