Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (CinemArt)

Ukubumbahoo

Sny a tajné životy mám taky zajímavé, nicméně se z nich vždy probudím (jak už to s každým snem býva). Tyto komedie "s přesahem" mě ale pořád nezačaly bavit. ()

Nerd4Dreaming

Koukám že amíci maj zajištěnej mobilní signál i na osmitisícovkách. Jinak Walter trochu připomíná hlavního hrdinu seriálu Scrubs. Daydreaming 4 life! ()

burton

Měla jsem kdysi jednu takovou "kolegyni" v práci. Byla to hnusná zlá bába. A já měla chuť, když pindala ty svoje pindy, na ní zařvat. Jako řve lev . Jen tak, nahlas a strašně. Přistrčit svůj obličej k jejímu, vyvalit oči a vycenit zuby a zařvat strašně nahlas. Občas se bavím představou, že udělám něco, co je překvapivé. Nebo úžasné. Nebo praštěné, to nejspíš. A jak se budou všichni okolo tvářit. No, tenhle film je bezvadný, že jo Waltře:). Bena Stillera moc nemusím, nedokážu říct přesně proč. Možná je na moje gusto moc oholený a opálený a nažehlený. Ale tady byl dokonalý, fakt úžasný. ()

CyriC

Život je tvořen náhodami. Neuvěřitelně složitou sítí vzájemných vlivů, která vás může někdy dostat na místa nepravděpodobný a neuvěřitelná. ()

Marykus

Osobně pro mě? Pecka. Když jsem byl malý, nosil jsem tričko a na něm bylo: " One day they will make a film about me." No a hele. Je to tak! ()

P.J.2

Nemužu dát jinak protože takhle příjemnej a optimistickej film jsem dlouho neviděl. Walter Mitty má zvláštní kouzlo. ()

lemonova

Pekné.. a nejednoznačné.. chvíľu sa chcete smiať, ale nie je to komédia, chvíľu ste v napätí, ale nie je to dobrodružný film. Nie je to vlastne ani romantický film, aj keď máte pocit, že hrdina ide po celý čas za svojou láskou. Pýtate sa: o čom to teda bolo? Ale odpovedať tak úplne neviete. Ale tak úplne vám to ani nevadí. ;) ()

ivamka

Když se mi okamžik líbí, nechci si ho kazit fotografováním, chci si ho užít. To je pro mně myšlenka, která vlastně není podstatná pro tento film, ale já si to vzala, protože je to můj pocit, když fotím. Ale jinak nádherné záběry přírody, jen mi vrtá hlavou, kde se tam uprostřed moře vzal ten kus jeho dortu nebo koláče. Je to takový zestárlý Harry Potter. ()

Rathalos

Najlepsi film Bena Stillera dokonca v jeho rezii,neskutocne sa mi to pacilo po kazdej stranke,klobuk dole,zaradil sa medzi moje top filmy...:-) ()

hazaba

Zase jeden z těch filmů, které na první pohled pomineme a pak náhodou objevíte a nestačíte se příjemně divit. Až by se chtěli říct, že to je skrytá perla. Možná jsou lepší, ale mě nadchl. ()

Ben Nevis

Body jsou hlavně za fungující romantickou linku, kdy se oba protagonisté nechovají jako kreténi, protože jim to předhazuje scénář. Teda když pominu ty záběry z denního snění, v němž spočívá kámen úrazu. Párkrát to bylo vtipné, ale pak už toho bylo moc. Taky ten výlet kolem světa byl na postavu Waltera poněkud extrémistický a extravagantní. Člověk léčící se z klaustrofobie se taky hned nenechá zavřít do rakve. Ale jinak na Bena Stillera je to slušný snímek, který ničím neurazí. ()

Wallis3

Hele, jo, každej uniká před realitou do vlastních představ, kdo né,tak patří do nejdrsnějšího a nejkrvavějšího filmu všech dob a za nejbližším rohem si může vrazit pořádnýho facana a představovat si, jaký by to bylo, kdyby nebyl takovej debil. Ale až takový hraní na city mě nebavilo. ()

GOREGASM

Walter Mitty si originálním způsobem pohrává se svým hlavním představitelem a jeho divokou představivostí. Ben Stiller se v hlavní roli snaží nepitvořit a kdo čekal, že díky němu půjde především o komedii, bude zklamán. Vážnější tvář a šediny Benovi ale seknou a celé jeho dobrodružství působí až na pár drobných výjimek příjemným dojmem a i ta vyšší myšlenka, kterou se film snaží po celu stopáž razit, nakonec padne na úrodnou půdu. Nádherné lokace dodávají dobrodružství Walter Mitty rozměr road movie zážitku, a když k tomu připočítám perfektní miniroli Seana Penna musím po třech dnech zvednout hodnocení na 80%. Ten pozitivní feeling nezapřu :-). P.S. Adam Scott jako manažerské hovado D.O.K.O.N.A.L.Ý. ()

Blackhawks

Pro mě bylo prvních 15 - 20 min. absolutně nudných. Lehce to začínalo mít náběh na to, že by to nakonec mohlo být zajímavé a tak jsem se dívál dál. Udělal jsem moc dobře, protože to co se začlo pak dít bylo prostě super. Přesně podle mého gusta a u filmu, který podle všeho měl být skvělý a vypadal že absolutně nebude, jsem byl nakonec milé překvapen. Takže asi jen říct tohle: koho nebude bavit začátek jako mě, dejte tomu šanci !! Úžasný film! ()

Kamikadze

Krásny film, ktorý sa dá pozerať stále. Prekvapilo ma keď som počula, že si to Ben Stiller režíroval sám. Veľmi sa mi páčilo, keď cestoval aj keď si to zo začiatku veľmi neužíval, ale potom to bral ako veľké spestrenie v jeho živote. Najlepšie bolo keď sa " zasníval", lebo aj mne sa to niekedy stáva, takže asi viem ako sa cítil. Úžasný film s veľkým odkazom. ()

Swannie

Jediná nerealistická vec na tomto filme bolo to, že Islanďania nevedeli po anglicky. Na Islande vedia po anglicky všetci. Mala som tam plynulú konverzáciu s 8-ročným dievčatkom aj 80-ročnou babičkou. Anyway, nevedela som, že potrebujem ku šťastiu scénu, v ktorej Ben Stiller fičí na longboarde po islandskej panoráme, ale zahojilo mi to dušu. Nerozumiem, prečo je 90% Benových filmov také blbosti a prečo tak málo režíruje, keď zjavne vie veľmi dobre hrať a veľmi dobre režírovať (hodnotím na základe tohto filmu + seriálu Severance) a ešte mu aj celkom sekne strnisko. Toto bol milý, nápaditý a myšlienkou krásny film. Mám slabosť na filmy s témou ľudí, ktorí vykračujú zo svojej komfortnej zóny. A síce sa tam Ben celý čas dáva dokopy s Kristen Wiig, najromantickejšia scéna bola aj tak tá v horách so Seanom Pennom. Mimochodom, videli ste už niekto Adama Scotta hrať niekde inde než v kancelárii a obleku? NIežeby som sa sťažovala, ide mu to výborne. ()

SidneyP

Já z tohohle filmu prostě chčiju. Objevil jsem ho už před 9 lety a nemůžu ani uvěřit, nakolik ke mně tenhle film dolehl. Nikdy, NIKDY předtím jsem k něčemu necítil takový vztah, jako k téhle postavě, k tomuhle "daydreamingu", k těm lokalitám, ale hlavně k tomu soundtracku. Je to jak z jiného světa. Pokud jste cestovatelé jako já, opravdu zapálení cestovatelé, tak tohle prostě musíte zbožňovat. Nemůžu ani za mák uvěřit, že tohle naprosto bouchlo v box officu. Holt je to skrytej gem, který ne každý dokáže ocenit. Já ho oceňuju tak na 15 hvězdiček. Bravo všem, co se na tomhle podíleli. ()

Dejvid007

Nikdy tak milý a dobrodružný film jsem ještě neviděl. Šel jsem na to do kina jen díky tomu, že jsou svátky a je volno, jinak bych se na to asi nedostal. Velmi inspirující a naplňující film do života, jako žádný jiný a Ben Stiller ukázal, že s nim můžem počítat i na režiserském křesle. Krásný a ohromující film na závěr roku s úžasnou atmosférou! 90% ()

jauzdu

Dostala jsem přesně v co jsem doufala. Nádherná, ve správné míře nostalgická "pohádka" o úžasných dobrodružstvích malého úředníčka, který je zdánlivě schopný prožívat svoje poutavé zážitky pouze v mysli. Po tomto zážitku je moje dušička naprosto ukolébána ke spokojenosti z života, z přírody, z krásy a ze všeho co se může naskytnout k radosti. "Walter Mitty a jeho tajný život" se dá přirovnat k "Útěku do divočiny", jen je mnohem veselejší a srdnatější. Určitě si film pořídím na Blu Rayi (budu se modlit, aby vyšel) a Bena Stillera, s přihlédnutím na jeho dřívější tvorbu, řadím bez dlouhého rozmýšlení mezi oblíbené režiséry. ()

PF 2014

PF 2014