Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (Cinemart)

Everyone

Vnitřní život Waltera Mittyho - nespoutaný, živelný vs. život reálný - zdrženlivý, ušlápnutý. Takovýmto rozporem trpí lidé s fantazií a neodhodláním, které bylo svázané společenskými konvencemi a pracovní nezbytností, které svazují nespoutanost mladické duše. Není divu, že uspokojení z šedi pracovní každodennosti přenáší Waltera do jeho bohatého světa niterního, které se ubránit dokázalo a realitě navzdory si píše scénář vlastní, které tak často vytrhává Waltera z reality a staví ho (při pohledu na něj) do role mimoně. Je to jen důsledek z frustrace z předvídatelnosti všednosti = nudy a nespokojenosti. Chce svůj život změnit - hledá si partnertku, ale neosobním a odtažitým způsobem, skrze seznamku. Zvrat přichází, když mu začíná jít o pracovní místo a toto je jeho pomyslný Rubikon, kterým odhodí veškeré zábrany a vydá se hledat negativ č.25 - smysl života. Na jeho frustrované já nemá čas - jeho frustrované já už prostě není, žije přítomností a užívá si i adrenalinu, má cíl, kterému věří a strávený čas mu nepřijde zbytečný - mizí úniky do vlastní fantazie. Osvobodit své vlastní já, je lepší než tisíc psychologů, které by mu od jeho problému nepomohli. Hlad se dlouhodobě vodou zahnat nedá. Proces hledání negativu se smyslem života (pro časopis Life - život - větší, než explicitní vodítko ani nemohlo být), které zachytil v obraze věhlasný fotograf (smysl života pro onoho fotografa), je dokonalou metaforou pro zacílení smyslu života Waltera (cítí smysl života jinde - proto ho ani negativ, který nakonec našel, nezajímal - nepodíval se na něj - našel sám sebe - zákonitě se našel jinde). Další krásnou metaforou je to, že smysl života každého z nás je vždy tak blízko, nosíme ho sebou (metafora ukrytého negativu v peněžence) a přeci ho nevidíme a nositele smyslu života často i bezmyšlenkovitě zavrhneme (peněženku s pokladem vyhodíme). ____ Forma je moderní, kamera krásná ("rozpohybované" stránky časopisu Life), dialogy jednoduché, ale symbolické, ale zkrátka celý film je o čtení mezi řádky, byť hypnoticky nepůsobí jako jiné snímky, které k hlubšímu přemýšlení přímo nabádají. Zde je vše skryto tak pečlivě jako v zamotaném klubíčku všedního života, že ani nikoho nenapadne, že leckterý (i tento) den může být něčím významný a poodhalit nám mimoděk něco z životní moudrosti. ()

Saur.us

Dvouhodinové motivační snímek, po kterém snad každý dostane chuť na nějaké velké či malé nespoutané dobrodružství. Mnohem vážnější a hlubší než Stillerova předchozí tvorba a o to i nakonec lepší. Za kameru bod navíc. ()

TuT

80 %, nebýt prvních cca třiceti minut, tak je to ještě lepší. Inspirující film, hned mám chuť si někam prostě zaletět a prozkoumávat neobjevené :). Spousta míst mě úplně pohltila a cítil jsem se jako bych tam byl. ()

Omnislash

spise 2.75 nez 3. neni to spatne, ale problem je, ze to neni ani dobre. nektere zabery a scenerie jsou skvele, bohuzel ten film kolem toho pusobi tak nejak spise jako do poctu ()

Monisek

Jsem prijemne prekvapena. Jedna se o celkem zajimavy snimek. Benovi role sedla, i kdyz se nejedna vylozene o komedii... ()

Blackhawks

Pro mě bylo prvních 15 - 20 min. absolutně nudných. Lehce to začínalo mít náběh na to, že by to nakonec mohlo být zajímavé a tak jsem se dívál dál. Udělal jsem moc dobře, protože to co se začlo pak dít bylo prostě super. Přesně podle mého gusta a u filmu, který podle všeho měl být skvělý a vypadal že absolutně nebude, jsem byl nakonec milé překvapen. Takže asi jen říct tohle: koho nebude bavit začátek jako mě, dejte tomu šanci !! Úžasný film! ()

zdeny99

Nádherná podívaná, na kterou se krásně dívá. Na ten dobrodružně výpravný příběh za překrásnou grónskou a islandskou přírodou a poté do Himalájí. A ten konec... Walter Mitty odchází šťastně s překrásnou ženskou. [19979. hodnocení, 1251. komentář, 77%, 284. nejoblíbenější film] ()

Leleta

První půlka filmu mě trochu zklamala - kvůli těm snivým zásekům hlavní postavy to nebylo svižné ani moc vtipné, ale zkrátka takový byl život Waltera Mittyho. Ale jakmile se příběh rozjel, oujé! Propracovaná grafika a příjemný soundtrack (který vsází na silně mainstreamovou vlnu, ale k filmu se to prostě hodí) podtrhují skvělou režii a příběh kombinující fakta a fikci takovým způsobem, že vám ani nevadí, že koukáte "jen" na Stillera-herce dirigovaného Stillerem-režisérem. ()

Octane

Z tohodle filmu jsem měl strašně super pocit, když jsem opouštěl kino. Ve svém žánru to je jeden z nejlepších filmů, na kterým jsem letos byl v kině. Perfektní Ben Stiller ve všech podobách. Buď už jako herec, nebo jako režisér. Odvedl vážně suprovou práci. Výborná výprava a krásné záběry krajiny, ve které se Walter pohybuje navíc ještě podtrhuje fantastický soundtrack. Můžu jen doporučit, je to jeden z těch filmů, který umí pohladit po duši. A probouzí ve vás takovej ten pocit, že byste taky nejradši někam takhle vyrazili. Jednoznačně 5* Zajímavé komentáře: Malarkey, Enšpígl ()

Wargoo

Jednou vetou: Krásny film, plný života, kde Ben Stiller predvádza nielen skvelý výkon pred kamerou, ale aj za ňou, kde Sean Penn dokázal premeniť svojich 5 minút na jednu z najlepších 5minútoviek na plátne v podaní jedného herca, kde môžme vidieť, že nieje nutné len snívať, ale pokiaľ vieme urobiť tie správne rozhodnutia, tak tie sny sa nám postupne splnia, a dovolím si nazvať tento film ako najpozitívnejší film 2013, pretože LIFE je to, o čo v tomto filme !!! Skvelé, 5*****, 85,292 % ()

HH

Pěkně se na to kouká, je tam několik vyloženě výborných scén (Benjamin Button, "rozpočítávání" s afghánskými pomocníky...), dobrá hudba a skvělá kamera. Některé scény jsou trochu na efekt (fotbálek v Afghánistánu...), jiné působí poněkud nelogicky (vyhozená peneženka), ale budiž. Základní kulisa - zrušení tištěného LIFE - je navíc pravdivá. V této souvislosti velice oceňuji roli Adama Scotta. Jeho "manažer" přesně vystihuje charakter těchto "manažerů na všechno", kteří sice nerozumějí absolutně ničemu, jsou tupí, ale přesto mají absolutní moc rozhodovat. Asi každý se už s podobným chytrolínem někdy setkal, málokdo však měl šanci říct mu do očí to, co na konci Ben Stiller... ()

owwidius

Fuh, tazke hodnotenie pre mna. Film, kde by sa mi hodilo presne 3,5 hviezdicky. Totiz, filmove remeslo je zvladnute na jednotku s hviezdickou, fakt klobuk dole pred tymto reziserskym pocinom Bena Stillera. Uz uvodne titulky su lahodka a vobec, cely film sa rozbehne velmi stylovo a ide si svoje, velmi zaujimavym a jedinecnym stylom. Lenze co z toho, ked sa ma to emocionalne nedotkne ani postupom casu. Ani ta idea, ani jednotlive sceny (i ked niektore su fajn) a ani zaver. Proste to nefunguje, ziadna chemia a ziadny dobry pocit po dopozerani. Uz trailer ma nezaujal, tunajsie hodnotenia ma vsak nalakali dat tomu sancu (a snad som aj dufal ze by ma to mohlo milo prekvapit), no ale mojim oblubenym filmom sa to rozhodne nestane. Mam chut dat 3 zo sklamania a... EDIT: ...veru aj menim na 3. Sice remeselne je to zvladnute, ale emocne nie, a o tom to ma byt pri subjektivnych hodnoteniach. Ale, kuknut odporucam, niekoho to moze chytit. [#2/2014] ()

finn

No tak je to 114 minut jen na efekt a uznávám, že pointa snímku 25 mě trošku zklamala, ale jako celek - proč ne? Vtipný momenty fungujou skvěle, hlavně první výprava na sever (pilot + sviňuchy) a stejně dobře funguje linka Waltera a Cheryl. K vizuálu a hudebě netřeba komentáře. Je dobře, že se tenhle remake nakonec povedlo udělat a ještě líp, že se toho chopil Stiller a po Bouři se zase posunul dál. ()

Wyder

Povedené, po delší době film se Stillerem, kterej mi přišel skutečně vtipnej a měl i nějakou myšlenku. Režie mu jde... ()

Ombak▼Penari

Film, který opravdu pohladil po duši, nicméně větší hloubka a propracovanější scénář by mu určitě slušely. Stiller dobře zvládl přerod z uťápnutého introverta v dobrodruha začátečníka. Celkově mě tenhle film o snění, romantice, volání dálek a hlavně o zlomení okovů sterilního života od začátku oslovoval a stejné pocity mám i po jeho shlédnutí, nádherný pocit, že všechno je možné a sny se plní. Ačkoliv má tedy Walter svoje mouchy, rozhodně je to snímek, který stojí za shlédnutí a dokáže zaujmout. update 2020: myslím, že teprve po šesti letech dokáži plně docenit myšlenku snímku, kterou jsem zpočátku nedokázal plně pochopit. Proto zvyšuji hodnocení na plný počet, zřejmě je to snímek přesně pro mě. ()

Gumby

Island a scéna pod kterou hraje Space oddity cajk. Pod všema ostatníma scénama by ale měla hrát radioheadí Fake plastic trees. Protože příběh je falešnej (tj. plnej dementních chyb), postavy umělohmotný a příroda jak z reklamy na svěží dech airways. A celkový dojem docela depresivní :) A ne, není to vtipný. ()

PF 2014

PF 2014